Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   7 / 20
(#) rogers hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Hi...

Szeretnék kérni 1 pici infót. Azt olvastam hogy a Pickit2 tud SPI eepromot progizni.
Az lenne a kérdésem hogy ST95080(25080) eepromot is tudja e olvasni vagy csk a Microchipest.

Connections for 25LC devices
---------------------------------------
PICkit 2 Pin 25LC Device Pin (DIP)
(1) VPP 1 nCS
(2) Vdd 8 Vcc
(3) GND 4 Vss
(4) PGD 2 SO
(5) PGC 6 SCK
(6) AUX 5 SI
7 nHOLD - disabled (Vdd)
3 nWP - disabled (Vdd)


Thx...
(#) lokátoros hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok
Egy múltszázadi készülékbe kellene néhány TBP18S030 típus IC-t égetnem. Ez egy 32bájt méretű egyszer írható PROM.

Ezért a pár darabért nincs kedvem égetőt gyártani, a jelenlegi programozók pedig (legalábbis amiket én ismerek) nem hajlandóak kezelni ezt az őskori típust.

Van valakinek ötlete, esetleg programozója ehhez a típushoz?


(#) Libus válasza lokátoros hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Szia,

Az én ezeréves Hi-Lo prgramozóm ismeri.
Hány darabról van szó? Amit bele akarsz égetni az megvan?

L
(#) lokátoros válasza Libus hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Köszi

9 db-ról lenne szó.
A többit email-ben küldöm

(#) very hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy ha van egy EPROM 24C16 ami egy autórádióban van.Ennek a tartalmát szeretném kiolvasni.mindenképp ki kell forrasztanom?:S mert elég reménytelennek tűnik a dolog vagy valami ötlet hogy hogyan tudnám kiszedni? a panelon nagyon vékonyak a vezetősávok
köszi
(#) kissi hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Sziasztok!

Nincs meg véletlenül valakinek a Videoton Precision TS5350 OSD-TXT televízió MDA2062-es EEPROM tartalma? Sajnos megsérült és nem tudom opciózva visszatölteni az eredeti tartalmát!

Előre is köszi!

Steve
(#) HG4FC válasza kissi hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek,

Keresem az URBÁN Elektronika által mai napig forgalmazott párhuzamos portos EPROM égető DOS szoftverét.

Köszönöm, hogy olvastad!

(#) coyote55 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
EPROM-okkal kapcsolatban még megemlítenék egy speciális családot, az EPROM programmemóriás mikrokontrollereket, például az Intel által gyártott D8748, és D8749 típusokat.
Előbbiben 1kB, a másikban pedig 2kB méretű EPROM található.
A régebbi típusú EPROM-okhoz hasonlóan 21V az égetőfeszültségük, nem pedig 12,5V.
(#) coyote55 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Visszatérve a mobiltelefonos kérdéshez (bár eléggé OFF): az úgynevezett EEPROM-ban tárolják az adott telefon RF kalibrációs adatait, és a "keresztlevelet", azaz az IMEI számot is, egyebek mellett.
Sérülése a telefon használhatatlanságát idézi elő.
(#) SzervízMacska hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Sziasztok! Problémám a következő: egyező méretű, ám némely memória-címen eltérő tartalmú epromokat kellene összehasonlítanom. Ehhez lenne szükségem egy segédprogramra, mely ezt nálam sokkal gyorsabban és pontosabban elvégzi. Mivel több tíz tartalomról van szó, ez manuálisan szinte kivitelezhetetlen ( minden állomány 32kB ). Természetesen nem az összeset szeretném egyszerre ( pedig dehogynem ), elég párosával végezni az összehasonlítást. Az ötleteket előre is köszönöm.
(#) vargaf válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Az EPROM-ok tartalmát a Total Commanderrel a legegyszerűbb összehasonlítani. A File menüben az Összehasonlítás tartalomra funkcióval a jobb oldalon és a bal oldalon lévő állományok összehasonlíthatók.

Üdv.:

Feri
(#) SzervízMacska válasza vargaf hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ! Máris kipróbáltam win. commanderrel, és ott is van ez a funkció. Azért majd levadászok egy TC-t, hátha bővebb a funkcionalitása. Legjobb lenne, ha készítene egy log fájlt, az egyező memória tartományok listájával. Az sem baj, ha valami ősrégi, DOSos program lenne, esetleg hexa-editor... A végső cél annak minél egyszerűbb megállapítása, hogy az összes fájlban melyek a tartalmilag tutira egyező részek.
(#) vargaf válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 25, 2010 / 6
 
Az természetes, hogy a Windows Commanderben is van ilyen funkció, hiszen a TC első verzióit így hívták. A TC sokkal többet tud mint a Win Commander, a mérete 130 MB körüli, de érdemes letölteni a :

http://tcup.eu/

linkről. A neten található hozzá "okosság" is, bár anélkül is teljesen működőképes.

Üdv.:

Feri
(#) aroxol hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy egy 27c256-ba hogy tudnék egy kis programot eltárolni ami nem belevalo, de ugyan olyan formában visszanyerhetö? Amolyan pendrive-nak használnám, de csak olvasásra.
(#) SzervízMacska válasza aroxol hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Szia. Szerintem bármilyen bináris tartalom beletölthető, mely a rendelkezésre álló tárterület méretét nem haladja meg ( ez itt max. 32 kB ). Kivéve a fájlnevet, s a kiterjesztést. Ahhoz, hogy pendrive-ként lehessen használni, fájlrendszerre, meghajtó hardverre és szoftverre lenne szükség. Ennek költsége lényegesen meghaladja azt a keretet, melyből ennél lényegesen nagyobb tároló vehető készen a mai világban. A legegyszerűbben úgy tudom elképzelni, hogy írni kellene egy kis programot, amely a file tartalmat előállítaná, tehát pl. a memória elején lefoglalna néhány bájtot, ahová beírná a fájlnevet és a létrehozás dátumát, majd a fizikai tartalmat. Az így létrejövő állományt kellene beprogramozni az epromba. A helyreállítás hasonlóképpen, csak visszafelé...
(#) SzervízMacska válasza vargaf hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget és a linket, már meg is találtam vele, amit kerestem. Kár, hogy ezt az egyszerű segédprogramot - melyet anno' a Norton Commanderről koppintottak - ekkora mamuttá duzzasztották. Kicsit bagollyal verébre érzés, de ez van...

Üdv.: Macsek
(#) vargaf válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
A program azért duzzadt fel ekkorára mert a Windows sokkal bonyolultabb operációs rendszer mint a DOS. A Norton Commander még a DOS alapú Windows 3.1 és 3.11 operációs rendszerhez készült. Ha megnézed a "Beépülők", az "Eszközök" és "Programok" menüpontot, akkor láthatod, hogy sok hasznos ponttal kiegészül az alaprendszer.

Üdv.:

Feri
(#) SzervízMacska válasza vargaf hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Idézet:
„sok hasznos ponttal kiegészül az alaprendszer.”

Ez sokszor jó, sokszor kevésbé. A NC utoljára dosos korában volt az igazi. Adtak ki ugyan belőle win95-ös verziót, de az egerészés elrontotta - szerintem. Ez volt az egyik utolsó PC-s szoftver, amit pénzért vettem ( lásd a képet ). Néhány floppy az egész...
Még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) vargaf válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
A Win95 még DOS alapú volt, az első nem DOS alapú Windows a Win98 volt. Én elég sokszor használom a kiegészítő programokat, meg vagyok velük elégedve. A méretről csak annyit, hogy már nem 10 MB MFM merevlemezekkel szereljük a gépeket, amiben 1 ( ! ) MB memória van a 12 MHz-s processzor mellett, Herkules kártyával.

Üdv.:

Feri
(#) SzervízMacska válasza vargaf hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Nem vitaindítónak szánom, de a 98 is dos alapú - szerintem. Csupán arra céloztam, hogy sok esetben teljesen feleslegesen duzzasztják a csillagos egekig a programokat. Másik kedvenc példám a szövegszerkesztés. Az MSWord 2.0 a mai napig tökéletes lenne a felhasználók többségének. Telepítő készlete 5 db. floppy, erőforrás igénye szinte 0. Miért kellene nekem GB-nyi tárhelyet elpatyálni Office-ra és egy vagyont kifizetni, ha csak ennyire van szükségem? A válasz a fogyasztói társadalom - nagyobb szoftver, erősebb gép, több eladás.
(#) coyote55 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
OFF/ Tulajdonképpen a ME volt az első Windows, amelyiknél nem lehet megtalálni a héj alatt a jó öreg DOS-t /OFF
(#) janocsi hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem az EPROM-ok törölhetőségével kapcsolatban. (A kvarcablakok lemosva szépen.) Már szinte minden módon kipróbáltam, (2716 4db, és 8db 2732-es) EPROM-ot törölni, nem egyforma tipusúak, de nem sikerült a művelet. Kvarc lámpával 1-4 óra, erős napsütésnek kitéve úgy fél napra, (én már a helyükben leégtem volna teljesen), később ismételve ezeket többször is. (Mindezt már ezelőtt egy héttel, amikor még tényleg javában sütött rá a Nap). Amíg még "melegek" voltak, minden adat "FF" volt, de azután néhány percel később újra "előjött" a régi beégetett adathalmaz a maga teljes valójában, és minden hibátlanul ott volt. Az EPROM-ok kb 30-40 évesek lehetnek, talán már lejárt a törölhetőségi idő intervalluma, ha van ilyen. Mit tudtok erről, ez máshol is előfordult már? (Ezeket annak idején sikerült beégetni valahogy véglegesen.)
U. I. Rendeltem újakat, aztán meglátom azokkal hogyan boldogulok majd.
(#) SzervízMacska válasza janocsi hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Szia. Olyan döglött eprommal már találkoztam, ami csak részlegesen törlődött, de a tartalma még sosem állt vissza...
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
A döglött eprom produkál ilyet. Én germicid csővel töröltem, ott elég volt 10 perc.
(#) Fish hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
Sziasztok! Az lenne a gyors kérdésem, hogy egy EPROM hányszor törlhető/programozható élete során? Van aki azt mondja, hogy 20 - 25000, de van aki csak azt mondja: 8 - 10szer utána kuka. Mi az igazság? Köszi a segítséget!
(#) kissi válasza Fish hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Konkrét típus?

Nagyságrendileg a 8-10 nagyon kevés, jellemzően[i] 100000-1000000 !

Steve
(#) kadarist válasza Fish hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Az UV-fénnyel törölhető EPROM-ok pár száz, esetleg néhány ezer törlési-írási ciklust engedélyeznek.
(#) tokixxl hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Sziasztok volna nekem is egy kerdesem. A 27c512 plcc32 epromot lehet e torolni ?
(#) Dudus válasza tokixxl hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Nem lehet!
(#) SzervízMacska válasza tokixxl hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Ha fontos, nézz utána a 27SF512-nek, ez elvileg a C512-vel kompatibilis flash...
Következő: »»   7 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem