Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   179 / 607
(#) Lacko12 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szia!
Akkor a trafót már csak be kell szerezni!
Tudnál linkelni egy tápegységet nyáktervvel beültetéssel együtt amin van egyenirányítás pufferelés?

Köszi szépen a segítséget!
(#) ptesza válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ha lehet kerüljük, az ilyen tartalmas hsz,eket... köb..
(#) Alkotó válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
(#) Lacko12 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Köszi szépen!

ptesza: Hát igen!
(#) Dióda hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Gyerkőcök ha valakinek kedve támad játszani ezzel a végfokkal akkor tegyen a kimenetére csatoló kondit és úgy rá a hangszórót. Érdekes lessz a hang és működési külömbség. Hogy milyen?
Fülelje ki magának mindenki és ossza meg itt.
(#) zsa hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Sziasztok
Megépítettem tda7294 ic-vel az alábbi kapcsolást. +-20V-al hajtottam meg de meg sem nyikkan.

ic még nincs bordán, de nem is melegszik. az ic hőtőfelületén negatív kimenet van de ezt szigetelni kell ezt olvastam . gondolom ez a kivezetés akkor semleges (nem kel csatlakoztatni sehová) a mute rövídre van zárva.

Kérdésem az lenne hogy a végfok ic-n mit kell mérni hogy kiderítsem jó-e?

TDA7294.pdf
    
(#) ODU válasza zsa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Ha a mute rövidre van zárva akkor egyértelmű hogy nem szól, ez a lényege a mute-nak. Ami a rajzon van kapcsoló az arra szolgál hogy ha benyomod akkor nem szól, ha nincs összezárva akkor pedig igen
(#) zsa válasza ODU hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
köszönöm


ez jó tipp volt mert igy a mute megszakításával működik...
igaz búg valamiért..
(#) janimester válasza zsa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Hűtőbordát azonnal tegyél rá mert pillanatok alatt tűzforró lesz és elég .
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Éppen fordítva van ez a mute dolog. Amikor zárod a kivezetéseket, akkor szól a végfok. Célszerű ezt a felesleges funkciót kihagyni és már rögtön a nyákon kiiktatni a mute lehetőségét.

Zsa! Mikor szól és mikor nem szól az a végfok?
Szerintem valami ott nem kerek, nézd meg jobban!
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Nálam is akkor szól, ha nyitva van.
(#) Bassmester válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Ha a bemenet van GND-re zárva a kapcsolóval akkor biztosan, de ha az "eredeti" kapcsolást vesszük figyelembe, akkor a VM és a VSTBY kivezetéseknek a (+) azaz pozitív tápágon kell lenniük hogy szóljon a kapcsolás. Erre írtam azt, hogy felesleges, mert sokkal egyszerűbb a bemenetet GND-re kapcsolni, ha mute funkciót szeretnénk.
Eme csodás PDF utolsó előtti mondatában is utalnak rá, hogy mikor szól a cucc.
(#) zsa válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Nyitva a mute akkor szól..
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Akkor valami valóban el van keverve. Megnéztem, nekem is éppen ez a kapcsolásom van megépítve. Ugyan most nem vagyok otthon, de szinte teljesen biztosan emlékszem, hogy nem zártam rövidre a "némítást", és ennek ellenére már napok óta ezt hallgatom.
(#) Bassmester válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Na, átnéztem a kapcsolást ami a Pedró féle PDF-en van.
Ha eszerint csináltátad, akkor igazad van :yes:
Ez egy módosított kapcsolás, ahol a mute kapcsoló, a 10k és a 22k ellenállások közös pontját húzza le GND-re, ezáltal elvéve a mute és standby lábaktól a bekapcsoláshoz szükséges feszültséget. Ez a megoldás egyúttal kiküszöböli az eredeti kapcsolás azon hibáját is, hogy a mute funkció üzem közben nem működik, csak ha eleve némítva indítjuk az erősítőt. Ennek az az oka, hogy a mute/stdby funkciókat ellátó (tokozáson belüli) J-fetek, miután megkapták a + feszültséget, vezető állapotban maradnak még akkor is, ha a mute kapcsolóval elvesszük töle a + feszt. Na ezért hagytam ki az egész mutés-szendbájos hülyeséget az általam tervezett nyákról.
(#) Bassmester válasza zsa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Oké, renben... félreértés volt
Alább leírtam hogy miért. A PDF-en lévő leírás pedig téves, legalábbis a rajta lévő kapcsolásra nem érvényes.
(#) zsa hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Lenne még egy idióta kérdésem .

Jelenleg egy dvd lejátszóval (rca kimenet) hajtom meg az erősítőt de nem produkál valami nagy hangerőt.

Kérdésem az lenne hogy ez meg tudja hajtani teljesen az erősítőtt?
vagy pedig kicsi a bemeneti jel és szükséges a teljes meghajtáshoz előerősítő?
(#) Bassmester válasza zsa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szerintem dobj össze hozzá egy egyszerű ícés szintemelő fokozatot, hacsak nincs igényed valami komolyabb, hangszínszabályzós előfokra. Egyébként kb 4 dB -t erősítő előfok kell elé, hogy nagyjából szabványos legyen az érzékenysége. Ha tényleg csak +/-20V-ról megy, akkor az előfok tápja is mehet róla.
(#) zsa válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
értem .

Azóta már nem 20v-ról megy hanem egyutas irányításal 40v.
Előerősítőnek egyébként erre gondoltam Alul áteresztő link mert csak mélyládának kell.

Ez a kapcsolás jó lesz erre a célra? + előerősítő is van benne ha minden igaz. vagy tévedek?

köszönöm
(#) Bassmester válasza zsa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Ajajj... bonyólódik a dolog
Ha szubládát akarsz hajtani vele, akkor először meg kell mérni a láda akusztikus átvitelét, abban a helységben ahol hallgatni fogod, vagy pedig szabadtéren ahol nincsenek visszaverődések. Nem valószínű, hogy egy eféle "talált" szubszűrő kapcsolás kapásból jó lesz a ládádhoz, ezért fontos a mérés. Ha már ismered a láda átvitelét kb 300 Hz alatt, akkor abból már sejthető, hogy milyen szűrő lesz a legmegfelelőbb hozzá, hány Hz-nél kell emelni, illetve vágni. Szűrőt méretezni szerintem a FilterPro progival lehet a legegyszerűbben.
Anno szerkesztettem egy olyan kapcsolást, amiben volt egy parametrikus EQ, 30-150 Hz -ig és spektrumanalizátoron nagyon jól be lehetett állítani vele az egyenes átvitelt 200 Hz alatt, szinte bármilyen jól konstruált mélyládánál. Ha esetleg érdekel előkeresem... van benne egy halom TL 072
(#) zsa válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
vágom a dolgot de ennyire azért nem vinném túlzásba.

Megelégszem ha levágja a magas és közép frekit . na meg legyen benne egy előerősítés hogy megtudja hajtani a tda7294-et

Egyébként egy zenegépet építtettem és abba kellene mindegy hogy szól nincs nagy elvárásom..

de azért köszi
(#) Bassmester válasza zsa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Akkor szerintem, ezen kritériumoknak megfelel a kapcsolás amit kinéztél, bár én még nem próbáltam.
(#) Peter911 válasza zsa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Már elnézést, hogy én is bele szólok, de ha mégsem szeretnél, előerősítőt építeni elé, akkor elég a (*)-al jelölt visszacsatoló ellenállást megnövelni és ezáltal nagyobb lesz az erősítésed. Az "aluláteresztő szűrőt" pedig a bemeneten soros R-C taggal is elintézheted...
Így nagyon egyszerű, de persze az előerősítő fokozatnak is vannak számos előnyei...
(#) zsa válasza Peter911 hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Köszi a tanácsot


ez így egyszerűbnek hangzik de sajnos (Az "aluláteresztő szűrőt" pedig a bemeneten soros R-C taggal is elintézheted) ez nem tudom mi lenne!



légyszíves kicsit bővebben nem sokat konyítok az elektronikához

köszönöm
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
mégy egy kérdés


22K ellenállást kicserélte a 2/14 lábnál 47K-ra. igy nagyobbat szol tényleg.

A bemeneti 22k ellenállásnál azt irták alkalmazható 47/100k potméter hangerőszabályzásra . ezt szeretném még bekötni.
Hogyan kell? a rajzon nincs feltüntetve. A 22k ellenállást kiszedem és annak a helyére teszem a potit ? egy egyszerű rajz sokat segítene eddig még potmétert nem használtam igy nem tudom a bekötését..

Az "aluláteresztő szűrőt" pedig a bemeneten soros R-C taggal is elintézheted)
Ez nem tudom mi lenne!

Köszönöm a segítséget.
(#) zoli_cso válasza zsa hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Mellekeltem egy kepet a potmeter bekotesehez.
(#) zoli_cso válasza zsa hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Es stereo potmeter bekotese:
(#) zsa válasza zoli_cso hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
köszi

sajnos ilyen potméterem van és csak a ellenállás szabályzását tudtam kimérni. és a test vagy mi azt nem tudom hol van a potméteren.

esetleg egy konkrét bekötést melyik hová megy a kapcsolási rajzon

késem még az lenne a *-al jelölt 22k ellenállást ami jelenleg nálam 47k meddig lehet növelni ?

köszi előre is
(#) hapro válasza zoli_cso hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
És ha a potin össze kötöd a két GND-t akkor könnyen készíthető egy 70W-os búgógép.
(#) Dióda válasza zoli_cso hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
A rajz szerinti bekötéssel ellenkező irányba fog ám a poti szabályozni "teccik tudni róla?".
A sztereó rajzára gondolok itt.
Következő: »»   179 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem