Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyszerű voltmérő
 
Témaindító: Dr.Megavolt, idő: Júl 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Sziasztok!
Todom,hogy van már ilyen topic,de én egy egyszerű IC-s voltmérő kapcs rajzát keresem,amelyikhez TOD-4201BR-MD1 tipusú LED-es kijelzőt kell használni,elég ha csak 24 V-ig mér,és nem kell kijelezzen tizedeket,csk annyit írjon ki 12 vagy 6 .
A segítségeteket előre köszönöm .
Üdv.Megavolt.
(#) MaSTeRFoXX válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
És milyen ez a kijelző? Átlagember beírja a googleba hogy ugyan micsoda ez... Erről nincs semmi.... Esetleg valami képet mellékelnél?
De szerintem ICL7106/07-tel talán megoldható. Többet így nem tudok mondani.
[off] látom új szmájlik vannak
(#) Dr.Megavolt válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Tessék egy kép...Ha ez segít...
Bocsi a x@r fotóért,csak telkóm van még,meg veb cam-om,de a telko 2Megapixel-es .

Kép008.jpg
    
(#) Attila86 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Ez a kép tényleg nagyon rossz minőségű. Ebből semmi nem derül ki.

Ha normál közös anódos, akkor egyszerű a dolgod, ICL7107. Amennyiben közös katódos, akkor nehezebb dolgod lesz, mondjuk A/D, 4511...
Ha valami speckó, mondjuk bcd bemenetű, akkor talán még egyszerűbb is.

Amúgy miért és mennyire ragaszkodsz ehhez a kijelzőhöz? 2 digit boltban kb. 300 Ft.
(#) Sebi válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Fogod az ohmmérőt (vagy egy tápegységet soros ellenállással) és kiméred a bekötését.
Ha csak kijelezni kell, akkor járható út lehet még, hogy komparátorokkal döntesz, h 6,12,24 és diódákkal állítod elő a kijelzésképet.

Hehe...Ez tetszik, hogy az óhm-ból (ha rövid az o) omegát csinál nekünk Topi!
(#) Dr.Megavolt válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Hogy lehet megállapítani,hogy közös katódos vagy anódos?
16 bemenete van,2 szer 7 szegment,és 2 pont minden szegment után,összesen 16 LED.Aszem a lábai valami műgyanta szerüségbe van öntve.
(#) Dr.Megavolt válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Találtam egy másik kijelzőt,ezzel egy óra van építve,az órába van egy olyan IC,ami a kijelzőt hajtja,ez egy MMC4511,ami egy MMC351 -es IC-vel van összekötve.Holnap rakok fel egy kapcsolást,hogy hogy van osszekötve a kijelző a MMC4511 -es IC-vel,de holnap még keresek kijelzőt.
(#) Dr.Megavolt válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Itt a kapcs rajz,hogy hogy van az MMC 4511 IC összekötve a kijelzővel...Ehez nem lehet egy IC kötni,hogy az vezérelje a kijelzőt meghajtó IC-t?

Kijelző.JPG
    
(#) Attila86 hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
A 4511-re kötött kijelzők közös katódosak.

Azt megnézni hogy közök anódos, vagy közös katódos-e úgy tudod, hogy feszültséget kapcsolsz egy védőellenálláson át a kijelző közös pontjára és valamelyik másik (nem közös) pontjára. Egydigites hétszegmenseseknél ez a középső 1-1 láb szokott lenni.
Attól függően hogy milyen polaritással kapcsoltad rá a feszültséget és világít valamelyik szegmens, tudod meg hogy közös anódos vagy katódos-e. Ha a közös lábra kapcsoltad a pozitívabb vezetéket és világít valami, akkor katódos. Fordítva anódos.
(#) Dr.Megavolt válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Találtam két egy digit-es kijelzőt,10 bemenete van,ezzel lehet kezdeni valamit?
(#) Dr.Megavolt válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Szia!
Amiket találtam,azoknak közös a +,tehát közös katódos?
És minden lábra egy LED van kivezetve,ebböl el lehet készíteni,amire gondoltam?
(#) Attila86 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Igen, ráadásul ezzel lesz a legkönnyebb!
ICL7107 kell hozzá meg pár passzív alkatrész és kész!
De pontosan hogy is szeretnéd a kijelzést? Hány voltig?
(#) Dr.Megavolt válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Hát két olyan kis kijelző,és csak annyit írjon ki:12 , ha hat volt 06 ,és kb 24 voltig,de ha több nem baj,csak pontos legyen.Ja,és nincsen olyan IC-m amilyen kell,de se baj veszek egyet .Könnyű beszerezni az IC-t hozzá?
(#) Attila86 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Igen, könnyű. Bár attól függ hol laksz. Pesten Lomexben biztos, de máshol is tuti lehet kapni.
Nyákot tudsz tervezni hozzá? Ha nem, holnapra megtervezem neked.
(#) Dr.Megavolt válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Hány IC kell hozzá,hogy két olyan kijelző menjen?Küldesz egy alkatrész listát?
És a NYÁK-ot kérlek tervezd meg ,ha nagyon akarod.Milyen lötyivel marassam ki?
(#) Attila86 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 1, 2007 / 4
 
1db ICL7107 kell hozzá. Alkatrészlistát nem írok, kb ugyan azok kellenek hozzá mint EHHEZ.
Lötyi? Hát, tekintve hogy 13 éves vagy sztem ne játsz komolyabb dolgokkal, maradj a vaskloridnál. Boltban "Gyorsmarató folyadék" néven fut ez a lötyi. Nyáktervet legkésőbb holnap megkapod!
(#) pista91 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
A maratáshoz célszerű vaskloridot használni. Ezt lehet hogy kapsz patikában, de elektro boltban biztos gyorsmarató néven. Ha sehol nem tudod felhajtani akkor jó a H2O2(hyperol)+HCl(sósav) is, de itt jól ki kell kísérletezni az arányokat.
Én személy szerint a gyorsmaratót ajánlom, mert ebbe raknak alámaródást csökkentő trutyit is és viszonylag gyors.
Ha még nem vagy járatos a témában akkor a figyelmedbe ajánlom a NYÁK KÉSZÍTÉS KÉRDÉSEK topikot. Itt minden le van írva.

üdv
(#) pista91 hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Az ICL7107-t megrendelheted a maximtól is, ingyen kiküldik egy hét alatt. Csak a tokozásra figyelj!
(#) Villám válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Nem az anód a pozitív? (Kémiában sztem tuti az.)
(#) Attila86 válasza pista91 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Nana! AZ ICL7107 könnyen beszerezhető, nem is annyira drága. Ha ezek után valaki csak azért is rendel, annak leoltom a fejét de nagyon!
Kis Hazánkba már így csak alig pár gyártó küld mintát, a sok ingyenélő miatt.
Elnézést kérek a talán kicsit alpári hangnemet súroló kijelentésemmel, de ne akarja senki hogy olyat írjak neki mint a múltkor a vaterás srácnak, aki Maxim ic-ket árult "inkább kis tételben", "1-2 hetes határidővel" és főleg ICL7107-et. És még volt képe azt mondani hogy vette őket és sok maradt neki... :violent: :zavart2:

Amúgy Dr.Megavolt szerencséd van, nem is kell nyákot terveznem. A forrasztóállomásom hőmérő panelja tökéletes neked, csak a legnagyobb helyiértékű digitet kell kihagynod és persze pár alkatrész értékét módosítani, amiket kiszámolok neked...
A Forrasztóállomásom hőmérő paneljának terve a főoldalról már elérhető.
(#) Attila86 válasza Villám hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Valóban, elírtam. Amit talátál kijelző az közös ANÓDOS.
(Az ICL7107-hez ugyan úgy jó, csak a nevét írtam el.)
(#) MaSTeRFoXX válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
[off]A rendelgetésel kapcsolatban megegyezik a véleményünk!
(#) Dr.Megavolt válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Az ICL... vagy az IC tipusa L... ?
Bocsi ha hülyeséget kérdeztem,de biztosra akarok menni.
(#) Dr.Megavolt válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Szerintem azok,akik ingyen IC-ket használ az elégé disznó,és főleg az,hogy pénzér árulja az ingyen kapott cuccokat.Valójában netről nem akarok rendelni,még sosem rendeltem :no: .
(#) pista91 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Elnézést kérek mindenkitől ha rosszul ment át az üzenetem. Nem azt akartam mondani hogy rendelj 20x aztán add el, hanem hogy annyit rendelj amennyi neked kell. Én is rendeltem, ki is küldték a 2 darabot. Az egyikből feszmérő lett, a másikat pedig odaadtam (nem eladtam!) haveromnak, mert ő is rendelni akart.
És mégegyszer elnézést kérek mindenkitől, nem akartam senkit sem ingyenélésre buzdítani, csak gondoltam hogy Dr. Megavolt kolléga is jobban kijön a zsebpénzéből ha valamihez ingyen jut hozzá, pláne legálisan.
Egyébként nem tudom honnan gondoltátok, hogy ipari mennyiségben rendelek és eladok. Egyszerűen kihasználom a lehetőségeimet mint magánember. Ezt még 6,5 millióan csinálják itt a fórumban és még senkit nem gyanúsítottak meg azzal hogy kereskedik vele. És meg kell hogy mondjam, nekem sem esik túl jól, hogy egy teljesen elfogadott dolog miatt leordítjátok a fejemet illetve "leoltjátok".

További szép napot mindenkinek
(#) Attila86 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 2, 2007 / 1
 
Az ic típusa: ICL7107.
a 7107-után lehet akármi, nekem például "CPL", de ez már teljesen mindegy.
Boltban így kérjed: ICL7107
(#) alex01 hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
hali!ezt a voltmérőt,hogyan lehet megcsinálni,közös katódos kijelzővel?
(#) attika hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Sziasztok

Kicsit régi az utolsó hozzászólás de remélem valaki észreveszi.Az lenne a kérdésem,hogy ezt a feszültségmérőt ugyan ezzel a típusú ic-vel meglehet e építeni 3,5 digites lcd kijelzővel átalakítás nélkül?
(#) lapose válasza attika hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia!

Nem . Ez az IC csak LED-hez jó.
Ha LCD-vel szeretnéd, akkor a párját az ICL7106-ot kell használnod.
(#) attika hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Nagyon szépen köszi a gyors választ,de a lábkiosztása ugyan az a 7106-nak? mert most építettem egy hőmérőt 7136-os ic-vel teljesen jól működik.Tehát ha a 7106-ot ugyan azokkal az alkatrészekkel megépítve,de 3,5 digites kijelzővel használom akkor annak működnie kell?
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem