Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   663 / 2500
(#) oibacsi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Csak a kondi polaritása lett felcserélve, de tegyél be inkább fóliát.
(#) Mallar hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Srácok találtam egy régebbi leírásban ide egy belinkelt kapcsolást és mitagadás megtetszett, lehet meg kéne építenem:
Bővebben: Link
Viszont hogy tisztába legyek a működésével, nagyjából értem, de van egy 1Kohmos potival párhuzamosan kötve egy tranyó, az a kettő ott mire való pontosan? mit lehet velük szabályozni.
A választ előre is köszi.
(#) Ge Lee válasza Mallar hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Van neki topikja (25W-os Texas erősítő), egyébként azzal állítasz nyugalmi áramot.
(#) Mallar válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Klassz! Köszi, bocsi, de végülis ez is erősítő és ugyanitt láttam a kapcsrajzot.
(#) hangszoros válasza Mallar hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Csak arra ügyelj, hogy nincs rövidzárvédelem !
(#) bberti261 hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Hello!
Hogyan lehet megvédeni a MOSFET eszközöket (pl.: otthon készített erősítő) sztatikus kisülés ellen (pl.:konktorból fogyasztó ki-,bekapcsolás vagy lámpa essetleg reflektor kapcsolásakor keletkező szikrák) ?
bberti
ui.:bacs, ha már volt ilyen kérdés a fórumon, de a 678 oldal szép mennyiség
(#) nikolatesla válasza bberti261 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
A G és az S közé tegyél be egy zénert.
(#) hangszoros válasza bberti261 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Annak nincs akkora erőtere, hogy kárt okozzon. Inkább a száraz környezetben feltöltödő mindenfélék. Mikor a müszálas púlovert huzod le stb. Ez is akkor problémás ha a készüléknem fémből van. Mint Faraday kalicka tudja védeni a bentlévő cucost
(#) Mayan hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Volt a BEAG-nak egy végfoka, EBE272 néven futott, ha jól sejtem exportra készült. A neten gyakorlatilag nulla infó található róla. Tud róla valaki valamit ? Pl. gyári specifikáció, adatlap, reklám, tapasztalat ? Szerintem ez lehet a végfokmoduljának a rajza: Bővebben: Link
Ez így ránézve szerintem akár igen jó erősítő is lehet, főleg az eredeti toshiba 2sd tranyókkal.
(#) Ge Lee válasza Mayan hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Az akkoriban készült végfokok 70-80%-a ugyanez, vagy hasonló volt, nem csak a BEAG, az ORION is, stb. Az igen jótól azért messze van.
(#) hangszoros válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Transorggal szokták védeni a gatét.
A zenerrel kell sorba egy dióda is !
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Ivánéknak készült. Kikötötték, hogy csak Toshiba, -2SD 110, és vagy 113-al nyomaták- tranyókkal , és Siemens elkóval veszik át
Az AET 453-as nyákja van benne. Siemenstől capcara a séma, de kicsit elbaltázz. Ez Beag specialitás.
Ha használni akarod akkor dolgozhatsz rendesen vele
Majd megnézem, lehet hogy van komplet doksim hozzá
(#) EgyGabor hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Sziasztok! Szereztem egy Peavey M-2600 erősítőt és aszt szeretném kérdezni hogy hogy kell Bekötni mert nem nagyon tudom Nem akarok vele kisérlettezni mert félek hogy el ba... ilyen csatlakozóvan rajta esetleg át lehet e alakítani bemenetet RCA-ra és a hangszóró csatlakozót sima normál csatlakozóra???Peavey M-2600
(#) Mayan válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Köszi ! Vettem egy ilyet Pigi-től, át van alakítva sztereóra, speakon csatik benne, stb. Profi átalakításnak nézett ki. Még nem jött meg a csomag, úgyhogy a hangját még nem tudom milyen, de remélem az eredeti tranyók vannak benne.
(#) Rober_4 válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
A Jack dugónál van normálabb csatlakozó?
Persze lehet kapni rcabe--->jack ki csatlakozót, de inkább vegyél normális kábelt a bemenetekhez.(gondolom rca-ról nagy Jackre kell)
A CHA és a CHB a bemenetek, az Output pedig a kimenet. Csatornánként kettő. De ezen nincs mit nem érteni. Amire vigyázz: Az output csatlakozó jó legyen, ne legyen rajta rövidzár, mert attól tönkremehet az erősítő is...
A rákötött hangfal teljesítményben és ohmban sem legyen kevesebb mint az erősítő által ajánlott.
(#) hangszoros válasza lacusska hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Ne aggódj, engem is blokoltak, (a mailcimem is !) JOGOSAN, mert nem tartottam be a játékszabályt.
Pl, nemcsak szivni kell az infot, hanem adni is.
Nagyon jól kidolgozott, és korrekt játékszabályuk van. Sajnálom, hogy elbaltáztam, nem lustaságból, hanem mert ezt a PC teknikát nem vágom. Még mindig csecsemő vagyok ezügyben . Legfeljebb kiscsoportos ovis.
Szóval nem az idő miatt hajtottak el.
(#) EgyGabor válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Üdv Kösszi a választ az lenne még a kérdésem hogy baj ha csak 3 hangszóró van rákötve ??
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
De melyik ? 2SD 110,- vagy 113 ?
A 113 combosabb, de halhatóan lusta. Nem szereti a magasat.
Csináltam 16db átalakitást az Omegának anno. Soft klippel rack előlappal. A 113-akat le kellett cserélni 110 re. Az egyebbek miatt is hulott a hajam . Föleg a gerjedékeny, idétlen rövidzárvédelem miatt
Tweeterek hajtására használták évekig
(#) EgyGabor válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Jah És teljesíményéröl annyit tudok hogy a felvett teljesítmény 600watt menyi lehet KB a leadott teljesíménye ??
(#) hangszoros válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Emlékeim szerint 50V-ról meggy, ebből kifolyólag 2x200W 4ohmra, de nagyon puha a tápja, bezuhan rendesen. Az elkója meg kicsi is, meg gyakran megpusztul
A "legnagyobb" venti nélkülijük
Nézd meg a hangszoró védő benne van-e. Elszokták dobálni, alkatrész hiányában.
(#) EgyGabor válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Üdv! Hát tudtommal a hangszóró védelemnél van egy relé de ebbe sehol nem látok relét! szerintem ebbe már nincs benne találtam róla egy le írás és ha jól értelmeztem 4ohmon 150watt de én nem discot akarok vele csinálni hanem csak kisebb házibulikat meg ért 5 ezret ??
(#) Mayan válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Azt nem tudom mert elvileg még csak ma postázza. Ha megjött a végfok majd még kérdezek tőled, hogy hogyan lehetne javítani rajta. A védelmet lehet ki is szedem belőle. (mayan szokás )
(#) agressiv válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Nekem van egy AET-453-am és megbízhatónak megbízható volt a végfok benne, de a hangja...
Ki lett cserélve egy korszerűbb tranyósra és így sokkal elviselhetőbb, de a keverő része is hagy kívánni valót maga után. :no:
(#) agressiv hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Megépítettem azt az egyszerű műveleti erősítős AB osztályú végfokot és őő elég erősnek érzem, hogy az "Stúdióerősítőnek való"...
(#) Robi85 hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Elkészült már a végleges formában a Technics átalakitás. Minden müködik rajta, de egy valami zavar. A Ball csatornából jön egy folyamatos búgás, de közbe szól a zene tisztán, és ha növelem a hangerőt akkor eltűnik a búgás, de ha áttekerem a balance potit jobb állásba akkor ottvan a búgás? Ez valami táp szűrési hiba lehet? De akkor a jobb csatornán miért nem búg? Várom a javaslatokat.
(#) coolmsnman válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Hali!

Biztos hogy az erősítővel van a probléma? Nem lehet, hogy a jelkábellel nincs minden rendben? Egy próbát megér felcserélni a jobb és bal oldalt /Technics erősítőről van szó gondolom rca-s/. Egy képet tudsz felrakni róla?
(#) agressiv válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Valószínübb hogy a nullát rossz helyról vezeted és amikor leveszed a hangerőt akor a bemenetet nullázza a potiu és onnan szedi össze a brummot. Próbáld a cserélt panalekre a nullát onnan vezetni ahonnan az eredeti IC is kapta.
(#) Robi85 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Íme egy kép. Ahonnan indul a végfok felé onnan kapta eredetileg a jelet. 2-es és a 7-es láb volt a test. Ide egyből a hangszinről jön a jel. Ott a búgás folyamatosan csak a nagyobb hangerőnél nem hallani mert elnyomja a zene.
(#) Robi85 válasza coolmsnman hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Már nem eredeti állapotában van sajnos. A gyári végfok IC meghalt, már igy vettem.
(#) Mayan válasza agressiv hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Akkor valamit elkötöttél szerintem.
Következő: »»   663 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem