Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   584 / 1679
(#) Rumcájsz válasza Auf hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Gratu, jó lett. Én épp most dobtam ki az enyémet a szemétbe.....
(#) Mayan válasza lidi hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
2*1W... csak nem fognak tan elegni a vezetekek... itt a mai, 2*10W-os verzio, ebben vastagabb vezetekek vannak, ahol kell. Arnyekolni nincs sok ertelme, mert csak buffer. Nincs zaja.

IMAG0002.JPG
    
(#) erdgab válasza Mayan hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Nekem nagyon tetszenek az erősítőid!
Árnyékolni a bemeneteket illik,függetlenül attól,hogy buffer vagy sem,de ha nem gerjed,nem érzékeny a külső parazita jelekre és neked megfelel,akkor jó így is.
Érdekelne,hol lehet kapni ilyen dobozokat és mennyiért,ha szabad megkérdezni?
(#) Mayan hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Ezeket mar regen vettem, sokminden volt mar belejuk epitve... a kisebb most vagy 2eFt. A nagyobbat nem tudom. Jo draga itt minden doboz. Vateran lehet neha talalni jobb aron. Amugy 1x-es erositessel hogy gerjedne? Raadasul invertal az emitterkoveto, nem ? Semmi hangot nem is ad ki jel nelkul.
(#) pumoka válasza dbase hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Hello!
Ebben a kijelzőben hol van 30000db LED?
(#) llaci56 válasza pumoka hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Nem azt mondta, hogy ebbe forrasztotta mind a 30 ezret!
(#) dbase válasza pumoka hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Pontosan 546db led van benne a nagyobbikba, a kisebbikbe meg 301db van. Ahogy Laci56 is értelmesen okosan értelmezte a mondatom, eddigi munkáimban van ennyi led már!
(#) erdgab válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Meglepődtem a lomex-es linken,hogy nem a HEstore-t részesíted előnyben :yes:
Természetesen nem azt mondom,hogy azért mert hobbielektronika,azért a lomex tiltott oldal/bolt
(#) proli007 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hello!
Idézet:
„Raadasul invertal az emitterkoveto, nem ?”

Csúnya dolog lenne tőle..
üdv! proli007
(#) Auf válasza huba hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hát elment vele az idő rendesen. De müködik, ugyhogy, megérte. Viszont egynek jó lesz ez is.
Mondjuk a suliban azt tanultam, hogy minél kevesebb átkötés legyen benn, ha tervezek valamit, de ez nem kevés. Mondjuk nem is én terveztem.
(#) kormoran hozzászólása Máj 21, 2010 /
 
Kész a második áramköröm (két ledes villogó), másodjára sikerült . A nyák rajzon kicsit módosítani kellett azért lett olyen ronda karcos középtájon. Kicsit túlságosan is gyorsan villog, inkább már csak ,,vibrál" a két led (100 mikrofarados kondi van benne, ha kicserélem egy 200-asra akkor már valamennyivel lassabban fog villogni?)
(#) bankimajki válasza kormoran hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Igen lassabban fog villogni és még ha az sem elég lassú, akkor növeld meg a 2db ellenállás értékét, amelyik a 2 tranyó bázisára megy. Amúgy ha használnál vonalzót amikor rajzolod a vezetősávot, akkor sokkal szebb lenne. De fő hogy működik.
(#) kormoran válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Például 10k ohm-ról 15-re?
A nyákot az indigós-filces módszerrel készítettem (szabadkézzel elég rosszul rajzolok ), de akkor legközelebb használok vonalzót is.
(#) bankimajki válasza kormoran hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Igen, 10k-ról 15k-ra mondjuk. De szerintem még a 22kohm is belefér.
(#) kormoran hozzászólása Máj 21, 2010 /
 
Oké, majd kísérletezek vele. Kössz az infót!
(#) David.zsombor válasza kormoran hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Elsőre nagyon jó az én első nyáklapom heLYből nem jött össze
(#) kormoran hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Az első nekem sem sikerült 100%-osra, nem csináltam az alkatrészek lábai közé a nyáklapon megszakításokat, úgy kellett lekapargatnom a kés hegyével .
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
A korábban bemutatott PIC-es panelmérőm mostmár nem csak hétszegmenses LED kijelzőt tud működtetni hanem 2x16-os LCD modult is:
Bővebben: Youtube
Pár kép is a műszerről:
(A hardver és a szoftver is ugyan az, csak más kijelző csatlakozik a panelhoz. A PIC felismeri hogy mi lett rákötve és aszerint vezérli a kijelzőt.)
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szép munka, gratula! :kalap:
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Semmit. Amikor megépítettem az asztalomat és a helyére tettem a legrégebbi labortápomat akkor kicsúszott a kezemből, leesett és letörte azt a kis darabot az asztal széléből.
(#) erdgab válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szeretem nézni a munkáidat,igényes,szép,ötletes és ráadásul még használható is,látható a belefektetett munka és tudás.Csak így tovább,gratula!
(#) slogan hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Sziasztok !

Elkészült az LCM-3 műszerem.Idő közben nekiálltam egy tranzisztor teszternek is és gondoltam egy dobozba kerülnek.
Igen ám , de nem volt elég nagy (vagy túl nagy) dobozom ahhoz ,hogy 2db LCD elférjen ,ezért jött egy merész ötlet....
Miszerint mi lenne ,ha a két áramkör egy kijelzőn "lógna" ?

Így hát az LCM-3 és a tranyó vizsgáló ugyan arról az LCD - ről megy és még a táp is elfért a dobozban .

Innen köszönném meg az LCM-3 Team nek és lidi barátomnak a sok segítséget ,nélkülük nem ment volna !

Néhány kép.

Üdv : István
(#) SALáta válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Nagyon jó, nekem tetszik, a megoldás és a doboz is.
(#) slogan válasza SALáta hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Köszi !

Még azt tenném hozzá ,hogy nem csak tranzisztort mér !
Mindegy hogy milyen láb konfigurációban teszem bele a tranyót ,kiírja ,hogy melyik láb micsoda.
Ezen kívül a képen látható elemeket teszteli.

Meg tudjátok nézni itt

ÜdvBővebben: Link

teszter.JPG
    
(#) Slope válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szép munka, gratulálok.
Az egy kijelző egy kontrollerről megy, vagy átkapcsolod a lábait?
(#) slogan válasza Slope hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Köszönöm !

Mint említettem lidi sokat segített ,konkrétan az előlap az ő terve .Mivel nekem nincs színes nyomtatóm és amúgy sem találtunk "normális" színeket ,ezt találta ki .

A két proci/1 LCD -t diódákkal választottuk el és minden szál le van húzva földre 1,3K val.Ezt én találtam ki ,de megint csak lidi segített ,ugyanis ellenállás nélkül nem megy (a rutin ).

Az LCM-3 ban ugye PIC van ,a másikban pedig AVR .
(#) elektrorudi válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Ez valóban rendkívül ötletes, ügyes, DIY műszer.
Az előlapja különösen tetszik. Gratula!
(#) slogan válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Köszi Rudi !
(#) l48 válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Külön- külön is nagyon hasznos müszer mindkettő, de igy ötvözve... Gratulálok a kivitelezéshez is , igazán mutatós és nagyon ötletes.
Következő: »»   584 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem