Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energia takarékosság
 
Témaindító: wg_kezdo, idő: Jan 15, 2009
Lapozás: OK   11 / 14
(#) zolika60 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Ha megfelelő mennyiségű és minőségű erdő szerintem kompenzálná a fatüzelés szennyező hatásait. Például az akác nem is nő olyan lassan és elég jó tűzifa. Persze a megújuló energiák közül nem ez a legjobb módszer, de a fosszilis energiáknál sokkal jobb.
(#) Rober_4 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Idézet:
„Ha megfelelő mennyiségű és minőségű erdő szerintem kompenzálná a fatüzelés szennyező hatásait.”


Természetesen, globális szinten lehet egyensúlyt teremteni, ha ésszel használom az erdőt. Viszont ez azon a városon, ahol helyi szinten eregetik a füstöt télen, semmit sem segítene, ha nem használnának megfelelő szűrőberendezéseket a káros anyag kibocsátásra. (ha egyáltalán létezik ilyen) Ha jól tudom, (ha nem javítsatok ki) jelenleg csak a kazánok műszaki állapotát, kéményállapotot stb. ellenőrzik. Az, hogy amit elégetek, az milyen kémiai anyag, és ezáltal milyen károsanyag kibocsátásom van, azt senki sem. És ha ez bizonyos helyeken tömegesen történik, akkor ott ez jelentős probléma, amit szabályozni kéne...
(Elnézést a fafejűségemért, azért nem is akarom túlragozni a dolgot)
(#) zolika60 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szerintem a városban sem a fatüzelés lenne a legkörnyezetszennyezőbb. Persze egy amúgy is nagyon terhelt városban túllendítheti a káros anyag kibocsátást a határértékeken. Ezért jobb lenne helyette más megújuló energia, vagy passzívház ahová nem sok fűtés kell. Sajnos ezek drága dolgok. Valószínűleg én sem fűtenék fával, ha volna pénzem új házat és fűtési rendszert építeni. Így csak ez marad.
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Idézet:
„Nekem a routeren 4 gép van, szép lenne, ha lekapcsolnám!”


Minden géptől megy jel a router felé, és ha mind le van kapcsolva, akkor 10-15 perc után a router is lekapcsol. Ha valamelyik gép be van kapcsolva, akkor pedig bekapcsol a router is. Persze ha valami drótnélküli dologgal csatlakozik, akkor ott nem ilyen egyszerű a helyzet...
(#) Rober_4 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Nem is ellned irányult a dolog
És nem is várható el attól aki örül, hogy van tüzelője, hogy ő oldja meg...
(#) gg630504 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Hordozható számítógépnél USB portra jelfogó ( JS-5 K ), ami a hálózati tápegységet kapcsolja. Ha nincs bekapcsolva, nem kell a tápegység sem.
(#) zolika60 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
És az akkut mikor tölti?
(#) gg630504 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Amikor be van kapcsolva. Akkumulátorral bekapcsolom a számítógépet, a számítógép az USB-ről bekapcsolja a tápegységét. Ha kikapcsolom a számítógépet, a tápegységet is nagyon kikapcsolja.
(#) david224 hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Sziasztok! sok mindent olvastam itt! nállam a számítógép jelenti a fő energia fogyasztást! ezt szeretném csökkenteni .van rá javaslatotok? ha nem használom kihúzom ez egyrtelmű. A netezésre kisebb gép beszerzését olvastam itt ami tetszett. más javaslatotok van esetleg?
(#) potyo válasza david224 hozzászólására (») Márc 26, 2010 / 1
 
Laptop.
(#) Saggitarius válasza david224 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Milyen szamitogeped van, ami a fo energiazabalo? Valami gamer tipusu? Azt nem igazan lehet kivaltani laptoppal. Egy
(#) david224 válasza Saggitarius hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
amd 3000 mhz 64 bit,gf 7900 gt.nem kell viszont netezésre ennek a negyede se.nem rossz a laptop.
(#) forcat válasza david224 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Saját mérésem szerint egy asztali számítógép sem fogyaszt lényegesen többet 100-150 w-nál átlagosan. Ami igazán fogyaszt az a világítás (hagyományos) és minden elektromos hőtermelő gép: fűtő ventillátor, olaj radiátor, vasaló, kenyér pirító, vízforraló, mosógép ill. a standby-ban hagyott TV-rádió-erősítő. Ha ezeket megoldottad akkor érdemes rátérni a számítógép kérdésre
(#) Szebence válasza forcat hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ez azért van merta cekászok nagy teljesítményűek. Egy teafőzőben is, ami 1 liter tea készítésére alkalmas, abbna is 750W-os fűtőbetét van. Ezek fogyasztanak sokat, viszont a számítógép sem fogyaszt keveset, ha napi 6-8 órában megy! (Az sem mindegy, hogy mit csinálsz a géppel, mert ha csak netezel, meg le-feltöltés megy, akkor nem vesz fel akkora teljesítményt, mintha játszanál vele és a proci meg a videókártya leterhelné a géped...
(#) david224 válasza forcat hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Igen ezeket már megoldottam.csak a gépet nem.
(#) Szebence válasza david224 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ha sokat játszol, akkor nincs mit tenni, sokat is fog fogyasztani... Ha meg letöltés meg netezés miatt megy sokat, akkor érdemes lenne egy letöltő gépet csinálni, egy PI-es gépből. Akkora konfig legyen, hogy egy win98 elfusson rajta, meg egy 80GB-os winchester. Hálóval összekötöd a mostani gépeddel és a frissen letöltött dolgokat elérheted a rendes gépedről.
(#) david224 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Igen ez szimpatikus! Van egy pI-esem meg egy hármasom is!
(#) gg630504 válasza david224 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Voltam egy amatőrtársnál, csak a kedvemért kapcsolta be a monitort. Általában ki van neki kapcsolva. Nemlátó.
(#) hapro válasza david224 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Nekem AMD Athlon 3200+ proci 1,25Gb memória, két vinyó, két DVD, ati radeon 9660, plusz 21" monitor hozzá, ez így fogyasztott átlagban 250W, hol többet hol picivel kevesebbet.
Most cseréltem laptopra, teljesítményben veri az asztali gépet, és maximum 2 óránként (de egyenlőre inkább 3 óránként) kell kb egy órára bedugni a töltőt, ami 35W-ot fogyaszt töltés közben. Azaz ha napi 8 órát megy a gép, akkor max 3-szor kell tölteni, így 0,035kWh*3, az asztali gép meg 8*0,25kWh/nap. Az asztali 2kWh/nap, a laptop meg 0,1, de legyen ennek duplája 0,2kWh/nap, azaz tized annyit eszik a laptop, és még hordozható is.
A legjobb amit szeretek a laptopban, hogy nincs traktor hangja, ez csendes, szinte hangtalan, és amikor kikapcsolom akkor nincs az a megkönnyebbülés érzésem, mint az asztali gépek ventilátorától.
(#) dbase hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Én laptopom is 35w ot eszik, AMD turion 64, alapba 700Mhz-n fut és ha valami megfogja aprocit 2000-re felugrik. Asztali gépem P4 eredeti 3000Mhz-es volt drága volt és kevesebbet is teljesített, de az áramot zabálta konkrétan. Monitorral 250-300w volt, ezért cseréltem le.
Letöltős gép, p2-p3 nál öregebbet nem ajánlok. Tesomnak volt egy 700Mhz es celeronja 10megabites netből csak 6-7megát tudott feldolgozni.
(#) Szebence válasza dbase hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ez szerintem több mindentől is függ: Lehet, hogy a winchester volt már régi és nem tudott olyan sebességgel írni rá, vagy a hálókártya volt ilyen sebességű.
Az én gépem is nagyon sokat fogyaszt, kb 250W + 72W monitor.
(#) david224 hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Igen a gép a legnagyobb fogyasztó egy átlag háztartásban. Ismerek olyat akinek nincs és egy-két ezer forint a villanyszámlája.Nekem is azért 5-6 ezer mert sokat gépezek. Főleg internet már ritkán játszok.
(#) david224 hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Igen a gép a legnagyobb fogyasztó egy átlag háztartásban. Ismerek olyat akinek nincs és egy-két ezer forint a villanyszámlája.Nekem is azért 5-6 ezer mert sokat gépezek. Főleg internet már ritkán játszok.
(#) david224 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Szerintetek 486-oson lehet már netezni? Mert a fogyasztása ehez képpest minimális lehet.
(#) david224 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Ja és még egy kérdésem lenne. A villanyóráról ,hogy lehet leolvasni a pillanatnyi fogyasztást?
(#) gg630504 válasza david224 hozzászólására (») Márc 27, 2010 / 1
 
Tavaly ilyenkorig azt használtam.
Nem fejlesztettem, 64 mebibyte RAM, 2*1 gibibyte HDD, w98. Levelezésre tökéletes.
(#) hapro válasza david224 hozzászólására (») Márc 27, 2010 / 1
 
Megszámolod mennyit forog az óra percenként és abból számolhatod a fogyasztást. Az órára rá van írva, hogy hány forgás egy kWh és abból visszaszámolhatod.
(#) david224 válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Köszi! És net-videók mentek(youtube ilyesmi).Van még egy PIII-om is ,de ha a 486-ost üzemelném be az drasztikus villanyszámla csökkenést jelentene.
(#) david224 válasza hapro hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Köszönöm ! Már nézem is.
(#) david224 válasza hapro hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
320w-t jött ki óránként. Köszönöm!
Következő: »»   11 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem