Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   454 / 1385
(#) Nagykucsi válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Ha lenne mintám De nincs...
(#) Nagykucsi válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a választ, elgondolkodom merre induljak....
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Nyomtass egyet papírra, és mond azt hogy ezt kéred fóliára, te fogod levilágítani.
(#) Nagykucsi válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Végül is erre gondolhattam volna... Lassan csak csinálok már egy nyákot, te szoktad összerakni a PDF-eket nekem van egy 3x6,5cm és egy 10x6cm ezeket te egy oldalra teszed? Mert nekem nem sikerült...
(#) J-O-E válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Csak hogy kicsit segítsek dönteni, a laminálós vasalás techika a legegyszerűbb eljárás.
Kezdésnek mindenképp ezt érdemes megtanulni ki ismerni, ma délután én is csináltam pár panelt 0,2-0,4mm vezetősávokat használtam egy 4.7cm x 4.7cm es panelen. A kép még ónozás előtt készült még rajtuk volt a festék.
Ha lesz időm teszek fel képet lötstoppal is.
(#) Nagykucsi válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Hát kétségtelen, ezek tényleg gyönyörű szépek. Én azt hittem a vasalásnak leáldozóban, de egyre több szép vasalásos nyákot látok...
(#) J-O-E válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Itt van róla kép a méret arány jobban látszik, már kérték tőlem hogy "gyufával!" kémiai ón van rajta.
Egyiket galván ónoztam is de ilyen méretnél elég sok a rátapadt ón ducik lesznek a vezetősávok és PAD-ek.
Érdemes megfigyelni hogy a 2010 után a pont is megmarad, a + jelek szerintem 0,8mm magasak és 0,1mm alatt van a vastagságuk és nem olvashatatlanok.
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
foxit pdf editor. Az tud pdf-ekből kiszedni és másik már létező pdf-be bemásolni. Én ezzel szoktam őket összerakni, de végső esetben válaszd le a boardot az eagle-ban mind a két rajzodról és másold őket "egy" nyákra, és akkor egy lapon lesz, csak fontos, hogy ezt egy leválasztott boardon csináld. (a brd kiterjesztésű file-ból csinálj más néven egy másolatot és azt nyisd meg, így nem sípol a shematik eltérés miatt.)
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Az egyik panelen mintha lett volna egy szakadás, De lehet hogy csak a fény miatt látszott úgy. Azt magyarázza el nekem azért valaki, hogy ha van egy nyák, hegyekben áll rajta a hely, akkor miért kell ilyen vékony vonalakt csinálni? Mivel marattad? Amikor fotózok, maratás előtt nekem is minden megvan, (mondjuk maratás után is most már, raktam be pár képet, ott is ott vannak a pontok mindenhol) de a maratás nagyon sokat tud rontani egy nyákon.
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Ezt már mondtad és igazad is van, ha megnézed a többi panelemet ezen kívűl nem is szoktam spórolni.
Ez a panel egy jeladó 1-3mA 5V-on és egy gyári panel helyére kerül be ez a fejleszett változat.
Fontos hogy külalakját tekintve ugyan olyan legyen mint az eredeti, ez az oka a vékony vonal vezeteésnek és a szabott paramétereknek.
Már feltöltöttem ezelőtt ezt a panelemet, biztos nem láttad 1-1,2mm az átlag szélesség.

PANEL_.jpg
    
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
A méretet ha egy meglévő valamibe kerül értem. A vonalvezetést továbbra sem. Gondolom be lesz dobozolva, nem mindegy hogy milyen vastag vonalakkal van megcsinálva? Nem az esztétika az első, hanem a megbízhatóság egy ilyennél. Azért mert valaki egyszer ilyen vékony vonalakt rakott a panelra ott is ahol lehetett volna vastagabb vonalakkal menni, az az Ő hülyesége volt, miért kell ezt folytatni. Nem azért mondom mert bántani akarnék valakit, de minél vékonyabb a vezetősáv, annál sérülékenyebb mint korrózióra, mint bármilyen savas behatásra. Legalább egy lötstoppot nyomjál a vezetékekre.
A maratásra még várom a választ.
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Ha jobbról a harmadik panelra célzol annál valóban volt hiba, de ezek még a tesztelési fázisban vannak a galván ónozáshoz elhasználtam de a másik kettőt már élesben kipróbáltam "kémiai ónozóval" a vezérléssel működnek.
És jól látod ha kiforr hogy milyen legyen akkor lötstoppot fog kapni, az fontos!
Tudom hogy nem azért mondtad,... saját fejlesztés magamnak az nem ilyen vékony vonalvezetésű
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Jobbról az első balról a 3.-nál láttam szakadásokat.
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Igen csak fordítva írtam, 3.-nál volt az én hibámból festék hiba.
A másik kettő hibátlan, a festéket maratás után ahogy töröltem azért le szed belőle, ezért is raktam fel ónozva is ott látszik hogy hibátlan.
Most elég koszos a fénymásoló amivel nyomtatok és rosz a nyomatok minősége egyébként hibátlan lett volna mind a három.
(#) emmzolee válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy a jobb szélső panelen vasalás előtt maradt egy szösz, vagy egy hajszál, és azért van az a szakadás. Annak idején én is szívtam ilyennel. Különben szép lett.
(#) Nagykucsi hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Ma voltam megint két nyomdában, nem kicsikben sőt az egyik kifejezetten nagy. De fóliára nem tudnak

az egyik

a másik

Szóval ebben a technológiában ez a legnehezebb pont.

Ennél hamarabb megvolt a nyákterv, pedig az első volt...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ma csináltam egy újabb próbát az égetőhengerrel ,
1mm es (kb15x20mm es méretű) alulemezre tökéltes
lenyomatot sikerült felvinnem ! Így már akár műszer előlap készítésre is használható ez a technológia
(#) elektromos válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Pont én is vettem 2 egyforma öreg lézer printert, hogy ugyanezt megcsináljam. Megelőztél! Nem tennéd fel a vezérlését amit csináltál neki? Én ATMEGA8-ra gondoltam, a motor vezérlőnek az l297-298 párost, a halogén izzónak triacos vezérlést.
(#) kaqkk válasza elektromos hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Egyenlőre még vezérlés nincs , csak egy régi NDK hőfokszabályzó a printer hőérzékelőjével összekombinálva , és az oda vissza forgós 6w os lamináló motor van rákókányolva a hengerre .
Még csak teszt üzemben fut a cucc . A vezérléshez én
egy pic 16f876 ot fogok használni pt1000 szondával
de sajnos a szondát még nem kaptam meg, és amíg
nem lesz összerakva és véglegesen kipróbálva
nincs értelme feltennem ide . Elvileg állítható lesz a motor sebessége, a hőfok és a forgásirányt automatikusan váltja majd , sőt ha kész a laminálás akkor egy piezó csipogóval hangjelzést is ad a vezérlés .
(#) elektromos válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
töredék áron van a MY64-es hőmérő szondája, kb 450ft, mint a pt1000-es.
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
A PT1000 csak 150 fokig tud mérni!
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ez nem így van. A tokozás, és a kivezetések hőállósága szabja meg a felső hőmérsékletet.
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ja akkor jól van, én csak a HEStore oldalán néztem a megjegyzésnél a működési tartományt. Az adatlap már tényleg egész más.
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ez azért hülyeség, mert a nyomda is így dolgozik. Megcsinálja a fóliát, egy fényérzékeny anyaggal letakarják az aluminíum lemezt, levilágítják, megmarják, és kész a nyomóforma.
Én még ahol eddig volt nyomda mindenhol tudtak csinálni, de hétfőn felhívom ezt a kettőt és megkérdezem őket.
(#) kaqkk válasza elektromos hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Pt 1000 ből is van olcsó ha jól emlékszem 390 ft , és ez teljesen lineáris . Viszont a lézerprinter, kb anyit fog tudni mint a teszkós laminátor ,és ráadásul
nem két henger van benne hanem csak 1 a fűtés csak egy fix íves fém valami ami alatt a henger eltolja a papírt , és a nyák sem igazán fog átférni közte . Én is szétszedtem egy printert aztán inkább a fénymásoló lett az "áldozat" ebben 650w os halogén fűtő cső van nem
vékony fűtőszál .
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Baszúrok 2 videot, ami meg mutatja, hogy a nyomdában milyen fólia kell, a másodikban megcsinálják a szitát is.
Ez alapján el tudjátok mondani a nyomdásnak, hogy mi kell.Első video
Aztán meg
Második video
(#) elektromos válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Hol láttál pt1000-est ilyen olcsón, mert amiket én láttam, azok több ezer forintba kerűlnek.
(#) kaqkk válasza elektromos hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
pt1061- pt1062 szám alatt kersd nnincs tokozva csak a kerámialapka azért enyi az ára
(#) Piszkos hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Üdv!

Mások okulására: Haverommal másodszorra is nekiálltunk a közös nyákgyártásnak, összegyült már egy pár, vasalásos technikához kinyomtattunk közel 30 lapot. Elkezdjük, és az istennek se akar sikerülni. Múltkor könnyedén ment, pár perc alatt levasaltunk egy-egy nyákot, szépek is lettek a maguk módján. Most meg egymás után jött le a minta a nyákokról, már a hajunkat téptük. Végülis megnéztük jobban papírt, és mintha sokkal mattabb lett volna, mint az előző, pedid ugyan úgy 135 grammos műnyomót kért. Nagyon oda kell figyelni, mert úgy látszik műnyomók között is vannak különbségek.
(#) J-O-E válasza Piszkos hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ezért kell etikett cimke hordozót használni, öntapadós matrica is könnyen lejön róla!
Mindig ugyan olyan megbízható a minőség, vasalás "laminálás" után egy kevés víz kb. 15mp. és mint egy hártyát le lehet húzni a kész nyákról.
Nem kell sikálni a maradékokat, és ezzel tönkre tenni a nyomatot!
Következő: »»   454 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem