Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 41
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 

Szóval azt mondod, hogy a 2 IC-d mindezt tudja: Bővebben: Link ?? Biztosan valami orosz fejlesztés...
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Nyugi! A tyúknak csak egy bites az agya, még is ki tudja kelteni a tojásokat. :yes:
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Igen tudja!

- Fűtés vezérlés
- Ventillátor(ok) vezérlése
Ezt 3 komparátor végzi, végén triac.

- Forgatás vezérlés, léptető motorral
4060 ic végzi, sima dc motorral(mechanikán múlik) + 2 morse relé..

- Párásító szelep vezérlés
Ez nem kell, mert 70-75%-ről 24 óra alatt 60-55%-ra megy le..

- Riasztás
Miért riaszt, a fentiek kiválóan működnek, egyéb ok?

- Visszaszámláló kijelzés (óra és dátum)
Bocs, de a keltetéshez ember kell, hűteni a tojást manuálisan kell, átrakosgatni a tojást, színt úgy..

No Amúgy jól néz ki
Én rakosgattam össze a kapcsit

- manuális beavatkozási lehetőségek.
ez nálam is van, konnektorból kihúzom a villásdugót
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Kíváncsian várom a fényképeket (esetleg egy videot) a működő berendezésről. Én egy kicsit precízebben szeretném megoldani a párásítást és szellőztetést.
A másik, hogy célom az automatizálás. Leegyszerűsítve:
Emberünk bepakolja a tojglikat és menüből kiválasztva a tojás típusát megnyomja a start gombot.
Riasztás:
Vészesen leesett vagy megemelkedett a hőmérséklet és/vagy páratartalom. (kiég a fűtés vagy rövidzárba megy át, elfogy a víz vagy eltömődik a szelep, megáll, megszorul a venti, vagy forgató motor....) Riasztás címszó alá vettem az időnkénti lámpázásra való figyelmeztetést és/vagy más egyéb infó kijelzését.
A kijelző legyen informatív, pl. mutassa, hogy mennyi az eltelt napok száma, mennyi volt a max. vagy min. érték, etc...
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Nálam az automatizálás megtörtént a két ic bőven ellátja, 3 darab led jelzi a funkciókat.

A szellőztetés és a hűtés az kettő dolog, ezt figyelembe vetted?
A hűtéshez minden képen ember kell. Hiába van pic, nem fogja neked megmondani, hogy a gépből kivett tojások mikor kezdenek visszahűlni, mert akkor már vissza kell rakni a tojásokat.

A hőmérsékletnek igazából leesni nem szabadna, az elég gáz lenne.
Égővel tervezed? Szerintem az veszett ügy-gazdaságtalan-, ide a legjobb a pc venti és a cékász.

Páratartalomról írjál.. egy sima pamut konyharuha bevizezve naponta egyszer, bőven megteszi, ezt a részt hogyan gondolod ?
(#) Mucu válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Azt a bizonyos "P tipusú" fejet építetted meg?
(#) szabi83 válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Biztos nem, mert nem tudom mi az a ""P tipusú" fejet" ?
(#) Becsey válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
A páratartalom és a hőmérséklet a tojosok magasságában mérendő.Jó a géped de szerintem tegyél rá 10-15db 6-8mmes furatot a levegőcsere miatt.
(#) Becsey válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
A többi
(#) Becsey válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
A vége.REméllem sikerült segitenem.Üdv Becsey.
(#) Becsey válasza Rumcájsz hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Szia!
Mekkora legyen R9.
Köszi Becsey.
(#) vicsys válasza Becsey hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Köszi! Leszedtem.
(#) Mucu válasza Becsey hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Heló! Köszi! Sokat segítettél!

R9 helyére én nem tettem semmit, az nem is tudom minek van. Talán a voltmérőhöz, de nekem anélkül is jól mutatja a hőmérsékletet.
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Kell már a 4-8bites csibéd

Nálam 1-2 nap és vége a keltetésnek. =)
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Még sajna nem. Most írogatom a léptető motor vezérlő rutint. Sajna sok időm elment a barátomnak épített villanypásztorral. Jelenleg 9 kecskéje van és azok akkora ramazúrit csináltak, hogy sürgősen kellett a hathatós segítség. A kutyusa volt az első "áldozat". Azóta nem mer kijönni a kutyaólból...
A sörkollektor termosztát programját is át kellett írnom, hogy a hiszterézis állítható legyen. Kinőttem a 16F690 memóriáját és sarokkal kellett beletaposnom az új programot. Most már talán lesz 1 kis időm foglalkozni a mikrokontrolleres tyúkanyóval.
Te hol tartasz? Megvolt már az első lámpázás? Eredmény?
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Ez a pices világ


40 tojásból 2 záptojást láttam. Közben mennyi halt el, ha egyáltalán elhalt? Nem nézegettem..

Holnap-holnapután, első turnus..20 ból a 18? lesz.
Második turnus jövő hét hétfő-kedd.. 20-ból 20? Kibújik?
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Gratula!
Képeket teszel fel? (csirkék+keltető).
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Persze lesz, de most készítem a másik keltetőt, amibe a bújtatás lesz.. Hálaisten az 5 napos különbségnek
(#) Iszkakof István hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Van pár félkész termosztátom, amelyikbe 741-es IC jár. Az üzletben azt mondták, hogy jelenleg nincs, rendelhetnek, de 58 lej. Durván számolva ez 16 euró. Darabja ennyiért nem kell. Tudna-e valamelyikőtök ajánlani helyette másat, ami most kapható, nem túl sok átalakítással az áramkörben.
(#) kadarist válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia!
Valamilyen 8 lábú műveleti erősítő rakj be helyette. Miért ilyen drága nálatok a 741? Filléres dolognak kellene lenni.
(#) Iszkakof István válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Egy nagykárolyi üzletbe telefonáltam be, és aki a telefont felvette, azt mondta, hogy ez IC már régi típusú. Csak rendelésre hoznak, ezért ilyen drága.
(#) Iszkakof István válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Igen, kérnék szépen, meg is köszönném, és még valamennyit fizetnék is érte.
(#) vilmosd válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Hali
Probalj meg beszerezni TL081 OPA-t ez megegyezik a 741-el. Mar a bekotese.
Udv Vili
(#) kadarist válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ezt az árat nem tudom elhinni.
Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
romániába más a helyzet...
(#) kadarist válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Dehát Unio van ott is, nem? Falnak megyek! Nem kapsz oszcilloszkópot, multimétert, alapvető elektronikai alkatrészeket... Elképesztő egy ország.
(#) Iszkakof István válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szerintem az eladó a palimadarat látta bennem. Gondolta, ha ez a marha más helyről nem tud ilyen IC-t szerezni, megérdemli hogy megvágják, úgy becsületesen.
(#) Rumcájsz válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Akkor aranyból vannak a lábai! Elnézhették az árlistát!
Valóban kifutó tipus -akár az 555- de sokáig használni fogják még ezt az IC-t. Nagy klasszikus!
A TL sorozatban nem lennék biztos hogy kompatibilis, de kis kisérletezéssel kiderül.

Ha nem boldogulsz én is szivesen felajánlom a segitséget, küldök postán egy marékkal.
(#) Iszkakof István válasza Rumcájsz hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Köszönöm a felajánlást, de köbzolival már letárgyaltuk, küld párat. Amúgy 555-össel sem rendelkezek, csak amit rádiók és tv-k bontásából nyerek. Ami nem kimondottan tv. alkatrész, azt csak rendelésre hoznak a kereskedők. A megyeszékhelyen lehet hogy kapható, de oda ritkán megyek mert 78 km odáig a távolság.
Az árlistát nem nézhették el, mert azzal kezdte, hogy drága lesz. Én rákérdeztem: milyen drága? Már a kíváncsiságtól is hétfőn valakivel betelefonáltatok az üzletbe és megkérdeztetem az IC-t. Hátha azóta lement az ára.
(#) Iszkakof István válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Kedves Köbzoli
Változás történt a 741-es ügyben. Ismét betelefonáltam az üzletbe, és megkérdeztem hogy tényleg 58 lej az az IC. Igen, mondja, amelyik 14 lábas, de lehet rendelni 1.5-2 lejért is (átváltási arány 1.5 lej 100 forintot ér), de annak nyolc lába van. Először bölcsen elhallgatta, hogy kapható olcsóbb integrált áramkör is. Bizonyára nem tudta, hogy nekem jó a nyolc lábú IC is, még annak is három lába szabadon marad.
Így, ha még nem postáztad az alkatrészeket, ne is tedd, vásárolok az üzletből. A jóindulatod felhasználom majd komolyabb ügyben.
Köszönöm a jóindulatod:
Iszkakof István
Következő: »»   13 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem