Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   523 / 1385
(#) agressiv válasza szamóca hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Mert a flex dolgozik helyettem és szépre lehet vele vágni.
A lemezollót nem is találom (csak kézi van) és kb 78-ban megette már a rozsda


Jaa és előnye a dekopírral szemben, hogy nincs semmi ami felfeküdne a nyákra így nem karistolja össze.
(#) gulasoft válasza agressiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Én meg raktam a dekopír talpára egy puha fát (rakhattam volna még egy filcet is) és máris nem karistolja össze, ami egyébként csak kétoldalasaknál esne meg egyébként is.
Ráadásul így a dekopír lapot teljes egészében ki lehet használni, mert ha a fával megemelt részen elkopik a fűrészlap csak lekapom róla a fát, és van egy teljesen új még életében nem vágott semmit felületű fűrészrész. (de jó szó, fűrészrész, ez már majdnem olyan mint az árvíztűrő tükörfúrógép)
(#) agressiv válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Én maradok a flexnél mivel iszonyatosan lusta vagyok és a flex nagyon gyors szerszám, csak nem szabad letütőzni a port
(#) gulasoft válasza agressiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Azért azt megnézem hogy darabolsz egy flexel egyenesen egy 10*20cm-es nyákot, de ez biztos csak gyakorlat kérdése, nekem a flexel vágott dolgaim leginkább az "ökörhugyozás" címszó alatt található girbegurba vonallal írhatók körül.
Viszont láttam baumaxban olyan keskeny lapos állványos fűrészt, az biztos jó lehet, csak valami 50.000Ft.
(#) agressiv válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Van már rutinom, faluhelyen még a kolbászt is flexel vágjuk
Szép egyenes vonalak szoktak összejönnni, ha rendesen be van rajzolva, ha van egy kis hiba akkor csiszolópapír egy fadarabra és egyenesre csiszolom, ha éppen olyan kedvemben vagyok, hogy érdekel a nyák egyenessége..
(#) Zerocross hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Üdv Urak!
Remélem megbocsájtjátok, hogy az elmúlt 434 oldalt nem nyálazom végig .
UV-fénycsövet használnék panel levilágításhoz, akkor melyik fajtát ajánljátok?Bővebben: Link
Van fehér por bevonatos 350nm,
van bevonat nélküli (de ez a legdrágább) 254nm
van mély kékes-lila bevonatú 352-368nm.
Eddig vasalásos módszerrel dolgoztam. Most átállnék a fotó tech-re. A4-es alapterületű dobozban 2*8W-ra gondoltam.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat. :yes:
(#) p_istvan válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szervusz!
A fotólakk kb. 350 - 400 nm körül a legérzékenyebb.
A 405 nm-es UV led pl. tökéletes!

A túl rövid hullámhossz már káros a szemre, bőrre!
Válaszd az olcsóbbat,és a nem túl rövid hullámhosszat, ez nálad éppen egybe esik. (a fehér 15 Wattosat)
A kékeslila/pénzvizsgáló kicsi lenne.
István
(#) Zerocross válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hali! Mindenütt beléd botlok ! De legalább tudom, hogy megbízható szakitól jön az infó! Ha nem vigyázok még a sarkon is összefutunk!
A LED-et drágállom, a fénycsőhöz képest, bár élettartamban visszahozza, talán. Még körbe kell szaglásznom, hogy honnan és mennyiért tudok fénycsövet vagy LED-et, még a hőálló fólia beszerzése is macera mifelénk (Szolnok). Válaszodból ítélve gyakorlott levilágító vagy. Azért választottam elsőre a fénycsövet, mert jó az eloszlása, a LED-del sokat kell bíbelődni, hogy nagyjából egyenletes legyen az eloszlás. -szerintem-
Köszönöm a választ.
(#) DanyyX válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Üdv!

Nyák levilágításra a germicid (porozatlan) cső messze a legalkalmasabb, viszont nézegetni nem érdemes, szemgyulladás, látáskárososás, stb...
(#) Zerocross válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Azt kifelejtettem, hogy gyári bevonatos panelt használnék RET-es beszerzésből.
Érdekes módon nehány fanatikus szerint a normál fénycső (9W patkó) is megteszi. Van erről tapasztalat?
(#) gulasoft válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nekem a germicid a gyári lakkot nem vitte. Az uw led simán.
(#) gulasoft válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Minek a hőálló fólia? Nézd meg a videók között a galvanizált nyákkészítés fotó technikával videót a közepén ott vannak a ledek.

http://www.hobbielektronika.hu/video/video_61991bd6.html
(#) Zerocross válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Há! Gyertya! Ez jó!

Közben ráakadtam az UV LED-es fórumra. Igyekeztem átfutni, hogy elkapjam a lényeget bemelegítésként. A HE Store-n van egy UV-LED egész élhető áron, csak az a kérdés, hogy mennyi darab kellene ebből?Bővebben: Link
Néztem az egy darab UV-CREE-LED-es megoldást is. Bár ez inkább a viaszgyertyás megoldásra emlékeztet, amit valaki már mintha említett volna... Ha van elég időd...
Viszont azt írta a tulaj, hogy működött a dolog. Most néztem a ChipCad-nál 1db Cree UV-LED 250mW 837Ft nettó.
(#) Zerocross válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A hőálló fólia ahhoz kell, hogy a kész nyáktervet lézer nyomtatón küldeném a fóliára, vagy a papírra nyomtatott rajzot fénymásolóval küldeném a fóliára, amihez szintén hőálló fólia kell. (mesterfilm) Kérdésed arra utal, hogy van már ebből is másik alternatíva? Én leragadtam a 'fénymásolóba hőálló fólia kell' résznél...
A segítő tapasztalatokat szívesen elfogadom. :yes:

Idézet:
„Nekem a germicid a gyári lakkot nem vitte. Az uw led simán.”
Ha meg lehet kérdezni, hogy melyik fajta LED-et használod és mennyit mekkora felületre, mennyi idő alatt?
(#) Zoli_bácsi válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Van alkalmasabb topik is erre a kérdésre. Kéretik ott folytatni tovább.

"UV-s NYÁK-levilágító készítése házilag"
(#) Zerocross válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Én meg azt mondom (üzenem a modiknak), hogy sz'tem simán összevonhatnák a két topikot, mert jelentős fedésben van a kettő. -szerintem-
De már itt sem vagyok...
(#) Moderátor hozzászólása Zerocross hozzászólására (») Dec 17, 2010
 
Köszi, szerintem még nem érett meg.
(#) gulasoft válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Azért az UV ledet gyertyának nevezni nagy dőreség! évekig 3db-al világítottam le, a második 3 darab azért került be mert mostanában néha beesett közel a4 méretű nyák. Videóban látszik milyen primitív megoldással milyen tökéletes eredményeket lehet elérni, és ott van a maszkra is a válasz. Nyomda. Ha van a közeledben nem érdemes lézerrel meg lézeres fóliával vacakolni. A duotonerepro a kökinél 360Ft-os áron ad egy a4-es levilágított filmet. Ilyet használnak a nyákgyárakban is. (mondjuk én fóliával dolgozom azt is a nyákgyárakbn használják)

Apropó szervezzünk fólia vásárlást jövőre? 9 ember kell aki rajtam kívül bevállal 30 méter fóliát. Jól gondolja meg aki belevág, mert az 150darab a4-es igyaz ennek az árra mindössze 8000-9000Ft körül lenne, a pontos árakat nem tudom, változott az euró, de ha van érdeklődés rákérdezek.
(#) Zsika válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia!
Én jelenkezem. Úgy is elfogyott a készlet és rendelni akartam.
(#) tubby válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia!
Én is jelentkezem.
(#) Zerocross válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Tessék a gyertyás hasonlatot viccnek értelmezni. Nekem a lézeres nyomtatás hozzáférhető. Lamináló gép meg nincs a közelemben. Bár eddig műnyomó papír+vasaló volt. Most akarok átállni fotózásra. A lézeres fóliának sem tudom még az árát. Az általad említett fóliának mennyi az eltartahósági ideje, mert hát én nem nagyüzemben gyártom a paneleket?
(#) Norberto válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Üdv!

Engem is érdekelne egy fejadag, ha lesz jövőre rendelés.
(#) mate_x válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Pontosan ez milyen fólia?
(#) Norberto válasza mate_x hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szerintem az ebben a topikban részletezett fólia lenne jövőre ismét, azaz laminálható, maratásálló fólia. Ha jól sejtem.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A Dry fóliát csak laminálóval lehet felvinni? Közönséges hengerrel nem?
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nagyon hidegben akár kézzel is rá lehet simogatni, a gond a meleggel van. 10 fok felett nagyon könnyen tapad a nyákra, ott már nehéz úgy csinálni, hogy ne gyűrődjön. Múltkor -5 fokban csináltam egy nagy nyákot. Kézzel simogattam rá, alig akart tapadni, úgyhogy ha van otthon egy hűtőháza az embernek akkor nem kell lamináló, de volt még itt egy cikk ami mindenféle vizes módszereket is említett, de én azt soha nem próbáltam.
Simpinek tesco-s 2000 forintos laminálóval minden átalakítás nélkül ment ha jól tudom.
(#) gulasoft válasza Norberto hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ez eddig 4.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Aha, hát akkor talán egy laminálót könnyebb beszerezni mint egy hűtőházat
(Bár most az egész ország egy hűtőház)
(#) mate_x válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ez lehet engem is érdekelne.
(#) gulasoft válasza mate_x hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Lehettel nem sokat tudok kezdeni. Én kifizetem az egész tekercset, lehet hogy fizetsz, lehet hogy nem az nem az nekem nem rentábilis.
Következő: »»   523 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem