Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7375 quad
 
Témaindító: Kovidivi, idő: Márc 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 15
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
hello!feltoltottem egy képet (http://www.datasheetarchive.com/datasheet.php?article=3260555 )amin egy tda7375-ös ic van,hogy 4 hangszórót tudjon meghajtani.kérdésem:hova rakjak potenciaméter a hangerősség szabályozásásra és mekkorát?8-18 voltot bír el,de mekkorát adjak neki?mit változtat a nagyobb U?AC vagy DC áramra van szüksége?vagy mindegy?mennyibe kerül egy ilyen ic?köszönöm szépen a válaszokat.jó fórumozást.
(#) Istike88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 16, 2007 / 4
 
hát potenciométert a bemenetekre tegyél 10KOhm-osokat és logaritmikusat. 8 tól 18ig bármekkora feszt adhacc neki, én 12-t adnék. nagyob fesszel nő a kivezérelhetőség. DC áramra van szüksége, AC-vel elhalálozna. hogy mennyibe kerül azt nem tudom, talán a conradnál lehet kapni www.conrad.hu
(#) DRoland válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 16, 2007 / 4
 
Hello!
Az ára 1413Ft az Incompnál!
http://www.elektronikai-alkatresz.hu/
(#) Kovidivi válasza DRoland hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
szeretnék még Droland-nak is adni pontot, mert az ő válasza is nagy segítség volt.köszi szépen modi,és a többiek.
(#) Macload007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Itt olcsóbb:

http://net-market.hu/elektroart/

csak 1098 Ft / db.
(#) fureszk válasza Macload007 hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
csak azért is überlem!
940Ft
(#) Sonix válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Ne felejtds el a STand-by lábat 5V-ra kötni!
(#) Kovidivi válasza Sonix hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
hello!ha nekem van egy 10volt-os trafóm, akkor arról hogyan rakjak az ic stand-by lábára 5v-ot?0,75A-es.mekkora ellenállás kellen hozzá?vagy ellenállás magában elég?
(#) MaSTeRFoXX válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Üdv!

Nem fontos neki az 5V ... Nem fontos hogy annyi legyen. Egy 10k-s ellenállással fel kell kötni tápfeszre. Én így használom. Az adatlapjában is ez van ha minden igaz.

Amúgy a TDA7375 Az nagyon jó kis IC Én sztereó-hídban használom, átalaktott PCtápról (17,5V-ról, 2*32W 4 ohmon ) [off] A TDA7294-nél is jobban szól nálam...dinamikusabb. Lehet hogy hamisított 7294-es IC-im vannak...
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
hello!légyszi leellenőriznétek hogy így jó lesz-e?az audio földet kötzösítsem a trafó földjével és úgy kapcsoljam rá?n rakjak ellenállást a stand-by láb és a trafó közé?a potik jó helyen lesznek?előre is köszi!
(#) Sonix válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ha próbáltad akkor biztos ok tápra kötve.
Én 7375-ből még nem építettem végfokot, csak javítom őket. Gyári alkalmazásokban a főproci kapcsol 5V-ot a stand-by lábra. A lényeg, hogy magas szinten legyen.
(#) Istike88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
a potikat így kösd, a trafót meg egyenirányítsd. ha 10 voltos akkor kb 14 voltos lesz egyenirányítva és az jó neki tökéletesen. a rajzon ott van az ellenállás a tápfesz és a standby láb közt de csak akkor kell tapra kötni ha készenléti állapotba akarod hogy kerüljön. az audió föoldet közösítsd a táp földjével
(#) nolex hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Én akartam volna egy ilyen herkentyűt egy hordozható erősítőbe de sajna nem működik ...
Pedig elég jó kis jószág!
(#) DRoland hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Lehet még én is megcsinálom, de csak stereo változatban tetszik ez az ic
(#) Sonix válasza Istike88 hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Nem...
Ha a Stand-by lábat nem kötöd tápra akkor nem fog szólni! Pontosan akkor fog készenléti állapotba kerülni, ha nem kap tápot a st-by láb!
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
köszönöm szépen mindenki hozzászólását!Kezd tisztulni a kép!Thanks!
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
lenne egy kérdésem:olyat lehet csinálni, hogy pl:van egy 8ohmos hangszóróm, és mellé rakok egy ellenállást, hogy 4 ohm legyen az eredőellenállás, akkor az impedencia nem 4ohm lesz?vagy az lesz, csak halkabban fog szólni,vagy csak hangszórókkal lehet megcsinálni?(ezen azért gondolkodok, mert 4ohmon tudja az ic leadni a legnagyobb teljesítményét)köszi.
(#) Istike88 válasza Sonix hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
köszi a kijavítást
(#) Istike88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
nem nagyon lehetséges mert nincs akkora teljesítményű ellenállás mint amekkora az erősítő teljesítménye! (vagyis van de nagyon drága) inkább köss párhuzamba a 8 ohmos hangszóróval egy másik 8 ohmos hangszórót és akkor 4 ohm lesz az eredő ellenállat vagy veszel 4 ohmos hangszórót
(#) Sonix válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Szerintem felesleges!
Elfűtenéd a teljesítmény felét! Vagy nem?
Javítsatok....
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
köszi szépen mindenkinek.tök jó.mostmár vágok mindent csak azt nem tudom milyen ic-vel milyen kapcsolást építsek...elvárásaim:ic ne legyen drága, max1500ft, mellé alig kelljen alkatrész,és egyszerű alkatrészek legyenek mellette(fet kizárvakezdő vok ) .teljesítménye:-ez komoly probléma:vagy 4csatornás legyen min 7w-tal, vagy stereo min10w-os, de akkor olcsó legyen mert kettőt építenék belőle.válaszokat köszi!
(#) Joci77 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ezek ?
(#) Kovidivi válasza Joci77 hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
köszi a rajzokat.tetszenek.csak:nem tudom milyen tápot rakjak az erősítőmhöz(még el sincs kezdve...).tudtok segíteni? van:
[9v-0v-9v - 300mA ac],
[10v, 0,75A gondolom ac], és egy
[12-20voltig állítható 300mA, dc trafóm].
Melyiket melyik kapcsoláshoz ajánlanátok?melyik a jobb?
köszi szépen.
(#) Sonix válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ezek a tápok szerintem kicsik még egy ilyen kis erősítőhöz is. Nem tudják leadni a megfelelő teljesítményt, főleg hogy 4 csatornás erősítőt szeretnél csatornánként min 7W teljesítménnyel. Ehhez megközelítőleg legalább 45-50W-os tápegység kell szerintem, mivel a hatásfok kb. 60%.
(#) MaSTeRFoXX válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ezek a tápok tényleg nagyon kicsik. Kell neki vagy 2A-es terhelhetőségű legalább. Csúcsban felvesz vagy 3A-t vagy többet
Esetleg ha van használaton kívüli PC-tápod arról is elmegy szépen (főleg ha áthekkeled hogy leadjon nagyobb feszültségűt)
(#) Kovidivi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Hello!ez a pc-táp hekkelés érdekelne ugyais van vagy 5db...mit kellene csinálni rajta?ellenállást kiszedni?egyébként nekem mindegy lenne,hogy mekkorát szól,mert majd veszek másik tápot(csak próbaképpen szóljon),csak azt nem tudom, hogy dc táp, vagy ac-egyenirányítva,vagy pedig a 3kivezetésű(9v-0v-9v) egyenirányítva lenne a legjobb.vagy mindegy,mert ha egyenirányítok akkor ugyanolyan módon kapják az áramot csak más erősséggel?na, még ha valaki tud a pc-táp hekkelésről,azt szívesen fogadnám köszi szépen!egyébként a pc-táp mekkora áramot ad le?
(#) DRoland válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Nekem 350W-os van +12V-on 14A ad le az enyém, szal bőven elég neked (még kisebb teljesítményű is)
(#) Kovidivi válasza DRoland hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
most itt az a kérdés, hogy hogyan lesz a 12voltból mondjuk 30?tudja valaki?köszi hogy megnézted a tápodat!
(#) MaSTeRFoXX válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ha most az a lényeg hogy szóljon, akkor elég neki a 12V-is, arról is szól rendesen. Amúgy van itt a HE-n 1-2 topic a PC-táp átalakításról
(#) Kovidivi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
köszi.arra gondoltam, hogy ha már szg. táp, akkor szóljon nagyot!trafóval elég lett ovlna kipróbálni, de egy 300w-os tápnak csak jobban kellene szólnia.egyébként egy 300w-os táppal ki lehetne hajtani az ic-t?mármint képes lenne viszonylag nagy hangerőn torzítás nélkül zenélni?vagy csak egy kis részig tudnám igénybe venni a kevés(12v) feszültség miatt?
Következő: »»   1 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem