Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1136 / 3963
(#) David.zsombor válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok szerintetek ez jó így?Bővebben: Link
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ez lemaradt.

Joule.GIF
    
(#) Baxi hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Hi
Olyan gondom lenne hogy a távirányítón egy két gomb már nem működik. Lekopott a gombról az a "grafitos" réteg ami összezárja az alaplapon az érintkezőket.
Van valakinek tippje mit lehetne rakni rá?
Erről lenne szó.
Három éves egyébként, így vegyen az ember minőségi cuccot, mi
Segítséget öltetett előre is köszönöm.
(#) Hubertus922 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 2db ganz kk időrelém Led vilogtatására szeretném felhasználni!
Anyit tudok róla hogy lehet percre és másodpercre is átálítani ha átforasztok benne egy áthidalást!(nekem a másodperc kel)
Elvileg 220w kel neki és amit én akarok a ledeknek az 12 w

*** megy 3 másodpercet kikapcsol és a másik bapcsol 3 másodpercig ha az kikapcsol kapcsol az 1 és így tovább...

Ehez kérnék én kapcsolási rajzot hogy mit hogyan nagyon kezdő vagyok hozzá szóval csak szájbarágósan

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Mégegy kérdés:szeretnék csinálni egy Ilyet Agnd ket összekötöm a gnd-kel de a jackban van 3 fül és nemtudom hogy melyik az L és R ehhez kéne segítség.
És az előzőhöz egy kérdés a .001µF az ugye 1 nF De a képen egy multilayer kondi van ami inkább ilyennek tűnik: Kondi Vagy majdnem mindegy h mekkorát rakok bele?
(#) nagy_david1 válasza Baxi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia!

Nekem bevált párszor a pepecs munkával járó alufóliával való helyetesítés. Van öntapadós is ami megkönnyíti a dolgot. Vagy esetleg az utángyártott távirányítók sokszor az 1000 ft-ot se érik el.
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Most meg ez maradt le
(#) Ghoost válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia!

Ez talan segithet
A "Hangfalkábel bekötések" felett talalod egybol ami neked kell ,
De kuldom a kepet is

10.gif
    
(#) David.zsombor válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszi pont ilyet kerestem énis de nem találtam.Az előzőre tudsz valami okosat?
(#) djhua hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Udv . Segitséget kérnék hogy mik azok ami a rajzon bevan karikázva pirossal .. A DP és az a 7636 Mire jo ?
(#) edison14 válasza djhua hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A DP az a kijelzőn levő pont (csak egy pont mivel 4 pont van ezért 4 kivezetés van a kijelzőn) melyet a méréshatárhoz kell megválasztanod. A 7636 negatív feszültséget állít elő az ICL számára. Az alldatasheet.com oldalon megtalálod a dokumentációját melybe minden bele van írva.
(#) fricihun hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok! Forrasztástechnikai kérdésem lenne. Adott egy HP Compaq nc6000 típusú laptop, melyben egy MAX1987 IC forrasztása elengedett.

Ebben a videóban egy srác bemutatja hogyan kell megcsinálni. A kérdésem az lenne, hogy ha így elhúzom rajta a pákát mint ő akkor nem folyik össze a lábaknál az ón? A másik az, hogy folyasztószer nélkül is meglehet oldani, hogy pl. az összes lábára rámelegítek forrasztópákával, vagy esélyem sincs úgy megcsinálni?

Videó: Bővebben: Link

üdv. fricihun
(#) Ghoost válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
elvileg a ľ (mikro) es a n (nano) kozott 1000 a valtoszam, igy amit irsz az valoszinunek tunik.
(#) David.zsombor válasza fricihun hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Folyasztószer mindenképp kelleni fog szerintem de ha jól csinálod nem folyik össze.Szerintem egyesével meg se próbáld.
(#) David.zsombor válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
De 1nF es multilayer kondi meg nincs
(#) fricihun válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszi a választ! Igazából vesztenivalóm nincs mert vagy kidobja a tulajdonosa vagy ha sikerül megcsinálnom akkor megint működik.
(#) fullbox hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Hali! én egy komplett áramkört szeretnék tervezni, ami egy alapjel hosszán nyújtana. Ha valaki jártas ilyen áramkör tervezésében, annak megköszönném a segítségét, és bővebb infot is tudnék mondani.
(#) David.zsombor válasza fricihun hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Azért próbáld meg vegyél egy adag forrasztókrémet Kb 1000 ft de én már egy fél éve használok egy 2 ml-s fecskendővel és meg az sem fogyott ki.Tegyél rá jó sokat és ha mégis összefolyik akkor ónszippantóval kiszeded.Amúgy az oldalon is van videó smd ic forrasztáshoz.
(#) banyaiakos válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszi, de nem nyert. Tudom, hogy vannak ilyenek és azt is, hogy az én pénztárcámat nem erre találták ki. Nem véletlenül akarom házilag összehozni.
(#) banyaiakos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszi! Ez kell nekem.
(#) t.gergo hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Én azt szeretném kérdezni hogy az elektrolit kondenzátort hogyan kell bekötni.
Előre is köszönöm!!
(#) kadarist válasza t.gergo hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Polaritáshelyesen kell.
(#) gyalaj hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Hello! Olyat szeretnék ami pl ha mozgást érzékel maga előtt akkor egy beépített csipogón hangot ad ki!
Ha lehet akkor pic nélkül
KÖszi előre is
(#) peti16biro válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Heló!
Az LM317-tel elkészített állítható feszültségű stabilizátor 100mA-t ad le?
(#) kadarist válasza peti16biro hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ha a 100mA-es típussal készíted el, akkor igen, de ha az 1,5A-essel készíted el, akkor 1,5A-t is kinyerhetsz.
(#) peti16biro válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
1,5A-essel van megcsinálva és 1000mA-es tápot kap.Nem lehet valahogy csökkenteni 100mA-re?
(#) djhua hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Üdv . Az akútöltömröl lenne szó ami egy 2N3055 el van elkészitve , es egy fokozatkapcsolóval ( ellenalasok segitségével ) alitom az áramot (200 mA , 400 mA , 600 mA , 800 mA )
És azt akarnám hogy egy kijelzö irja ki hogy pl .. mikor a fokozatkapcso a 0,2 A nél van irja ki hogy 0,2 .

Á tgondoltam az egészet és nekem nem éri meg hogy egy ampermérot készitsek .. Hanem arra gondoltam hogy nekem csak annyi kéne hogy mikor a fokozatkapcsolóvval váltogatom irja ki azt a 4 értéket . Pls segitsetek mert holnapra elkéne készitem és gözöm sincs hogy hogyan oldhatnám ezt meg
(#) Ghoost válasza djhua hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A fokozat kapcsoloval, gyujtsd ki a kijelzo megfelelo szegmenseit peldaul
gyors megoldas, es egyszeru, mint a faék! -ezt itt olvastam valamelyik forumon, gondoltam kolcsonveszem -
(#) djhua válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Jó erre gondoltam ... de nem zavarná az elemek töltését ? Mert akkor a kijelzö is fogyaszt . A trafóm 2x12 és 800mA , s akkor arra gondoltam hogy az egyik 12 V a töltöé és a másik a kijelzöé . Csak nem tudom hogy kapcsoljam össze a fokozat kapcsolot a kijelzövel ugy hogy ne fogyaszon ?
(#) kadarist válasza peti16biro hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Annyi áram folyik az áramkörödbe, amennyit az igényel. Ha 1A-t kíván, akkor annyi folyik. Ha 200mA-t, akkor annyi. Az áramkör áramfelvételét a rákapcsolt feszültség nagyságának változtatásával szabályozhatod. Konkrétan miről van szó?
Következő: »»   1136 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem