Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   19 / 62
(#) belganarancs válasza roro27 hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Szerintem meg az antennát húzd ki egy próbára,és nézd meg úgy,hogy elmúlt-e a búgás..(szerintem onnan szed fel zajt)
(#) roro27 válasza idlob hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
MP3-mal próbáltam nincs semmi gerjedés. Ugye kellett egy RCA-Jack aljzat átalakító amit csináltam valószínű a helyett kell egy gyárit beszereznem.
(#) moele hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Sziasztok !
A megoldás itt !!! http://www.blacktronic.hu/autohifi/kiegeszitok/index.html
A zavar és brumm kiszűrés legegyszerűbb módja. Tökéletesen leválasztja a zavaró és földhurok által keletkezett zavart. Áttétele 1:1. Lehet házilag is készíteni, de ez így nagyon korrekt. Tip.:FGA-40
Léteznek hangolható,kapcsolható típusok is.
Üdv.: moele
(#) roro27 válasza moele hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Kapcsolási rajzot ha tudnál mellékelhetnél azt nagyon megkőszönném!üdv roro27
(#) Bonanza02 válasza roro27 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Lehet árnyékolás probléma. Vagyis, ha a test vezeték (árnyékolás) nincs összekötve a DVD házával. Én a fejhallgató testjét hozzáérinteném a DVD házához, hogy akkor megszűnik-e. Ha igen, akkor találd meg a megoldást arra, hogy ez fixen össze legyen kötve csatlakozó körül.
Ha nem ez a gond, akkor lehet gerjedés is. Akkor csatoló kondi és soros ellenállás kell a DVD és a másik cucc összekötéséhez. Be lehet szerelni az RCA-Jack átalakítóba is.
(#) moele válasza roro27 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Szia !
Itt van még egy, amiből választhatsz !
http://www.argep.hu/trend/FOLD/Foeldhurok.html
Ezeknek a bekötése egyértelmű, nem kell hozzá rajz !
Üdv.: moele
(#) HowlingWolf válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Lehet, hogy megköveztek, de az audio-videotechnikát illetően szvsz bőven van ellentmondás az érintésvédelmi szabvánnyal. Az "igazi" kettős szigetelésű eszközöket, mint pl. mikró és a villanyborotva, senki soha nem dugja össze. Itt viszont más a helyzet: Az RCA-t (is) ugyebár a szabvány szerint tilos az EPH-ra rákötni, de egymással igenis összekötjük őket ami egy kis helyi EPH, persze érintésvédelmi szempontból nem számít annak. No már most mi van akkor, ha pl. a kettős szigetelésű lejátszót összedugjuk egy védőföldeléses csöves erősítővel?! Létrejön a földelés, ha akarjuk, ha nem! A tetőantenna bejövő koaxát is ajánlatos földelni - hatás ld. mint fent. Akkor viszont mate_x válasza korrekt - én is így használom a műholdvevőmet, saját felelősségemre - és ezt a fórumot is (többnyire) olyanok olvassák, akik tudják, hogy mit csinálnak, nem ezektől a hozzászólásoktól fognak áramütést kapni...
(#) roro27 válasza HowlingWolf hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Most akkor ha jól értem minden cucc RCA dugóját kössem még össze az RCA dugókon kívül?
(#) HowlingWolf válasza roro27 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nem, nem, dehogy is! Ez mindössze egy technikai jellegű elemzés volt válaszul (#835523 - qvasz2) hozzászólására, hogy a kettős szigetelésű eszközök földelése az audio-videotechnikában nem a sátántól való ötlet, még kevésbé meggondolatlan ostobaság.
Bekötés marad, mint volt, a szűrést vagy a javasolt eszközökkel valósítod meg, vagy kipróbálod (#835467 - mate_x) megoldását - én tőle függetlenül már sok-sok évvel ezelőtt így oldottam meg, mellesleg akkor épp egy ausztrál fórumon voltam tag és ott ajánlották, küldtek fényképet is a hogyanról és bejött.
(#) csikben hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Sziasztok! Nemrégiben csináltam egy hangládát melybe 2 darab 2x7W os erősítőt tettem.
Az egyik erősítő a közép-mély hangszórókat hajtja meg, a másik pedig a magas sugárzókat.
Hozzá a tápot is én készítettem, trafó, egyenirányító, kondi (2x4700mikroF).
Sikerült is életrekeltenem, egyetlen probléma van vele, mégpedig, hogy ha áram alatt van akkor zúg (50Hz körül).

Ha a hűtőbordára rákötöm a földet, akkor méghangosabb lesz ez a jelenség.

Az összes elektronika egy FÁBÓl készült dobozban van, a hangszórókkal együtt.
Van egy házilak készített 2x50W os erősítőm is, melyben lényegében ugyanezek vannak, kivéve a hangváltó áramkört (és a doboza műanyag, a trafó is közel van).
Ennél szinte semmilyen zajjelenség nincs.

Még egy fontos dolog: a hangerő potméterek állásától függően valamikor rádíóadások hallhatóak elég hangosan.

Mit gondoltok? Mi lehet a problémák oka? Bármilyen megoldás érdekelne, ami segíthet.

Várom a javaslatokat!

Üdv,
Beni
(#) qvasz2 válasza csikben hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Az erősítőt be kéne "csomagolni" árnyékoló fém dobozba a fa ládán belül. Talán. Vagy legalább a trafótól leárnyékolni, mert az is csinálhatja a búgást. De lehet földelési (kábel-elrendezési) probléma is. Egy fém dobozos erősítő is zúghat, ha rossz a kábelezés struktúrája. Sok próbálgatással ki lehet zárni, hogy melyik a gond.
(#) moele válasza csikben hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Szia !
Az 50Hz zúgás biztos, hogy a hálózati trafótól ered, (keresztmoduláció) főleg, hogy ha EI vagy M vasmagra van készítve. Toroidnál kisebb a lehetőség. Próbálgatással, forgatással természetesen bekapcsolt állapotban meg kell keresni azt a helyet ahol a legkisebb a zavarás. A földelési pontokat a legrövidebb vezetékekkel összekötni egy pontra hozni. A trafót is fémlemezzel árnyékolnj. A rádióhullámú zavarokat az előerősítő árnyékolásával és a potméterekhez menő árnyékolt kábel testre kötésével is ki lehet szűrni ( vagy frekvenciaszűrő kondenzátorokkal). Ha nem dupla szigetelésű az erősítő akkor kötelező a nullázás ill. védőföldelés.
Üdv.: moele
(#) proba válasza csikben hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Igazából amikor erősítőt építettem azt tapasztaltam hogy az erősítő modulok elhelyezkedése sem mindegy.Az a baj hogyha a tápföldet rákötöd mindkét modulra,ezután a hangforrás kimenetét is akkor kapsz egy szép nagy földhurkot (minél messzebb vannak,minél kevésbé párhuzamos a vonalvezetés annál nagyobbat.) Valamint a pufferkondikat is a táphoz szabad csak rakni ,a panelekre nem,mert az is búgást okoz.
(#) szemereg válasza csikben hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Nekem is hasonló gondom volt egy aktív hangládával.
A hangláda fém burkolatát összekötöttem az audió bemenet negatív oldalával és a búgás megszűnt.
(#) csikben válasza moele hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Köszi a választ! Tudnád részletezni hogy mik azok pontosan a földelési pontok és a nullázás (ugynaz mint a földelés?)?

Üdv:Beni
(#) csikben hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Hallottam olyanról, hogyha a trafó teljesítménye nem elég akkor is okozhat ilyen zúgást. Szerintetek?

Most kicsit rendezgettem belül, de nemnagyon változott semmi. Tettem az erősítő nyák alá egy fémlemezt, de az se segített sokat.

Letudná valaki írni hogy pontosan hogyan is kell leföldelni illetve árnyékolni egy erősítőt? Gondolok arra, hogy azon belül miket kell, illetve hova kell kötni a földet.

Üdv: Beni
(#) moele válasza csikben hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Szia !
Az erősítő test pontjainak összekötése lehetőleg a legrövidebb vezetékekkel. A földelési pontok ez esetben ugyanazok mint a nullázási pontok. A 230V~ konnektorból a nullázást is rákötni az erősítő dobozára ill. a közösített pontokra ill. a trafó vasmagjára is. Az árnyékolt vezetékeknek is ajánlatos a kezdetnél és a végénél külön lekötést készíteni (az árnyékolást a közös pontra kötni). A trafó teljesítményének nincs köze a zúgáshoz. Nem árt megnézni a tápszűrőkondikat lehet, hogy kicsi az értéke ?!
Üdv.: moele
(#) csikben válasza moele hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Rendben, holnap megpróbálkozok vele.
A trafón van egy kis kb 1 Forint méretű zöld alkatrész, ennek lehet köze ehhez?
Szűrőkondinak 2DB párhuzamosan kötött 4700 mikroF ot használok.
230V os vezeték okozhat zavart a bemenetekhez közel?

Köszi!
Üdv: Beni
(#) moele válasza csikben hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Szia !
A 230V~ vezetékeit vidd távol a bemenetektől, innen is eredhet hiba. A trafón valószínű egy hőkorlátozó lehet ennek semmi köze a búgáshoz. A trafó bemeneteinél 230V~ használj keresztmodulációs szűrőkondikat és a végeit kösd le a közös testpontra. A szűrőkondik elvileg elegek, ha újak.
Üdv.: moele
(#) csikben válasza moele hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Szia!
Tudnál küldeni eg kapcsolást a keresztmodulációs kondik bekötéséről vagy egy leírást pontosan mekkorának kell lenniük és hogyan küssem be?

Köszi,
Üdv: Beni
(#) moele válasza csikben hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Szia !
Tehát a 230V~ bemenettel a főkapcsoló után párhuzamosan kötsz egy 4,7nF -os kondit utána mindkét oldalra (fázis-nulla) ággal sorba kötsz 0,5mH tekercset, majd a tekercsek után párhuzamosan 2db 10nF-ot sorba, a két kondenzátor középpontját pedig 10nF- al a testpontra (nullázó). Az utána kijövő 230V~ szűrt lesz a zavarásoktól. A kondik 1000 V-osak legyenek. Érdemes ezt a szűrőt zárt fémdobozba építeni.
Rajzot próbáltam elküldeni, de valamiért nem lehet.
Üdv.: Józsi
(#) csikben válasza moele hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Szia!
Köszi, ezt holnap meg is csinálom.

Lehetséges, hogy egyes erősítők érzékenyek a zajokra?
Mert van egy másik (2x50W) műanyagdobozban van, mellette a trafó, árnyékolatlan kábelek és szinte semmilyen zaj nincs. Hűtőbordán a föld.

A fennt leírt erősítővel kipróbáltam a trafót, azzal is tökéletesen üzemel.

Üdv: Beni
(#) proba válasza moele hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Néha a graetz-re körbe felpakolt 10-100nF is segített.
(#) moele válasza proba hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Szia !
Így ahogy írod, nagyon sok megoldás van, lehetetlenek pedig nincsenek. Nagyon sok erősítőt javítottam már és készítettem is és tökéletesek lettek ! Az erősítőről jó lenne egy rajzot látni, és egy összeállítást, alkatrész elhelyezéseket lehet, hogy úgy könnyebb lenne kideríteni a hibát.
"csikben"-nek is szól.
Üdv.: moele
(#) balazs90 hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Sziasztok, van egy új Genius 5.1 fadobozos hangfal szettem, rákötöttem a tv-t 2rca 1jack dugó kábellel, hibátlanul működik, ugyebár ezen van 3 db kimenet DVD TV GAME, tehát rákötöttem a tv re a TV kimeneten keresztül, vettem hozzá még kábelt, és a GAME kimeneten keresztül rákötöttem a számítógépemre szintén 2rca 1 jack dugó kábellel.
Ha a számítógépre rá van kötve akkor búg, ha ugyanazzal a kábellel pl rákötöttem a telefonomra akkor nem búg, mi lehet a probléma, tehát ha PC-re kötöm akkor búg.

Köszönöm előre is.
(#) KTobi válasza balazs90 hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Brumm, más néven földhurok. Az erősítő tudtommal nem földelt, tehát a TVn keresztül az antenna "feszültsége" meg át a számítógépre. Le kell választani valamelyik jelet, ha csak egyiket választod le, akkor a TV jelét ajánlom. Ez a leválasztás ez soros kondenzátor beiktatását jelenti. Nagyfeszültségű (200-300V) nagy kapacitású kondenzátor kell, vagy elveszik a mély hang. A jobb és bal csatorna jeleére és az árnyékolásra is. Egy javaslat, mi van akkor, ha a TVből kihúzod az antennadrótot? Ha úgy jó, akkor a TV antennájának a leválasztása filléres dolog.
(#) balazs90 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Szia, köszönöm a választ, megnéztem, ha kihúzom az antennadrótot a tv-ből akkor nem búg.

"Ha úgy jó, akkor a TV antennájának a leválasztása filléres dolog."

Letudnád nekem írni pontosan, hogy akkor mit csináljak, hogy bedugott állapotban ne búgjon?
Nem vagyok otthon annyira a témában.

Köszönöm.
(#) KTobi válasza balazs90 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia!
Ebben a cikkben olvasd el az antenna leválasztásáról szóló részt. A többi elolvasása is hasznodra válhat. Ami a legegyszerűbb, ha az antenna végén a dugó szétszedhető, akkor oda szépen befér a két kondenzátor.
(#) balazs90 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Köszönöm szépen, akkor e szerint fogok eljárni.
Esetleg még annyi kérdésem van, hogy nem kötelessége ezt a szolgáltatónak megcsinálni?
Nálam UPC van, azért kérdezem, mert akkor felhívom őket.
(#) KTobi válasza balazs90 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Ha megkérhetlek használd a válasz gombot.

Lehet, hogy kötelessége lenne, de elmulasztja. Jobban jársz, ha magad csinálod meg, tudod, hogy megvan, és olcsóbb, mintha a szolgáltatónak telefonálgatsz.
Következő: »»   19 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem