Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   649 / 1683
(#) storm válasza (») Nov 1, 2010 /
 
Elképesztő ez a moderátori munka! Minden egyes hibát és bakit kezeltek úgy ahogy kell. Grat nektek
(#) punkyur válasza (») Nov 1, 2010 /
 
Nem tehetek róla hogy gyatra, ilyen a telefonom. Sajnálom a képminőséget. Legalább feltettem valamit,amit készítettem. Ennyi telik tőlem
(#) Topi válasza punkyur hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Máskor ne kapcsold ki a méretezést. Mert direkt van benne, és csak indokolt esetben kellene kikapcsolni. Általában ezért minden moderátor nagyon keményen harap.

Ha direkt valaki kikapcsolja azt ami alapesetben mindig méretez, erre feltölt egy rossz képet.
(#) MolnarG válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Bocs hogy belevau, de nem függőlegesen kell elhelyezni a kollektort? Nem értek hozzá, csak józan paraszti ésszel én függőlegesen raknám, hogy a meleg levegő felfelé áramolhasson... vagy mindegy, mert ventilátor szívja mindig?
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Az avr hez valo stk500 klón usb isp sikeresen felprogramoztam és avrstudióban szépen teszi a dolgát. Az avr teszt panel és a máris szükségessé vált segéd oscillátor.
(#) zsoltee0001 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Több oka is van, hogy vízszintes, stabilabban lehetett rögzíteni a tetőn, jobban éri a nap, jobb a hatásfok.
Egyébként nem én vagyok az első aki vízszintesen fekteti, több projectet is láttam így.
Csak a PC-nek fontos, hogy a cellák függőlegesen álljanak, a párásodás megakadályozása miatt.
A be- és kiömlő asszimetrikusan van kialakítva, tehát alul van a beömlő, fölül pedig a kiömlő, így nem dolgoz ellen a venti a meleg levegő áramlásának.
A hőérzékelő fénymásoló termistor, erről megy egy pic-es vezérlés ami pwm-el hajtja a ventit.
Üdv
(#) tony994 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Link itt egy videó az elkészült DOZ-omról működés közben Egy kérdés az miért lehet hogy a jobb oldal sokkal melegebb? Kézzel érezhető?

üdv!
(#) Doncso válasza tony994 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Idézet:
„Egy kérdés az miért lehet hogy a jobb oldal sokkal melegebb?”

Mert valószínűleg nagyobb nyugalmi áramot állítottál be.
(#) lidi válasza tony994 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Gondolom lehet azért, mert vagy rosszabb a hővezetés a hidegebb oldalon a tranyók felől, vagy nem egyforma nyugalmi árammal mennek. Vagy a hidegebb oldal jobban szellőzik.
(#) tony994 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
1.7 A mind a két oldalon
(#) tony994 válasza lidi hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
De nagyon sokkal melegebb... Még a diódahíd is sokkal melegebb... pedig az a trafóra van felrakva nem a bordára.. Nem értem :no:
(#) Tomi20 válasza tony994 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Esetleg egy szkóppal nem tudsz ránézni? Lehet hogy nagyfrekvenciás gerjedés, így nem is hallani a hangszóróból.
(#) tony994 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Én is csak erre tudok gondoloni ... De nincs szkóp itthon :'(
(#) enree válasza tony994 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szerintem inkább vidd be a suliba és mérj rá, kár lenne egy ilyen szép munkát elfüstölni!

Vagy ha ezt nem tudod megtenni, használd ezt, és építsd meg hozzá ezt a kis védelmet.
Nem mondom, hogy tökéletes, de egy kis állítgatással láthatod, ha van rajta valami nagyfrekis gerjedés.
(#) vicsys válasza Panhard hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ez most nem tartozik ide szervesen, de mobillal is lehet jó képet készíteni...
Bővebben: Link
(#) patexati hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok! Elkészült a Hp41C fórumtárs által tervezett majdnem teljesen furatszerelt PicKit2 klón.. Epromot nem tettem bele mert nem látom értelmét de ki van építve csak bele kell tenni ha esetleg kell
(#) Leadtek hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészült vasalásos technikával a legújabb PWM motorsebesség szabályzóm aminek alapja egy TL 494 IC. Elméletben akár 30 Ampert is tudna az áramkör de a vezetősávok és a csatlakozás miatt max 5 Ampert tud de nekem ez bőven elég.
(#) andras1 válasza Leadtek hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
korrekt. ez melyik kapcsolás? ennek valami egyszerűsített változata?
(#) Leadtek válasza andras1 hozzászólására (») Nov 3, 2010 / 1
 
Ezt a kapcsolást építettem meg annyi különbséggel, hogy kihagytam a P2-es frekvencia állító potit és fixáltam a legmagasabbra (nem tudom pontosan hány Hz).
(#) Rumcájsz válasza Leadtek hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Nagyon klassz lett! Megjegyzésem csak annyi lenne hozzá, hogy a FET hűtésére is figyelj legközelebb az alkatrészek elrendezésekor. Ebben a pozitúrában nehéz lenne hűtőfelülettel ellátni.
Használatához sok sikert!
(#) Leadtek válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Kösz! Ha kellene neki hűtés úgy terveztem volna de nem fog melegedni mert átlagosan 1-2 Amperrel fogom terhelni ha pedig többel akkor is csak kipróbálni motorokat.
(#) HA3GX hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Tapskapcsoló lesz ha elkészül.
Kapcsolási rajza
(#) vicsys válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Az X jelöli a kincs helyét...?
(#) enree válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ilyen légszerelést még nem láttam Ugye lesz hozzá nyák is, ez csak próba, nem?
A képen nem látszik, ugye tettél diódát a relére?
(#) HA3GX válasza enree hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Gondoltam, hogy maratok hozzá NYÁK-ot, csak itt Siófokon aranyárba mérik és egy kisebb is már 900Ft-ot kóstál. Így ha működik, így hagyom (habár még eldől)
Igen, elég érdekes légszerelést csináltam, de a nyák nem törik
(#) Rumcájsz válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Csak akkor törik ha megtaposod... Akkor viszont taposókapcsoló lenne...
Szólj a HA3GJ Jóskának, biztos fog segíteni panel ügyben!
(#) nagy hoho válasza Leadtek hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Szépen megcsináltad, de nekem mégsem tetszik. Az alkatrészek elhelyezésével van gondom. A nyák közepe zsúfolt a szélein meg ott van a sok hely. Nem tudom mi van a TO 220-as tokokban- gondolom MOSfet- de szinte összeérnek és a kondi is nagyon közel van hozzá. Itt az esetleges melegedésre gondolok.
(#) Rumcájsz válasza Leadtek hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
1-2 amper terhelésre is melegedni fog....
(#) telectro válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hehe... mintha összebeszéltünk volna...

Én is pont ezt építettem a hétvégén.

100_4343.JPG
    
(#) slogan válasza telectro hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Retro "filling" van ?
Következő: »»   649 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem