Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   981 / 3965
(#) vladcepes hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Na itt van a herkentyű Bővebben: Link nem lehet hogy ebben gyárilag nincs benne valami? Bővebben: Link úgy értem ami szabályozza a fordulatot. ???
(#) bancsi15 hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Az ilyen szigetelt kábelsarukat hogyan kell felszerelni/forrasztani? A szigetelő műanyagtól nemigen lehet összenyomni, meg forrasztani sem.
Help!

Köszi

34150.jpg
    
(#) pucuka válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Krimpelőszerszámmal tudod "összenyomni", bármilyen hihetetlen is.
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!
Venned kell egy krimpelőfogót a kábelsaruk szereléséhez. Bővebben: Link
(#) 7805 hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Üdv

Bd 449 e lehet helyettesíteni Bd 240-el?
(#) kadarist válasza 7805 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!
Nem, mert a BD449 jóval kisebb teljesítményű, mint a BD250.
(#) reteck hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném abban, hogy tud - e valaki
egy áramút-rajz készítő programot,
amivel kisebb nagyobb gépek vezérlésének a kapcsolási
rajzát szokták elkészíteni.
Előre is köszönöm!
Üdv! :help:
(#) 7805 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
És Bd 249-et 240-242-vel?
(#) Litux válasza proli007 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Ilyen ict kapok ugye elektros boltba?
(#) valaki2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
ok! A piros-kék színnel jelölt kőr, ugye vezeték akar lenni?
A tranzisztoros rész egy rezgő kőr?

Üdv.
(#) kadarist válasza 7805 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Jogos, elnéztem a számot. :hide:
(#) MaTe193 hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Üdv!
Újabb kérdésem lenne:Már felvetettem korábban,hogy hogyan lehetne a tápellátást megoldani ennél a műszernél és arra jutottunk,hogy Zenerekkel a legegyszerűbb.Készítettem egy kis rajzot és szeretném,ha megírnátok,jó-e így.
Köszönettel:Máté
U.I.:Szerintem a tápfesz fordítva kell...

fesz.sch
    
(#) lapose válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!

Emberi formátumban a kapcsolás?
(#) MaTe193 válasza lapose hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Itt a PDF!

fesz.pdf
    
(#) vilmosd válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Hali
Esetleg meg kellene keresni a muszer kapcs rajzat, es utana lehetne mondani iteletet. Vegulis nem ertem miert kell ehhez tapegyseg, mert gondolom az elemeket csak ellenallasmereshez hasznal, es egy garnitura elem kibir egy evet.
Udv Vili
(#) MaTe193 válasza vilmosd hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Hali!
Igen,csakhogy nincs megfelelő méretű orosz elemem és írták,hogy Zenerel USB-ről megoldható.Ezért kérdezem,hogy jó-e a rajz.Kapcsolási rajzól meg lövésem nincs,az oroszok értettek a dzsumbuj szereléshez(de még máig működik!).
(#) lapose válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Húha!
Ez a rajz nagyon zűrös! Ha a két dióda egyforma miért lenne az egyiken kevesebb a feszültség? A két elemnek közös a műszerben az egyik kivezetésük?
Egyébkényt egyetértek az előttem szólóval: Így elveszted a készülék mobilitását.

Mi a készülék típusszáma?
(#) lapose válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szerintem ez a rajza.
(#) vilmosd válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Hali
Azert nem annyira bonyolult ez a muszer hogy ne lehessen visszrajzolni. Akkor esetleg meg lehetne mondani milyen tapegyseg kellene. A kapcsolasi rajzod biztos hasznalhatatlan.
Udv Vili
(#) MaTe193 válasza vilmosd hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat! Akkor sorban:
lapose:nem feltétlenül a mobilitásra hajlok,hanem,hogy működjön.A kapcsolási rajzot pedig nem szükséges visszarajzloni,ugyanis a mellékelt PDF-ebn a felső az.
vilmosd:köszönöm,legalább tudom,hogy amit csináltam(volna) az rossz.Tudna esetleg valaki egy másik rajzot mostmár a kapcsolási rajz birtokában?
Máté.
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Hali!
A laposelem bele is megy szuperül,csupán a 1,5V-ossal vannak bajaim,mivel kicsit kisebb a kelleténél(akkor forrasszam?) illetve azt írja a kapcsolási rajz,hogy 2db kell bele.(Ugye az AA-s ról beszélünk?)
Máté.
(#) vilmosd válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Hali
Ennek ket fuggetlen tap kellene. Egy 3 voltos es egy 4.5 voltos, de szerintem inkabb meg kellene nezni, hogy a teleptartoba hogyan lehetne belerakni 2 AA elemet, mert ugy latom a 4.5 voltos az sima laposelem. Esetleg beforrasztani egy tartot a 3 voltos lithium gombelemnek, es meg van oldva az egesz. Amugy az elemeket csak ellenallasmeresre hasznalja.
Udv Vili
(#) MaTe193 válasza vilmosd hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Tényleg,a gombelem! Ha az is elég neki,akkor veszek elemtartót hétfőn!
(#) lapose válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Nem biztos, hogy 3V-os elem kell bele. Legalábbis a te műszered 1.5V-ra volt kötve a kép szerint. Ha korrektül működik 1.5v-os elemmel, szerintem hagyd úgy(az oroszok elég sokat variáltak). Az elemtartón lehet segíteni egy rugó beforrasztásával, pl. egy másik elemtartóból, vagy akár két vezeték segítségével be is forraszthatod.
(#) Directors hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha van nekem két azonos típusú(125VA) nem középkivezetéses trafóm amit ha így kötök akkor az megfog egyezni egy 250VA középkivezetéses trafóval?

trafó.jpg
    
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!

Igen, csak vigyázz a két szekunder összekötésével: Akkor jó, ha a két szélen a szekunder feszültség kétszeresét méred.
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Köszönöm a segítségedet.
(#) MaTe193 válasza lapose hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
[OFF]Igen kreatívan sikerült megoldani a problémát némi forrasztóón és egy radírgumi segítségével.1,5V-al is működik,köszönöm a segítséget.
(#) proli007 válasza reteck hozzászólására (») Szept 4, 2010 / 1
 
Hello! Pld. üdv! proli007
(#) peter1995 hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Hello.Megépítettel egy aktív hangváltót.A stereo potit 2 sima potival váltottam fel.Viszint ven egy 49K poti mi a bementenél van.Ha azt a mellékelt rajzon mutatott módon átkötöm és egy másik az erősítőmnél már meglevő potival helyettesítem az így jó lesz?

névtelen.JPG
    
Következő: »»   981 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem