Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   648 / 2499
(#) tamitsrob hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Helló.
Kész van Ez az erősítő nyákja vissza van még a táp.

A kérdésem az lenne hogy, hány Wattos tápot építsek neki?
Az erősítőm 4*80W-os vagyis négy darabot építettem a fenti kapcsolásból.

Tápnak nem tudom még mit szeretnék használni Skori weblapját néztem ott találtam egy egész jó önrezgő kettős tápot...
A másik alternatíva a Szünetmentes tápból kiszedett trafó, csak ennek nem tudom még a paramétereit...
(#) hedo hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
erősitőm
PIONEER A 656 MK II Reference Stereo Amplifier


PIONEER A 656 MK II Reference Stereo Amplifier nek valamiért torzit a jobb oldala, jel rendben ami rá megy.


PIONEER A 656 MK II Reference Stereo Amplifier kapcsolási rajz
(#) Doncso válasza tamitsrob hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia, érdemes legalább 400VA-es tápot alá tenni, hogy a csúcsokat is vígan kiszolgálja, lehet kisebb is de ez már kompromisszumokkal jár majd. A szünetmentes tápokban lévő trafó többnyire alacsonyabb szek feszültséget ad, illetve azoknak a dinamikus terhelés az ismérvük, azaz viszonylag rövidebb ideig tartó nagy teljesítmény leadására képesek, csakúgy mint a mikró trafók, és ehhez viszonylag kis méret társul, ezekből nem érdemes erősítő tápot építeni. Neked egy normál gerjesztésű trafóra lenne szükséged, ami tud legalávv 400VA névleges teljesítményt, vagy kapcsi, önrezgő tápba lehetne gondolkozni. Esetleg tudom ajálani cimó tápját, Bassmester kolléga feltornászta 4-500w-ra a teljesítményét, nem ördöngős az a táp sem, magam is megépítettem, és használom is a 200VA-es verzót egy sztereó 2*100w-os B5 meghajtására.
Üdv. D.
(#) Doncso válasza hedo hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia, a két linken ugyanaz a kép van.
(#) atteessz25 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok.. mielott kerdeznek elore szolok hogy nem ertek hozza
Kérdésem az lenne van egy MNC Huricane V400 auto erositom... Bővebben: Link
Hogyan tudom en ezt bekotni hogy 2x200W nyomjon?
Kimenő teljesítmény 4 Ω terhelésen <0,5% torzítással: 2 x 100W
Kimenő teljesítmény 2 Ω terhelésen <0,2% torzítással: 2 x 200W
Kimenő teljesítmény 4 Ω híd kapcsolásban: 1 x 400W

jo lenne ha segitene valaki... elore is kosz

Link beszúráshoz használd a LINK gombot!
szamóca
(#) Doncso válasza atteessz25 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Úgy, hogy 2ohmos hangszórókat használsz. Mélyládának akarod?
(#) Alkotó válasza atteessz25 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Semmit nem kell kötni rajta. HA 2ohm-mal terheled, akkor alapból 2x200W
(#) hedo válasza Doncso hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
ez a link amit akartam, valami ötleted van, hogy mi lehet a hiba ?kapcs. rajz
(#) Doncso válasza hedo hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Hogyne lenne.
(#) atteessz25 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
igen van melylada is az erositohoz.... amibe 2 hangszoro van... ha egy van bekotve akkor viszonylag megy...de ha mar ra kotom mindketott ...akkor mindketto mukodik...de mintha fel ugy menne.....

Figyelj oda az írásodra!
szamóca
(#) Alkotó válasza atteessz25 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Pl. ha jó mindkét hangszóró, és azok külön-külön 4 ohm-osak, akkor párhuzamosan kellene kötni őket. Akkor már meglesz a kívánt 2 ohm.
Remélem tudod, hogy 2x200W-hoz, kb.14V tápfeszültség mellett, komoly áramokat kell biztosítanod a tápláláshoz (veszteségektől függ, de nagyjából 40A).
(#) atteessz25 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Megneztem 4 omos mindket hangszoro de hogyan lehet ezt parhuzamosan kotni? bocs ha tul hujenek latol ehez,dehat nekem nem ez a szakmam.ugyhogy nem nagyon ertek se az erositokhoz+melyladakhoz se a szam gepekhez annyit tudok hogy ugyanez az erosito ugyanezekkel a hangszorokal sokkal jobban szoltak a haver kocsijaba mint ahogy most nekem megy es ezen szeretnek valtoztani.
(#) oibacsi hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Mostanában az erősítőim tápjait stabtáppal csináltam, de ezt mosrt hagyományos módon szeretném, így inkább kérdeznék. A kapcsolás se mosfet, 1a nyugalmival. Táp méretezésben kérdezném, hogy véleményetek szerint ez megfelelne-e:
szimpla táp, 2 szekunderes trafó (1-1 a két oldalnak), oldalanként: 4*sb560 dióda+4*47nf szűrés, 2,2µF fólia, 2,2mH tekercs, 10000uF, 2,2mH, 10000uF, 470µF low esr és 100nF hidegíteni. Elég lesz ez szerintetek egy oldalnak? Előre is köszönöm.
(#) tiggersoft válasza oibacsi hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Ennyi szerintem még a paksi atomerőmű háttérsugárzását is kiszürné...egyszóval igen. Ha ezután is van benne maci akkor már csak szórt mágnesesség miatt.
(#) oibacsi hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Van a gate-en 1 megás ellenállás is, ez tudomásom szerint csökkenti a gerjedékenységet a power mosfet-eknél. Remélem jó lesz. Esetleg elég lehet 1,5A-hoz a táp? Csak izzót kell majd cserélnem meg 1 trimmeren tekerni egy picit, ugyanis azon esik a féltáp, régebben bevált
(#) Hurkafej1 hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
A fém jack dugók jobbak mint a műanyag burkolatúak? Vagy ez csak hiúsági kérdés hogy ki milyet vesz?
(#) hapro válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Tartósabb a fém szerintem.
(#) Bassmester válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Fémből is készülnek sajnos rendkívül gyenge jack dugók. Én a Neutrik dugókat kedvelem, zenekari alkalmazásban erős igénybevétel mellett, nem mennek tönkre még évek alatt sem.
Megéri a kb 3x-os árat :yes:
(#) Doncso válasza atteessz25 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Bővebben: Link Ez a párhuzamos kötés. Azaz, fogod a hangszóróidat, összekötöd a két pozitivat, ebből lesz egy pozitiv vezetéked, majd a negativalat, ebből lesz egy negativ vezetéked, na így már 2ohm lesz az eredő ellenállásod, namost hidba kötöd az erősítőt, így 1*400w-ot fog tudni 2 ohmon. Fogod a pozitivat és a negativat, ami a hangszórók felől jön, és bekötöd az erősítőre a BRIDGE + - csatlakozásokra, majd mono állásba kapcsolod az erősítőt.
(#) Pigi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Így igaz.Ha minőségi csatlakozót akarsz akar az ember akkor a Neutrikot kell venni.
(#) saraha válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Ezzel teljesen egyetértek,hangosításra is ezt a márkát használjuk és garantáltan nem ér meglepetés.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy olyan erősítőt szeretnék építeni amin található 1 mono bemenet és az osztódna szét 5 külömböző csatornára, de mind az 5 csatorna hangerejét egymástól függetlenül szeretném szabályozni. Nem kellene nagy teljesítmény csatornánként 10-15W bőven megfelelne.
igazából már próbálkoztam 1-2 megoldással, de az eredmény nem volt valami fényes.. minden megoldás érdekelne. előre is köszönöm a segítséget
(#) gery1212 hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Szaisztok
Szereztem egy gyári BEAG apt 100-as erősítöt valaki tudja hogyan lehet átalakitani 8ohmos hangszóróhoz?
Elöre is köszönöm
(#) Action2K válasza gery1212 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia! Legegyszerűbben egy illesztőtrafóval, bonyolultabban a kimenőtrafójának az áttekercselésével.
(#) Action2K válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia! Mivel próbálkoztál ami nem jött be és mi volt vele a gond?
(#) drhati válasza (») Nov 30, 2010 /
 
Köszönöm hogy átraktad! Használtam a keresőt, de csak hangfal címszó alatt keresem, ezért nem találtam megfelelőt.
(#) Ge Lee válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
A legegyszerűbb ha fogsz 5db végfokot és a bemenetükön lévő potikat ellenállásokkal közösíted. Ha azt akarod hogy egyáltalán ne hassanak egymásra, akkor kell 5db imp.illesztő fokozat a végfokok elé.
(#) hangszoros válasza gery1212 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Eredendően 8 ohmos a konstrukció
Fúrsz két lukat csatlakozónak, és bekötöd.
Hangszoró áramkör nagyon tanácsos, mert nem stabil szerkezet, hamar pusztulnak. Nagyon szenes lesz ilyenkor a hangszoró
(#) Bártfai Ferenc válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
amivel próbálkoztam: van 5 db kis végfokom tda 2003 alap kapcsolás.. egyesével jók is azok de mikor közös lett a bemenet először csak 5 10k-s potival próbálkoztam a bemenetet szabályozni a szűrő kondik előtt... itt mondanom se kell.. bármelyik potival próbálkoztam mind halkult.. egyik ismerős azt mondta próbáljam meg a kondi és a tda bemenet közé tenni a potikat. szerintetek ez jó lehet?
(#) Action2K válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Jól csináltad az elsőnél, csak a potikat kötötted be rosszul.
Következő: »»   648 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem