Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   585 / 1679
(#) zsoltee0001 válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Profi!
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Király!
Nem tudok rájönni, hogy az a szalagkábel az gyárilag van az LCD-n vagy te készítetted? Én is mostanában ismerkedem az LCD modullal, egy nyomtatóból buherált 2X16-ost kötöttem össze IDE szalagkábellel, de baromi törékeny a forrasztásoknál, nálad nem volt ilyen probléma?
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Én csináltam azt a szalagkábelt. Nekem nem volt gondom a forrasztásokkal, egyenlőre nem tört meg sehol.
(#) Erick hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Üdv a Kollégáknak!

Most készültem el egy LM1036-os ic-vel felépített hangszinszabályzóval. Ezzel az ic-vel kapcsolatban sokféle vélemény van, de inkább a rossz tapasztalatok dominálnak, nos nekem elsőre nem ment tökéletesen, de poti, és ellenállás cserék után eljutottam a tökéletes megoldához! Sztem jó hangja van, és semmilyen alapzajt, vagy brummot nem hallok!

Itt van két kép a műről: (a számitógéptáp dobozának széleskörű felhasználhatóságát bizonyítva )
(#) lewi válasza Erick hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szép nagyon, bár kicsit a fényes fekete festés nekem nem jön be. (egyéni vélemény : )
És a másik, hogy saját tapasztalatból arra jöttem rá, hogy ezeknek a ké fényű ledeknek elég intenzív színük van, és engem sok helyen zavar. Példálul, ha beteszem a szobámba, sé este filmet nézek, akkor mindennél, és zavaróbban világít. Én ezen egy nagyobb ellenállás betételével szoktam segíteni. Egy halvány fény is visszajelzi, amire nekem szükségem van. CSak tipp!

De összességében minden elismerésem, jó lett!
Esetleg a belsejéről nem kaphatunk képet?
(#) klemo86 válasza lewi hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Ha mindenképpen kék ledet akarsz betenni, vegyél normál fényerejű diffúzt… Kör alakú 5 és 3 mm-est és 2×5mm-es téglalap alakút biztosan lehet kapni, nekem vannak.
(#) zsoltee0001 válasza lewi hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Idézet:
„Egy halvány fény is visszajelzi, amire nekem szükségem van.”

És ezt a gyári cuccok készítői is megfogadhatnák.
Még jó, hogy létezik fekete szikszalag, rögtön nem világít olyan fényesen
(#) roland0327 válasza Erick hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Helo!
Tetszik amit csináltál! Arra lennék kiváncsi, hogy nem próbáltál rá előlapot tervezni? Úgy sokkal szebben nézne ki. Öntapadós fóliára kinyomtattad volna és felragasztod. Nagyon mutatós lenne!
Üdv. roland0327
(#) lewi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Én anno még a forrrasztóállaomásomba raktam a ledeket, és nem is nagyon volt velük gond, a kék kivételével. Én is egy maszkolószalaggal oldottam meg a problémát, így már nem vakít olyan erősen Azóta mindíg kicsvel nagyobb ellenállást rakok be.
(#) MolnarG válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Nem kötekedés csak... Szigetelő-szalag = szigszalag, Szikeltelő-szalag = szikszalag?
(#) zsoltee0001 válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
először úgy írtam, de a helyesírás ellenőrző belekötött, és a "szikszalagot" hagyta jóvá aztán már nem agyaltam rajta, hogy melyik is a jó?
(#) Erick válasza roland0327 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Helló!
Az előlap terv még kavarog a fejmben, gondolkozom rajta hogy hogyan mutatna jól. A többi cuccomra is nemrégen csinálgattam előlapokat, és nagyon tetszik is, csak erre a feketére valahogy a fehér nemtudom hogyan mutatna.

Üdv.
(#) vicsys válasza Erick hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Egy ügyes nyomtató, telibe tud feketét is nyomni... Bővebben: Link
(#) erdgab hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Sokat esett az eső,unatkoztam,nem szép,nem profi,de működik,35kHz frekin megy,ez a negyedik gépem ,a 130A -ból a harmadik,most szünet következik,ja és nincs ötezerben,néha érdemes bontogatni.
(#) zoly15 válasza erdgab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Gratulálok!
Nagyon szép lett!
Én is bele szeretnék fogni később egy hegesztőbe
(#) borvendeg válasza erdgab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Hello!
Nagyon profi. Esetleg rajzokat nem osztanál meg velünk?
(#) slogan válasza erdgab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Jó lett gratula !
(#) SALáta válasza erdgab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Még nincs kész de ha már hegesztő akkor legyen egy hagyományos is. Hagyományos de persze egyenáramú, 100% bontott kivéve a munkakábelt a pálcafogót és a csipeszt, ez volt csak pénzbe a többi ingyen volt régi méhtelepes kutakodás eredményeként. Kész még nincs, majd kerül bele egy előszabályzó is.
(#) erdgab válasza SALáta hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Üdvözlet rokon Lélek!
Az a masina is jó lesz,én is építettem anno vagy 15 darabot,de átnyergeltem.Elő foknak javasolnék egy triakos szabályzót,én használtam ilyet,persze magam építettem,volt amit hegesztőtrafó elé vagy 12V/20A akkutöltő trafója elé,de csak natúrban a szabályzót is megépítettem,így sok olyan dolgot rá lehetett kötni,amiknek nem volt egyébként szabályzó egysége.
(#) erdgab válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Köszönöm az elismerést mindenkinek!

borvendeg!
Természetesen mindent megosztok,eddig is ezt tettem,minden rajz és egyebek,leírás,tapasztalat,képek,mások véleménye, stb.
Szívesen látunk minden érdeklődőt és építeni szándékozót itt:
Bővebben: Link
(#) SALáta válasza erdgab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Ez lesz előtte csak rendelnem kell Triakot de ez más függvénye is.
(#) zsolti0707 hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Sziasztok! Elkészült a mélyládám amit a hangszoró kivételével ,,ujrahasznosított" anyagokból építettem. A tervet itt találtam a he-n, brutál hangja van. Köszönet érte és további jó munkát mindenkinek.
(#) Pyte válasza zsolti0707 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szép lett!! Csak ha a rádiótechnikás rajzól csináltad akkor lehet van benne egy-két hiba
(#) zsolti0707 válasza Pyte hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
A láda 79%-os zsugorítssal készült mert a terv15"-os hangszorora szól, de az enyém csak 12". Egy két merevítőt fölöslegesnek találtam a lapok mérete miatt, ezért kimaradtak. Azért köszi. Tudom hogy nem tökéletes csak probaképpen épült, és felülmulta az elvárásokat, olyanyira ,hogy kell építenem az egyik havernak még 4-et.

hangfal.jpg
    
(#) sound.man válasza zsolti0707 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Ez a terv hibás.. Tágul szűkül utána megint tágul. Viszont a garry bombas-ja is ezek a tervek után készültek meg a reflex rutse-je is, csak az ív volt másabb, hogy ne lehessen azt mondani rá, hogy koppintás.
(#) Slope válasza erdgab hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Zseniális! Minden elismerésem!
(#) 7805 hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Üdv befejeztem az egyik hangszóró projectemet és gondoltam teszek fel képeket MNC noir 2 300-v os mélyközép hangsugárzó 30-cm es és egy sal piezó-ból áll és egy BEAG -AEt453-hajtja

Elnézést a nem túl jó képekért
7805
(#) Flatlander válasza 7805 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Nagyobb hangerőnél a magas nemzavar közvetlen előtted?
(#) 7805 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
nem mert van hangválltó is és leszabályoztam direkt
(#) 7805 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
JAh és 14-m2 es szobában 30-centis hangszóróval elég szép hangerőt lehet elérni ezért nem zavar a magas
Következő: »»   585 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem