Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális előfok
 
Témaindító: Tetye, idő: Máj 13, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tetye hozzászólása Máj 13, 2007 /
 
Sziasztok!
Szeretnék készíteni egy végfok elejére egy ojan előfokot ami full digitális... ill. a vezérlése.. ugy kéne kinézzern hogy a doboz elején egy lcd egy végtelen poti ezzel lehet +- érteket változtatni és a poti mint az auto rádiokon ha meg nyomom akkor ugrik a menüben egyet a menüben meg ami kéne az a volume,bass,treeble,balance, és esetleg egy Loodnes
tápfesz max. 14,4vdc. sime kis sztereo cucc kéne.. gondolom pic az minimum az lcd miatt+menu. meg esetleg valami hangszin szabályzo ic amit a pic hajt.
ötletek? rajzok? tudtok segiteni vagy ez nagy feladat?

(#) Topi válasza Tetye hozzászólására (») Máj 13, 2007 / 4
 
Van a philipsnek I2C vagy SPI buszos Tone Control IC-i. Itt digitálisan tudod egy regiszterbe írva beállítani az értékeket. Ám ez eléggé nehezen beszerezhető, és veszett drága. Noh meg csak QFN tokos
Van egy jobb megoldás szerintem:

Ezt a DC szabályzott stereo hangszínszabályzót egybe kellene ötvözni egy ismét SPI vagy I2C buszos digitális potméterrel. Digit potméterben én Microchip IC-it használtam, és nagyon jók. MCPxxxx.
Az ilyen digitális poti IC-knél max pár mA folyhat, de a fentebb linkelt hangszínszabályzónál ennek a töredéke folydogál, mivel a DC szabályzásnak pont az a lényege, hogy magán a potméteren nincs rajta a hang freki.

Én ebben az irányban mennék tovább... SOIC és PDIP tokozásúakat lehet belőlük kapni, házi használatra jobbak...
(#) huhuu válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Szia Topi!

Elolvastam a hangszinszabályzó leírást és kérdeznék ezzel kapcsolatban valamit.

Azt írod a cikk bevezetőjében, hogy az LM1036-ban van automatikus hangerő kiegyenlítő. Ez olyan, ha nagyobb vagy éppen kisseb jel megy a bemenetre akkor ő automatikusan változtatja a hangerőt? Mert ha igen az tuti jó lenne, néha olyan rossz este, ha filmet nézek, hogy valamit nem lehet hallani, valamit meg nagyon is. Ez orvosolná a gondot...
Néztem a kapcsolást és ott egy loudnes kapcsoló van, az lenne a hangerő kiegyenlítő?
(#) Topi válasza huhuu hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Nagy dinamikákat kivágja egyszerűen... Nem teljesen auto gain hanem csak az átlag hangerőtől nagyon eltérőeket halkítja le. Pl.: robbanáshang
(#) huhuu válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Na az pont jó! Egy esti csendes filmézésnél borzasztó tud lenni pont egy robbanás vagy hasonló...
Viszont nem tudod, vajon lehet e a gaint valami külső taggal befolyásolni illetve az érzékenységét állítani??
(#) titi válasza Tetye hozzászólására (») Máj 13, 2007 / 4
 
Hali!
Valami hasonlóban már én is gondolkodtam autóba.
(Sajna azóta is mellékvágányon van)
Szóval én TDA7318-ra gondoltam, I2C-s, ld.adatlap, lehet PIC-el vezérelni.
A RET-nél 2254 Ft
Szóval TDA7313 +PIC +LCD, meg a 3 nyomógomb, némi programozás és kész.
Sajna nekem mostanában nem sok időm van a témára, de ha születik valami konkrét terv, az engem is érdekel.
Üdv

tda7318.pdf
    
(#) Norberto válasza titi hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
NEHOGY A RET-TŐL VEGYÉTEK MEG!!!

HQ-Videonál fele áron kapható ez az IC!!!
(#) titi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Köszi az infót.
Megnéztem, most látom, hogy náluk még a TDA7313-as is van, az meg 747Ft.
Még jó, hogy van ez az oldal.
(#) Topi válasza titi hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Ja mint a BA akárhányas kis stereo rádió adó IC... 2-3E forint körül kapni mindenhol, HQVideóban 320Ft...
(#) Tetye válasza titi hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
hali én is hasonlo képp gondoltam..de a pichez sajna nem nagyon értek.. programozni nem tudom nincs is mivel. arra gondoltam elkezdem ezt az ötletet meg csinálni de mivel pic gondot okozna abban tudnál segiteni?
(#) Tetye válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
hali!
esetleg egy rajzot vagy leirást is tudnál mellékelni?
milyen alkatrész igénye van?
(#) Tetye hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
na senki nem tud rajzal kisegiteni? nagy leckét adtam volna fel?
(#) Topi válasza Tetye hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Itt a rajz:
Bővebben: Link

Csak nem vettem észre, hogy hozzászólt valaki a totyikhoz
(#) titi válasza Tetye hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Hali!
Sajna még csak én is most tanulgatom a PIC-et.
Részben emiatt van parkolópályán, másrészt....
Szóval összekötni az alkatrészeket, nem nagy dolog, a gond inkább a progival lesz.
De sajna anyagiak miatt most nem tudom beszerezni az alk.részeket, így a programírás sem megoldható(egyelőre)
Azért ne add fel! Nálam is csak pihen az ügy.
(#) titi válasza Topi hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Üdv!
Biztos ezt a linket akartad ide?
(#) Tetye hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
köszi hogy segitetek szerintem ezzell fogok probálkozni...ha valaki tudna segiteni ezt a tda ic-t hogyan lehetne vezérelni azért még külön hálás lennék... pic-esek előnyben...

tda7318.pdf
    
(#) Master_of_the_web hozzászólása Máj 21, 2007 / 4
 
Hi
Az alábbi linken lehet látni egy erősítőt, amit ezzel a chippel, egy AT89S52 AVR kontrollerrel vezérelve, 2x16-os LCD-vel, és egy TDA 7294-es végfokkal építettek meg.

http://audiomania.info/forum/printview.php?t=931&start=0

Máshol olvastam még hogy elég magas az IC zajszintje és a mélyátvitele se a legjobb. 100Hz alá nem nagyon enged...

üdv
(#) deny-g válasza titi hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
CSÁ kar hogy nem fojtassátok a temat pedig érdekkelne hogy lehet megcsinalni én is 4.1-es DIGITAL AUDIO PROCESSORT szeretnék kocsiba
PIC+LCD-vel !!!!!!!!!!!!!
(#) Gabó hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Szeretnék építeni egy digitális előfokot, csak ennek olyan lenne a működése, hogy bemegy 1 analóg jel, és 4-5 fele ossza szét. Ez még nem is lenne nehéz, csak most jön a neheze. Ezeket a jeleket külön kellene ki-be kapcsolni, hangerőt állítani, mindezt távirányítóval és az elején kezelőgombokkal, rota encoderrel. Első sorba alkatrészekkel nem tudok elindulni, hogy milyenek kellenének. Digitális poti ic-kel gondoltam ki (de sajna típusokat nem nagyon ismerek, tehát szívesen fogadom a típusjavaslatokat), meg valami AVR (ide is kellene valami típus, ami jó erre a célra. Ha jó hozzá a sima ATMEGA8, az lenne a tökéletes). Meg valami illesztés is, hogy a kimenetek ne terheljék a forrást nagyon.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem