Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   283 / 1271
(#) dewid válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hát sajnos zárlatos.
Körülnézek hátha van hozzá alkatrész.
Amúgy pár helyen olvastam hogy ha a sormeghajtótranzisztor zárlatos akkor a hozzá tartozó kondit is ki kell cserélni mert a következőt is zárlatba viheti. Igaz ez?
Melyik lesz ez a kondi?
(#) kadarist válasza dewid hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ez a Te készülékedre is vonatkozik. A BU808 a sordarlington.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Igen, itt volt egy kis kavarodás, kicsit máshogy van ez a rész nálam. De szerencsére megoldódott.
(#) kopaszs hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok egy kis segítség kellene a képen látható a hiba a függőleges csík az csak a kamera miatt van benne a viszintesel van probléma akármit csinálok vele még is benn van kép igaz van rajta csak amikor fényképeztem akkor koaksz nem volt rákötve.bármelyik csatornára kapcsolok ez a csík akkor is meg van.Mi lehet a baja?Én a lemágnesező termisztorra gondoltam de szerintem ez nem az lesz.Még egy dolog ezek a csíkok nem mennek csak állnak a képernyőn.

képture1.jpg
    
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 / 1
 
Tekerd lejjebb a G2 (Screen) potit.
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Köszönöm kadarist a gyors választ, és a segítséget. Ha nem bánnád, volna még kérdésem. JVC síkképernyős tv, az elején lévő kétszínű led, váltakozva villog. piros, és zöld. a táp pufferén van 300 v, de a hálózati trafó szekunderéből nemtudok semmit sem mérni, vagyis csak néhány voltot. Persze nemtudom, hogy ez normális e, szerinted zárlat lehet valahol?
Előre is köszi
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Gyerekzár vagy valamilyen korlátozás nincs beállítva?
(#) dewid válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Értem. A 10mikro 63v-os kondi helyett kb mekkorát tegyek? Mert nem akarok túl nagyot tenni.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Köszönöm segítséged tökéletes lett ezt el is felejtettem.Köszönöm
(#) kadarist válasza dewid hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
A 10µF 50V-osat cseréld 22µF 63V-osra, vagy még nagyobb feszültségűre. A kollektorra kötött kondikat is mérd ki kapacitásméréssel.
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Sajnos ezt nemtudom, nincs hozzá táv. hogy lehet ezt megtudni?
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Mi a pontos típusa?
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
AV-29FH1SUG
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ha gyerekzárban van, akkor csak távirányítóval lehet működtetni (bekapcsolni) a készüléket. A menüben lehet feloldani a zárat.
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Akkor holnap megpróbálom egy tanítható távval, hátha szerencsém lesz. Majd megírom a fejleményeket.
Köszi a segítséget!
(#) elliotcastro hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok
Kérdésem lenne
Van itt egy ilyen kis kütyüm (képet mellékeltem)
Elvileg egy szélessávú erősítő
Nekem kábel TV -m van
Az oszlopról bejövő jel 4 TV re van elosztva
A kérdés:
Ha ezt a kütyüt beteszem a kábel és a tv-m közé, akkor tisztább, jobb minőségű lesz a kép? mert így 4 felé elosztva már nem olyan szép
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hali!
Ne káromkodj!.. Elárulod melyik az az áramkör? mert én sajnos annyira nem értek hozzá...
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Meg csináltam amit írtál most jó is a kép de most van valami más gond is.Ment a tv kb 20 és egyik percről a másikra el kezdte hogy összecsukodik a kép meg vissza jön mondhatnám azt is hogy elmegy a kép meg vissza jön a hang ahogy hallom az volt az nem ment el a képpel
mi előtt elmegy mintha behullámozna mind ez másodpercek alatt történik.Hallom hogy lekapcsol a kép meg bekapcsol ez mi lehet?
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Most egy kicsit tekerd feljebb a G2 potit. Arra mit lép?
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Egyik sem az. Az alaplapon van. Rajzod van a készülékhez?
(#) heli válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 22, 2010 / 1
 
Igen jobb lesz a kép, de az elosztó elé kell tenned, és szólni kellene a kábeleseknek, hogy műszerrel állítsák be , mert ha túl sok a jel, egymásra "úsznak" az adások
(#) kadarist válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 22, 2010 / 1
 
Szia!
A puding próbája az evés! De inkább ne szólj a kábeleseknek erről a kis módosításról. Az erősítést a dobozon lévő trimmerrel beállíthatod.
(#) elliotcastro válasza heli hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
igazából ez a készülék a padlásunkon volt, mert az utcában ezen keresztül volt elosztva a szolgáltató által a tv jel
tehát ELMÉLETILEG ez be van állítva nem?
Csak azóta már más rendszerről házanként külön külön van lehúzva az oszlopról a jel, így erre a dobozra már nincs szükségük
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Változatlanul villog a sortranzi forró
(#) Niki14 hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy sharp tv alkatrészét szeretném megtudni. A rajzot mellékelem. Az OPC1 alkatrészt szeretném megtudni, hogy mi. Köszönöm előre is!
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Milyen tévé ez?
(#) elliotcastro válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Úgy van egyébként nálunk, hogy egy kábel lejön az oszlopról, az ketté van osztva egyik szál a TV másik a modembe megy (net+telefon)
Bekötöm a TV kábel elé és elvileg akkor a 4 tv -n valamivel szebbnek kellene lennie a képnek ugye?
(#) kadarist válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
A tévé ágba kösd be, és próbáld ki. Bár ez tudja a visszirányt is úgyhogy akár a fő bejövő kábelbe is bekötheted.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ez az a tv amiről már szó volt se kép se hang volt a gondja de azt már sikerült megoldanom.Ez DCE amikor irtam hogy milyen számok vannak rajta azt írtad hogy valószínűleg PT90 lesz a száma.
(#) kadarist válasza Niki14 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hol van ez az OPC1 a rajzon?
Következő: »»   283 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem