Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   650 / 1682
(#) telectro válasza slogan hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Régen mindig akartam tapskapcsolót, de soha nem készült el és most rászántam magam, bár tulajdonképpen nincs is rá szükségem...

Itt a következő projekt a spektrum analizátor csak tranzisztor temető változatban

Ez még csak egyelőre kivezérlésjelző lesz.

100_4346.JPG
    
(#) slogan válasza telectro hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ez már a vég !
(#) nagy hoho válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Az X-ben lévő két R534-es tipusú ellenállásra hol tettél szert? Egyébként a kivitelezés eléggé egyedi megoldású, tulajdonképpen úgy néz ki mint az eredeti kapcsolási rajz. Valamikor nyolc éves koromban én is így kezdtem, de ez akkor nem volt feltűnő.
(#) karosa hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
EL fólia meghajtó. Supertex HV850 ic. Már rég csináltam csak nagyobb fóliához nem volt elég. Elrakódott, aztán nemrég adtak egy 5centi x 2centis kék fóliadarabot ahhoz szedtem elő. Jól világít de igazából sok értelme nincs kb 10mAt eszik liion celláról.
(#) borvendeg válasza karosa hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Hello!
Mi ez a fólia? Sosem hallottam még róla.
üdv.:borvendeg
(#) andras1 válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Háttérvilágításnak nagyon jó lenne pl...
(#) karosa válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Elektrolumineszcens fólia háttérvilágításokhoz mint ahogy írták is kázió illuminátoros órákban pl. meg régebben PDAkban is használták. Vágható különböző alakzatokra.
(#) sooty válasza karosa hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Üdv ! Ha lenne belő jó sok, lehetne belőle óriás kijelzős órát csinálni, mint ez: EL_clock1 EL_clock3 EL_clock2
(#) karosa válasza sooty hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Hú ez nem rossz. Van egy A5ös lapnyi fehér csak akkor már nagyobb inverter is kell. Meg triakos optocsatolóból sincs itthon elég csak 1 karakterhez. Na majd egyszer talán. Köszi
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Szép napot!
Unatkoztam egy kicsit,így összeraktam ezt(3-as kép).Nem nagy szám,de hát szünet van(volt).Tulajdonképpen elektronika szakkörön is ezt fogjuk építeni,csak megnéztem bumfordi pákával hogyan lehet dolgozni.Apropó,nem tud valaki hasonló egyszerűséggel elkészíthető kapcsolást?Más:Már régóta készen van,csak a dobozára vár a forrasztópáka-állomásom(2-es kép).Megint más:Készülőben van(élesztésre vár) egy kis rádióadó(1-es kép).Mint írtam volt,szünetben ténykedem Nem nagy durranások,egyikre szükségem van,másik meg érdekel.
Máté.
(#) Dániel X válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hali!

A rádióadó kapcsolási rajzot honnan vetted? Köszi!

Dani
(#) slogan válasza karosa hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ez lehet venni valahol ?
Lehet vágni ?
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Bezony.
Dani:Innen az oldalról,az 'FM adó kapcsolások, kérdések' topicból.Utolsó előtti oldal.Véleményezni nem tudom,mert még kellene hozzá egy tápocska.
Máté.
U.I.:Még egy csöves erősítő is összerakásra vár...
(#) Dániel X válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Köszi! Megkeresem!
(#) MaTe193 válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
(#) Dániel X válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Köszi!
(#) Báddzsó hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Tákoltam magamnak egy mini , "light"-os cnc-t. Szószerint tákoltam, tehát megrázó képek következnek! képek (Csak a barnás bútorlapon lévő cuccok tartoznak hozzá, a többi az egy habvágó részei )
(#) karosa hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
No ez meg egy RF távirányító lesz majd egyszer kínai világításkapcsolóhoz ha sikerül éleszteni. PT2262 emuláció ATTINY13on mert az jó. Eredeti távirányítóból másolt RF résszel.

minirem2.jpg
    
(#) karosa válasza slogan hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Itthon nemtudom merre. íbéjen kapható. Vágható a lényeg hogy a két vezető rétegre külön tudj csatlakozni a levágott darabon. A normális kiszereléseken általában váltakoznak a sávok a lap szélén szóval annyi hogy mindkét féle sávból hagyni kell a levágott darabon.
(#) nagy hoho válasza karosa hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
A tudatlan vidékinek mond már el hol van az ibéjen. Engem is érdekelne hol lehet beszerezni.
(#) karosa válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Kérdezték már, írtam linket. Gondolom ezt nem kellett volna mert kérdéssel együtt törölve lett Vagy nemtudom.. Mindenesetre annyit írok inkább hogy "EL panel"-re kell keresni.
(#) Doncso válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Nekem tetszik.
(#) zsoltee0001 válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Teljesen profi munka...mit akarsz

A tengelyek milyen fénymásolóból valók?
Üdv
(#) Báddzsó válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Kössz, a Legvastagabb egy robotron írogépből, a vele párhuzamos egy megnemmondom milyen tintasugaras nyomtatóból, az ezekre merőleges tengely (kompletten a műanyaggal) egy mini brother matrix nyomtatóból. De van ebben parketta, cd meghajtóból tengelyek (Z), és extra mini (7mm külső átmérő) csapágyak az Y tengelyen. A legjobb, hogy kotyogásmentes az egész, bár a X-en nyúlós a szíj sajna.
(#) petemazi hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziasztok!
A mai művem egy (még mindig félkész) passzív előfok és fejhallgtóvégfok.

Az előfok tartalmaz egy jaxley kapcsolós 14 állású hangerőszabályzót, egy 6 állású bemenetválasztót, és egy 6 állású kimenetválasztót. Azért félkész, mert még nem vettem meg hozzá a csatlakozókat, ami most benne van, az elfekvő készlet volt itthon.

A végfok pedig egy együtemű A osztályú, a Heed Canamp. Erről egy cikk is meg fok jelenni az oldalon.
(#) bankimajki válasza petemazi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
És lesz még ebben a "pici" dobozban valami ezenkívül?
(#) petemazi válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Idővel egy TDA1541 D/A.
És persze majd lesz előlapja is.
szerk: a hangerő 24 állású, csak ma olyan napom van, hogy mindennek kétszer kell nekifutni.
(#) borvendeg hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Hello!
Bizonyára sokan emlékeztek még WALL-e-ra. Mos elérkezett az ideje, hogy WALL-e fejlődjön. A fejlődés első lépése a könnyítés volt. Jelentem WALL-e fogyott 30dkg-t(nem számítva a tavalyi magyarokamarson feladatok elvégzéséhez szükséges eszközök súlyát)
WALL-e fogyókúrája
Jelenleg a mechanikával foglalkoztam most jön a szoftver.
Idén is a magyarokamarson versenyen szeretnék elindulni. Jelenleg ettől még némi programozás és némi pénz választ el.(Kellene két új aksi)
(#) Ricsi89 válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Még lesz benne komplett alkatrészkészlet, forrasztópáka, csavarhúzókészlet, fogók, forrasztóón. Tudod, ha valamikor, valahol elromlik, akkor egyszerűen javítható helyszínen.
Bocs nem tudtam kihagyni.
(#) petemazi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
De amúgy ez a szabvány hifi egység méret, és sz**ul nézne ki a toronyban egy akkora doboz, amibe passzentosan fért volna..

Na! Egy kicsit finomabban! --vicsys
Következő: »»   650 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem