Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Magyarokamarson
 
Témaindító: borvendeg, idő: Okt 4, 2010
Lapozás: OK   5 / 9
(#) KTobi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Kezd el, ha nem is sikerül, jövőre már könnyebb lesz indulni. Kell ide sok tapasztalat, tudás és munka.
(#) borvendeg válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Meg kell próbálni! Néhány álmatlan északa és már itt is a verseny
(#) Thowra válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szerintem is érdemes megpróbálni, sokat lehet tanulni belőle. A következő versenyen pedig fel lehet használni a megszerzett tudást, elkészített eszközt kis átalakítással.
(#) kaqkk válasza Thowra hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Hát elkezdem , az tuti ! Már van egykét egyedi ötletem
de hogy lesz e idő és energia a fejlesztésre az majd elválik .
(#) Fizikus hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Tul nagy a csend ebben a topicban!
Gondolom mindenki ezerrel fejleszt...
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A gyilkos csend...
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ez talán érdekes lehet aki nem olvassa a verseny közösségi portálját:
Beszéltem Attilával. Kiskunhalason lesz a verseny. A múltkor Budapesten volt. Nekem ott is nagyon tetszett, ott volt az első indulásom ezen a versenyen. Viszont Attila azt mondta jobb volt Kiskunhalason sokkal.
28 nov : 21:32
Posted by: boczhunor
(#) Lucifer válasza Fizikus hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nekiálltam infragyűrűt gyártani, csináltam 3 panelt. Erre a cc benyögi, hogy nincs 18F24K22. Így most marad az átalakító tákolása 18F1320hoz.
(#) borvendeg válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ezen a suliban mi is fel voltunk háborodv. Ez a proci választás egy melléfogás volt Atilláék részéről. Viszont én nem bízom ebben a cserélgetős dolgoban szerintem jobb lenne ha legyártanák mindenkinek az elektronikákat és a gépátvételnél oda adnák mi meg kifizetnénk. Szerintem az a 2000ft senkit nem tartana vissza. Lesz ott mindenkinek elég baja az éjszakai tesztelésnél/beállításnál nemhogy még arra várjon hogy megkapja az eszközöket. Arról nem is beszélve hogy a verseny közben is cserélgetni kell.
(#) Lucifer válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Robotra szerelendő cucc != Goaud generátor.
(#) puli122 válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Hogyan lehet átalakítót készíteni a meglévő nyákhoz Pic18f1320 procira?
(#) Lucifer válasza puli122 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Fogsz egy darab próbapanelt felszúrsz rá egy IC foglalatot amibe a 18F1320 megy, meg két sor tüskét a 18F24K22 helyére, és fogod magad összemadzgolod a megfelelő lábakat. Tákolás a köbön.
(#) puli122 válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ja tehát csak az a gond hogy nem láb kompatibilis a két vezérlő. Akkor adatlapból kinézem hogy mit kell fölcserélni és összehuzalozom. Valóban gányolás de jobb mint új nyákokat készíteni.
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Jobbnak nem jobb de olcsóbb és egyszerűbb.
(#) puli122 hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Csak szerintem van kevés csapat /szponzorcég eddig ? Vagy így szokott lenni ?
(#) KTobi válasza puli122 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Minden relatív. Majd beindul. Csapatból lehetne több is, de már most sincs kevés. Szponzorok meg az utolsó hónapban szaporodnak majd, remélhetőleg.
(#) borvendeg hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Hello!
Nem tudom mennyire olvasgattátok a honlapon a Kérdések-Válaszok részt. Feltettek egy sávszűrő kapcsolást ami számomra nem egyértelmű. Szóval a 4051-es MUX-kapcsolgatja a kondikat a körbe ezzel hangolja a szűrőt. A kérdésem, az hogy a MUX nem úgy működik, hogy mindig csak egy kondit kapcsol be a körbe? Ha igen akkor mi értelme a 8db egyforma kondinak(C1-C9)? Elírás lehet?
Légyszíves világosítson fel aki érti a kapcsolást.
Előre is köszi.
Itt a rajz.
(#) Thowra válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Üdv!
Igazad van, szerintem is mindig csak 1 kondit kapcsol a körbe a címnek megfelelőt.
(#) borvendeg válasza Thowra hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Viszont akkor nem értem a kapcsolást. Akkor mindegyiknek más értékűnek kéne lenni. Lehet írok Attilának.
(#) Thowra válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Érdemes lenne írni mert akárhogy nézem, így nem jó a rajz.
(#) borvendeg válasza Thowra hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Írtam. Attila válaszolt is. Azt írta hogy jó a rajz építsem meg, próbáljam ki. Több példányba működik. "A kondik nem mint egy sávszűrő elemei viselkednek ebben a kapcsolásban."
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Akkor már én sem értem.
(#) st3 válasza puli122 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!
A kondik itt nem önálló elemként jelennek meg a kapcsolásban, hanem az egymás után bekapcsolt alkatrészek"egyként" funkcionálnak a szűrőben. Az általuk képviselt kapacitás a bekapcsolásuk sebességétől függ. Minél jobban "pörgetjük", annál kisebb kapacitást jelenítenek meg. A folyamat elég bonyolult-egyszerűen talán úgy értelmezhető, hogy minél gyorsabban kapcsolgatjuk, annál kevesebb idejük van feltöltődni-annál kisebb kapacitás lesz a körben. Valahogy így... A kapcsolt kondenzátoros szűrők elmélete megtalálható a neten.
(#) borvendeg válasza st3 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ezek szerint a kapcsolás sebessége határozza meg azt hogy melyik frekisávot engedi át a szűrő?
(#) borvendeg hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Hello!
A CPU paneltervét csak én nem találom az oldalon vagy nincs fent?
(#) Fizikus válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Mit ertesz CPU alatt?
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Azt ők adják úgyhogy elvileg csak a mérete fontos, az meg fönt van.
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Úgy hívják a robot elejére szerelendő panelt, hogy CPU panel. Ezen van a találatot jelző, lövést számláló, hangjelzést adó MCU.

puli:Tudom hogy ők adják de attól még nekem a teszteléshez meg kell építenem. A goaud generátort is.
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A generátort megépíted azt értem.
De a cpu panellel mit akarsz tesztelni ?
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Az infragyűrű működéséhez kell. A többi hadititok.
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem