Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   64 / 67
(#) patexati válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia! Sajnos annak idején ez el lett szúrva a tervben... Mellékelem a helyes RS232 bekötést! Az RS232 csatin ne az ábrát hanem a számot nézzétek!
(#) janocsi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!
Nem tudom mit "szenvedtek" el ezzel a soros port bekötéssel, (annak idején én is), mikor elegendő négyeres vezeték a működéséhez(!) A linket: már korábban is csatoltam Panhard fórumtársunk jóvoltából. Ez működik és egyszerű ennél a Wand panel bekötésnél.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia! Igen ez lesz a jövőbeli megoldás egy 4-es jack aljzatra gondoltunk Hp41C-vel és meg lesz fejelve foglalatba külön behelyezhető BTM112 bluetooth modullal mit illeszteni kell mert 3,3v-os.. Először a propeller bázisban lesz alkalmazva ha beválik akkor szándékozom egy Wand SMD verziót is készíteni.. A BTM112 modult már be is szereztem csak még nem terveztem meg az illesztő nyákot hozzá hamarosan kipróbálom a 886 bázissal és ha minden oké tervezem tovább.. Itt a Wandban látom bent nagy lehetőséget (notiról lehet kezelni akár az ágyból is a teljes kezelőfelületet vezeték nélkül). Fali kivitelű óra miatt támadt az ötlet..
(#) kocsgab002 válasza patexati hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Köszi, akkor megpróbálom így...
(#) kocsgab002 válasza janocsi hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia. A linkelt leírásban az 1,4,6 - 7,4,10 azt jelenti, hogy a db9-en belül az 1,4,6-os pontokat összekötni, és a másik oldalon a 7,4,10et, és a 2 részt összekötni? Bonyolultan fogalmaztam, de remélem érted a kérdésemet...köszi.
(#) janocsi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!
Igen! Az 1,4,6 összekötve a 9 pólusú DB csatiban, a 4,7,10, a Wand panel csatlakozóban, (alul), és ez lesz az 1. vezetéked a 4-ből. (A többi egyértelmű).
(#) kocsgab002 válasza janocsi hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Megcsináltam a kábelt, ílyen 4 eresre, az úgy néz ki hogy jó. Összekötöttem a pic 17-18as lábát de egyenlőre nem kapom vissza a begépelt karaktereket. Ott tartok, hogy gyönyörűen látom a jelalakot a 18as lábnál (és mivel össze van kötve a 17-essel, így azon is) Az R46 pic felöli oldalán megvan a jel, a másik oldalán viszont sajnos semmi, fix 5V. Emiatt a Q11 nem is vezérlődik. A következőket csináltam: rövidrezártam R46-ot, így már volt jel Q11-en, te teljesen más karaktereket kaptam vissza, mint amit gépeltem. Ugyan ez volt a helyzet akkor is, amikor kivettem R44-et, tehát nem volt előfeszítve a Q11 bázisa 5V-ra.
Megpróbálom majd azt, hogy csökkentem a R46-ot. Nektek elsőre ment és csak én szívok vele ennyit??
(#) patexati válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Én nem tudom,hogy bírja e a kontroller azokat az összezárásokat én annak idején kontrollr nélkül (a foglalatban) zártam össze a küldött jel úgy jön vissza,hogy egyszerűen meghajtja az R46 ellenálláson keresztül a Q11 tranzisztort minek kell az 5Volt mert más esetben nem működik.. Az értékek jók az biztos! Vedd ki a kontroller a tesztekhez nincs rá szükség! Dióda nincs fordítva?? Mert akkor nem megy!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!

Patexatival a prototípust éleszettük fel - minden áramköri és nyák hibát egyesével ki kellett mérnünk...
Az R46 -ot csökkentsd le 1k-ra, de mindenképen legyen benne az áramkörben. R44 maradjon 10k. Q11 pnp tranzisztor.
Mérd meg a következőket:
- A jel eljut-e a pic 17. lábára, a Q11 bázisára.
- A feszültség a D13, D14 közös pontján - (-12..0V közötti kell legyen, ha a PC rá van csatlakoztatva).
Ez eredményeket írd meg...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia! A soros port nem tudom,hogy viseli a rossz bekötéseket Bár ha nincs jel a Q11 collector lábán vezérlésre akkor más a baj..
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!

A szabvány szerint a rövidzárat is le kell viselnie a meghajtóknak.. A méréseknékl a pic ugye nincs benne az áramkörben.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Ezt kérdeztem én is!! Az out kimenete alapból 5Volton van és ha összezárja és a Q10 közvetlenül rángatja le GND-re az a kontroller vagy a portja halálát is jelentheti!!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Reménykedek abban, hogy nincs benne a pic, itt írtam a bemérésről...
(#) kocsgab002 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Hp41C, patexati, sziasztok.
Félreértettétek. Természetesen nem azaz nem volt benne a konroller. Eddig még egyetlen IC-t sem raktam a helyére. Szigorúan betartom Hp41C mester élesztési instrukcióit. R46-ot csökkentem 1K-ra holnap meglátjuk, hoz e eredményt. Addig nem is megyek tovább, amíg a hyperterminal nem olvas vissza helyes karaktereket.
(#) kocsgab002 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Idézet:
„Mérd meg a következőket:
- A jel eljut-e a pic 17. lábára, a Q11 bázisára.

Pontosan itt van a baj a foglalat (szándékosan nem írok pic-et, nincs benne a fogalatban a konroller) 17es lábán ott a jel, hiszen össze kötöttem a 18-assal. Az R46 PIC felöli oldalán ott van a jel, alapból 5V van rajta, és amint leütök egy billentyűt, egy 2-3 impulzus ban lemegy 0V-ra. De az R46 másik oldalán, ami Q11 bázisára megy NINCS jel, semmi, csak a stabil 5V. R46 értéke egyébként okés kiforrasztottam megmértem, 10K...
(#) patexati válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia! Most nézem a rajzban tényleg 10K van és azzal nem is működhet! Az a 10K 1K csak nem lett javítva annak idején Tehát R46=1K! Régen építettem nem ugrott be bocs.. Remélem már jó lesz!
(#) Hp41C válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia!

Ekkor az R46 és a Q11 bázisa között szakadt a vezető sáv, vagy esetleg rossz a beültetés, a forrasztás. Q11 -nek pnp tranzisztornak kell lennie.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia! Ha az R46 10K nem működik!! Ilyenkor majdnem folyamatosan +5 Volton van a Q11 bázisa nincs elég bázisáram ,hogy kinyisson a tranyó.. Itt van előttem a propeller bázisa az is 1K-val van. Ott volt probléma az élesztéskor már emlékszem mert a propeller 886 bázisban a 10K és az 1K fel volt cserélve és nem működött mert az 1K "győzött" folyamatosan tartotta pozitív tápon a bázist..
(#) kocsgab002 válasza patexati hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Sziasztok.
Kicseréltem 1K-ra, most annyiban javult a helyzet, hogy ha gépelek hyperterminálban, akkor megvan a jel, Q11 bázisán is, szépen nyitogatja a tranyót. Viszont: Sajnos teljesen más karaktereket kapok vissza, mint amit begépelek...tovább mérem szkóppal...
(#) patexati válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia! Ha a diódák jól állnak és a tranzisztor jó (ezeket feltételezem) akkor a táp szűrése,hidegítése és ha akkor sem jó lehet ,hogy a hyperterminál szoftvee rossz valami miatt
(#) janocsi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia!
Csak néhány gondolatban még az RS232 kapcsolatról. Össze van-e kötve a DB_9-en belül a 7.-8. pont? Ha laptopról próbálod a kapcsolat ellenőrzését, előfordulhat hyperterminál adat módosúlása. Inkább egy asztali gép soros portján lenne helyes az ellenőrzése, bemérése. (Egy másik terminál programmal is próbáld meg az adatátvitel ellenőrzését.)
(#) Hp41C válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia!

Mérd meg a Q11 kollektorát, ha nincs jel. Itt negatív feszültségnek kell lennie, ha a PC csatlakoztatva van. Ha nincs, akkor egy diódával meg a földre. Ha nincs meg a negatív feszültség, a vevő nem fogja jól venni a karaktereket.
(#) kocsgab002 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Sziasztok.
Méregettem egy kicsit:
Ha nincs tápfeszültségre kapcsolva a panel, (de az rs-232 igen) akkor Q11 collektorán -2,1V-ot mérek. Az R50 csati oldalán pedig -10V-ot. Ha tápfeszt kapcsolok a panelre, akkor Q11 collektora felugrik +3V-ra. R50 marad -10V-on. Ha nyomvatartok egy billentyűt a hyperterminálban, akkor a csatolt képen lévő jelet látom. A jel alsó része 0V-on van, a felső része közel 5V-on. Diódák jó, tranyó jó...egyenlőre még nincs meg a hiba....
(#) kocsgab002 válasza janocsi hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Szia.
7-8as pont összekötve, asztali PC-n használom, kétféle programmal kipróbálva..egyenlőre kutatom a problémát tovább...
(#) Hp41C válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Szia!

A táp kell a kontroller nélküli mérésekhez is. Ha van táp, akkor Q11 kollektorának vezérlés nélkül +5V közelében kell legyen. A csatlakozón mért -10V jó, de a kimenő jel alacsony szintje is -10V közelében kellene legyen. Nem túl nagy az az ellenállás, ami a TxD -et a csatlakozóra viszi - 100 ohm ? A diódák jól állnak - különösen a föld felé menő -, nem az korlátozza a kimenő jelet... A diódák közös pontján is -9V -10V körüli feszültséget kell mérni.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy újabb karral próbálkoztam a III. mágneses Wand kísérleti összeállításában. Ezzel sem lett a rezgési frekvencia nagyobb, (az inkább kisebb a hosszabb kar miatt), csak 13-14Hz, de nem is volt cél, hiszen ahhoz a mágnesek méreteit is meg kellene változtatnom, amit inkább később teszek meg. A kar fehér 0603 méretkódú SMD LED-ekkel van szerelve, zöld kerettel kialakítva, a forgástengelytől mérve 155mm a hossza. Egyelőre hagyományos Wand, (PIC16F628) áramkörrel hajtom, és a mechanika stabilitását vizsgálom üzem közben, amit már korábban építettem egy szintén videó-fejmotor mechanikájából. Ennek az az érdekessége, hogy zsugorbronz perselyekkel van a tengely csapágyazva, amit eddig kerültem, de már elfogytak a golyóscsapágyas fejmotorok. Ebből is ki szeretném hozni a legjobb beállításokat. Itt arra kel figyelni, hogy a csapágyak végnél legyen mű.a. alátét a tengelyen és a felszorító egység között, különben zajos lesz a szerkezet. Néhány felvételben erről is beszámolok.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Szia! Neked talán lesz teszteredményed a videófejes kivitelről,hogy nézem! Sajnos én már a tél előtt nem hiszem,hogy folytatom.. Valószínű a tőled kapott mágnesek bevetésével készítek én is egy videófejes mechanikát mert a vinyókaros kivitelezés bármilyen jó ötletnek is tűnt nem állja mg a helyét egyszerűen nem bírja a terhelést a csapágy bent. Nem is gondolná az ember mekkora erők lépnek fel ebben a kis szerkezetben és ha a csapágy kicsit is megkopik rettenetes hangos lesz.. Még az is lehet,hogy a most összeállított siklócsapágyas lesz majd a megoldás a zajosodásra (propeller óránál a siklócsapágy sokkal csendesebb hosszabb üzemidő után mint a golyós).
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Vicsys: Egy kicsit megkéstem a köszönettel...

A többiekhez is:

A múlkori verzióban volt néhány apró hiba, azok kijavításán dolgoztam. Valamint a 16F886 -os verzió befejezéseként három kiegészítést valósítottam meg:
1- A sikeres DCF77 szinkronizálásokat óránként újrakezdve számolja az óra. Egyszerűbb követni, az épen futó óra adata is látható. Amennyiben a kezelő program fut, a statisztika egy napra grafikonon is megjeleníthető. Itt volt az egyik hiba, ha nem volt szinkron az óra utolsó percében a számláló nem törlődött - javítva.
2- Nagyon hiányzott, hogy az adat eepromban tárolt szöveget nem lehetett a soros kapcsolaton keresztül módosítani - megvalósítva. Megvárja az eeprom írásának végét - nem célszerű mozgó szöveg üzemben módosítani a szöveget.
3- Egy igazán fontos idővel kapcsolatos kijelzés kimaradt az órából: A névnap. Ha az időt választjuk ki a mozgó szövegnek, az utolsó megjelenő adat az aznapi névnap (naponként max. 10 karakterből álló szöveg). Figyelembe veszi, hogy a szökő évben a február 24. a szökőnap. A napokhoz tartozó neveket egy szöveges állományból a kezelő program segítségével lehet a 24FC512 -be tölteni. Ez a lehetőség megengedi a lista változtatását, a családban előforduló nevekhez igazítását. Sajnos a 16 nyelvnek megfelelő tár nem áll rendelkezésre... Ha a forgó számlapra (360 parancs) azt írtam "igyál meg egy kávét", akkor a nevek listájának (3660 parancs) betöltése alatt "ebédelj meg"... (Lehet havonkét is betölteni...)
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Szia! Köszönjük! Az óra egyre durvább extrákat tartalmaz és egyre jobb a szoftver is! A sok munka mit ráfordítottál hozza az eredményt A névnap nagyon jó ötlet és már valóság is!
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Sziasztok!
A mágneses mechanika beváltotta a hozzáfűzött reményeket, semmilyen gond nem merült fel eddig a rezgés folyamatos működése közben. Mind az első, és a harmadik felépítési módban azonosak az eredmények. (A 2. mágneses mechanikai verzió az volt, amikor az alul rögzített mágnes egy lágyvas lengő tömeget a középpontba tartott. Róla külön írtam az előzőkben, miért nem vált be.) A kétféle csapágyas mechanikák, (golyós és sikló), mindkét órában teljesen zajtalannak bizonyultak, nem vettem észre különbséget. Most a legutóbbi, siklócsapágyas teszt óráról még néhány képben, már nem is jegyzem mióta ”ketyeg”.
Következő: »»   64 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem