Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális vasútmodellezés
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 7, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 40
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Még nem. Még evvel a 4 tranyossal küzdök. Egyszerűen nem értem,hogy mért melegszik és mért durran ki a tranyó. Akkor talán érteném ha terhelés alatt melegedne, de hogy még terhelés sincs rajta így már magas.Pedig már a központból kijövő jelre is raktam egy 1k ellenálást és úgysem megy. Ha simán adok neki 5v-ot akkor szépen megy és átbillen +/- -ba,de ahogy megkapja a dcc-t rögtön felmelegszik.
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szerintem valami olyasmi lehet, hogy nem elég gyorsan kapcsol, és összenyit az alsó és a felső tranyó. Ezért nyúvad ki. Építsd meg a 6 tranyósat, ott fordítva vannak a tranyók ha jól emlékszem (fenn az npn és lenn a pnp), az nem nyit össze.
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ok megpróbálom, csak most pont egy decodert próbálok építeni.Még soha nem forrasztottam SMD-t igy hát lassan megy

test.jpg
    
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Elkészült a remekmű, és működik majdnem rendessen. A probléma az vele, hogy a MiniDcc csak a 3-ik fokozattól kezdi elindítani a motort. Onnan 31-ig elmegy meg vissza 3-ig és megáll.

kmu.jpg
    
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Ez a MiniDcc hibája. Ha elolvasod a dcc doksit rájössz miért. Talán ez is indított el hogy saját programot írjak.
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Sajnos elég gyenge az angol tudásom, ígyhát nem nagyon értem azt ami le van írva a doksiba, a fordítóprogik meg nem jók semmire. A programozással megpróbálkozom Én is.Tanulásnak meg gyakorlásnak jó lesz. Köszönöm az eddigi segítséget.
(#) szitko hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Egy kis dekoder segístséget kérnék. Megcsináltam a lidi cikkében
szereplő dekodert. A minidcc-vel szuperul müködött.Rátettem egy loconet miniboxra és azóta meg se nyikkan, se a minidcc-vel se a miniboxal. Van valakinek valami ötlete?
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Vagy égesd be újra a hexet, vagy próbáld visszaállítani a címét, valamit elprogramoztál rajta szerintem.
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Próbáltam . Újraégettem, másik PICet raktam, de meg se nyikkan. Mértem feszkókat a fet-en,de mindenhol 5v-ot mérek.Mérgemben összeraktam még egy dekodert és az tök jól megy, de csak a minidcc-vel próbáltam.Amig nem jövök rá, hogy mi baja lett addig nem rakom rá a miniboxra.
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Kérdezni szeretném, hogy a MERG 13-as féle dekoderhez milyen tranyókat használtál?
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Lomexben kaphato mmun22 -es típusokat. Mivel digitális áramkör, ezért nagyjából mindegy pl hogy 2x47k vagy 2x22k típus-e az adott tranyó. Ha jól emlékszem, akkor a H hidhoz nagyobb ellenállásút tettem, a kimenetekhez meg az alacsonyabbat. De kimenet kapcsolásához jó a 2N7002 -is, ez ugyan fet és nem bjt, de "lábkompatibilis".
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Most jut eszembe, én annak átírtam a progiját 872-ről 883-ra. Ez olcsóbb. És ki lehet hagyni az mclr felhúzást is, mert belső mclr -re van állítva. Ha te vágod nagyon az asm et, megpróbálhatnád áttenni PIC16LF1933 -re, ez mégolcsóbb, és a quartzot is hanyagolni lehetne, mert ennek van már elég gyors belső órajele. (883 8Mhz -en nem volt elég)
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Annyira még nem vágom az ASM-et, most tanulom. Már van pár saját fejlesztésem, de azokat még csak 628-ra irtam, pl. Apámnak írtam egy komplett fénysorompó vezérlést ki-bejárati jelzőkkel együtt. Az majd a mostani pécsi kiállítás után lesz beépítve. Amúgy kössz az infót.
(#) szitko válasza szitko hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Összedobtam unalmamban egy Merg 13-as dekodert. Azt meg tudnád mondani, hogy amikor programozod akkor miért ugrál a motor? Ki lehet azt kapcsolni valahol?
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Hehe, az direkt van úgy, így jelez vissza. ( ack -ol ) Az okosabb központok ennek segítségével ki is tudják olvasni a CV -ket.
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Az ősömnek van pár gyári dekodere,de egyik sem csinál ilyesmit. Na mindegy azért kössz az infót.Azt még meg tudnád mondani, hogy lehet ennél a dekodernél hosszú mozdonycímeket beírni?
(#) Topi válasza szitko hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Édesapád Szitkovics Sándor?
(#) szitko válasza Topi hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Igen. Miért kérded?
(#) Topi válasza szitko hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
1. Szitkovics nem sűrű vezetéknév.
2. Szitkovics Sándor igen ismert a digitális vasútmodellezésben

Kettőt kombinálva ötlött fel bennem a kérdés. De ennyi. Csak kíváncsi voltam
(#) szitko válasza Topi hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Ikább csak a vasútmodellezésben ismert.Megszállottja a vasútmodellezésnek. Én meg csak próbálok segíteni neki az elektronikában, és a fejlesztésben, de csak hobbi szinten.
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szerintem szabványosan. Azaz a CV17 - 18 -ba, és a 29 konfig byte-ban az 5-ös bit bekapcsolásával.

merg CV.txt
    
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Köszi már megvan, csak a minimaus nem tud bit programozást csak decimálist és át kellet számolnom.Bár elősször fogtam a pic-et és átprogramoztam, csak az bonyolultabb. Most valamiért a funkciók nem akarnak működni a dekóderen, szerintem valamit elgányoltam a programban.Érdekes, hogy minden más megy.
(#) szitko hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Lenne egy nem kifejezetten vasútmodelles kérdésem.Olvasgattam a fórumot és felfedeztem a "TuShuuu" féle hangdekódert. Gyorsan összedobtam és remekül működik, azon felül,hogy nem tudom programozni a CV-ket -a MiniMaus mindegyik CV-re csak ? ír-, a lényeg, hogy ha valaki meg tudná mondani, hogy kerül a PIC-be a WAV fájl annak nagyon örülnék. Amúgy egy régi robot projektemhez kéne.
(#) diginewl hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
Kedves Topiklakók! Új vagyok itt, és tulajdonképpen csak egy kérdés miatt regisztráltam: nem érek el egy digivasútban ismert embert több mint 2 hete. Talán itt sikerül. Topi-t keresem. Se email, se telefon. Nincs tőle válasz sehonnan. Tud ebben segíteni valaki?
Üdv: diginewl
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szerintem ebbe sehogy nem kerül hangminta. Ez ugyanis generálja a hangot.
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Azt hittem, hogy aval a Román progival csinálták, amivel PIC be lehet hangot rakni,de annak elég gagyi a hangja ezért csináltam annó ISD hang ic-vel a robotot,de az túl nagy egy vonatba.
(#) lidi válasza szitko hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Nem tűnt fel az eeprom hiánya ?
(#) szitko válasza lidi hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Nem emlékszem már, de úgy rémlik, hogy amit láttam progit és leírást ott a pic saját memoriája volt használva és csak 1bit-es hangot csinált a program, WAV fájlból. A progira már nem emlékszem,hogy mi volt a neve.
(#) Farkas Zoltán hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Keresek láb kiosztást 6 vezetékes dekóderhez. Tudja valaki? Konkrétan 1-es láb, 2-es láb, 3-as láb, stb.
Köszönettel FZ
(#) Farkas Zoltán válasza lidi hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Szia!
Tudnál segíteni Pic 16F872-re írt programot kellene 16F882 -re "honositani", elvileg a két Pic ugyanaz, de mégsem müködik.
Várom válaszod!
Tisztelettel FZ
Következő: »»   27 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem