Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyák nyomtató kérdések
Lapozás: OK   3 / 11
(#) Slope válasza suhanc hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Szerinted hogy működik egy mátrix nyomtató?

1. szalagot használ, mint az írógép... ebbe hogyan töltesz tintát?!

2. ha még sikerülne is valahogy tintát juttatni a szalagra, és nem száradna meg mire felhasználod, akkor is hiányos, hibás rajzolatot fog létrehozni. A fejben lévő sok apró tű hengeres kialakítású, tehát a kontúr nem megfelelő, erre a célra.

3. nos... ha létrejönne az a számomra abszurd állapot, hogy az első két feltétel teljesült, akkor amint elkezdesz nyomtatni egy kemény felületre a tűk szépen eldeformálódnak és meget a kukába az egész
(#) Slope válasza Pak hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Canon BJ... BubbleJet ez egy tintasugaras nyomtató ugyebár.

Nos, a sima tinta vízzel oldható, tehát nem bírja a maratást.
Más tinta alkalmazása?
Nos azt hittem köztudott, hogy a tintasugaras nyomtatókból a festék apró kis furatokon távozik. Minden furathoz tartozik egy kis kamra. Ebbe a kis kamrában felmelegíti a festéket ami térfogatnövekedést eredményez, és az a térdogatnövekedés hozza létre a festék kilöveléséhez szükséges nyomást.
Tehát az esetek többségében már a nyomtatás közben elkezdődik az eltömődés (gyors kipárolgás, majd kicsapódás).
1-2 nap után pedig teljesen eltömődik, nem kitisztítható többé. No és persze nem is csak az eltömődés a gond...

Szóval ne próbálkozzatok vele, csak arra jó hogy legyen egy rosz nyomtatód.

Egyedül a lézernyomtatókban van ráció a közvetlen nyomtatás megvalósítására.
(#) oldman hozzászólása Jan 31, 2007 /
 
Lehet nagy hülyeséget írok, de valahol olvastam olyan (talán HP) nyomtatóról ami CD re is tud nyomtatni. Meg kellene próbálni pl. egy CD méretú nyák-ot nyomtatni vele és kipróbálni bírja-e a vaskloridot. (több színnel)
Ha igen nyertünk ha nem, a nyomtatónak akkor sem valószínű hogy árt.
(#) Frankye válasza oldman hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Legjobb tudomásom szerint az a nyomtató sem a CD-re közvetlenül nyomtat(ott), hanem egy vékony "matricára", amit a CD-re kell(ett) ragasztani.
De persze lehet, hogy rosszul tudom.
Mindazonáltal elgondolkodtató, hogy az "illegal copy buisness"-ben forgalmazott CD-kre sem nyomtatva, hanem szitázva van a kép/szöveg...
(#) PCB válasza Slope hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„Egyedül a lézernyomtatókban van ráció a közvetlen nyomtatás megvalósítására.”


Ha elovastad volna az eddigi hozzászólásokat kellett, hogy lásd miért nem lehet lézerrel megoldani.

Idézet:
„1-2 nap után pedig teljesen eltömődik”


Rengeteg féle tinta van nyomtatókhoz, nem trinátlakkra gondolt senki.

Lerágott csont ez már, felesleges a miért szomorkodjunk.... újrakezdeni.

A dolog működőképes ha a fej közelsége nem befolyásolja a nyomtatás minőségét, ez az egy nyitott kérdés van csak.

Amennyiben befolyásolja, akkor pedig el kell emelni a fejet.

Üdv!
(#) Slope válasza PCB hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Idézet:
„Ha elovastad volna az eddigi hozzászólásokat kellett, hogy lásd miért nem lehet lézerrel megoldani.


Ha elolvastad volna az az előtti hozzászólásomat kellett, hogy lásd miért lehet. Merthogy működik...

Rengeteg féle tinta igen... pigment alapú tinta. Csak megjegyzésként: a HP tintasugaras nyomtatóknál tapasztaltam, hogy még típusok között sem nagyon keverhető a gyári festék (behabosodik, és túrósodik).
Ha neked működik a tustintával (mondjuk ki is próbáltad, több nap elteltével is), akkor örülök neki. De ne ettesük már meg az ide beeső amatőrt, hogy önsön csak alkoholos vackokat bele nem lesz baja...

Esetleg gondolkozz tovább a mátrix nyomtatós elgondoláson... (remélem hogy nem volt komoly felvetés)
(#) mokus hozzászólása Jan 31, 2007 /
 
EMBEREK!
Kéretik végigolvasni a topikot mielött hozzászóltok, főleg hülyeségeket. Mátrixnyomtató... ugyanmáááár vegyél elő egy nagyítót és lesd meg mit produkál egy mátrix nyomtató. Sok pici apró folt, amit a szem egy nagy alakzatnak lát... annyi benne a hiba, hogy sosem kapnál vezető szálat a nyákon.

Többször említettem, hogy jelölőtinta a megoldás, ez acetonnal oldható és nem szárad be, mert sok jelölő gépet sem használják 0-24-ben, ott is benne áll a tinta. Végül is a jelölő gépek is tintasugaras nyomtató elvén működnek, legtöbb piezó elven működik.
Aki nem látott még jelölőgépet az úgy képzelje el, mint egy tintasugaras nyomtató feje, ami elött elfutnak a termékek. Pl konzervdobozokon a dátumozás. ~1 cm-re a doboz oldalfalátol áll a jelölőgép szórófeje(fúvókák), vonalsebességre beállítva egy érzékelővel, a termék ahogy elsiklik elötte gyakorlatilag rálövi a kódot, ami lehet dátum, szöveg bármi, bármilyen karakter, minta.
Na az ebben használt tinta szerintem teljesen használható síma tintasugaras nyomtatóban is. Sok helyen lehet kapni ilyen tintát itt fel van sorolva jópár ( Hazai forgalmazók (inkjet) )

Aki esetleg nem bízik a dologban, hogy kiállja a maratást, az menjen el a legközelebbi közértbe, válassza ki a polcról a kedvenc konzervét, amin persze legyen jelölés, egye meg a páncélos tartalmát és egy lemezollóval vágja ki a jelölt részt, majd rakja a marató oldatába, szépen körbe fogja marni a fém lemezt a jelölés körül a sav...
(#) oldman válasza Frankye hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Közben utána kerestem. HP D5160 közvetlenül CD re nyomtat, bár azt írják hogy nyomtatható cd kell, azt még nem láttam. (A printer cca 30000 Huf)
(#) Pak válasza mokus hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Ez világos.
De nem találok jelölőt sehol.
Aceton bázisú tustinta?

Pcb:
Nem tudom kipróbálni mert nincs fetékem.
Üres a patron sajna.
(#) Slope válasza mokus hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Nem minden négylábú, kutya... enyhe célzás arra, hogy az ipari felhasználásra tervezett jelölőgép, az arra van kitalálva. Az otthonra tervezett nyomtatókban lévő festéknek más forráspontja, viszkozitása van. Ez az érték még azonos gyártmányú nyomtatóknál is típusonként változik. Kényes dolog ez...

Viszont ezek után tényleg kivácsian várom az eredményeket... a feltételezéseket hagyjuk! Próbálja ki az végre aki kitalálta és hisz benne, és tényekre hivatkozzon, ne találgatásra.

A lézernyomtatót illetően én tényekre hivatkoztam, mivel kipróbáltam. Ha valaki kételkedik benne fogok nyomtatni egyet alufoliára, és lefotózom.

A mátrixnyomtatós felvetésre meg 3 pontba szedtem, hogy miért b*romság.
(#) Slope válasza oldman hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Igen olyan CD szükséges hozzá, egy vékony speciális papír van ráragasztva. Lehet olyat venni... Viszont ez is sima pigment alapú tintát használ.
(#) oldman válasza Slope hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Bocs! Ám minden ötlet jó valamire! Pl. elrettentő példának.
(#) PCB válasza Slope hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Szia !



Idézet:
„ne ettesük már meg az ide beeső amatőrt, hogy önsön csak alkoholos vackokat bele nem lesz baja.”


Természetesen ne, nem is hangzott el tőlem ilyen, tussal kapcsolatban csak egy kérdésre válaszoltam,
alkoholos vackokat meg meg sem említettem.


Idézet:
„Rengeteg féle tinta igen... pigment alapú tinta”


Nem csak, ha pigment alapu lenne akkor nem lenne jó,
De van szerencsére nem pigment alapu is bőven.

Annyi figyelmet érdemel a dolog, hogy nyomtatás után a festék oldószerével is kell egyet nyomtatni, különben nem másnapra, hanem még abban az órában beszárad örökre.

No, de részemről nem szeretnék vitatkozni, mindenki csinál amit akar.



Üdv!

Idézet:
„setleg gondolkozz tovább a mátrix nyomtatós elgondoláson...”


Nem árulom el mennyit gondolkoztam rajt
(#) Slope válasza PCB hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Csak egy kérdés: a patronból kiszeditek azt a filcszerű anyagot? Úgy esetleg el tudnám képzelni a rendes nyomtatás után az oldószeres átmosást.
Szóval a beszáradás tegyük fel megoldva, de még mindég ott van az tartálynyomás beállítása, hogy jöjjön is a festék, de ne csöpögjön (jó sok kisérletezgetés és a hagyományos leragasztgatós módszerrel elég bonyolult 2× ugyanúgy beállítani)
Erre ki lehetne találni valami szelepféleséget.
Más... a fejtisztító mechanikának mi a sorsa? Szerintem el kell távolítani, mert csak beköt és utána felszántja a fejet.

Közben az jutott eszembe, hogy mi a helyzet azokkal a nyomtatókkal, amikben csak a tartály cserélhető? Ezeknél a tartály kivehető, és egy szelep le is zárja azt. Szóval lehetne 2db tartály, egy a tintának és egy az átmosáshoz az oldószernek. Ezekben be lehetne lőni a nyomást is, és nem kell minden alkalommal vacakolni vele.

Továbbra is várom a véleményemet megcáfoló kísérletet és eredményét... ha már ennyit beszéltünk róla...
(#) PCB válasza Slope hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Szia !

Az alap ötlet is csak olyan nyomtatót gondolt ahol a fúvókák a nyomtató részét képezik, és nem a tartályét.
Tehát HP nyomtató nem jött szóba, nem csak ezért, más okok miatt sem .

Canon nyomtatót próbálok, mert ez megfelelőnek látszik minden szempontból.

Tartály:
szivacs nincs eltávolítva, a festék betöltése ott történik ahol az kijön belőle.
Ennek a tartálynak a kupakja légmentesen zár.
(alkalmas a tinta és oldószer tárolására)


Ennek a tartálynak is volt egy előzetes vizsgálata részemről, mert kérdéses volt, hogy a tinta oldőszerét
a tartály anyaga mennyire viseli el.
Szerencsére a tartály és a szivacs is ellenáll az oldószernek.

Mindenképpen 2 tartályra van szükség ahogy írod, egy a tinta, egy az oldószer részére.

Egy nyitott kérdés van csak, a tárgy közelsége a fejhez, nem okoz -e torzulást a nyomtatásban

Ha igen, akkor sincs különösebb probléma, csak nagyobb átalakításra szorul a nyomtató.

Üdv!
(#) Pak válasza PCB hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Hali!
Kipróbáltam, hogy tozul-e a minta.
És nem (nagyon).
Egy 100mm-es vonalat 99.8 mm-es re nyomtatja a panelon. Szerintem elfogadható 0.2mm torzulás 100mm-en.
Ennyit amúgy is torzít a nyomtató.
(#) PCB válasza Pak hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Szia !

Ez jóóóó, hír

A 0.2 az valszeg meglenne normál helyzetben is.

Köszi !
(#) Pak válasza PCB hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
Hali!
Utánnagondoltam...
A vonal hossza eleve nem is változhat, elvégre a fej igy is úgy is de bejárja azt az utat.
Max a nagyon vékony vonalak lehetnek egy picit vékonyabbak, de ez nem kritikus.
(#) PCB válasza Pak hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
Szia !

Eljutottam odáig, hogy rászántam magam egy nyomtató átalakítására.

CANON PIXMA IP 1600

Még vannak kisebb gondjaim a lapadagolással, de majd csak lesz valami megoldás.

Nyomtatás elég jól néz ki, photo módban.

Üdv!


(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Márc 11, 2007 /
 
Esetleg képed nincs az így készült nyomatról? Kíáncsi lennék, mennyire sikerült kivitelezned!
(#) PCB válasza Frankye hozzászólására (») Márc 11, 2007 /
 
Szia !

Most egyenlőre gondjaim vannak a tintával, mert
egy spec tintát töltöttem bele ami nem viz alapu, és jól birja a maratást, csak egyenlőre mikor kijönne a csepp rögtön oda is szárad a fejre.

Szóval most tinta kisérletek folynak.

Normál tintával amugy olyan volt mintha filcel húztad volna, csak több festék anyag volt.
Nem volt pixeles...stb, szép volt, összefüggő.

Üdv!
(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Idézet:
„Normál tintával amugy olyan volt mintha filcel húztad volna, csak több festék anyag volt. Nem volt pixeles...stb, szép volt, összefüggő.”


Na, ez mindenesetre biztató előjel! Kitartást hozzá!!!
(#) Braf hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
találtam egy erdekes linket nem olvastam végig de szerintem nektek jól fog jonni
http://techref.massmind.org/techref/pcb/etch/c84-st.htm

http://www.storm.ca/~rheslip/pcbfuser.htm
(#) gerry válasza Braf hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
A második link az tuti, egy kiszuperált lézer printerrel vasalja rá a nyákra a rajzot.
(#) Frankye válasza gerry hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
Igen, az első meg egy tintasugarassal!
(#) mokus hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Holnap érkezik egy Canon PIXMA iP1500 ha nem sikerül megjavítani*, akkor valoszinű PCB nyomtatót faragok belőle

*jelenleg csíkosan nyomtat (1-2 fúvóka eltömódött) és visítozik, hogy a hulladéktinta tároló tele (egyszerű reset kell neki), mindkettő javítható kategória számomra. :sir:
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Szia !

A reset lépéseit írd le légyszíves, mert nekem mindig fel jön egy ablak hogy kevés tinta van a patronba, de nem tudom resetelni.

köszi!
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
hulladék tinta tároló resetjét lehet megcsinálni, ez az a kis szivacsos dolog amibe "beletörli az orrát" a nyomtatófej. Ha ez megtelik, akkor elvileg szervízbe kellene vinni, kitakaríttatni, resetelni és újból használható (gyakorlatilag kukába dobatják emiatt a nyomtatót --->vegyél újat, nekik az profit ) Ha neked is a hulladéktinta tároló panaszkodik akkor: itt lehet kutakodni, valamint érdemes az alábbi folyamatot végigcsinálni:
1 huzd ki a power kabelt és az usb kabelt
2 nyisd ki a nyomtato ajtajat
3 nyomd a power gombot (ami bekapcsolja a nyomtatót)
4 dugd visza a power kábelt(kozbe nyomd a gombot)
5 zárd be az ajtot es kesz

Az alacsony tintamennyiségre csak egy ötletem van!
(#) mokus hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
Sikerult megjavítani a csikossagot és a tinta tarolo is "ures" mar. Majdnem tokeletes a nyomtatasi kep. meg kell bele egy uj tintapatron...
Mostmar meg nincs szívem szetszedni PCB nyomtatonak
Keresek tovabb egy masik nyomtatot...hatha...
(#) barany165 hozzászólása Márc 25, 2007 /
 
Sziasztok! A PCB tintasugaras nyomtatása engem is érdekel! Epson 685 nyomtatóban csippes patronok vannak és sporolandó szétszedem a fejet és a perforált lemezt kimosom alkohollal és kis ecsettel,mert a tisztító proram ezt a tintával csinálja,ami drága!mivel ritkán használom igy gyakran beszárad!Jó lenne átalakítani ha sikerülne,tintát alkoholost vettem kb 1dl lehet benne kék ill feketeszinbe kapható.A gyári tinta is az,münyomóról is gyorsan párolog,kézről meg úgy kopikle mert higítoval se nagyon bírtam lamosni!HI!Ja és egyszerhasználatos fecskendővel lehet tölteni a tintavezetéket átmosni. a vasalást én is próbáltam de nemnagyon sikerült. a fotólakkokat is nézegettem de amiket az egyik boltba néztem mind lejárt volt! remélem valakinek sikerül! Üdv barany165
Következő: »»   3 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem