Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   473 / 1385
(#) roland0327 válasza davidovics hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Mint általában mindennek
(#) mps hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem tudom mennyire ide illik, nekem nyomtató gondom van, és olvastam, hogy többeteknek is. Szóval a hp6l nem "rakja meg" rendesen a vastagabb vonalakat. 1018-al még rosszabb a helyzet. Tudtok rá valami megoldást? Vagy egy olyan nyomtatót ami nem ennyire takarékos.
Előre is köszi a válaszokat!
(#) kaqkk válasza mps hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Én hálósra tervezem a nyákon a telifőldet , azt nem tudja kispórolni a HP Az EAGLE ezt profi módon tudja !
(#) mps válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Sajnos már egy 2-2,5mm átmérőjű padnál is jelentkezik, vagy egy szélesebb vonalnál. Meg nem eaglet használok, az valamiért nekem sosem jött össze, hogy rendesen működjön. Persze lehet a kicad is tudja, próbálgatom. Minden esetre köszi!
(#) kaqkk válasza mps hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Akkor valószínűleg a technikádon kell változtatni valamit ! Írd le milyen papírral és hogyan csinálod !
(#) mps válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Már a papíron is látszik, ha fény felé tartom, hogy picit kisebb a takarása a festéknek. Estére próbálok egy képet csinálni. A vékony vonalak teljesen jók.
(#) tbence3 hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Most lettem kész egy panellal. Nem olyan nagy szám de gondoltam megosztom veletek.
Igaz nem ez az igazi forrasztás gátló réteg de csak panelvédelem végett tettem rá.
(#) roland0327 válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Megkérdezhetem, hogy mivel fúrsz? Amúgy szép lett.
(#) pittosi hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
A beállitás a nyomtatón maksz. fedésre kell állitani . Nálam is csinálja a hálozást, szita.
600dpi normál tartalékos űzem= szita
1200dpi, tatalék ki,
sötétség , sötétszürke.
Jobb eredmény.
samsung ML-1640
(#) kaqkk válasza pittosi hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Valamit nem olvastál el rendesen ! Én eleve hálósra tervezem a gnd-t (vékony vonalakkal ) ezért nem tud kispórolni a felületből a nyomtató . én 1200dpi -nyomtatási optimalizálás kikapcs , és sötét , beállításokat használok
HP2100
(#) petemazi hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem maratókádban marni egy elég nagy panelt, de nagyon lassan mart, aztán a végére meg is állt a marás, és dremellel kellett lecsiszolnom a maradék rezet... Vaskloriddal martam, és elkezdett kiválni a folyadékból a réz is, teljesen leállt a vegyi folyamat.. Ez szerintem nem természetes, az előző eresztés kloridot 1 évig használtam, ez pedig olyan 3-4 hónapos lehetett.. Mi lehetett a baj?
(#) Qka hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Szervusztok !

Csak információ:

A kereszttúri ( Bp. XVII. ) TESCO - ban 50 % -os leértékelés a laminálókra. 3300 és 3900 Ft -ért lehet most kapni.

Üdv
Qka
(#) pittosi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
De igen . én elovastam rendesen mindent ezért nem cimeztem neked A háló alat azt értettem napfelé tartva áttetsző hálot látni a nyákon .
megnéztem a beállitást mert format c : volt és látom 600 dpi vot a beálitás azon változtattam .
mert elötte jok votak a nyákok .
A véletlent akarom kizárni.
Ami eddig bejőtt :
samsung 1640
Teflonos natricahát.
Fenyogyanta alkoholba oldva ecsetelve.
Ez janitásra is tökéetes fedést ad és nem kell letakaritani.
És olcsó
(#) Pulyka hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Üdv.

Megint nyáktervezésre került a sor,illetve a további lépéseire...de sajnos a NaOH vizes oldata megsárgult,és nem tökéletesen oldja a megvilágításos technikával készített megvilágított lakkréteget.
Mivel nekem az 1 liter oldat nagyon sok(1 liter vízhez 7g NaOH kell,úgy tudom),ezért kevesebbet szeretnék bekeverni,hogyha megromlik,kevesebbet kelljen kidobni.
A lényeg :
Készítenék egy libikóka szerű mérleget,aminek a mérési alapja az egyensúly.
Ez eddig oké,de ha nekem pl. 2 gramm NaOH kell,akkor kell valahonnan 2 gramm-os ellensúly.
Tudom,még mielőtt mérnék vele,és elhelyezném a súly-t,teljesen egyensúlyba kell hoznom a mérleget.
De lehet-e a 2gramm-os ellensúlyt 2ml vízzel helyettesíteni?
Kinyomnám a 2ml vizet a fecskendőből az egyik kar tartójába,és a másik karba addig adagolnám az NaOH-t, még egyensúlyba nem kerülne a mérleg,és megvan a 2g NaOH-m

Lehetséges?
(gondolkoztam egy új topikon,de nem vagyok nagy topik nyitogató,szerintem itt is elfér egy kérdés,sőt szerintem lennének reakciók :"Ez itt elektronikai oldal "

Köszi
Tomi
(#) mate_x válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Szia!

Neked az NaOH oldat az, hogy tud megromolni? Én is ilyet használok, kb. féléve csináltam egy literrel, de az enyémnek semmi baja. Lezárt edényben tartod, mert ha nem, lehet az a gond.
Ha pedig mindenáron keveset akarsz csinálni, akkor szerintem vegyél inkább egy precíziós mérleget, annyira nem drágák és nagyon pontosak.
Ahhoz, hogy a mérleghinta szerű mérleg is pontosan tudjon ilyen keveset is mérni, ahhoz nagyon pontosan kéne megcsinálni (minimális súrlódás, a két vége pont egyforma hosszú legyen stb.)

Üdv.: mate_x
(#) mate_x válasza petemazi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Szia!

Nem lehet, hogy ott, ahol nem marta le ott maradt egy vékony rész a fotólakkból?

Üdv.: mate_x
(#) Pulyka válasza mate_x hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 


Ez egy jó kérdés,hogy hogy tud megromlani.
Nekem is lezárt,befőttes üvegben van.
Szerintem az lehet az oka,hogy a víz romlandó,és kb egy literes üvegben van nekem fél liter oldalt,és az üvegben ott marad a fél liternyi üres tér,amit kitölt a levegő,amitől lehet megromlik a víz.
Most már az oldatnak olyan színe van,mint a vizeletnek.

Nézelődtem a neten,egy ilyen mérleg 5 ezer forint körül van,/zsebmérleg/,de /kalibrálósúlyok/-at is láttam,nem sok,csupán pár száz Ft,de nincs közelben a bolt.
A mérleg kalibrálása nem lenne olyan nagy gond,ha a propeller clock készítői is el tudták sajátítani a kieggyensúlyozás "művészetét."

...lehet akkor (majdnem) tele töltöm majd a tárólóedényt,ha elkészül az új oldat,de annak is ki kell mérni az NaOH-t

Köszi azért.
Szia
(#) Pulyka válasza petemazi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Hihetetlen,de én azt vettem észre,hogy a ujj-on lévő zsír réteg is fedést ad a réz felületnek a vas kloridban
...bár ez a folt egy idő után eltűnik,mert vannak gondok a vas klorid marási sebességével is
(de csak azért mert régi az oldat,állandóan vissza van öntve,de ehhez csak idő kell,és teljesen lemarja nekem a rezet,ellentétben az előző kérdésemben lévő NaOH oldattal,az várakozás után is meghagy egy kis részt )

UI: Forró vizes fürdőben(forró vízbe merítve azt az edényt,amiben a vas-klorid,és a nyák van),lötykölve,gyorsítható a marási folyamat.
(#) raw hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Láttam többek Samsung ML-1640 lézernyomtatóval nyomtatnak.
Vettem egy ilyet én is, de az a problémám vele, hogy a vertikális vonalakat enyhén hullámosan nyomtatja néhol. Visszaolvasva láttam, hogy másoknak volt hasonló problémája.
Kérdésem lenne, hogy mennyire általános ez ezzel a nyomtatóval? Van valami mód javítani ezt?

(Szervizben azt tanácsolták, hogy cseréljem be egy másikra, hátha azzal nem lesz ilyen probléma... nyilván, ha típushiba, akkor persze fölösleges.)
(#) Attila86 válasza raw hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Nem a nyomtató hibája hanem a fájlformátumé. Kísérletezz!
(#) petemazi válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Nekem van hozzá egy saját maratóedényem. Benne akváriumi vízmelegítő, és buborékok áramoltatják a maratófolyadékot.
Lehet áttérek a sósavas megoldásra..
(#) petemazi válasza mate_x hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Elfelejtettem írni, de vasaltam.
(#) raw válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Próbáltam pdf-ből, bmp-ből, proteus-ból, de ua. a probléma. Sőt, a tesztoldalon a betűkön is észre lehet venni. Megpróbálon kicseréltetni, hátha...
(#) r3pl4y hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Helló!
Valaki tudna nekem írni erről az előmaratásról? Én is meg szeretném próbálni mert nagyon jókat hallok róla... azt már tudom, hogy vaskloridban jó... mivel azzal maratok egyébként is ezért nem lenne ez gond, de hogy van ez pontosan? beírtam a keresőbe az előmaratás szót, de sehol nem találtam részletes infót... hogy van ez? fogom megcsiszolom víz alatt a nyákot aztán bedobom a vaskloridba és hagyom benne egy ideig? de mennyi ideig? és aztán megin meg kell csiszolni vagy, hogy van ez?
(#) Panhard válasza petemazi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Próbáld meg úgy maratni, hogy a nyákot tedd rá a vaskloridra úgy, hogy ússzon rajta. Szerintem ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módszer.
(#) roland0327 válasza petemazi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Ne csak tedd bele hanem mozgasd is benne a panelt. Vagy a tálat, mindegy... Úgy tényleg gyorsabb.
(#) pittosi válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Most kiprobáltam 2 féle modszert. Csiszolás előmarás széplett. De az hálo bemarás megmaradt. Valószinű papir problémám van .
Előmarás addig mig foltmentes nem lesz 100% növeli a tapadást.
Olyan papírt kell szereznen. Ami teflonos ( öntapadó tapéta hátulja.) azzal elterül a festék és megszünhet a szita.
A két féle mod : elömaratás laminálás 4* majd áztatás
maratás az egyiknél . A másiknál a lemosottat át engdtem 2* a laminátoron
Mind a kettő szép lett csak szita a napfelé tartva.
(#) _JANI_ válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Szia! Csak nem jól tetted fel a kérdést... :pirul:
A téma keresőjének találata a ''vasklorid'' és ''előmar" szavakra! ...: Link
(#) r3pl4y válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
igen, ezeket én is megtaláltam de egyikben sincs leírva, hogy most miképp néz ki ez az előmaratás... meddig kell a vaskloridba hagyni stb... előtte kell e csiszolni vagy utána vagy mindkettő... ilyeneket sehol nem találtam...

Én úgy tudom elképzelni, hogy megcsiszolom egy kicsit majd beleteszem a vaskloridba itt várok amik egyenletesre megmattúl aztán kiveszem és megin megcsiszolom aztán megy a laminálóba...
Következő: »»   473 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem