Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   514 / 1385
(#) mazso1988 hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok
Érdeklődnék hogy melyik tescós laminátorból lehetne Attila86 fórumtárs által közölt nyáklaminálót utánépíteni?
(#) Attila86 válasza mazso1988 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Olvasd el a cikket!
Bővebben: Link
(#) mazso1988 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Bocsi hogy félreérthetően fogalmaztam, tudom hogy HOLAM03-ból csináltad. De igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy láttam tescós laminátorból HOLAM01 tipust is. És ez is alkalmas lenne az átalakitásra?
(#) Peppe válasza mazso1988 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szia!

Igen alkalmas. Én is és még jó pár fórumtárs csinált belőle nyák laminálót. Fent van hozzá minden kapcsolás és fontos infó a fórumban. Az elején keresd (1-20 oldalt érdemes átolvasnod).
(#) mazso1988 válasza Peppe hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszi természetesen átnézek mindent lényeg hogy akkor megvehetem az olcsóbb teszkós laminálót és azt is át tudom alakítani
(#) jporta hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam egy NYÁK vezetősáv szélesség kiszámító programot.
http://www.circuitcalculator.com/wordpress/2006/01/31/pcb-trace-wid...lator/
1.
Azt szeretném kérdezni, hogy hány °C-ot kell írni a következő helyekre:
a) Temperature Rise (hőmérséklet ?emelkedés?) ?
b) Ambient Temperature (környező hőmérséklet) ?
2.
A második kérdésem az, hogyha meg szeretném határozni, hogy milyen széles vezetősáv kell egy bizonyos áramerősséghez, akkor a vezeték hossza nem számít. Ez igaz?
(#) Peppe válasza mazso1988 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Persze meg veheted!
Én vettem tartalékba is. Ki tudja meddig lesz még olcsó a lamináló a tesóba.
(#) Frankye válasza jporta hozzászólására (») Nov 23, 2010 / 1
 
1. a. Ezt nem tudom, sajnos, de sejtem, hogy a megengedett hőmérséklet-emelkedés volna
1. b. Ez a környezeti hőmérséklet, ami a szobahőmérséklet lenne, kb. 20-22 °C.
2. NYÁK esetében nem, csak extrém esetben lenne szükség rá.
(#) koczka hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Üdv

Lehet hogy a kérdés nem ide tartozik de nem találtam neki jobb topikot.
Tehát arra volnék kíváncsi, hogy a ma hogyan készítik a nagyiparban a nyákokat? pl.: egy alaplap, stb. Az ugye biztos hogy nem fotózzák és nem marják.
(#) gulasoft válasza koczka hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Pedig de!
Nem vasalják, hanem fotózzák és marják.
Pont úgy ahogy Én csinálom csak nagyban, és furatgalvanizálnak erősen, valamint több kimart lapot egymásra ragasztanak.
(#) jporta válasza Frankye hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) Frankye válasza jporta hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Igazán nincs mit.
(#) Dániel X hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
HALI!

Kémiai ónozóhoz kérnék segítséget! Ugyanúgy kell használni mint a vas kloridot? Belerakom várok kiveszem kész? Ezt ugye nem kell utána leöblíteni? Hasznos tippek megfigyelések is jól jönnének! Az edényzetet mivel mossam ki?
KÖSZI!
(#) mazso1988 válasza Peppe hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Megmondom őszintén azért kérdeztem mert én ezt a teszkós lamináló fajtát mindössze 990Ft-ért láttam!
(#) J-O-E válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Egyáltalán nem problémás lúgot tartalmaz kicsit érezhető is rajta.
Minél kevesebbet legyen levegőn, ha lehet zárható tetejű edénybe öntsd, tedd bele a kimaratott tisztított panelt, zárd le mozgasd mint a vaskloridot, a hatás egyből látszik ha tovább van a kémiai ónozóba kicsit vastagabb lesz az ónozott felület de ez ekkor is csak pár század.
Természetesen öblítsd le a kész ónozott panelt, nem árt egy védő lakkrétedet ráfújni, forrasztó lakk TN 170 vagy védőlakk TN 180 -at útólag is forrasztható!
Ahogy gyengül az ónozó TN 160 képessége "kimerül" visszamarad az alján egy kis salakanyag és lassabban fog működni aztán sehogy. Mindig zárd a lehető legkevesebb ideig érje a levegőn, a hosszabb élettartam miatt.
(#) Dániel X válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszi!
(#) Dániel X válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Az új és a már használt ónozót egybe önthetem?
(#) Peppe válasza mazso1988 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Én még 1590 ért vettem.
Ez már nagyon jó ár érte.
(#) Dániel X válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Tehát nem!
KÖSZI!
(#) J-O-E válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Ha vissza olvasol a fórumban, találsz megoldást hogy lehet felújítani a már kimerült kémiai ónozót!
De az elhasználtat ne keverd az újjal.
(#) Dániel X válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszi a segítséget!
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Bocsi de szerintem kénsav van benne, és mindenképpen nagyon alaposan le kell öblíteni, mert megrágja a vezetékeket ha nem mosod le.
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
ÓnII kloridból kell bele pár gramm és jobb lesz mint újkorában.
(#) Emberke hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Hali!

Én még mindig a nyomtatásnál vagyok leragadva.Tescoban láttam lézer nyomtatót 20 000 ft-ért (a márkáját elfeledtem).Azzal lehet csinálni olyan minőségű "képet" levonó fényes részére mint a drága nagy gépeken?

Köszi!
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Igazad van Kénsav van benne, szerencse hogy korlátlanul elegyedik vízzel, 450ml TN160 ban 10-15ml, ezzel vigyázni kell de alapos bő vízzel öblítéssel tisztítható! A hátránya ennek a kémiai ónozónak hogy idővel beszürkül, mintha oxidálódna ezért tényleg védőlakk kel rá leginkább forrasztólakk akkor forrasztani is lehet rendesen.
(#) J-O-E válasza Emberke hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Igazából tavaly a NAGY KER-ben vettem CANNON laser nyomtatót 1500/lap kezdő töltettel 14E. Ft-ért. és még jobb minősége volt mint a 100E Ft.-os multifunkciós gépnek amivel most készítek nyákot. Ezt előre nehéz biztosra megmondani melyik típus a jobb.
De 15-20E-ért biztos találsz megfelelőt, és nem árt ha nem csak a nyák gyártás miatt veszed, nehogy csalódj és még csak nem is használod.
(#) Emberke válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Köszi az infót!
(#) Ricsi89 válasza Emberke hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
A lézernyomtatónál viszont apró smd cuccok tervezésénél vigyázni kell, mert múltkor is úgy jártam, hogy kb 2cm-es részen volt 40 vezetősáv egy csatinak és ha az első lábat összeillesztettem, akkor a végén volt egy kis eltérés, ami miatt már nem lehetett volna megcsinálni a nyákot. Ezután tintasugaras nyomtatóval kinyomtatva tökéletes lett. A lézer nyomtatót nem erre tervezték és a felbontása is sokkal kisebb, mint egy tintásnak.
(#) gulasoft válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
NEkem inkább az a bajom, hogy nyúlika fólia a lézerben.
(#) Ricsi89 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Én sima papírra nyomtattam és így is volt eltérés. A fólián szerintem még jobban kijött volna.
Következő: »»   514 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem