- copy con: PK2DeviceFile.dat
Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Ahol én dolgoztam 4-5 évet, ott viszont a PIC van/volt nagyon durván erőteljesen túlsúlyban. S nem gyerekjátékok kerültek gyártásba.
Egyébként az is lehet az egyik ok, hogy tömeggyártás - tehát ezres szériák - esetén a Microchip termékek szállítása sokkal jobban szokott akadozni, mint az Atmel cuccoké.
Na, örülnék ha létnék egy ilyen panelt! Milyen áramkörök voltak ezek? Esetleg egy fényképet tudsz mutatni?
Annyit elárulhatok, hogy beléptető-rendszerek, orvosi segélyhívó, katonai, hadiipari eszközök, ilyesmik, fényképeket szerintem nemigen lenne etikus felrakni, mivel nem én terveztem őket, csak gyártottunk. Más forrásból kerültek hozzám hírek olyanról is, hogy orvosi elektronikában is gyakran használnak PIC-eket.
Szerintem eleg elgondolkodni azon vajon miert kb 10x akkora a Microchip ceg... Nyilvan ha mindenben AVR lenne es sehol sem lenne PIC akkor forditva lenne az arany...
Jól látom, hogy sem az ICD2, sem a Pickit2 nem használható a PIC32MX795F512L égetésére? Microchipnél azt írják, hogy az ICD2 nem fogja támogatni a 2010. szeptember után megjelenő chipeket, de az említett már most gyártásban van, ennek ellenére nem szerepel sehol sem a listában. Elég kellemetlen hír lenne, ha vennem kellenem Pickit3-at a PIC32-höz...
Azt hiszem azt csak a kulon alkalmazasbol tudja firkalni. Ime a lista a Microchip oldalarol:
Ja, amugy a Pickit3-rol meg mindig nem vagyok meggyozodve, de az ICD3-rol eddig csak jot hallottam... igaz az dragabb is.
Ugyanezt néztem én is. De itt nem szerepel az általam kinézett tipus. MPLAB-ban ha kiválasztom, akkor pedig az ICD2 és a Pickit2 is pirossá válik, ICD3 és Pickit3 pedig zöld lesz.
MPLAB-bol nem is fog latszani. A szoftver biztos, hogy a leges-legujabb? 2.61? Probaltad mar azt a 2.62.1 -es device file-t is ratenni?
Nekem gyonyoruen engedi kivalasztani a Device Family-nal a PIC32 -t...
Nincs Pickit2-m, se PIC32-m, csak a neten elérhető listákat néztem. Ha a Pickit2-vel tudnám égetni a PIC32-t, akkor összeraknék egyet. Nem a legújabb pickit2 device support list van kint a microchipnél? Azt látom, hogy vannak PIC32-k a Pickit2-nél, de konkrétan a PIC32MX795F512L nincs ott.
De közben rájöttem, hogy a PIC32-ből legalább a 100 lábút vagy a BGA tokosat kell vennem, hogy legyen teljes 16 bites, 5V-ot elviselő portom, azok meg nem fehér embernek való tokok. Már a 0,5mm is kicsit problémás, de a 0,4mm már katasztrófa...
Nekem van PK2-m, de nincs PIC32-m... Foleg nem az amit emlegetsz, igy ki sem tudom probalni -- merthogy kivalasztani nem lehet, majd azt o jol felismeri ha ismeri... De amugy bele nezztem most a DAT file-ba, es ami fel van sorolva azokat megtalaltam, amit emlegetsz azt nem, tehat nem tamogatja...
Állítsátok át a menüben kézi kiválasztásra(most nem tudom kipróbálni...). Persze, kicsi az esélye, hogy ott lesz, ha a listában nincs.
Eh, en meg itt a binarist nezegetem mikor van neki manualis chip selection-je. Ez mar szakmai artalom nalam ugy tunik
Szia!
Megnéztem az új PicKit2 firmwaret (1-62-01), a következő típusok vannak benne: PIC32MX360F512, PIC32MX360F256, PIC32MX320F128, PIC32MX340F256, PIC32MX320F128, PIC32MX320F064, PIC32MX320F032, PIC32MX460F512, PIC32MX460F256, PIC32MX440F128, PIC32MX440F256, PIC32MX340F128, PIC32MX340F128, PIC32MX420F032, PIC32MX440F128, PIC32MX440F512, PIC32MX340F512. Idézet: Egyúttal át is szerkeszthetted volna:„Eh, en meg itt a binarist nezegetem”
Úgy is ez lesz a következő lépés, ha nem fejleszti tovább a Microchip.
Szerintem meg meg jo ideig hasznalhatjuk a klonokat fejlesztes nelkul is -- hisz azert igy is van elegendo valasztek PIC-ekbol amit tudunk hasznalni a PK2-vel, akkor meg minek vegyunk ujabb darabokat?
Ebben teljesen igazad van. De látod potyo egyből talált egyet...
Sziasztok!
Most ismerkedem a Pic-ekkel, ( avr-es vagyok ), és lenne egy pár alap kérdésem. Hogyan lehet már beégetett programot kiolvasni egy vezérlőböl? Pickit2-m van itthon, az tud-e ilyet? Tudom hogy lehet a piceknél is védelemmel ellátni a programot, ki lehet ezt játszani ? Ha megpróbálom kiolvasni a vezérlőt tönkre mehet ( akár védve van akár nem )? Fontos lenne hogy ne sérüljön. Köszi előre is.
Létezik program védelem, ilyenkor 0-kat olvasol ki. Nem mehet tönkre a PIC ettől. PK2 alkalmas erre, természetesen. Nem lehet kijátszani a védelmet. A PIC-et törölni lehet, utána használható.
PIC-nek van egy nagyon "rossz" tulajdonsaga: Nem, tudod magad kizarni belole Egy AVR-t "tonkre lehet tenni" azzal ha rossz fuse biteket allitasz be, a PIC-nel gyakorlatilag ez a problema nem letezik! Kiolvasassal meg plane nem...
Ennek örülök, nem szeretném tönkretenni. Hogyan tudom megpróbálni a kiolvasást ? Tudtok valami leírást adni ehhez, vagy hogy hol nézzek utána. Annyira hogy melyik lábat mivel kötöm össze meg hasonlók. Vagy valami könyv esetleg ?
Suliban volt pic, de ott nagyon kényelmesen pickit2 meg testboard volt, és nem kellett ezekkel törődni, csak programoztunk. Köszi
Az ICSP (In Circuit Serial Programming) kulcsszóra keresve vagy Watt honlapján megtalálod a szükséges tudnivalókat. Végszükség esetén a PICkit2 felhasználói kézikönyvét is el lehet olvasni...
Át írtam. Most valahogy így néz ki.
Szia!
Az adott típushoz tartozó programozási leírást a programozási specifikációk lapján találod meg.
Itt a Pickit2 leírás: Bővebben: Link
A lábak megnevezése ugyan az a mikrokontrolleren is mint a Pickiten, csak simán össze kell kötni. Előfordulhat, hogy a pic MCLR lába 5k-10k ellenállással tápra vannak kötve, ezt kiolvasáskor vagy íráskor ki kell iktatni. A kiolvasás lehet pl a Pickit saját programjával. Idézet: „Előfordulhat, hogy a pic MCLR lába 5k-10k ellenállással tápra vannak kötve, ezt kiolvasáskor vagy íráskor ki kell iktatni.” Nem kell, nyugodtan maradhat a helyén.
Kösz mindenkinek a gyors választ, elképzelhető a pic (16f628A) maradhat a helyén az áramkörben, én meg csak összekötöm ezt a pár pontot és megpróbálom kiolvasni ?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |