Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WPB égetőszoftver fejlesztése/tesztelése
Lapozás: OK   4 / 22
(#) kissi válasza watt hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
OK!

Steve
(#) watt válasza kissi hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Szia!
Úgy néz ki, hogy az inpout32.dll használhatóbb, mint az io.dll. Én eddig ezt nem ismertem. Kipróbáltam COM portra is, azzal is jól működik és W7 alatt is használható.
Átírom a programot erre.
Köszönöm a dll-t! Talán holnap estére, vagy vasárnapra ki is próbálhatod!
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Hello!

Minivel próbálkozok!
Nos ACK a pc-nél a porton mértem. a többi fesz meg nem a nyákon, hanem a PICen tehát biztos nincs kontakthiba!
628cal meg próbál a PGM-et lehúzni testre, nem jött be a dolog, 16F84a-nak meg az adatlapájában nem találtam rá utalást, hogy melyik láb a PGM, vagy van-e? uh azt nem próbáltam meg! kondim csak du lesz (100nF kerámia)!

ITT le tudod tölteni a kért képeket!
http://data.hu/get/2496116/kepek.zip.html

ÜDV!
(#) watt válasza kissi hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű lesz az átállás!
Csatoltam a módosított programot(a szükséges dll-el).
Kishere, te is kipróbálhatod, bár nem hiszem, hogy ezen múlna, viszont a következő verziók már ezzel a dll-el lesznek kezelve!
(#) kissi válasza watt hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
OK, próba után reagálok...

Steve
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Meghozták a kondiaimat! Feldobtam úgy a kondikat a PGCre és PGDre, ahogy a képen láttad, a nyákra! ACK esetében a kondit az LPT port csatlakozójára tettem, nem a nyákra! Sajnos változás nem történt! Valamint kipróbáltam ismételten hogy egyszerre kapcsoltam be a VDD-t és VPP-t!

(#) kissi válasza watt hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Elkezdett működni , tehát kezeled a portot!

Az inverz működés pipáit ki kellett vennem az LPT port Adatél beállításnál, ez így normális ? A PIC-et ezután felismerte!

Gond: a fájl tartalmat kézzel megváltoztatva ( 2 szót ) betöltöttem és a kép szerintit olvastam vissza! Tovább egyenlőre nem próbálkoztam...

Kollégám szerint " A csüggedést nem szabad feladni! " , tehát kitartást!

Steve

Wattnak_6.JPG
    
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Mint mondtam nem vagyok anniyra otthon ezekben a dolgokban, de lenne egy ötletem, lehet hülyeség no de mind1!

Valami olyan programod nincs ami a háttérben futna és közben figyelné az LPT portot mialatt a felismertetés fut, mittudomén pl lementené az eredményét egy txt fájlba, és azt elküldeném neked, ki elemeznéd, s esetleg az alapján tudnál valami következtetést levonni? Vagy azt kiértékelni!
Hülyeség???
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Hú, de jó hogy megnéztem!

Elkezdtem kínlódni, kitaláltam, hogy én is nyomok egy programzást, aznélkül, hogy felismerte volna a pic-et (beállítottam manuálisan a típusát), és a visszaolvasás során nekem is azt dobta be a progi amit Stevenek! Teljesen ugyan azt láttam, ugyan úgy első sor első oszlop xxxx. Mintha azt a képet én küldtem volna , monitoron mikor megláttam, egyből ideültem és billentyűzetet ragadtam!

Ja még mindig a 16f84a-val kínlódok! A 628-cal azért szoktam, mert az is megfelel a kapcsolásomba amit terveztem, és megépítettem, csak természetesn a progit majd hozzá kell megírni, de az nem az én feladatom lesz.
ÜDV
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Az ötlet alapvetően nem hülyeség, természetesen, csak jelen esetben úgy tűnik nem a bemenettel van baj! Ha a PIC kimenetén az utolsó 16 órajel alatt nem történik változás, akkor az azt jelenti, hogy a PIC-et nem sikerült megszólítani. Ha kézzel kapcsolgatnád a PGD, PGC-t, a már tapasztal módon, a PIC-nek akkor is ki kéne adnia az azonosító kódját! Nekem az a gyanúm, hogy esetleg a PIC nem jó, de ilyen ritkán fordul elő! Viszont akkor nem értem, hogy miért nem lehet vele kommunikálni!

Még nem volt időm a képeket átnézni, mert ballagás volt, de hamarosan reagálok erre is!
(#) watt válasza kissi hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Idézet:
„Az inverz működés pipáit ki kellett vennem az LPT port Adatél beállításnál, ez így normális ? A PIC-et ezután felismerte!”

Igen ez normális. Mindig az áramkör határozza meg, hogy a vonalakat kell-e invertálni, vagy sem.

A kép azt mutatta, hogy már az első címen sem egyforma az adat. Próbálkozni kell a sebesség csökkentésével(ha túl lassút sikerül beállítani, nyomj Cancelt.)
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Hali!

Nem akarok bunkón vissza kérdezni, de akkor valami tönkre tehette mind a 2 PICet (16f84a, 16f268)?

ÜDV!
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Nem szokott tönkremenni(ha a bekötés és a feszültségek rendben vannak), de nem zárható ki. Valahogy meg kéne győződni róla. Nincs ismerősőd, akinek van égetője?
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Átnéztem a nyák képeit és készítettem egy összerakott képet, kiegészítve feliratokkal. Nézd meg és ellenőrizd, hogy minde oda kerül-e, ahová kell!
Próbáld még meg az árnyékolt kábel árnyékolását kikötni!

Az ACK tesztet a PGD-n mérve is meg kéne nézni, nehogy a 7407 3. kaujával legyen valami gond.

egeto_mod.jpg
    
(#) watt válasza kissi hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
A múltkor bennemaradt XXXXX-et kijavítottam, most ha eltérés van az ellenőrzésnél, azt piros háttérrel jelzi a cellákban.
(#) watt válasza kissi hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Ebben javítottam a kiolvasás időzítésén.
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Hali!

Próbáltam már sok féleképpen, árnyákolt vezetékkel, kábellel, szigetelt vezetékkel árnyékolás nélkül, árnyákolt vezetékkel ahol az árnyákot gnd-nek használtam, tehát minden lehetőséget kipróbáltam! 3 db 7407-es közül egggyel sem ment a dolog.
De azért próbálkozok még! ha össze jön a kkor jelentkezem!

Viszont nem feliratoztad félre képet?, mert te a pic 12 es lábát PGD-nek írtad, a 13-ast pedig PGC-nek a PIC adatlapjában meg fordítva van!
Igen az ellenállásokat jó helyre rajzoltad, azok oda vannak bekötve!

ÜDV!
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Megnéztem e PGD-n is a tesztet másik 7407-tel, ugyanazt a bit sorozatot kaptam, mint az ACK-n (természetesen 2* csináltam végig!).
ÜDV!
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Igen, fordítva írtam, elnézést!

Ha a PGD-n is ugyanazt mérted, akkor egyértelmű, hogy a PIC nem válaszol a kérésre, annak ellenére, hogy a megszólító parancs határozottan kimegy! Nincs több ötletem egyelőre, csak az, hogy a PIC-ekkel valami nem stimmel.
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
OPSZ!

Akkor így nem merek próbálkozni másik PIC-kel sem, mert ezek szerint valami megölte a vatta zsír új PIC-eket?, nem?
Mit kelle csinálnom ilyenkor, mert igazából mindkét PIC zsír új volt sőt a 628-ast azért vettem, hogy gondolván rossz a 84a, így utánna érdeklődtem, az én kapcsolásomban azzal helyettesíthető a 84a, sőt olcsóbb is, uh vettem azt, de akkor ezek szerint valami tönkre nyomta a két pic-et,de mi? vagy ennyire sok közülük a gyári hibásak?

ÜDV!
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Nem tudom, csak másra nem tudok gondolni. Nekem még egy sem ment tönkre! De ha nem reagál a szekvenciára, miközben minden rendben látszik, akkor mire lehet még gondolni? Nincs ismerősöd, akinek van egy működő égetője?
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ha minden igaz, akor hétvégére lesz gyári égető, akkor tudok majd válaszolni. Addig pedig reménykedek, hogy nem a PIC-ek mentek tönkre!
ÜDV!
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Hali!

Légyszíves segíts nekem abban, hogy monde le, mitől tud tönkre menni a PIC! Ugye mondtam, hogy mikor legelőször beleraktam a 84a-t azt felismerte (de akkor sem írt rá semmit) a winpic800-es rogi aztán már nem (ez kb fél óra alatt lezajlott), a 268-ast fel sem ismerte, soha egyik program sem!
Mi teheti tönkre a PIC-et, a pl relativ sokáig (max 10 perc, kivétel az egyórás felismertetési próba, de a 268-as ennyit nem kapott) rajta lévő 12V, vagy a sok ki-be kapcsolgatás? Sokat utánna olvastam, de fogalmam sincs!

ÜDV!
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Csak a túlfeszültség. Ha a PC tápon 40V-os tüskék ülnek, attól a PIC tönkremehet, de ez csak fikció(szkóppal lehetne ellenőrizni. A terheletlen PC táp elég durva dolgokra képes...). Szerintem nálad nem történhetett semmi olyan, hacsak sztatikus kisülés nem, amitől meghalhatott. De kettő PIC egymás után? Vívódom, de vagy rossz a PIC, vagy valami olyan dolog van, ami álmomban sem jönne elő! Ez egy olyan egyszerű dolog, hogy nincs rá fogalom. Impulzusok bemennek, PIC válaszol. Ennyi. Nem tudom, meglátjuk a másik égetővel!
(#) kissi válasza watt hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nem működött az azonosítás sem és úgy néz ki, hogy a PIC16F877 sem fog ( ICD2-vel sem látom! ). Nem lehet valahogy mégis tönkretenni: rajta marad az égető, vagy hamar leveszi, vagy... ?!

Én egyenlőre feladom a próbálkozást a 877-el, esetleg ha lesz valami más típusom, amivel tudom próbálni és van még belőle !

Steve
(#) watt válasza kissi hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Idézet:
„Nem lehet valahogy mégis tönkretenni:”

Nekem még nem sikerült. Talán akkor könnyebb, ha nincs a PIC táplábain kondi(100n), de ez nem égető téma, ez alapvető elektronikai kérdés.

Biztosan nem valami elkötés történt? Esetleg fordítva rádugás, stb...
(#) watt hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Sajnos egyre nagyobb a gyanú, hogy néhány konfigurációnál, ahol a PGD, PGC kimenetnek van használva, vagy annak van beállítva annak ellenére, hogy nincs használva, szembe kapcsolódhat az égető vonalakkal, ami a kimenet halálát okozhatja, ha az magas szintre vált a Vdd bekapcsolásakor.

Ezért aki WLPT_mini_v4-et használ, az tegyen egy-egy 270ohm-ot a PGD és a PGC vonalakba az ICSP csatira, vagy ha foglalatos égető, akkor a foglalat lábaihoz. Igyekszem a cikkekben ezt a vélt hibalehetőséget jelezni és javítani a rajzokon!
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Ez talán itt is aktuális lehet:
Bővebben: Link
(#) hggh válasza watt hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Üdv Watt!

Ez a 270ohm, vonatkozik mind a két mini égetőre, vagy ahogy írtad, csak a mini v4-re?
(#) cNobody válasza hggh hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Igaz nem vagyok Watt, de szerintem nem árt az ha ott van, akármelyik égetőről is legyen szó. Biztonság mindenekfelett.
Következő: »»   4 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem