Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   541 / 2499
(#) subwoofer220 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Nézd csak az eredeti service manuálról szedtem ki. Habár ez biztos kevés.

zhvk.jpg
    
(#) subwoofer220 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Oké köszönöm!!! Egy nagy tapsot neki és virágot az öltözőbe! Köszönöm,segítőkész. :taps:
(#) Doncso válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
virágot? Na mindegy, szivesen. Lehet akkor amit én néztem az több szekuderes trafóval készült, itt a nagy áramú tekercsek táplálják a végfokot, és a többi áramkört is innen táplálják, 15V-os stabilizátorokon keresztül. Apropó stab. Nézd csak meg a panelon , hogy ezt a 15V-ot nem 7815 és 7915-ös stabokkal oldották meg? Mert ha igen, akkor még 28V-os trafó sem kell, mert a 78xx szériának ha jól emlékszem 40Vdc a plafon. Ezt azért nézd meg.
(#) csovalek válasza Doncso hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szóval fesz 2xezővel meg lehetne oldani?
BD911/BD912 tranyó párom van itthon.
Avval is meg lehet építeni?
És ugy változik a teljesítmény leadása?
Mekkora kondik kellenek a fétszerezőbe?
Meg gondolom puffernek is sokkal több kell, mert csak néha kap áramot...
(#) kadarist válasza csovalek hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ezt nézd meg:Power Supply Without Center Tapped Transformer
Jó nagy kapacitású elkókat használj!
(#) csovalek válasza kadarist hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Nagyon jól néz ki így elsőre.
Nem tudod, hogy kb mennyi A tud majd így leadni?
(#) Doncso válasza csovalek hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szükséged van egy 50W-os erősítőre, ehhez kell kb 70-80W trafó, ami neked van, arra azt mondtad, hogy 17Vac-n tud 100W-ot, tehát jó, ezt fesz kétszerező kapcsolással felpumpálod kb 35-40V ra, pufferból kétszer akkora kell, vagy inkább több a jobb, mert pont fele annyi impulzust kap mint graetznél, egyébként itt van még egyszerűbb fesz kétszerező, Bővebben: Link ezt szépen megcsinálod, megméred a kapott feszt, és lehet még kicsit erősebb végfokot is lehet köré építeni.
Jó bütykölést.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szia!
Egyből leesett a működési elve a tápáramvezérelt erősítőnek amint megláttam a pdf-ben amit linkeltél a műveleti erősítő végfokja. Direkt az olyanoknak mint én, csak azt berajzolták Hogy is felejthettem el, hogy hogyan épül fel a műveleti erősítő vegfokja. Mostmár látom, hogy úgymond koplementer párokat alkot a műveleti erősítő tranzisztora az így rácsatolt tranzisztorral. Elfelejtettem megnézni és egyáltalán elgondolkozni, hogy hogy is épül fel az opamp. Mégegyszer köszönöm.
(#) subwoofer220 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ebbe egy C4793 van benne,a puffer kondik mellet.
(#) subwoofer220 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Az egyenirányító kicserélhetem egy nagyobbra? Egy KBPC5002-re.
(#) isti014 válasza janimester hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
hello!!
janimester pár képet vagy a kapcsolási rajzot linkelnél ?? mert én is készitettem a napokban egy ijen erösitöt ezzel az ic vel és nekem halkan szol csak és nem tudom h miért bár egy két dolgot még nem probáltam ki deh alapvetöen szolnia kéne rendesen . segitségedet elöre is köszönöm!!
(#) Doncso válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Hát ha nem jó, és ki akarod cserélni, bajt nem csinálsz vele, ha nagyobbat teszel be
(#) doomkiller hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sziasztok! A mellékelt kapcsolással kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy elbírna e +36V -ot és a tranzisztorokat lehet e helyettesíteni TIP122/127-el mert csak ez van itthon, meg van még itthon BD250/243 ez jó lenne e bele.
(#) trionaudio válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szia , szerintem az ic nem díjazná azt a 36 voltot, bármilyen teljesítmény tranyo megfelel, ami komplementer párt alkot. Bd250 Bd246 , Bd245 Bd246 , a Te TIP tranyoid is megfelelnek. tip122 npn tip127 pnp típusú.
(#) doomkiller válasza trionaudio hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Nekem van sima TDA2030A 18W -os erősítőm és az 36V ról megy, max 44V mehet az IC-nek az adatlapja szerint.
(#) hangszoros válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
8 ohmon lehet jó, de a max áramot is illik figyelembe venni
Fél táp: terhelő ell=ne haladja meg a max áramot.
Ez egy minimális elvárás, mert az eszközöket nem kell maxra járatni
(#) subwoofer220 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Esetleg neked nincs olyasmi trafód? A kondikat is kicseréltem 2db 50v 6800µF helyett 2db 56v 8700µF-os van benne. Egész nap kerestem hozzá trafó de nincs.
Ja és 330Wattos volt benne. Elég nehéz lesz találni bele megfelelőt.
(#) Alkotó válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
A trafót nem "keresi" és nem "találja" az ember!
Kigondolja milyen kell > megírja a megrendelést (vagy bediktálja telefonon -mint én szoktam-) > kivárja az 1-2 napos határidőt > elmegy érte > fizet > és kész. Ennyi az egész procedúra, és ráadásul éppen olyan lesz amilyen kell.
Neked is, másnak is ezt az utat javaslom! A trafó nem tréfa dolog, az életed múlhat rajta (vagy a vevőé, vagy a gyereké vagy ki tudja éppen kié)!
(#) subwoofer220 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Oké, odáig rendben van, csak az a helyzet hogy még azt se tudom hány voltos trafó kell. Kedves Doncso 2x24V-ot javasolt, de nagyon kevés! Egyenirányítva és pufferelve is csak 2x36V

Én szerintem lehetne 2x30v egyenirányítva és pufferelve lenne olyan 2x42-46v.

(#) Doncso válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Megnéztem a rajzát, 28-30V os trafó kell, többet nem szabad, DC-be 34-40V ig írja, tipustól függően, neked a 38-40V-os van, így 2*28-30 Vac trafó kell oda.
Üdv.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Áh, azt már áttekerted kimenőnek, tuti
(#) unitraman hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Sziasztok. Szeretnék egy erősítőt építeni, nem mondom, hogy értek hozzá, kb. egy tucatot már csináltam, és tisztában vagyok vele nagyjából, hogy mi miért van, és melyik alkatrész mit csinál, illetve mire való. Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ez az erősítő vajon megéri-e a fáradtságot, esetleg valaki csinált már hasonlót? Érdekesnek találom ezt a tápáramvezérlést, nekem nem kell 100watt, kisebb feszre csinálnám meg, kíváncsiságból. A hozzávalók ára sem olyan vészes, ahogy néztem, nagy része meg már úgyis megvan itthon.
Szerk.: TL081 vagy 071-el gondoltam a meghajtó részt, de azt viszont nem értem, hogy a cikk írója szerint a BD249C/250C igényli a "legnagyobb " hűtést. Ezek szerint még mást is kellene hűteni? Mert az nem derül ki a cikkből...
(#) szamóca válasza unitraman hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ha csak a kíváncsiság hajt, akkor készítsd el.
Ha jó hallgatható erősítő kell egyszerűen, olcsón, akkor VF2.
(#) unitraman válasza szamóca hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Erősítő van itthon bőven, úgyhogy inkább tapasztalatszerzés lenne a cél, nomeg ehhez csak pár apróságot kell beszereznem. Mondjuk a BC-kel már gondban vagyok, nem nagyon találok sehol.
Szerk.: Elvileg BC301/304 jó helyette
(#) szamóca válasza unitraman hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Mert régi típusúak, és már rég nem gyártják ezeket.
Helyettesíthető ha jól emlékszem BC 301-303 komplementerpárral.
Látom szerkesztettél közben.
(#) unitraman válasza szamóca hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Köszi az infót. Akkor ez azt is jelenti, hogy régi a kapcsolás is? Vagy esetleg a régi alkatrészek tulajdonságainak ismeretében tervezték?
(#) kadarist válasza unitraman hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szia!
Ezekkel helyettesítheted a nem kapható BC-típusokat. A BC301 és 303 csak 150 milliamperes, a rajzon szereplő 1 A-bír.
(#) unitraman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Az jó trafó, frankó kicsatolókondis tranyósat lehet belőle építeni... :yes: A Philips 632-es rádiós erősítője is ilyen volt, 1x42v szekunderrel...
Szerk.: Illetve nem belőle, hanem vele...bocs.
(#) unitraman válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Köszi... Plusz ha jól látom, ráadásul negyedannyiba kerül...
(#) szamóca válasza unitraman hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szerintem régi a kapcsolás.
Következő: »»   541 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem