Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   58 / 583
(#) papa62 válasza geri18 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hali!

Nem tudni,hogy miért,de annyi miden jut eszembe,csak nem tudom mivel is kezdjem.Talán egy konkrét típus segítene.
Üdv.papa62
(#) felho24 válasza papa62 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Szia. Köszi a segítséget itt volt a hiba. Le volt esve az egész generátor mindenestől.
(#) molind hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Szép napot!

Gyerekem térdig futóhomokba süllyedt, a nadrágját alapos leslagozás után kimostam. Azóta a nagyobb fordulatszámon sercegő, enyhén visító hangot ad ki a mosógép. Nem merek mosni, félek, hogy esetleg leég a motor.
(#) molind hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Mi lehet a probléma, a homokkal függ össze?
Üdv és köszi: Molind
(#) molind hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
A márkát elfelejtettem: egy tíz éves Electrolux elöltöltős szárító-mosógépről írtam.
Köszi: molind
(#) papa62 válasza molind hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Helló!

Sajnos igen,a homok nem túl környezetbarát a mosógép számára.Meg kellene próbálni többszöri bő vizes öblítést,hátha még segítene és közben Mekka felé fordulva fohászkodni.Esetleg még a szűrőt is kicsavarni,hogy onnan is távozzon a felgyülemlett homok.Utána már csak a szerelő műhely marad.
(#) imikee10 válasza molind hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Hali

Ha a motor serceg akkor szénkefe csere és mehet a mosás tovább.
(#) molind hozzászólása Okt 4, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a gyors válaszotokat!
Kedves Papa62!
A többszöri üres mosáson, öblítésen, leeresztésen túl vagyok, da sajnos törülközőre nem térdeltem déli irányban. Lehet, hogy ez volt a baj?

De sajnos ez nem is olyan vicces. Mit jelenthet ez anyagilag? Arra tudtok valami tól-iget mondani?Egyébként a motorba hogyan jut be a homok? Nem az ékszíj az egyetlen kapcsolat a dobbal és az üsttel?
Ugye az nem lehet, hogy az üst és a dob között túl kicsi a hely, és a felgyülemlett homok ott serceg?
Sajnos a szűrője egy görbe, kb. 0,8 cm négyzetlyukas rúd. Nem sokminden ragad meg benne. Persze az is lehet, hogy nem csak ott kell kitakarítani.
Egyébként sztem az is nagy szó, h eddig probléma nélkül mostam vele tíz évig. uszkve 1900x.
Üdv: Molind
(#) lukovicsek hozzászólása Okt 4, 2010 /
 
Helló mindenkinek! Van egy eudóra panel melyen elégett egy pár ellenálás megköszönném ha megtudná valaki mondani az értéküket ,egy már nincs benne. Üdv. Laci!!

DSC01265.JPG
    
(#) csaszi1972 válasza imikee10 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Üdv! Köszönöm a tippet!
Sajnos csak most jutottam el odáig, h megnézzem, hányat villog.Hát egyet sem villog! Beprogramozom, bekapcsolom és csak forog körbe a programkapcsoló. A led pedig folyamatosan világít, semmi villogás! Viszont annyit megcsinált a héten megint, h kimosott, de már nem öblített, de ezt is csak néha csinálja meg. Kimosás után már hiába próbálom átállítani öblítésre, csak forog körbe a kapcsoló és nem történik semmi!
Remélem tud vki tippet adni, h mi lehet a gond!?
Előre is köszönöm szépen!
(#) imikee10 válasza csaszi1972 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Vagy ürítési hiba vagy pedig a az előmosás mágnesszelepe környékén van a gond mivel mind a 2-őt nyitja öblítésnél és a főmosás végig megy...

Imi
(#) csaszi1972 válasza imikee10 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Mit lehet csinálni vele? Eléggé laikus vagyok még, de ha megmondod mit nézzek meg és mire figyeljek, akkor azt nagyon megköszönném!
(#) imikee10 válasza csaszi1972 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Szerintem hívj szerelőt az a biztos.
Nagyon sokféle hiba is előfordulhat ezért így sok lenne leírni meg ha nem érted abból amit eddig leírtam akkor szerintem hagyjuk. Nem megsérteni akarlak, de nem hiába van minden technológiának külön szerelője.

Imi
(#) csaszi1972 válasza imikee10 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Rendben!
Köszi szépen!
Azért annyit még megkérdeznék, h nagyságrendileg kb. mennyi lenne a javítása szerinted?
Ha túl sokba kerülne, akkor inkább veszek egy új gépet!

CsM
(#) béla papa hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Szép napot mindenkinek
Van egy mosógép problémám,igaz nem elektronikus.Ki tudna ötletet adni egy Siemens VW 10080 típusú aut.mosógép ékszíj cseréjéhez
előre is köszi minden segítséget Béla papa
(#) imikee10 válasza béla papa hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Üdv!
Ha minden igaz akkor lehet feszíteni a szíjat rajta egy 8-as csavart ha meglazítasz.
Ezt meg kell lazítani és először a kis tárcsára utána a nagyra rákapatni és a nagy tárcsát forgatni.
Utána beállítani a megfelelő feszességre.

Imi
(#) béla papa válasza imikee10 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Nagyon köszönöm,holnap megpróbálom.
üdv:béla papa
(#) imikee10 válasza csaszi1972 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Azt így megmondani, hogy mennyi lehet azt szinte lehetetlen.
5000-től akár 30000,40000-ig. Ezt csak a helyszínen lehet megmondani pontosabban.
Lehet jobban jársz ha veszel egy másik gépet.

Imi
(#) egriocsi hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy AWE 8725-ös típusú mosógépem.
Kb egy hónapja szétégett az ajtó zár kacsolója. Beszereztem egy újat és a csere után a gép tökéletes volt amíg el nem értünk a centrifugáláshoz.A víz kiszivattyúzás után sajnos nem indul a centrifuga.Szeretnék a segítséged kérni mit kellene még rajta cserélni.
(#) GAtesz hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Üdv!
Van egy Whirpool AWM8125 típusú mosógépünk. Sajnos megállt. Azt csinálja, hogy bekapcsolás után csak az idő kijelzőn villog a kettőspont. És se veled, se tovább. Mosógépszerelő megvigasztalt egy ~30K Ft -os panelcserével.
Van valakinek ötlete, ezen kívül?
Nagyon vad gondolat: esetleg újraépíteni a vezérlést pl Atmel procival. Időm elszántságom mint a tenger, pénzem meg....
Üdv!
Atesz
(#) dbase válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Haliho
Én is azon agyalok egy univerzális vezérlőt kellene építeni.
Több be és kimenettel.
Esetleg valakinek megvan mosógép idő-munka folyamat grafikon leírása?
Egyik helyen le lehet tölteni egy könyvet annak a végén van régi mosógépé, csak nem lehet leolvasni mert rosz a szkennelés.
Fogjunk össze építsünk univerzális vezérlőt!
(#) GAtesz válasza dbase hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Teneked milyen géphez kellene?
(#) dbase válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Van 2 whirpoolom. Egyik manuális időkapcsolós, a kapcsolóban van szétégve belül a fűtés érintkezője és nem fűt így. Hála 2 szelepes a víz bemenete, külön a mosószeres, és külön a öblítős így lehetne keverőszeleppel boilerből beleengedni 40fokos vizet. Jelenleg félre van téve, ha elköltözök kap napkollektor által melegített vizet. Makulátlan állapotban van amugy.
Másik használatban van, rozsdamentes ez is, ez meg mostanába megáll a centrifugálás közben. C-D körül. Már kezdek rettegni ettől is
Sokan siránkoznak, hogy elektronika bajos stb. Univerzálissal szerintem lehetne helyettesíteni, csak nagyon át kell gondolni a dolgokat. Lehet nyitni kéne témát neki, ne keveredjen.
pl:1db 7szegmeneses kijelzővel lehetne a program állást kimutatni, meg 2 gombbal kiválasztani. bekapcs-ajtó ellenőrzés-víz beenged-légcsapda jelez- víz kikapcs-hőfok figyelés(sima termosztátos, elektronikus) balra forgás 5másodperc-jobbra forgás 5másodperc......stb
(#) pokerfiu válasza dbase hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Szia ! Utánnanézek,nekem lehet,hogy van Energomat vezérlési diagrammom.
(#) zoltan888 hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Van egy Ardo tipusú mosógép aminek elől van négy darab gombja egy panelen és hozzá ledek.Balról jobbra:1.lavor felkiáltó jel szerűséggel.ez nem működik hiába nyomogatom!2.lavor hullámzó víz.ez müködik.3.gondolom centrifuga stop.ez is működik.4.hálózati gomb azaz bekapcsoló gomb.ez nem működik vagyis abszolút nem indul el a mosógép.Nagyon szépen kérem aki tud segítsen hogy mi lehet az oka.Előre is köszönöm a segítséget!!!
(#) zoltan888 hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Van egy Ardo tipusú mosógép aminek elől van négy darab gombja egy panelen és hozzá ledek.Balról jobbra:1.lavor felkiáltó jel szerűséggel.ez nem működik hiába nyomogatom!2.lavor hullámzó víz.ez müködik.3.gondolom centrifuga stop.ez is működik.4.hálózati gomb azaz bekapcsoló gomb.ez nem működik vagyis abszolút nem indul el a mosógép.Nagyon szépen kérem aki tud segítsen hogy mi lehet az oka.Előre is köszönöm a segítséget!!!
(#) zoz11 válasza zoltan888 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Hello
Ha a főkapcsoló nem jó akkor honnét tudod hogy jó a többi gomb?
(#) zoltan888 válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Hello! onnan hogyha a programkapcsolót bárhova eltekerem akkor ezeket betudom kapcsolni és világít de a másik két gomb benyomásánál nem világít a led és el sem tudom indítíni a gépet.
(#) imikee10 válasza zoltan888 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Ha a főkapcsolót eltekered és villognak, égnek a ledek akkor honnan veszed, hogy a nyomógomb a hálózati nyomógomb?
A program kapcsoló az a főkapcsolója és ami a "hálózati kapcsoló" valószínűleg az az indítás (start) gomb.
Szerelőt neki!!

Imi
(#) GAtesz válasza dbase hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Szétszedtem az előlapi panelt is. Hát, gyakorlatilag el lehet felejteni az újjáépítést. Azon is egy proci van. A két panel 5 szál dróttal összekötve. Ez azt jelenti, hogy az előlapi procit is cserélni kéne és újraprogramozni, és a fő panelt is.
Borzasztó nagy munka lenne. Nyilván nem lehetetlen, de nagyon nagy "fa". Kicsit elbizonytalanodtam. Csináltam már nagy projektet (9-10hónapos fejlesztés) de ez...háát. Ez a nem valószínű, hogy megéri kategória. Egyenlőre még kicsit rágódom rajt.
Következő: »»   58 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem