Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   266 / 1273
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Már vissza kőtőttem nemtudom micsináljak vele
(#) vwzsolo hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Sziasztok nekem is egy grundig tv-vel gyült meg a bajom. A szitu az hogy összeugrott a kép egy csíká középen "vizszintes" hang rendben cstornát is tudok váltani csak nemlátok semmit lényegében.
(#) vwzsolo válasza vwzsolo hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
GRUNDIG T70-740 Top4
(#) kadarist válasza vwzsolo hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szia!
A TDA8174 függeleges eltérítő IC 10-es lábán mérj feszültséget. 27V körül kellene lenni. Rajz:Bővebben: Link
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
JAJA Biztos hogy az a baja mer nekem is az volt
(#) szabi_zoli82 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a rajzot! Én is kerestem ott, de én nem a megfelelő módon. Ha tudod, kérlek írd le nekem, hogy konkrétan melyik jelzett kondikat nézzem meg, vagy melyik részen keressek és hogy a sorfeszt hol mérjem. Rajzot tudok olvasni, de hogy a sortáp az melyik rész nem tudom. Nem vagyok egy nagy elektronikai zseni. Sajnos. Gondolom nem kell a tv-ben az összes jelzett kondit végignézni. Én úgy szoktam kezdeni, hogy ami a hűtőborda mellett van az tuti hamar kiszárad, tehát az lehet gyanús. Fólia kondit nem láttam még tönkremenni, kerámiát már igen. A sortáp stabilitása mit takar? A fesznek nem szabad változnia? Sajnos műszerezettség tekintetében nem vagyok eleresztve, kapacot 32u-ig tudok mérni, feszültséget 1000V-ig. Egy MY68-as multim és egy Ganzuniv2-m van csupán. Tudom hogy ez tv-hez általában kevés, de sajnos ez van csak. Azért hogy évente ~3db tv-vel megkeresnek, azért nem veszek komoly műszereket. Mondjuk jelen esetben ez saját tv, de már van egy külső is, azt majd ha ez készen van. Próbálok szisztematikusan hibát keresni, ez bevált módszer. Akkor van baj ha nincs az adott alkatrészen jele a hibának. Mint jelen esetben is. Mert ugye ha az elko kapacszegény akkor még az nem látszik, de hibát már okozhat. Köszönöm a segítséged!
(#) kadarist válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
A sortápfeszültség a "+A" betűvel jelzett tápfeszültség. Képcsőmérettől függően más és más értékű. Az L526-on mérheted a legkönnyebben.
A sokszorozó tényleg lehet beteges! Akár belül is áthúzhat, és az leveszi a fókuszfeszültséget. A képcsőfoglalatnál nincs áthúzás?
A fóliakondenzátorokra gondoltam a mérésekkel kapcsolatban, de ezeknél csak kapacitásméréssel lehet eldönteni, hogy szakadtak-e.
(#) tnorbika hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
sziasztok.van 1 sony projektorors tv-m. a hibája az hogy középen alul felül de inkáb felül befele görbül és a kék a zölr a piros el van csuszval ha valaki tudna segíteni meg kösszöném. vagy merre keressem a hibát mi okozhat ilyen hibát az stk ic-k nem melegszenek
(#) jenci2007 válasza tnorbika hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Nézted a képeltéritő tekercset?
(#) jenci2007 válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
jah bocs ha projektorors tv akkor nemszoltam semmit
(#) tnorbika hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
jenci és igy hogy tudod prijektoros nincs valami ötleted?légyszi s.o.s lenne már igy vagyok 1 hete vele kadarist nem akar segíteni.légyszi
(#) tnorbika válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
haho jenci légyszi
(#) imikee10 válasza tnorbika hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szerintem 3 perc után nem kéne neki írni hogy segítsen.
Kadarist meg segít annak akinek lehet meg akinek tud!
Szerintem olvass vissza és kiderül. Ne legyél türelmetlen és próbáld meg normálisan leírni azt amit szeretnél.
(#) kadarist válasza imikee10 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Segítettem már Neki másik topikban is, meg priviben is. De nem elég.
(#) tnorbika hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
ez igaz de azért fordultam hozzád mert profi vagy kadarist csak látam unod igy nem zavartalak.imike hozzzád nem fordultam miért jajgatsz? bajban vagyok segítséget kértem
(#) imikee10 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Elhiszem
(#) jenci2007 válasza tnorbika hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Na eből nem sokat érteni Írd le Rendesen. És egy kicsit bővebben.

Ha lehet
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Itt kezdtük a küzdelmet Norbi projektoros készülékével.
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Na ennél tőbbet én sem tudok segiteni

szerintem mindent megtettetek.
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Szentem rosszul vannak beállítva a a vetitőlencsék" azért

rosszak a szinei Ahogy írdad is neki kadarist


Amugy passz nemtudom milehet a baja
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Kifolyt a glikol egy része a piros cső elöl. Így más lesz a egész piros szekció fénytörése. Ilyen helyzetben reménytelen a beállítás.
(#) Paradoxifilix hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
sziasztok..!
Vany egy beko kis tévém..
És találtam benne egy döglött BU808DFI tranyót.
Van pár alkatrészem ithon, de nem vagyok benne bisztos,hogy megpróbálkozzak vele..
pl.: BU508 A ; BU208 ilyesmi...
Mivel lehetne helyetesíteni?
Eddig csak nyekergett de most kicseréltem benne 2 darab LM317 stabilizátort+220ohm ellenállás..
De sajna ez a BU gondot okoz...
köszi előre is a válaszotokat.
(#) kadarist válasza Paradoxifilix hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szia!
Ne spórold ki belőle a BU808-at! Ez egy darlington tranzisztor, oda az való. Az ezzel a tranzisztorral szerelt tévék gyakori hibéj a BU bázisában lávő csatoló elektrolitkondenzátor kapacitásvesztése, ami miatt a BU túlmelegszik.
Természetesen érdemes a BU kollektorára kötött kondenzátorokat is ellenőrizni.
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Nekem is ijen gondom volt de megoldotam ugy hogy .

raktam bele monitorbol tranyt és az elég jo birja mai napig megy vele
(#) Paradoxifilix hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
gondolom a monitorból lévő tranyó is BU808 volt... szavaitokból kivéve ne is próbálkozzak ilyesmivel.. oksa átnézem az elektroliz kondikat..
köszönöm a segítséget előre is.
üdv.: Attila
(#) szabi_zoli82 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Hát nem örülök annak amit találtam. Vagyis nem találtam. A sortápfeszültség a rajzon szereplő 149V helyett 149.5V. A tápban és a nagyfesz részben az összes fólia kondit megmértem, mind tűrésen belül van. Esetleg lehet kapacitásszegény a C672-es szűrő elko (100u/250V)? Ez a sortáp szűrője. Vagy ha az kiszáradóban van nem ilyen a hiba? A tápban egy hűtőlemez és egy árnyékoló lemez közé van bezsufizva 3 társával. Sajnos nem tudok ekkora kapacitást mérni, tehát vagy csere vagy marad. A képcső csatinál nem láttam áthúzást, a szikraköze is érintetlen. Meg nem szól hangosan a tv, tehát hallanánk ha csattanna. Csak majd 5mm. A sokszorozónál van elszíneződés, a Nedis-es matrica rendesen melegedett. ez nem tudom jelenthet-e valamit. A képeken láthatod az elszíneződés mértékét. Van még a sokszorozó csere előtt lehetőség vagy csak az maradt? Nem örülnék egy cserének tekintettel a 8000Ft-os árára. Van valami ötleted? Köszi!
(#) Ronin hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Sziasztok.
Van egy Thomson TV ami rosszalkodik (típus most mindegy). Az a gond vele, hogy folyton előjön a menü, majd eltűnik. A TV-n lévő gombok jók, és a távirányító sem küldi folyton a jelet.
Mi lehet a baja, azon kívül hogy elmegyógyintézetbe való?
(#) kadarist válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Még mindig ingadozik a fókuszoltság mértéke, vagy fixen beállt egy stabil rossz állapotba?
(#) kadarist válasza Ronin hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
A A készülék Menü-gombjára kötött kerámiakondenzátorok néha átvezetnek. A másik tippem a nyomógomb, de azt már ellenőrizted. Van, hogy a nyákon lévő szennyeződés miatt viselkednek furcsán a tévék.
(#) szabi_zoli82 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Már nem ingadozik, az első írásomban írtam hogy kis ideig ingadozott, azóta állt be egy stabil rosszba ahogy írtad. Az paneleket átnéztem, hiba után kutatva. Pár darab gyanús forrasztás volt, ezért mindkettő panelt átvizsgáltam és letisztítottam. Hiba nem volt bennük, mert maradt a stabil életlen kép. Az említett potikkal továbbra is állítható a kókusz de nem lehet élesre állítani a képet.
Következő: »»   266 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem