Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   279 / 1166
(#) Ricsi89 válasza cipoce hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Arra a szálra, ami a trafótól a megszakítóra megy, mivel a megszakító másik vége testen van.
(#) Gyula77 hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Hali Mindenkinek!

Adott a hdd ami üzem közben rendesen tette a dolgát, mígnem az egyik szép napon a táp (nem a disznó! illetve az!!!) lefosta a számgép oldalát és ezzel térdrekényszerítve az adatokkal teli vinyót. Ha minden igaz a hiba helye meg van, csak a füstöt nem bírom elolvasni, merthogy a felirat füstté változott az alkatrész fele. Ebben kérem a segítségeteket! Ez vajon MI? lehetett fénykorában.
Hogy könnyebb legyen teszek fel egy képet is. A kép nem a legjobb, illetve sz*r, de úgysem látnánk rajta semmit.

A winchester típusa Maxtor DiamondMax Plus 9 80GB IDE.

Ha valakinek netán van ilyen HDD-je nézzen már rá, hogy mi a bánat az alkatrésznek a típusjelzése.

Köszönettel!
Üdv mindenkinek.

maxtor.jpg
    
(#) Transztyuszeres válasza Gyula77 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Hirtelen ezt találta a gugli, talán segít...
(#) Ragathol hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Üdv mindenki.

Adva van egy régi orosz autó aksi töltő.
Abban megmurdelt egy dióda, kapcsi rajz alapján megtudtam lesni a típusát, de nem találtam infót arról hogy mivel lehet helyettesíteni, reménykedek itt valaki tudja a megoldást.

A dióda típusa KД522В.

A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza Ragathol hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
1N4148.
Üdv.
(#) Ragathol válasza Doncso hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) ZoZooo hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
ez mi lehet ?
kicsi, kerek, ezüst fekete színű
kondenzátorra emlékeztető (és C80 jelzés van mellette az áramkörön )
ennyi van rajta: 10
16S
6G9

köszi előre is
(#) hangszoros válasza Ragathol hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Nem tudnál képet, kapcsrajzot felrakni róla ?
(#) Doncso válasza ZoZooo hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
10µF-os 16v elkó.
(#) ZoZooo hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
köszi a választ
(#) Gyula77 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Köszi a fotót!
(#) reddot válasza Ragathol hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szevasz!
Javaslom figyelmedbe a csatolt képet!

KD522B.jpg
    
(#) Csabess hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos tönkrement a videó kártyám tápja. Az alkatrész egy Taiwani gyártó terméke.

Az alkatrész típusa: QM3014p és QM3016p Itthon sajnos beszerezni nem lehet.

Több napi kutatásomba telt míg sikerült a gyártóra lelnem. A paramétereik itt megtekinthetők. http://www.ubiq-semi.com/
A paramétereik itt megtekinthetők.

Ha valaki tudna segíteni, milyen helyettesítőket lehetne használni, megköszönném.
(#) jacsu hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Ezt az alkatrészt mihez használják?http://www.ic-on-line.cn/IOL/viewpdf/GL7815_594374.htm
(#) erdgab hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Üdvözletem Uraim!
Egy dióda adatait keresem,gugli hallgat.A Konverta gyártotta ,típusa GEN-53.
Tisztelettel köszönöm!
(#) alex199303 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Hali
Szerintetek ez milyen szerkezet? Egyik ismerősöm szerint erősítő de nem tudom ezért fordulok hozzátok. A kezelő 7 vezetékét sem tudom hogy hova kell csatlakoztatni a panelon lévő 16 csatlakozó közül. Ha valakinek valami ötlete van kérem ossza meg velem. Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) idlob válasza alex199303 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Ez vagy valami vagy megy valahová, de lehet hogy jelre (pl. hang) aktiválódó kapcsoló. Ha van jel bekapcsol, ha nincs egy kis várakozás után le. Pl.: autóba utólag beépített erősítőt kapcsolgat ki/be az eredeti fej jele alapján, így nem kell két eszközt kapcsolgatni / nem marad véletlenül bekapcsolva a kiegészítő erősítő.
Az viszont biztos, hogy nem erősítő, illetve végerősítő biztos nem, az viszont, lehet hogy van benne aluláteresztő szűrő sub végfoknak.
A relék és a kék túlfeszültség védő jellegzetes autós alkatrész, tehát szinte biztos hogy autóban szolgált.
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Hello!
Ez egy Germánium egyenirányító. Ha jól emlékszem kb. 5A árammal. Ma már ritka madár..
üdv! proli007
(#) erdgab válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszönöm! Gyanítottam,de nem voltam biztos a dologban,nem nagy érték,csak 2 db. van.
(#) quite válasza alex199303 hozzászólására (») Dec 10, 2010 / 1
 
Ez egy elektromos krumplinyomó.

Vagy legalábbis az is lehetne ezzel az erővel, úgy mint erősítő. Nem tudom az ismerősöd miért pont erősítőre tippelt, de sokkal előrébb jutottál volna már, ha leolvastad volna a két IC típusát, és vagy utánanézel, hogy azok mik, vagy ha ehhez sem lenne kedved, akkor legalább ezt ide írhatnád, mert a képről nem leolvasható.
(#) hangszoros válasza alex199303 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Akár ablaktörlő vezérlő is lehetne
(#) Ricsi89 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Vagy központizár vezérlő, ablakfelhúzó modul, stb...
(#) kurtyka hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Tönkrement a laptopomban (Asus F5R) egy smd alkatrész, a bejövő táp csatlakozó mellett. Találtam mellette hasonlókat, az van ráírva, hogy: AB p74. Az egyik végén 5 csík van húzva. 2 lábú. Szerintem dióda lehet, de nem vagyok biztos benne. Néztem már a Code Book-ot is, de nem találtam. Valaki aki találkozott már ilyennel tudna segíteni?

Köszönettel: Kurtyka
(#) alex199303 válasza quite hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
hali mivel nem értek az elektronikához csak hobbi szinten... ezért megkérlek ha van időd nézz utána mi lehet ez... a reléhez közelebb lévő smd ic hcf4017 a másik hcf4093 köszönöm szépen
(#) kadarist válasza alex199303 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Szia!
Az egyik egy számláló/frekvenciaosztó: Bővebben: Link.
A másik pedig egy Scmitt tigger-NAND-kapu IC.
Bővebben: Link. Ezzel még mindig nem kerültünk sokkal közelebb a megoldáshoz, de a Schmitt-trigger-IC-t bemenetekre szokták kötni. Milyen szöveg van a nyák-ra írva?
(#) alex199303 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
hali köszi a gyors választ a nyákon ETR-GmbH MAGIC AIR CONTROL ez van írva kis és nagybetűk szerint másoltam be
(#) tibistor hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok,
Van egy hálózati konnektorból (230V) működtethető lámpám. Sötétedésre kapcsol be, lakásban éjszakai fényként használható.
Az izzólámpán kívül összesen 3 db alkatrészt tartalmaz, egy picike nyákon. Egy fotoellenállást, egy 3M-os ellenállást, és egy TO-92 tokozású alkatrészt, amin a következő jelölés van: YCR01, semmi más.
Mi ez az alkatrész? Használható-e alacsony egyenfeszültségen is?
Kösz!
(#) qvasz2 válasza tibistor hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Jó eséllyel tirisztor, vagy inkább triak lesz. Használható egyenre is, csak pici áramot kapcsolhatsz vele.
szerk: persze egyenáramnál a kikapcsolásáról neked kell gondoskodni, mert ha egyszer begyújt, az úgymarad, amíg tápja van
(#) mex válasza tibistor hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Triak lesz. Egyenfeszültségen nem tud kikapcsolni.
(#) kadarist válasza tibistor hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Ez egy egyszerű tirisztor. Erről a lámpáról itt olvashatsz: Bővebben: Link
Következő: »»   279 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem