Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   55 / 583
(#) zolesz válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a segítségedet, működik a mosógép. Ahogy irtad a tachogenerátor csatlakozásait kellett megtisztítani, de az ellenállása 70 Ω és nem 130 Ω.
üdv zoli.
(#) Tanyasipeti válasza zolesz hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Köszi a visszajelzést, örülök, hogy sikerült.
Akkor az ellenállás értékkel melléfogtam. Egyébként csak a nagyságrendet szoktam figyelni. Arra jó, hogy lássam, a vezeték végén ott van-e a tacho. Ha biztosan akarom tudni, hogy működőképes, akkor szkópot kell használnom. De hát szkópja nincs minden mosógéptulajdonosnak
(#) rufika válasza otto54 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
a mosógép típusa aeg öko_lavamat 620
(#) imikee10 válasza rufika hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!

Szerintem egyel kevesebb számot írtál a típusáról.
Mivel még mindig nem tudom, hogy melyik gépről van szó a több száz darabból ezért általánosságban elmondom mi lehet.
Ha elektronikus a fűtést végző része akkor vagy NTC hiba vagy beragadt relé vagy test zárlatos fűtő betét.
Ha mechanikus akkor hőfokszabályzó kapilláris cső kilyukadt vagy ha nincs hőfokszabályzó csak több klikszon akkor az egyik nem old vagy a program kapcsoló fűtés érintkező beragadt vagy szintén test zárlat.

Válogass kedvedre.

Imi
(#) rufika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia pedig az van ráírva a mosópor adagolóra (AEG ÖKO_LAVAMAT 620
(#) Szipák hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Üdv. mindenkinek!

van egy whirpool awt 2287/3-mas mosógépen és elég érdekes hibát produkál (legalábbis számomra) kiment benne egy z0107 triac konkrétan leesett a feje valamint megpirult néhány ellenállás 3x 1k és 1db 680R ezeket kicseréltem rápróbáltam és víz nélkül nem csinál semmit de amint ráengedem a vizet ezeket rögtön kiüti.
Ehhez a hibajelenséghez szeretnék egy kis segítséget kérni.

milyen további alkatrészek mehettek vajon még ki?
hallottam NTC, varisztor hibákról ilyen esetben ez itt is fenn áll?
Aki tud kérem segítsen...
(#) imikee10 válasza Szipák hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hali

Kövesd végig hogy melyik triac ment el vadászni.
NTC és varisztor hiba itt is fenn áll. Ilyenkor szoktam cserélni a varisztort is, hátha.
Mindig a hiba forrását kell megtalálni.

Imi
(#) imikee10 válasza rufika hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia!

Akkor ha a sejtésem nem csal ez egy jó 10-15 éves gép.
Egy képet dobhatnál fel róla és akkor tisztábban látnánk a dolgot.
Ja és meg kellene nézni hogy a fűtőszálban van-e vagy a közelében egy 10-es átmérőjű henger alakú NTC amire 2 vezeték megy rá.

Imi
(#) rufika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia a mosógép már öreg 10 -15 éves, itt egy kép nem a legjobb de felismerhető.

Kép0185.jpg
    
(#) rufika hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Szia van olyan ntc egy sárga kébel menne de el van szakadva az lehet a gond? és a fűtőszál mellett. Ha jól gondolom ez az de csak egy kábel van rajta egy tömör kábel

Kép0188.jpg
    
(#) rufika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
SZIA nekem egy kapiláris cső van elszakadva bocs nem kábel és csak ez van rajta akkor mit kell csrélni és hol lehet beszerezni interneten
(#) Szipák válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
üdv.

ha mondjuk a triakot és az ellenállásokat kicseréltem és még mindig üti akkorlehet hogy a varisztor rossz és ez tartja benne a zárlatot de akkor miért van az hogy csak akkor füstöl ha jön a víz?
(#) papa62 válasza Szipák hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Helló!

Lehet,hogy a vízszelep tekercse zárlatos,általában szemmel látható nyoma van,középtájon pupos a műanyag rajta.Húzd le a két vezetéket a tekercsről,ha úgy nem füstöl el a triac,akkor szelepcsere.

Üdv.papa62
(#) Szipák válasza papa62 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A szelepnek semmi baja.

valami más gond van
de mi?
ha van valakinek más tippje szívesen várom
(#) otto54 válasza Szipák hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hello!
Melyik triak megy tönkre?
A típust leírtad,de azt nem,hogy a meghibásodó triak mit kapcsol.
A panel csatlakozásból ki lehet sakkozni,hogy a problémás triac mit kapcsol.
És ez esetleg közelebb visz a probléma megoldásához.
Üdv.
Ottó
(#) papa62 válasza Szipák hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Akkor én is csak azt tudom javasolni,amit imikee10,keresd meg,mit működtet a szóban forgó triac és az lehet zárlatos a víz hatására.
(#) imikee10 válasza rufika hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen ahogy mondod az a kapilláris cső.
Orczyéknál biztos van.
Ahogy elnézem egy csapágyazás is ráférne. Ezt bízzátok inkább szerelőre mert szeret a csapágy alámaródni és az új csapágy is hamar megfordul majd. Ja és a szimmering perselye is valószínűleg elkopott azt meg csak esztergályossal lehet megcsináltatni.

Imi
(#) rufika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia akkor ezt kicserélem de szimeringezni meg csapágyazni nem kell mer a mosógépszerelő már meg csinálta amikor szénkefés lett a motor
(#) CsemanAttila hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni egy Whirlpool AWE 2516 tipusú mosógéppel kapcsolatban. Nem jut víz a gépbe, a mágnesszelepre gyanakszom. Lehet ezt a szelepet valahogy tesztelni? vagy mérni rajta valamit? Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza CsemanAttila hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Két dolgot mérhetsz rajta. Ellenállást és feszültséget. Tehát, hogy nem szakadt-e a tekercs, és hogy megy-e rá feszültség.
(#) Alf 80 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
sziasztok!
Segitségre lenne szükségem.
Alig 2 éves mosógépem megadta magát.miután a programot beállítom ,elkezdi felvenni a vizet ezt kb 10-15 mp ig teszi majd egyből ki is engedi.A mosógépszerelő ki se jött azt mondja,hogy ez bitossan panelcsere lesz.
nem szeretném ezt ilyen egyszerűen feladni,mert ugye egy panelcsere nem olcsó.nektek mi a véleményetek?
(#) otto54 válasza Alf 80 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Hello!
Csodát vársz a listán lévőktől!
Több száz típusú (nem túlzok) van a háztartásokban.
Amennyiben a szerelő sem kérdezte a típust és egyéb paramétereket,akkor tényleg jobb,hogy ki sem ment.
Egyes típusoknál az általad leírt hiba esetén a szintszabályozót kell megnézni.
Amennyiben a szintszabályozó tovább billen,akkor elindítja az ürítést,hiszen úgy látja,hogy "teleszaladt" a mosógép vízzel.
Egyébként sok esetben javítható a panel. Én többek között ezzel is foglalkozom.
Üdv. Ottó
(#) Alf 80 válasza otto54 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
A tipusszáma BEKO WML 15060 KL.
A szintszabályzó működését hogyan tudnám ellenőrizni?
üdv Zozz
(#) KBala hozzászólása Szept 3, 2010 /
 
Sziasztok tudnátok e nekem segiteni? Kaptam egy ELECTRABREGENZ Fuzzytronic WA2140 tipusú mosogépet, hibásan. A vezérlő panelján füstőlődést találtam, viszont nem találom mi ment ki benne. Kezdő szerelő lennék sokat nem tudok, ha tudtok segiteni szoljatok. Kőszőnőm. :help:
(#) otto54 válasza Alf 80 hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Helló!
Bocs,hogy visszakérdezek - az elektronikával,vagy az erősárammal mennyire vagy tisztában?
Mert ha nincs tapasztalatod,akkor szerintem veszélyes
neki állni hibát keresni.
A mérések egy részét csak bekapcsolt készüléknél lehet elvégezni,az pedig nem veszélytelen.
Üdv.
Ottó
(#) nehézfejű válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Köszönöm tanácsod! A triac-ot nem tudtam beazonosítani (hátomlábú valamit kerestem), a vezérlőpanelen nem látszik semmi, legfeljebb az, hogy a műanyag tokját valamilyen nyíró/nyomő hatás érte.
Jópár napra hátat fordítottam a gépnek, de mégsem hagyhatom, hogy ipari műemlék legyen itthon belőle! Milyen egyszerű műszert használjak a vezetékek ellenőrzéséhez? Szerelőként el tudnád vállalni? (Bp. Rákóczi tér környéke)
(#) Tanyasipeti válasza KBala hozzászólására (») Szept 3, 2010 / 1
 
Szia!
Ha a füst forrása égett alkatrész, akkor az jól látható. Egyébként nem biztos, hogy valóban füst nyomokat látsz. A hosszú ideje működő berendezések paneljein gyakori a por/koromlerakódás a védőföldhöz képest legmagasabb potenciálú fóliarészeken, alkatrészeken. Ha vizet kapott a panel, akkor sem biztos, hogy égett alkatrészt találsz, viszont márvány szerű, aklalmasint nem is fekete, hanem kékes, vöröses árgyalatúra elszineződött, határozatlan kontúrú foltokat láthatsz.
Amit tehetsz egy ismeretlen panelnél:
Próbáld meg azonosítani az egyes áramköri elemeket, először is a táp áramköreit. Keress olyan alkatrészeket, amikről tudsz adatlapot letölteni. Azonosítsd a táp pontokat. Ha hálózati feszültség rákapcsolásakor nem veri ki a biztit, nem ég semmi, ellenőrizd, hogy működik-e a táp rész. Általában 5V a procinak, 12V a reléknek. Leggyakrabban a +5V egyben a hálózati csatakozás egyik ága. A 12V nem ritkán a +5+höz viszonyított -12V -kapcsolástechnikától függően.
Ha van táp, továbbléphetsz.
Azonosítsd a csatlakozók, kábelek alapján a meghajtó áramköröket (relék, triakok) Állítsd centrifuga programra a programkapcsolót és próbáld meg elindítani. Ha él a proci, biztos, hogy megpróbálja bekapcsolni az ajtó reteszt és a szívattyút. Ha sem a szívattyú, sem a retesz nem kapcsol, kövesd vissza a hozzátartozó áramkört a fólián egészen a proci lábáig. Ha ott mérve nem látod jelét annak, hogy bekapcsolná ezeket a meghajtókat, akkor ellenőrizd le, hogy a kezelőszervekről eljut-e a jel a procihoz.
Kezdetnek ennyi. Nem ördöngősség, de nagy figyelmet igénylő, aprólékos munka. Jóval több időt fogsz eltölteni vele, mint amennyit megfizet az ügyfél...
(#) Tanyasipeti válasza nehézfejű hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Szia
Köszi a bizalmat, de én nem járok ki címre. Meg amúgy is vidéki vagyok. (az üldöztetési mániám miatt soha nem publikálom a valódi nevem/lakhelyem ) De Bp-n hemzsegnek a mosógépszerelők
Egyébként egy 3-5eFt-os kéziműszer megteszi, amit bármelyik elektronikai boltban megvehetsz. Akár ez is megteszi . Feszültség, áram, ellenállás mérés. Jól jön, ha akusztikus jelzést is tud adni dióda/zárlat vizsgálat üzemmódban. Ha az idődet nem sajnálod és pontosan TUDOD, hogy amikor mérsz annak mik a veszélyei, akkor csak küzdj vele és tanulj. A sikerélmény lehetősége benne van.
A triac lehet SMD kivitel is. Akkor 4 lábikója van.
(#) KBala válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Kőszőnőm sokat segitettél. Igy el tudok valameddig indulni. Ha viszont sikerülne megtalálnom a hibás alkatrészt, IC, ellenállás stb. AZt én be is tudnám szerezni valahonnét? Vagy egyből a panelt rendeljem meg.
(#) imikee10 válasza KBala hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Ha csak panelt lehetne rendelni akkor nem írta volna le Tanyasipeti a javítás menetelét olyan aprólékosan.
Természetesen sok féle alkatrészt lehet vásárolni különféle elektronikai boltokban. Itt nézd végig a kínálatot.


Imi
Következő: »»   55 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem