Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   623 / 1682
(#) Pulyka válasza Doszpot hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Idézet:
„szerk. az országúti és tompított között a LED-ek száma tesz csak különbséget, vagy az állásuk is más?”


Csak a fényerejük különbözik.
3 szál vezetékem van,egy abbol a közös,eggyik az országúti,másik a tompított,és természetesen a kormányon lévő kapcsolóval tudom váltani.
Az eggyik vezetéket úgy ahogy van rákötöttem,a tompítottnak meg egy 1K,5W-os ellenállást kötöttem sorba.
Így mindkét kapcsoló állásban 12V-ot mérek,de tompítottnál lekorlátozom az áramot az 5W-os ellenállással,így a fényforrás sugárzási szöge ugyanaz,csupán tompítottnál kisebb a fényerő)
(#) Doszpot válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Az új LED-ek abból a szempontból praktikusak, hogy "kapsz" hozzá adatlapot, tudod mekkora áramot engedhetsz rajtuk át, mekkora fesz. esik rajtuk, stb.
A kici-olcó holmikból bontottaknál pedig csak remélheted, hogy bírni fogja majd a 25mA-t.
azért arról majd mondj pár szót, hogy sötétben milyen volt vele motorozni, esetleg egy-két képet is készíthetnél az utcán, a moci fényénél. (kezd izgatni ez a téma engem is, a simsonom "tuningolására")
(#) Pulyka válasza Doszpot hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Idézet:
„(kezd izgatni ez a téma engem is, a simsonom "tuningolására")”

Én is e-célból készítettem ezt a ledes első lámpát.
Egyébként nem szoktam/szoktunk vele motorozni sötétben(azért néha-néha előfordul )
A dőlésszög különbsége szerintem annyira nem számít,mert amúgyis olyan izzó volt benne,aminek a burájában egyszerre 2 izzószál volt,és így lehetett váltani a tompítottat,és az országútit,mert az eggyik izzószál 5W-os volt,másik meg 20.
Meglesz,csinálok majd pár képet.
...bár a vaku nélküli telómmal nem tudom mennyire fog látszani,de majd kiderül
(#) totti91 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Szia.
A segédmotoroknál nem tudom, hogy hogy van, de autóknál nem csak a fényerő hanem a sugárzási szög is lényeges tényező. Tompítottnál csak eléd világít (kb 50-60m) ,de fényszórónál pedig hosszan előre (200-300m).
üdv: totti91
(#) bencikusz válasza totti91 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
A tompítottnál még az is fontos hogy aszimmetrikusan világít, tehát az út jobb oldalát, míg a távolsági szimmetrikusan világít. Legalábbis autónál így van.
Tudom, most vizsgáztam belőle
(#) zolika60 válasza bencikusz hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
A motorok szimmetrikusak úgy tudom.
(#) bencikusz válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
OKÉ!
Én csak autóknál tudom
(#) newman92 hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
Hy! Első saját tervezésű előlapom Front designer-el. Előtte és utána képek.
(#) Rumcájsz válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Jó vicc !
(#) MolnarG válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Ömmm, azért próbálkoznék még vele... :hide:
(#) Attila86 válasza Sallala hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) saraha válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Ne haragudj de ezt el kell, mondanom mert a negatív vélemény is vélemény.
Ezért kár volt kár volt feltelepítened.
(#) Rumcájsz válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Addig jó míg a rendőr nem veszi észre! Tudtom szerint nem lehet átalakítani a világító berendezést a gépjárműveken ! Hívatalosan még az irányjelző izzókat se cserélheted le LED-esre mert az eltér a típusengedélyben lévőtől. Műszakin is kivágják az ilyeneket de hogy a fényszórót megbabrálod azért mélyen belenyúlhatsz a buxádba ha elcsípnek a sünök.
Én nem kókányolnám igy meg a világító berendezést !
(#) zolee1209 válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Kornél!

Gyakorolj még a programon, ennél esztétikusabb külsejű előlapot is lehet készíteni vele. A tápod előlapja elég egyszerű felépítésű, dobd fel egy frankó kis előlaptervvel! Ahogy a képeid figyeltem, sajnos csak egy gyengébb minőségű webkamera áll rendelkezésedre, ami jelen pillanatban a tervezett előlapot úgy "továbbítja", mintha kézzel lett volna rajzolva, és ez pluszban gyengíti az összképet. Legközelebb jobb lesz! ; )

A többiek meg részemről szégyeljék össze magukat!
(#) Rumcájsz válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Ahogy látom Te beugrottál rendesen ! Filctollal, kézzel vannak a feliratok ráírva. A papírt is mintha a kutya szájából tépte volna ki, szal, hatásos ez a gány kép.
Szóval ez a kép a nap vicce...
(#) saraha válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Részemről szégyenlem magam,rendben van
Én csak kicsit elhamarkodottnak véltem a publicitást...
(#) vtsoftware válasza saraha hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
A feltöltést én sem értem... de valahol el kell kezdeni.
Egyébként nem az egészet kézzel rajzolta, mert látszik a Power ON feliratnál az N betű nem éppen "egyenes", viszont a LED feletti jel, az tökéletes kör. Tehét nem lett 100%-os, ezért javított kézzel rajta.

Csak egy jótanács "newman92".
Webkamerával is lehet ennél 100x jobb képet készíteni.
A tárgyat és a kamerát is tedd le valahova, ne fogd a kezedben egyiket sem mert akkor ilyen lesz az eredmény.
Ha meg nem akarod hogy látszódjon valami a háttérben, tegyél mögé egy fehér lapot.
(#) newman92 válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Lesz az még jobb is! Köszi! Amúgy valami háttérre gondolsz feldobás gyanánt?
(#) newman92 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
A betűtípus miatt tűnik a felirat filcel rajtoltnak! A neve chiller! Jól beugrottál mi?
(#) Topi válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Már ne haragudj, de ha valami macskakaparásnak tűnik, akkor arra azért ne legyél büszke, hogy az egy betűtípus
(#) newman92 válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Köszi a fotós tanácsot! Kipróbálom! Amúgy egy tollvonás sincs az előlapon. A betűtípus miatt látod úgy! Itt a bizonyíték a képen!

előlap.JPG
    
(#) newman92 válasza Topi hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Nekem így tetszett... Kipróbálom majd máshogy is! Nem haragszom!
(#) vtsoftware válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Bugrottunk mivel a képből egyértelműen úgy látszott hogy kézzel van rajzolva.
Így persze más, de jobb képpel nincs "balhé" körülötte...
(#) newman92 válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Elnézést a rossz képminőségért! Remélem nincs harag! :hide:
(#) Pulyka válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Nincs átalakítva,csak ki kell cserélni 2 perc alatt ezt egy izzóra,és kész
Szóval komolyra fordítva a szót:
Nem hiszem,hogy ezért megbüntetnének,ennyi erővel akkor a xenon-os autókat is megfoghatnák...
Maximum csak azért állítanának meg,mert motorban nem megszokott,mint az autóban a fehér fény.
De amugy sem szoktam vele este menni,csak nagyon ritkán...
Egyébként egész jól világít sötétben is...
Nem a legjobb,de nem is a legrosszabb.
Ha veszek bele a fent említett ledekből,akkor még jobban fog világítani,még a mostaninál is,mert több lednek van hely,csak nem mindeggyik van bekötve.
A sugárzási szöget illetően meg tudom mire gondolsz,mert voltam már kocsiban,sötétben,és megfigyeltem,milyen a tompított fény,és milyen a "reflektor",de motornál - az eredeti izzó sem volt nagy szám."Tompítottnál" nem volt akkora fényerő,mint a "reflektornál".
Csak a fényerő volt a különbség,gyárilag sem volt különbség a két mód sugárzási szöge között.

Doszpot:Ne haragudj nem tudtam fényképet csinálni
(#) vtsoftware válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Miért lenne harag?
Ez a fórum lényegkében egy kérdezz felelek játék
Ezt a cikket ajánlom figyelmedbe: Bővebben: Link
(#) klemo86 válasza newman92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Ha már géppel tervezed meg az egész cuccot, és ennyi kezelőszerv van rajta, nyugodtan kiírhatnád a dolgokat teljes egészében, nem csak 2db "A" betűt, meg 2db "V" betűt, elvégre azért fog az ember neki… Másrészt jobban tölti a teret Vagy nem?
(#) newman92 válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Köszi a segítséget!
(#) newman92 válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Van benne valami... Ezt is köszi!
(#) Zozi85 hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
Kénytelen voltam összetákolni egy szint illesztőt i2c szenzorokhoz. Nem szép, nem egyedi, de működik és sokat egyszerűsített a próbálkozásaimon.
5 voltból csinál 3,3 at, és oda vissza illeszti a feszültségeket, tartalmazza a felhúzó ellenállásokat is.

P1000615.JPG
    
Következő: »»   623 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem