Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   452 / 1385
(#) Nagykucsi válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a videókat. Megnéztem őket és nagyon jók...A végén hiányoltam azt a részt(kimaradt a felvételről) hogy a lakkot mivel mosta le. De lakkozni nem fogok a fóliát meg tudom mivel mosom le...
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Főleg a sör jó benne
Azért örülök, hogy hasznos volt akarok csinálni egyet a fóliásról is, de nincs időm.
Éppen előtetőt építek az asszonynak.
Egy kisebb darabot álmodott meg.
14 m2
Kicsit ciki mikor miliméterezgetem, mikor itt a centik sem számítanak, de hát a megszokás nagy úr. Majd rakok fel képet, majdnem olyan precíz mint a nyákok
(#) Nagykucsi hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Nah végre sikerült eljutnom az Azúr-ba és így végre én is vegyszerek tulajdonosává lettem Ott is hagytam 4ezret...

Kicsit részletezem, esetleg ha valaki képbe akar kerülni az ottani árakkal:
2kg szóda 700
0.5kg natrium per szulfát 750
1l aceton 950
450ml TN 160 ónozó 900
250gr búvár(sziti) 360

Már csak egy nyomda kéne itt mifelénk...

Jah, majd el felejtettem nyákot(egyoldalas) is vettem A/4 795
(#) Peppe hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Tegnap követtem ezt a művet.
320x240RGB LCD panelja.
Majd most jön az élesztés.
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
hol laksz?
(#) Nagykucsi válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Újpesten
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Ne bosszants ott van nyomda.
csak a gogléba beírtam hogy újpest nyomda
http://www.ritternyomda.hu/parts/elerhetsz.php
de valahol az óvoda felé ha mész a az obi környékén ott is van egy irgalmatlan nagy nyomda.
(#) Nagykucsi válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Az Obi gyalog 10 perc, az jó lenne...Szitázás az a művelet ami kell?
(#) emmzolee válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Idézet:
„nyákot(egyoldalas) is vettem A/4 795”


Hello

Hol vetted?
(#) Attila86 válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Én A3-ast tudok 1300Ft-ért.
(#) tbence3 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Ha szabad kérdezni, akkor hol veszel Te ilyen "olcsón" nyákot?
(#) roland0327 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Én is szeretném tudni ha nem baj.
(#) pcroland hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Hello!
Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen helyen tartsam a nyáklapokat hogy ne oxidálódjon(vagy kevésbé),és ha már be oxidálódott 600-as polírpapírral elég ha megcsiszolom,és ha már kész van az áramkör teljesen akkor már oxidálódhat vagy le kell védjem valamivel?
(#) bbalazs_ válasza pcroland hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Legmentes muanyagzacsiban, kis kihevitett szilikagel tarsasagaban.
En egyebkent a kevesbe finom nyakokat Akrilan lakkal szoktam lefujni, a kenyes SMD-s nyakokat meg poritott, metilalkoholban feloldott gyantaval kenem at.
(#) Attila86 válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Az Elektrokonthában.
(#) emmzolee válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Igeen? Az tök jó ár.
Milyen nyák? Üvegszálas? Milyen vastag? Lehet még kapni?
Engem érdekelne a dolog. 4 tábla kéne.
Privátban tudsz küldeni a nyákhoz elérhetőséget?
Köszi
(#) Attila86 válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Természetesen rendes FR4-es üvegszálas nyák, 1,5mm-es, egyoldalas. Szutyok nyákokat nem szoktam venni.

Milyen elérhetőséget küldjek? Írtam, hogy az Elektrokonthában lehet kapni. Beírod a böngészőbe hogy elektrokontha.hu és kész.
Nem tudom hogy lehet-e még kapni, én kb két hete voltam akkor vettem egy párat és még vagy 8-10db biztosan volt kirakva, de lehet hogy a raktárban is van.

Tizen-párezer Forintért szokott lenni kb másfél-két négyzetméteres méretben is, az még jobban megéri. Egyszer meg akartam venni csak nem tudtam volna feldarabolni.
(#) pcroland válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Köszi,akkor ez jó arra,hogy levédjem?És mi az a szilikagél?
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Én a nyákokat be szoktam tenni egy zacsiba, és nagyjából ennyi védelem elég is neki.

Ha be oxidálódott, akkor én nem pucolom meg azért külön, hogy tiszta legyen, mert így is olyan vékony rajta az a 35um réz réteg. Akkor pucolom föl, amikor föl használom. A csiszoló papírt se szeretem, mert sokat le szed, és össze is csíkozza a felületet. Én a fémgyapotot használom. Dobok róla képet. Meg arról is, hogy mennyire szépen lehet vele csiszolni.
A kész nyák is oxidálódik. Jóhogy Azt meg jobb híján le kell fújni Wolf TN170 lakkal Ez egy gyanta atrtalmú lekk, és könnyen forrasztató. Itt egy kép a Wolf TN170 -ről
(#) emmzolee válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Igen láttam hogy be írtad, hogy Elektrokontha. Viszont amikor ezt a hozzászólásodat elolvastam, már elküldtem az enyémet.
(#) gydanee válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Annyival egészítenélek ki, hogy a TN170 csak ideiglenes védelmet nyújt a korrózió ellen. Úgy kell használni, hogy maratás után lefújod a NYÁK-ot vele, majd beforrasztod az alkatrészeket, ezután lemosod, és utána fújod be a végleges lakkal. Én erre a célra plastik 70-et használok.
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Ez a lakk akkor jó, ha már nem akarsz többet forrasztgatni rajta. Viszont sokkal erősebb védő réteg, mint az a gyantás változat, amiről én írtam. A gyantás lakktól meg tök jól lehet forrasztani a nyákot.
(#) emmzolee válasza gydanee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Igen azt írják, de én sokszor használtam végleges lakkozási megoldásnak, és nem oxidálódik később sem. Mondjuk, ha lekopik, mert valami le dörzsöli, akkor lehet.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
És légmentesen záró műanyag zacsit hol kapok?Mert amikor megyek átvenni hestore-hoz a kis alkatrészeket ilyet adnak csak elég kicsi.80*60mm).
(#) Nagykucsi válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Szia!
Az Árvill-ben a budai volt skála mellet van...
A fémgyapot viszont engem is érdekelne, hol lehet azt beszerezni...
(#) Nagykucsi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Szia!
Írnál picit bővebben, kihevített szilikagélről hogy is van ez, hogy kell csinálni, hol lehet kapni?
Köszi
(#) sprofan válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Én egyáltalán nem súrolom a nyákokat, semmi értelme(mármint nálam) boltban tudják hogy a selejt meg eloxidálódott nyákot meg sem veszem, csak a tiszta minőségit (tudják mert ritkán de nagy tételben veszem) otthon pedig a tesco-s fólia hegesztő ételtárolós izébe teszem 1 tasak szilikagél kíséretében légmentesen lezárom. Felhasználás előtt egy gyors zsírtalanítás (max 1-2 perc) és már lehet is fújni a lakkal. Eleinte én is dörzsölgette,m óra hosszat, de mióta odafigyelek ezekre, onnantól kezdve hogy nekiállok egészen odáig hogy már szárad a nyák a szárítóban rossz esetben 5 perc telik el.
(#) bbalazs_ válasza pcroland hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Igen, jo lesz.
A kihevitett szilikagel: egyszeruen ocska tepsiben hevited egy kicsit, hogy a felszivott viz eltavozzon belole.
Kobalt-kloriddal is lehet csinalni, az kek, ha vizes es rozsaszin, ha kihevited (vagy forditva - mar nem emlexem tisztan), igy latszik is az allapot is mindjart.
A legmentes zacsi nem igazan legmentes, hanem azokat szoktam igy hivni, amiket ossze lehet zarni egy pantentcsikkal (pl. RET-nel ilyenekben adjak az alkatreszeket)
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Én a cégnél ilyeneket is használok. Úgy kell keresni a boltokban, hogy "Simítózáras zacskó"
Pl:http://www.balogcimke.hu/index.php?mod=prod_subin&&alkat=14
A vastag anyagból készült darab tökéletes.
A linken, amit küldtem megtalálod a címet, és tel számot is.
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Na munkahelyemen van net, otthon nuku, meghalt szombat délután azóta a matáv még nem vette a fáradtságot hogy megjavítsa.
Fémgyapotot mi a baumaxban vettünk, a festékosztályon van a csiszolópapírok melett, de állítólag a TESCO-ban is lehet venni.
Csiszolásról megy annyit, hogy én is vettem nagyon szép szinte teljesen fémtiszta nyákot, nem is vettem a fáradtságot a felcsiszálásra, ment is a kukába egy 10*15-ös darab mert olyan foltosra marta, hogy használhatatlan volt.
Szépen felpolíroztam a fémgyapottal, és voalá jó lett.
Annyira jó, hogy pénteken kitanítottam a fiamat, szombaton csinált egy pici 3*5 centis panelt tesztként, tegnap meg egy 12*15-ös kétoldalas pénzes panelt.
Azt el is vitték már, Én a tasakot csináltam meg, és az előhívást csináltam, a többit mind Ő.
Kapott érte 1000Ft-ot, örült mint kiskutya a farkának.
Egyedül vágta le a nyákot reszelte körbe, csiszolta a fémgyapottal a két oldalt, laminálta, beragasztotta a maszkba, levilágította, bekeverte az előhívót, maratta, lemosta, beónozta.
Ezek alapján el lehet mondani, hogy a fóliával történő munka ha nem is gyerekjáték, de fiatalember játék.
14 éves kortól ajánlott
Következő: »»   452 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem