Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   885 / 1319
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Jan 12, 2011 / 1
 
Release módban fordítod a végén?
(#) watt válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Idézet:
„RA4/T0CKI portot nem tudom magas szintre tenni a valóságban.”

Nézd meg az adatlapban ezt az I/O port lábat! Azonnal rájössz miért nem működik úgy, ahogy gondolnád. Ha mégsem, hasonlítsd össze egy másik porttal! Ha nem jössz rá, megmondom, de az ciki!
(#) bankimajki válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszi, jobban átnéztem és tényleg van különbség, mert ez open drain-es. (Az előbb csak a buffer különbséget vettem észre, de mondom az itt most nem számít.)
(#) watt válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Így van, pont ezt kellett észrevenned. Gondolom innen már tudod a megoldást...
(#) bankimajki válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Már meg is oldottam. (Igaz van más probléma is , úgyhogy most pihenek.)
(#) messer válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem Debug a fenébe sosem tudtam, hogy miért is lett ez a funkció Amúgy ez mit hivatott állítani?
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Debug módban olyan kódot fordít, amit képes debuggolni is.
(#) messer válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
És a debug-os nem fog futni ha másik programmal töltöm
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem ezt tapasztaltad? Persze, hogy nem...
(#) Csabax válasza icserny hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszönöm, reggel ha hazaértem már ki is próbálom hihetetlen hogy ez a "-" hiányzott
Watt-nak: mplabos pic c18 compiler
(#) messer válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
elkiabáltuk nem ez okozza a dolgot.... mplab-os környezetben simán betöltődik majd fut rendesen . ha a generált hex-et a pic cit programmal töltöm nem fut. Téboly....
(#) watt válasza Csabax hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Addig rájöttem, de az a sor amit beírtál az mit csinál?
(#) messer válasza messer hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
A bűnös #FUSES DEBUG meg a figyelmetlenségem...
(#) Csabax válasza watt hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
text fileba kiírja a beállított pic ic alap paramétereit és a konfigolás lehetőségeit másik progiban a #fuses sor lenne amivel beállítod az alapokat itt vmi #pragma config OSC= stb
remélem hogy jól írtam, mert még csak most kezdem tanulni a témát de lehet hogy jobban járnék a hi-tech c18 compilerrel
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Megmértem hogy kap-e rendesen tápfeszültséget a D/A, majd debuggerrel szépen lépésenként végigléptettem az MCP4922-t kezelő rém egyszerű programomat és közben digimultival néztem hogy tényleg eljut-e az L és a H szint az MCP4922 SDI, SCK és CS lábaira. Gyakorlatilag minden rendben van, a D/A kimenetén mégse látok semmit.
Nem tudom mit tudnék még tenni... vegyek egy másik MCP4922-t? De biztos hogy ennek sincs semmi baja.
(#) watt válasza Csabax hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Nem járnál jobban vele...
A választ köszönöm! Ezeket az adatokat egy fájlban meg lehet találni, most fejből nem emlékszem a nevére, de valami config.pdf. Én abban nézem meg általában, egyébként lehet, hogy ez a parancs ugyanazt a fájlt hozza fel. Én soha nem voltam barátságban ezekkel a beépített "trükkökkel", nincs róluk igazán jó leírás, vagy én nem találom csak, de igazából elvoltam nélkülük, bár hasznosnak tűnnek időnként.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Ha tényleg úgy megy ki minden ahogy kell és az időzítések is rendben vannak, akkor lehet, hogy valami baja van a chip-nek.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Megnéztem a kódodat, és az adatlapot. Nem látom hol állítod az LDAC ot? Ezzel kerül be az SPI pufferből az adat a DAC regiszterbe(figure 5-1). Akkor kell alacsonyra állítani, miután a CS magasba került a 16bit átvitele után.
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Idézet:
„Ezeket az adatokat egy fájlban meg lehet találni, most fejből nem emlékszem a nevére, de valami config.pdf”

Igen, elérhető PDF formátumban, de a fordító telepítési könyvtárában egy hlpPIC18ConfigSet.chm nevű Help állomány formájában is ott csücsül. Viszont ezek a leírások nem mindig naprakészek, az újabb mikrovezérlő típusokat nem feltétlenül tartalmazzák. Ezért érdemes megnézni, hogy a fordítóba mi van beépítve.

Nincs benne semmi trükközés, a fordító szívesen megmondja, hogy milyen opciói vannak:
  1. mcc18 --help
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Nekem általában az ilyen egyszerű problémák okozzák a legnagyobb gondot. Ezért inkább megoldom másképp, bár kétségtelenül így egyszerűbb lenne, leszámítva, hogy nem mindent ért meg az ember angolul és a helpek nem feltétlenül áttekinthetőek, valamint nem mindig van megfelelő példa. Végül is így, vagy úgy mindig megoldom.
(#) Csabax válasza icserny hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
most így van: mcc18 -p18f24k22 --help-config > c:\lista.txt

és most is syntax errort dob
(#) Csabax válasza icserny hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
nekem erre is hibát dob vagy én futtatom rosszul? egyáltalán a build előhozza?
(#) alap hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Üdv mindenkinek
Watt nak a kapcsolási rajzát csinálom ami RS232-WPB V2 ennek a kapcsolatot tartó soros port és PC közötti kábel bekötése érdekelne még hogy ami a pc-röl kijön az ugyan az amit rácsatlakozik vagy valamelyik szálat fordítva kell bekötnöm?
Üdv
(#) icserny válasza Csabax hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Idézet:
„mcc18 -p18f24k22 --help-config > c:\lista.txt”
Ez kivágtam és bemásoltam a parancsablakban. A mellékelt fájlban az eredmény. Nálad vagy nem az, vagy nem úgy van telepítve, mint ahogy kellene...

mcc18 -v mit mond?

lista.txt
    
(#) watt válasza alap hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia! Olyan kábel kell, ami a rajzon feltüntetett csatlakozó pontokat összeköti. Az is jó, ha mindegyik láb összeköttetésben van a párjával, akkor azt másra is lehet használni(kivéve két PC összekötését, mert oda fordított Tx,Rx bekötés kell, de ez most mindegy.).
(#) Sanyi806 hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Bocsánat, hogy nem voltam, de a munka szólított... Most volt egy kis időm, és átgondoltam,
leültem, és megírtam, Borland Delphi 6 alatt a függvényt. Működik; Excel -ben is ok.
Delphiben minden változó 0...65535 és alatta.
Átírtam CCS-re és itt van:
  1. Void Convert_To_Volts(Long Int Data){
  2. Unsigned Int16 Tmp, Tmp2;
  3. ADC_Var.Volt[0] = (Data * 5) / 4095 +'0';
  4. ADC_Var.Volt[1] = '.';
  5.  
  6. Tmp = (Data * 5)  % 4095;                           /* 0..4095  Tmp  MOD     */
  7. ADC_Var.Volt[2] = (Tmp  * 10) / 4095 +'0';          /* 0..9     Tmp2 DIV     */
  8. ADC_Var.Volt[3] = ((Tmp * 100) / 4095) % 10 +'0';   /* 0..9     Tmp3 DIV MOD */
  9.  
  10. ADC_Var.Volt[4] = '\0';
  11. }

De nem jó, Icserny függvénye sem fut a PIC-emben, úgyhogy feladom. Lehet, hogy az a gond, hogy tele van a PIC, mert reset nélkül el sem indul már. Veszek újat, és nagyobbat. Azért mellékelem az OpenOffice szimulációt, megköszönném, ha valaki ránézne.

Előre is köszönöm!
Sanya

sanyinak.ods
    
(#) watt válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Esetleg nem gondoltál arra, hogy megfogadd az itt felvetett tanácsokat? Nem kéne új PIC-et venned és működne amit szeretnél. Persze ahhoz az olyan hozzászólásokat is el kéne olvasnod és megértened, amikből egy szót sem értesz, legalább is ezek szerint...
Idézet:
„Nyilvánvaló pazarlás a float aritmetika és a printf függvény használata. Erre találták ki a fixpontos aritmetikát.”

Ezt kéne megvalósítanod...
(#) watt válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Bocs, közben látom, hogy végül is érted a problémát, csak első ránézésre úgy tűnt, még mindig lebegőpontosan számolsz.
Úgy tűnik, akkor a CCS ismét lecsapott a védtelen felhasználóra. Elviekben a csatolt szimuláció szerint működnie kéne.
Próbáld meg szimulálni a programmal(MPLAB alatt használod?), hogy hol ront a kód!
(#) Ideiglenes válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Sanyi!

Az alábbi rutin hibája:
Tmp 16 bites egész változó, értéktartománya: 0-65535
A 9. sorban ha Data = 818, akkor Tmp = 4090 és ezt szorzod 100-zal. 409000 nem fér bele a 0-65535 tartományba.
(#) Baxi hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Hi Mesterek!
Nem rég bocsátkoztam bele a PIC rejtelmeibe.
És egy a18F876A pic-el gyakorlok.

Olyan gondom lenne hogy a PICkit 2 progremmer a blank check gombra a következöt írja : Program memory is not blank starting at adress 0x000000
Törölni, írni,olvasni tudom, de viszont nem indul el semmi rajta azaz még egy ledet sem tudok vele kivillogtatni.

A MPlab pedig ezt a hibát dobja: PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x3 - Expected Value 0x86 - Value Read 0x82)
Ha valaki találkozott már ilyennel és tudta orvosolni és közé tenné a megoldást annak nagyon örülnék.

Lehet hogy elküldtem a PIC-et?
Következő: »»   885 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem