Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   30 / 43
(#) Zupp87 válasza gery20 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Már többször is elhangszott: van SAL és MNC helyett több, hasonlóan jó árú alternatíva, akár hazai gyártásból is.
(#) soundsstem válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Köszi, hogy ezt így leírtad, szerintem 1 - 1.5 DB még elfogadható eltérésnek, de 6-7 az elég durva, nos mindegy is nem ez a lényeg, csak egy érdekesség volt részemről, sajna pénz hiányában én sem tudok sok dobozt faragni nekik, hogy melyikbe szólna jobban.

Ptesza meglesem az oldalad, azért lenne mit áttanulmányoznom ilyen téren.
(#) soundsstem válasza gery20 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szerintem az már fél siker, hogy ezen a fórumon vagyok és már ennyit segítettetek!
(#) gery20 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Igen persze csak leírtam hogy mit használok azért nem kel egy ből a fejemet vegyétek.

Azért a pioneer a 80 évek-ből már nem kis érték manapság. (szerintem)
(#) Zupp87 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Az alapok tekintetében pedig ajánlom még Subvoice oldalát is. Sok minden le van ott írva, kezdve zárt, reflex dobozoktól hangváltóig.. szerintem kezdőknek ajánlott olvasmány.
(#) Zupp87 válasza gery20 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Én tuti nem akartam a fejed venni
Egyébként ha megnyugtat, én egy sokak által vitatott erősítőt használok jelenleg: egy Videoton EA6383S-t. Amiről köztudott, hogy már a maga idejében is léteztek tőle jobb konstrukciók, akár a Pioneer-nek is, vagy ha a hazai termékpalettát nézzük, elég csak az Orion SE260-ig menni. Én mindenesetre szeretem a sajátom. Legalábbis amíg a lustaságom alább nem fagy, és végre elkészítem a két Conductort.. persze be kell még hozzájuk szereznem nemhamis feteket is. Hamis már van...
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Ezért nem merek én sem nekiállni... A B5 -ben nem gondolkodtál ? Nekem nagyon bejön még úgy is ,hogy BD tranyós a vége.
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
De.. csak sokan lebeszéltek inkább a BD249/250 párról.. de ha te azt mondod.. lehet megépítem azt Max ha rámszakad az otp, veszek MJL tranyókat hozzá. Eredetileg is jobban szimpatizáltam a B5-tel.. se HEXFET, se OPA.. csak tranzisztorok
(#) Doncso válasza ptesza hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
A B5 az én államat is leragasztotta a földre! Igaz MJL tranyóval, de akkor ott megszerettem. Egy igazán jó hangú erősítő.
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Vannak anomáliák. Nagyon sokféleképpen elkészíthető. Már a nyák-nál is többféle verzió van. Pl az Alkotós verzió, sokan építették azt is , de van aki vitatja , hogy miért kellett egy bordára tenni minden tranzisztort. Meggyőző bizonyítás elmaradt. Nagyon jól működnek.Én az eredeti terv szerint építettem , pontosan követtem a leírást .Érdemes előbb bevásárolni az alkatrészeket ,és utána , megnézni ,hogyan fér be a nyákba, egy kis egyéni módosítás semmit nem változtat a hangján.Nekem bírta a csutka hangerőt ,is hosszú távon ,nem kellett hangszínszabályzás , bőven van benn mély. Olvasgass több fórumot végig , KD mester szerintem sehol nincs jelen , az audioDIY -en törölt minden hozzászólást...

Félek ,hogy az MJL tranyókat is elkezdik hamísítani a magas áruk , és a népszerűségük miatt. :no:
(#) potenciameter hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Hello. A véleményeteket szeretném kikérni. Szerintetek a The Box jobb mint az MNC és SAl ?
(#) shalafi.66 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
(#640442) Zupp87
Azért az itthon gyártott hangszórók nem SAL vagy MNC alternatívák. Egészen más szintet képviselnek.

(#640343) gery20
A mélytartomány tökéletesen meghatározható a T-S + nagyjelű paraméterekből, és a doboz várható tulajdonságaiból.

(#640196) gery20
Biztos, hogy hülyeség. Egyféle mérési módszer van, amit a szabvány meghatároz, a gyártók (akik valóban hangszórót gyártanak) ettől nem is térnek el. Ennek viszont semmi köze az 1000Hz-hez, de az átlaghoz sincs.

Érzékenység alatt mindig a T-S paraméterekből következő ref. érzékenységet értjük. Amit nem db-ben (darabban), hanem dB-ben, vagyis decibelben mérünk (viszonyítunk).

Erősítőknél szokás kimenőteljesítmény és torzításméréseket 1kHz-es jellel végezni, de annak a hangszórókhoz nincs köze.

Akik csak árulják, forgalmazzák a hangszórókat, azok többnyire nem mérnek semmit, náluk találhatók a marketing-adatok (terhelhetőség, érzékenység, T-S, stb).

(#639328) gery20
A sunflowernek kifejezetten nem lágy a felfüggesztése, a membrán sem könnyű, és a csillapítása is borzalmas, mert a középtartomány tele van elviselhetetelen rezonanciákkal.
Mellesleg belső súrlódásról van inkább értelme beszélni, de az a csak alig befolyásolja.

(#639322) gery20
A 4ever sem volt érzékenyebb a bigbulltól, csak a rosszabb T-S arány miatt nagyobb kiemelései voltak mélytartományban.
(#) ptesza válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Idézet:
„Akik csak árulják, forgalmazzák a hangszórókat, azok többnyire nem mérnek semmit, náluk találhatók a marketing-adatok (terhelhetőség, érzékenység, T-S, stb).


Ez egy kicsit sántít. A kirakatparaméterek azok olyanok mint : A mágnes súlya , beépítési méret , impedancia , terhelhetőség ,a csévetest anyaga , membrán anyaga , a hangszóró súlya,meg ilyen használhatatlan adatok. Mármint doboztervezéshez.

T/S -re már nem térnek ki , érzékenységre meg amúgysem szívesen. Vagy ha így is lenne színes ceruzával rajzolják ... Amúgy meg teljesen értelmetlen is lenne , a gyártási szórás miatt.
(#) shalafi.66 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem így gondoltam. Marketing-adat, amit a marketingesek találnak ki, és nem mérések eredményei. Sok hangszórónál ez érvényes a terhelhetőségre, T-S-re, érzékenységre is. Sőt még a hangszórók átvitele is átesik némi átrajzoláson.

nem egészen értem, miért idézel nekem subvoice oldaláról... együtt beszéltük meg ezeket a szövegeket régen... kérte, hogy olvassam át.
(#) Richei hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Szisztok
Tudom, hogy a következő kérdésem nem MNC vagy SAL-lal kapcsolatos, de láttam, hogy vannak itt más márkák is felemlítve.
Szóval a kérdésem, hogy ismeritek az RH-Sound hangszóróit? Van valakinek ilyen, mi a vélemény róla? Mert most szeretnék beruházni egy RH 1270 Pro hangszóróra.
Az adatai:
12" öntvénykosaras, 550W max terhelhetőség 50Hz- 6kHZ 94 dB/1W/1m 8 ohm 70OZ 7 kg a tömege.
Ezek nekem megfelelőnek tűnnek, az ára szerintem elég karcsú 12000 HUF. Vélemények kellenének róla nem ismerem a céget.
Ha már írjak a témának megfelelően is van egy jó pár SAL hangszóróm, én elégedett vagyok velük, eddig nem volt velük problémám. Az MNC-ről nem tudok mit mondani.
A válaszokat előre is köszönöm
Üdv Ricsi
(#) gery20 válasza Richei hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Helló!

Sajna nem ismerem RH-t jókat halottam róla de karcsú árhoz viszonyítva nem hinném hogy jól jársz vele.
Ahogy halottam adatokat nehéz találni T-S paraméterekre gondolva anélkül nehéz dobozt építeni.

Ez csak az én véleményem biztos van aki jobban tudja.

Témánál maradva én M.N.C de SAL is meg vagyok elégedve.
(#) shalafi.66 válasza gery20 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Miért, azoknak sincs használható T-S-e. ugyanúgy nem tudsz hozzájuk dobozt tervezni, de még ha tudnál is, akkor sem sok értelme volna.
(#) gery20 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Edig én még csak H2000 és TESLA hangszóróknál találtam normális adatokat.
TESLA bol még mindig van egypár de az már 30éves és még mindig hibátlan.
Régen mért tudtak olcsón jót azért 30 év nem semmi kíváncsi vagyok rá hogy manapság melyik élne 30évet.
(javítás mentesen)
(#) shalafi.66 válasza gery20 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
TVM még mindig van. De már nem olyan mint régen, az alkatrészek fele kínában készül, és régi a T-S sem érvényes a hangszórókra.
Ettől függetlenül ugyanúgy működnek javítás nélkül, ha valaki nem égeti meg a lengőcsévét.
(#) gery20 hozzászólása Márc 22, 2010 /
 
Mindenkinek szép napot.

Most szettem szét egy M.N.C hangszórót és raktam fel egy pár képet. Pusztán kíváncsi voltam úgy is csak porosodik nálam mért ne szettem volna szét.
Típusa 4ever 2X de a pereme már cserélve lett H2000 vetem anno.
Az eredetit meg gyárban rosszul ragasztották és szétszakadt pedig nem kelet volna. Kínában nem sajnálták a ragasztott ,mert alig mozgott tőle majdnem a membránig be kenték.
(#) djyuri válasza gery20 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
szia
Ha nem túl nagy kérés,akkor méreteket is tudsz nekünk adni?
(cséve átmérő,légrés,membrán átmérő...stb)
köszönöm
(#) shalafi.66 válasza djyuri hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Jó lenne az nekünk bármire is?
(#) djyuri válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
SZia
Hát..ha esetleg haverét kéne újratekerni,vagy teljesen felújítani,akkor jó lenne előre tudni a méreteket,hogy hozzá fogjunk-e a drága vegyszerekkel leszedni az érzékeny részeket,vagy csak komplettbe cserélhető a lengőrendszer. Nem mindegy,hogy csak cséve csere vagy egész komplett cucc.
(#) shalafi.66 válasza djyuri hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Utóbbi talán kevesebb munka. És itt ugye nem kell törekedni arra, hogy őrizd az eredeti állapotot.
(#) djyuri válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Igen ez természetesen így van Ha már szétszedjük,akkor talán egy kis update elfér
(#) gery20 válasza djyuri hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Akkor itt vannak a méretek.(sajna tolómerőt nem találta így csak vonalzóval mértem)


Tekercs belső átmérő 6 cm
Tekercs vastagság 2 mm
Légrés 4 mm
Membrán átmérő 24,3 cm
A pille átmérő 16 cm

Az adatok csak meg közelítőek.

Kicsit módosítok majd rajta mármint a hangszórón
(#) djyuri válasza gery20 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Szia

Köszönöm!
Ahogy látom nem valami szabvány és kicsit nagy a légrés
Köszönöm!
(#) pictor hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Sziasztok.Új vagyok még itt a fórumon,ezért nemtudom jó helyen érdeklődöm a problémámmal.Van 1 pár sal 1020 cp hangfalam,zenélésre használnám.DE.Olyan hibát vettem észre,hogy az egyikben a magassugárzó hangosabban szól mint a másikban,és amelyikben hangosabban szól úgy hallom mintha torzítana.A véleményetek szeretném kérni.A magassugárzók cserére szorulnak ezért?Vagy esetleg hangváltó gondja is lehet?Segíségetek előre is köszi.
(#) shalafi.66 válasza pictor hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szerintem fórumon keresztül nehéz segíteni, meg kell nézni, hogy jó-e a magaszhangszóró. EGy impedanciamérésből, vagy egy sweepet végigfuttatva rajta kiderülhet a dolog.
(#) gery20 válasza pictor hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Helló!

Szerintem nézd meg egy másik erősítővel. Nehéz így meg mondani lehet hangváltó hiba is akár a hangszóró is tönkre mehetett. Vagy a jelforrásból jön több magas vagy bármi más szerintem elsőnek elellenőrizd hogy minden rendben.
Következő: »»   30 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem