Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   651 / 1682
(#) vicsys hozzászólása Nov 7, 2010 / 1
 
Kérésre építettem ezt az ébresztő órát. Még egy szép kis doboz kell neki és kész is van.
Amit tud még pluszban, hogy visszaveszi sötétben a fényerőt, világosban meg felemeli, hogy ellenfényben is jól látható legyen.
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Gratulálok, szép lett! Esetleg publikálva lesz?
(#) Laciveszp válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Ez nekem is teszik, szép munka, gratula. Esetleg felteszed valahova?
(#) saraha válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hú de jó kis dolog ez,ilyet én is akarok csinálni,felteszed? :yes:
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Ez nekem is nagyon tetszik, meg is építeném egyből szerintem.
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Úgy látom Zrinyi éppen veri a törököket..
(#) hadnagyakos válasza hadnagyakos hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Egy kérdésem lenne. A kijelző fényerejét a PIC szabályozza PWM-mel, vagy külön áramkör van rá?
(#) radocziandras hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Jelentkezem egy pc modding/tuning projecttel, egy szombat délután elég volt hozzá.Elvetemült módon kivágtam a gép oldalát flexel, utána betakartam a lukat egy darab plexivel, becsavaroztam, a gépbe beragasztottam két méregzöld neont és kész is.Szerintem nagyon jó lett, főleg ahogy sötétben a rácsos előlapon átszűrődik a zöld fény, olyan mintha valami sugárzó anyag lenne...eszméletlen jól néz ki.Legalábbis nekem tetszik.Vannak hibák, pl a festék nem szereti a flexet, de a festék nem a gép tartozéka , a plexi pedíg karcos egy kicsit, amit a világítás még jobban kiemel,ezt a plexit egy LCD monitorból bányásztam, utána lemostam róla a pöttyöket nitrohígítóval.A neonnak van a hátlapon a kártyaslotoknál egy tolókapcsoló.a valóságban azért sokkal világosabb a zöld, mint a képen.
(#) tiggersoft válasza radocziandras hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A procihűtő fölött vágd ki a plexit, mert ugy jobb lesz a hűtésed...én is azt tettem és jót tett a hőmérsékletének.
(#) nikolatesla válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
De azért valami szép esztétikus rácsot is tegyen oda
(#) tiggersoft válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én igy oldottam meg mivel eredetileg is volt rajta rács.
(tudom ráférne egy takaritás...)
(#) radocziandras válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Így is teljesen jó, tuajdonképpen huzat van a házban, amin 3db 12 cm-es venti dolgozik és majd a 3 db 5,25"-os meghajtó helyére készül a ventitartó, ahol lesz mégegy 12 cm-es venti.Terhelve nem megy 50 fok fölé a processzor, még úgyis, hogy 2,93 ghz ról fel lett húzva 3,28 ghz-re.Alapjáraton 37 fok, és ha terhelés hirtelen megszűnik, egyből visszaesik az alapjárati hőre, tehát nem sok hőtárolása van a bordának.Nem kell ezen darabolni semmit, majd lesz egy 4 darab potiból álló pwm ventilátor sebességszabályozó az egyik floppy meghajtó helyére, így játék előtt egy pillanat alatt fel lehet pörgetni a ventilátorokat, hogy kitakarítsák a terhelés közben keletkező magasabb hőt.
(#) radocziandras válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Milyen videokártya az ott, ha jól látom ott van rajta a sli vagy a crossfire csatlekozó...
(#) tiggersoft válasza radocziandras hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Az egy lassan már muzeális értékü 8600gt.
(#) storm válasza radocziandras hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Kezdetben énis így voltam, hogy teleraktam az egész gépet ventivel. Aztán olyan mértékü hangja lett, hogy kivettem és csak a procin és a tápba maradt 12cm-es venti és a vidikarin egy 9cm-es. Az én procim is húzva van még a vidi is de alapjáraton így hangja sincs a gépnek és terhelés alatt is alig jön meg a hangja. Szóval ezzel arra akartam célozni, hogy nem fontos a légáramlatokat ventikkel biztositani kialakulnak azok maguktól is. Több pénzt spórolunk meg és sokkal halkabb is ha nem használunk anyi ventit. És ha szerintem ezek közül egyik se gyári hűtő gondoljatok bele azzal hány fokos lenne. Egy AMD felmehet 60-65 fokig is kétlem hogy bármi baja lenne egy komolyabb hűtővel azok a 12cm-es ventik nélkül
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Köszi mindenkinek a dicséretet!
Ákos!
A fényerőt nem pwm-mel szabályzom, hanem programból. Egy LDR értékét mérem AD-vel.
(#) Báddzsó válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szerintem a léptetőmotorokat cseréld le szervókra, vagy áttételes dc motorra (ua.). Hidd el sokkal jobb az. Az én roveremben is ami van két mini motor áttétellel, nem eszik 80mA-t (12V) (/motor), úgy, hogy viszi a miniatx-es alaplapot a leptopakkuval+4 liion cellával (700mAh). Még ~30fokos emelkedőn sem megy 180mA fölé a áramfelvétele!
(#) klemo86 válasza radocziandras hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Én a hétvégén egy P5Q DeLuxe-szal küzdöttem, de nem hagyja magát… Passzív hűtéssel Majd összehozok valami szépet, egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve! Amúgy a hűtés úgy a jó, ha csak a ház két vége van nyitva, és keresztül huzatolod az egészet! Nehogy kinyisd az oldalát, én is lezártam az enyémet, és nagyon korrekt volt minden!
(#) radocziandras válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Ez a lap p5q pro turbo, nagyon jól sikerült vele választani, rendesen tuninglap, mindent lehet vele állítani, a létező összes feszültséget, órajelet, meg mindent.Aranyos kis hőcsöves hűtése van.

Tiggersoft:hát igen azok a kártyák nagyon lecsengtek már.Az enyémben egy Ati Radeon HD 5770 fűt.

Storm:Én úgy vagyok, hogy telepakolom a gépet drága és halk ventikkel, így nem lesz olyan zajos.
(#) klemo86 válasza radocziandras hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Láttam rajta a nevét, ezért említettem meg Ez is nagyon jól sikerült, nem lesz vele gondom, annyi biztos (mint az előző Asussal…).
(#) hapro hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Külső-belső generál... egy Vermona regent 660: http://picasaweb.google.com/margittaizoli/VermonaRegent660#
A szitázást vaszil29 intézte innen. Amiért külön köszönet illeti !
A hangfalairól majd akkor kerülnek fel képek az albumba ha szalonképesek lesznek.
(#) bankimajki válasza hapro hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Én láttam élőben is. Nagyon szép lett.
(#) mp3maker válasza hapro hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Nagyon jó lett!
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Ez igen Zolikám, gyönyörűszép lett, gratulálok. Megjöttek a trafók, köszönöm.
(#) radocziandras válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
[OFF]Szép alaplap, ez tényleg megérdemli a plexis házat, kicsit komolyabb a hűtése mint az enyémnek, de ez összvissz 25 rugó volt, én olcsón akartam jót.
(#) Müszi hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Ma én is munkálkodtam kicsit, befejeztem az oldalon található Tom025 féle 6 digites nixi órát! A csövek beültetése azért olyan ronda, mert a panelterv Z573M-hez készült, nekem meg Z5900M csöveim voltak, át kellett helyezni a lábait, hogy a panelba passzoljon. Szüleimnek lesz karácsonyra, már csak a dobozolás van vissza!

Müszi
(#) zolee1209 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Szia Müszi!
Szerintem jó lett, bár szerintem kicsit szellősen vannak a csövek... Doboz elképzelés?
(#) Müszi válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Mikor kézhez kaptam a csöveket, én is aprónak gondoltam elöször, de távolabbról nézve pont jó a távolság! Doboz ügyben majd a Fémek Királyától kérek segitséget

Müszi
(#) patexati válasza Müszi hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Szia! Nagyon jó lesz Aranyosak ezek a kis csövek Én is kaptam 8 darab VFD csövet melyek akkorák mint a tieid abból akarok én is szintén a szüleimnek egy órát. Lehet,hogy karácsonyra el is készítem! Nem bonyolítom túl csak alap óra és a csövek alá egy kapcsolható kis led világítás..
(#) Müszi válasza patexati hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
VFD órám már készül, egydigites, PIC-es, óriás orosz VFD-vel
Következő: »»   651 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem