Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   37 / 172
(#) sprofan hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sajnálattal vettem észre, hogy szinte semmilyen vegyszert nem lehet rendelni postán nyák készítéshez, hát akkor erről ennyit, pedig jó áron vannak.
(#) (Felhasználó 4577) válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Sajnos semmilyen bolt nem küld postán, futárral folyadékokat. Nem lenne kellemes, ha kifolyna mondjuk a vasklorid az úton.
(#) sprofan válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Persze ez érthető, de hogy lehet hogy P20-at lehet, forrasztó lakkot meg nem? Azért érdekel a dolog, mert tényleg jó áron vannak, de így kénytelen leszek itt nálunk megvenni majd 2 szeres áron az ilyen dolgokat
(#) (Felhasználó 4577) válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Ez érdekes. Azt hittem palackosat lehet. Én annakidején a Lomex-nél vettem ennél egy picit olcsóbban.
(#) gydanee válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Én P20-at rendeltem már HEStore-ból, és ki is hozta a futár, bár ez nem most volt.
(#) Topi válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Szabály, hogy semmilyen folyékony, sérülékeny vegyszert nem szabad ily módon szállítani.
Sajnos semelyik futár ezt nem engedi meg, és a posta sem.
A csomagok a depóban több G-s gyorsulást is ki kell hogy bírjanak (értsd, a szortírozó rendszer dobálja őket mint az állat)
Gondold csak el, ha az előhívó lúg ekkor megsérül, és még úgy 50 csomagot megsemmisít maga körül és a szállítórendszert is takaríthatják ki a csomagod miatt.

A zárt aerosol-os folyadékokra teljesen más szabályok vonatkoznak. Amiatt, hogy kevésbé sérülékeny és kártékony.
Továbbá fontos szempont az is, hogy minden vegyszer raktározásához rengeteg különleges engedélyre lenne szükség. Tekintettel a minimális fogyásra, a HEStore tudtommal jelenleg még nem tervezi külön vegyszerengedélyekkel és megfelelő tárolási móddal biztosított vegyszerraktár felépítését.
Mellesleg láttam saját szememmel ahogy a Lomex tárolja a vegyszereket... Nem kell hozzá rosszakaratú ember, hogy problémát véljen felfedezni.
(#) sprofan válasza Topi hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Persze, én ezt mind megértem, csak kezdtem örülni hogy tudok venni innen
(#) Quadra84 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
ez a drót dolog engem is érdekelne, pl sokszor kell vadászni az elfekvő darabokra átkötésekhez, jó lenne ha lehetne kapni a Hestore-ban.
mellesleg a tételes rendelésekre mi alapján rakjátok rá a címkét? mert volt olyan rendelésem ahol minden egyes zacskóra rá volt ragasztva a cimke hogy mi van benne, míg egy másikon nem.
pedig jó ötletnek tartom ezt, hiszen így az ember azonnal meg tudja mondani a 20 féle zacskó közül, hogy melyikben mi van, ez különösen jól jön akkor, ha rendelek 30 féle ellenállást, így nem kell a színkódokat keresgélni.
(#) icserny válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Én is kerestem már egyeres tömör vezetéket, különösen 22 AWG méretben...

Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 51715) válasza Quadra84 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Átkötésekre, kivezetésekre.. Elég fura, hogy egy elektronikai szaküzletben nincsen vezeték...
(#) Action2K válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Átkötésekre: rövidebb távolságra (1-2 cm) a levágott alkatrészlábakat használom. Már több is van mint amennyi átkötésre szükség van. Nagyobb távolságokra meg ott a tömör (de bandázshoz meg a sodrott a jó) UTP kábel. Ilyen is van dögivel hulladék 10-20 centis, vagy még nagyobb darabok is. Ha más nem, elmész egy számtek boltoshoz, aki hálózatokat telepít, s kérsz tőle ilyen hulladék végeket.
Kivezetésekre: Vastagabb alkatrészláb, PC alaplapokból jumper tüskék...
Nem a HEStore üzletét akarom rontani, de legyünk leleményesebbek is.
(#) (Felhasználó 51715) válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Ez teljesen jó ötlet, és én egy ideig egy rossz egér marha hosszú kábeléből szedegettem a drótot, de mára az már elfogyott, más pedig nincs, amit szétszedhetnék. Dróthiány van, ráadásul UTP-ben és hasonlókban csak nagyon vékony drótok vannak, de pl vastagabb, tápegységbe való kivezetésnek valót nem nagyon találok.
És ott van az is, hogy igen, lehet találni másból kiberhelt drótot, de ez igaz minden más alkatrészre is... de nyilván azért vásárolunk alkatrészboltban, mert az adott dolgot csak ott találjuk meg. Na mindegy, amit akartam, leírtam, innentől a Hestore-on múlik, hogy beszerez -e drótot, vagy sem.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Idézet:
„vastagabb, tápegységbe való kivezetésnek valót nem nagyon találok.”

Döglött PC-táp kábelei?
Idézet:
„de nyilván azért vásárolunk alkatrészboltban, mert az adott dolgot csak ott találjuk meg.”

Vagy mert van rá pénzünk, s nem kell bontottakból építkezni. Emellett én azért is inkább a HEStore-t részesítem előnyben vásárlásaimnál, mert ezzel is támogatom a HE-t. Te még nem vagy HE függő, de talán megérted.
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
16 bites ADC-ből milyent tudnátok beszerezni?
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Én 12 és 6 eres riasztókábelt szoktam használni, szinte mindenhova. Évekkel ezelőtt vettem belőle 10 métert és még mindig van belőle, de már csak kis darabokra vagdosva.
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
M74HC595B1R Latch beszerzése megoldható?
És a fentebb említett riasztókábel 8 eresben?
(#) Tocska válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Ez már most is van 74HC595. A mögöttes betűkkel a hétköznapi gyakorlatban nem törődünk.

A riasztókábel megoldható, kérünk egy kis időt és feltesszük a kínálatba.
(#) hadnagyakos válasza Tocska hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Egyeres tömör vezeték is lesz? Ebből nálam is mindig hiány van.
Sajnos nekem is hónapok óta elfogytak a levágott alkatrészlábak és a PC tápkábelek is, úgyhogy szerintem ilyen normál egyeres kábelekre is szükség lenne.
(#) Tocska válasza hadnagyakos hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Pontosan milyenre gondolsz?
// Egy teljes villanyszerelési bolt kínálatát nem áll szándékunkban kialakítani.
(#) (Felhasználó 4577) válasza hadnagyakos hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Olvass vissza. 12 eres riasztókábel szétbontása.
(#) Quadra84 válasza Tocska hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
nem tudom hány embernek kell még leírnia, egyszerű, vékony szigetelt vezetéket akar a nép, ami azért nem olyan nagy elvárás..
pláne ha úgy vesszük, hogy a Hestoreban SEMMILYEN vezetéket nem lehet kapni, ami átkötésekre vagy kivezetésre alkalmas... egy fokkal fontosabb áru, mint a HE ajándéktárgyak
(#) zmariann válasza Quadra84 hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
átkötésre van pl ez:

Bővebben: Link
(#) Tocska válasza Quadra84 hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Köszönjük a lecseszést, valamit majd kerítünk.
.. De a bögréből nem engedünk.
(#) Tocska válasza zmariann hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Köszönjük Emese, de a fiúk nem pont erre vágynak
Bár merev, de nem elég hosszú. .. Na meg az ára ...
(#) zmariann válasza Tocska hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
gondoltam ha ló nincs...
(#) Tocska válasza zmariann hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Nyugi lesz ló is, csak jussunk végre levegőhöz.
(#) zmariann válasza Tocska hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
na jah
(#) Quadra84 válasza Tocska hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
nem lecseszésnek szántam, csak itt annyiféle kérést olvastam, ami sokkal különlegesebbnek számított, és azokra azért volt pozitív reakció.. ehhez képest egy szimpla drót nem tűnik akkora dolognak.
de ha beszereztek pár méter drótot, ígérem, veszek bögrét
(#) zmariann válasza Quadra84 hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
sztem ezen nem fog múlni
(#) Tocska válasza Quadra84 hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Azért nem ennyire egyszerű a világ.
A "speciális" kérések közül szinte mind megoldható volt a szokásos beszerzési csatornákon keresztül, viszont kábel ügyben egy tök új helyre kell majd eljárni. Ráadásul, ha már megnyitunk egy új csoportot, akkor ott minimum néhány méretben és színben is rá kell készülni. Summa summarum, feladatot ad a kérés, de igyekszünk majd megfelelni. ...
Bögrénk viszont van raktáron ... már ameddig el nem kapkodják őket.
Következő: »»   37 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem