Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   38 / 52
(#) flerkmisk válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Átváltasz Screen 2-re, beállítod a rendszerüzenetek kijelzésére, és a "Skip this screen if" után kiválasztod hogy Winamp is active, így ha aktív a winamp, akkor csak azt fogod látni.

lcd.JPG
    
(#) flerkmisk válasza flerkmisk hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ha azt akarod, hogy ha nem megy a winamp, ne mutassa a státuszát, akkor a winamp screen-en Winamp is inactive-ot állíts a Skip this screen if után.
(#) Marshall-Air válasza flerkmisk hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszi szépen a segítséget, próbákozom de egyenlőre nem hibátlan a dolog.

egyrészt mindig a winamp indításakor "run" olnom kell a spectrum analyzer plugint. ezt nem lehet valahogy automatikusan? tehát ha elindítom a winampot akkor menjen a pluginja?

másrészt az mbm ben szinte semmi se megy hőmérsékleti értékeket szeretnék kííratni. láttam a képen amit adtál hogy everestes a dolog. ezt elárulnád nekem hogy hogy megy? gondolom everest felrak és abba is kell valami plugin, meg a programkifejezések. előre is köszi
(#) Marshall-Air válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
van még egy kis gond sehogy sem tudok rájönni
beálligattam a winamp activ és inaktiv dolgokat így is úgy is. és van ott az a sticky négyzet, ha kijelölöm ugye nem vált más képernyőre, a rendszerüzenetekre sem.
ha nem pipálom ki akkor meg ahogy kilépek a beállításokbol üres képernyővel továbbvált a maradék 18 üres képernyő egyikére.
hogy lehet ezt beállítani hogy menjen?
érdekesen csinálták meg a progit komolyan
(#) Marshall-Air válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
előbb utóbb majd csak rájövök mindenre magamtól
a rendszer képernyőnél
az enabled et ki kellett pipálni a winapnál meg üresen hagyni.
viszont még 1 utolsó dolog erre nemfogok magamtól rájönni
az email értesítés nem működik és socket errort jelez.
meg a hűfokokokat hogy tudom kiíratni mondjuk amit te mutattál képen az everesteset, mert az mbm ben semmi se megy.
előre is köszi
(#) Marshall-Air válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
áhh elnézést kérek előre is a smartie kedvelőitől de nagyon hülye ez a program.. fogta magát és behülyült.
a rendszer képernyőnél hiába állítom rá hogy skip this screen if winamp activ apply ozom, ok és marad a rendszer képernő. megnézem megint és visszaállt dont skipre... nem lehet megcsinálni, megőszülök ez a program mellettés az enabled fülre is visszaugrik a pipa. próbáltam restartolni a progit de ugyanaz. mostmár nem engedi beállítani hogy voltson ha...nem aktív a winamp
(#) flerkmisk válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Az enabledet minden képernyőnél be kel kapcsolni, amit használsz, a többinél pedig ki, mert ezzel kapcsolod be a screent. A winampot be lehet állítani, hogy indítsa magától a spectrum analysert, ha hazaérek, megnézem hogy hogyan.
(#) san398 válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
CTRL + P, menj a "Plug-ins"-ra és pipáld ki az "Auto execute visualization plug-in on play"-t és automatikusan elindul a kiválasztott plugin a Winamp indításakor
(#) Marshall-Air válasza san398 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
óhh köszönöm szépen a segítséget mostmár okés a dolog, már csak egy gond van hogy nem indul a smartie automatikusan a windowssal, hiába állítom be akár az autostartot, akár az autostart hiddent
valahogy nem akar indulni. lehet hogy ez a win7 miatt van mert ez ilyen óvatos.... semmit nem indít el míg nem ok ozom le 60x pedig kivettem már a pipát a rákérdezésből is
(#) flerkmisk válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Készíts egy parancsikont a LCD Smartie-ra a -hide opcióval (ha azt akarod hogy indításkor ne látszon az ablaka) (pl: "G:\Windows XP\LCD Smartie\LCDSmartie.exe" -hide) és helyezd indítópultba. Ha azt akarod, hogy látszon az ablak, akkor természetesen nem kell a hide.
(#) Lyuwos hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok, megtaláltam a régi művem, átnéztem megint a dolgot... tanácsot kérnék....


Linkek:

típus:
RC2004a-biw-esx
http://www.hestore.hu/files/rc2004a-biw-esx.pdf
Nyákrajz:
http://tah.hu/lcd/LCDtoPCv3.LAY
Kép:
http://tah.hu/lcd/170111-1647.jpg
http://tah.hu/lcd/170111-1648.jpg

1. Honnan tudom h kompatibilis-e a kijelző? vagy ti miből állapítjátok meg?

2. a 2. és 4. sorban telítettek a sorok, elméletileg ez az "indulási" vagy "teszt" üzemmód, de nem jöttem rá hogy miért nem lép tovább...

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!
(#) verwolf9999 hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
A régebben említett lcd problémámra valaki nem tudna megoldást ?(Ez van ráírva : "PC-1602I2 WAYTON M.I.T meg van rajta egy cimke amire ez van írva MC1602IP-TGLU . ,,) Mert még mindig nem tudtam bekötni. Az segítene ha raknák fel képet arról amiről leszedtem és az lcd-ről ? Az is jó ha nyomtatóportra tudnám kötni csak már be tudnám kötni.
(#) san398 válasza Lyuwos hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
HD44780 kompatibilis a kijelző, benne van az adatlapban a 7. oldalon.
Reagál valamit a potméterek tekerésére?
(#) verwolf9999 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Felélesztettem a mobilerack-et és bekapcsolásnál ezt írja ki : ER-M2a Easyraid REV 330 . Hátha ez segít az lcd bekötésének a beazonosításában.
(#) Lyuwos válasza san398 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszönöm, látszik hogy figyelmetlen vagyok

Igen, a fényerőállítás működik (100ohm) és a contrastot is tudom vele állítani.
Van valami egyszerű módja hogy megdutjam hogy a gép a bűnös vagy az LCD?
tehát valami egyszerű de tuti megoldás?
Gondolok olyanra hogy megdobom az lcd-t pár tetszóleges adatal (más forrásból, természetesen)
(#) motom hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Ennek a kijelzőnek mennie kéne. Az adatvonalakon mérhető állapotváltozás? Ha nem akkor szoftveres gond van.
(#) motom hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Az lcd életrekelthető 8-as dip lapcsoló, és 2 nyomógombbal, de elég macerás beadogatni neki a kódokat. De működik! Vagy egy kicsi pic program.
(#) Lyuwos hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Lehet mérni adatkomunikációt, de arra figyeltem fel hogy ha nincs csatlakoztatva az LPT kábel akkor is van változás az adatkimeneteken, csak lassított felvételben tehát 2sec-es időnként.
(#) motom hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Nagy sebességű adatoknak kellene lenni. Khz-es nagységrendben. Csak akkor ha megy a müködtető program a pc-n.
(#) Lyuwos válasza motom hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Azokat ki tudtam "mérni", csak megjegyeztem hogy lehúzott kábel mellett is van néha 5 volt néha 0volt a bemeneteken, nemtudom mennyire fontos dolog ez most a jelen helyzetben, de az biztos hogy adatkomunikáció az van
(#) Lyuwos válasza motom hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Most lestem e bizonyos helyen lévő megoldást:

http://www.internews.hu/intercool/index.phtml?page=cikk&id=153&oldal=1

E- szerint nekem az 5-ös lábat le kellene kötnöm földre, nem lehet hogy ez a probléma?

Mert nekem most az 5-ös láb
5
R/W
H/L
H: Read(MPU→Module) L: Write(MPU→Module)
az lpt port 14-es lábán van ha jóllátom ami elvileg LOW de mindjárt kiméregetem.

Levan húzva 0-voltra, de ha lehúzom az LPT vezetéket, megjön az 5 volt.
(#) motom hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Az adatvonalakon kívül még az E, és RS, lábakon is hasonló jelet kell mérni. Ha az is megvan elvileg a kijelzőnek (ha rendszerhelyes adatot kap) működni kell. Fontos még hogy mielőtt elindítjuk a pc progit, legyen bedugva a kijelző! És menet közben ne húzzuk ki és dugjuk vissza. (az inicializálási kódokat csak a program elején adja ki)
(#) Lyuwos válasza motom hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
és ha... azon a két lábon fix van?

4-es fix alacsony a 6-os láb fix magas.
(#) motom hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Az 5-ös lábat testre kell tenni. (mi csak adatokat küldünk az lcd-nek, kiolvasni nem akarunk belőle semmit)
(#) motom hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Az gond, Szoftos baj lesz.....
(#) Lyuwos válasza motom hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
tehát ha tehetem, próbáljam le másik számítógépen?
(#) san398 válasza Lyuwos hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én amit láttam párhuzamos portra rajzot mindegyiknél az LPT 14-es lábára volt kötve az R/W és működött rendesen. Az adatlap 19. oldalán van Backlight Supply Voltage 3,5V!!
(#) motom hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Van ezekből a vezérlő programokból egy csomó. Ki kellene próbálni 1-2 másikat. LCDSMARTIE, LCDSTUDIO, stb.
(#) Lyuwos válasza motom hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
megtörtént.... továbbra se változik semmise.

Feltételezzük hogy másik gépen se megy, akkor mit nézzek meg?
(#) Lyuwos hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
ilyenkor de tudnék örülni egy másik lcd-nek és egy másik gépnek amik tuti jók.
Következő: »»   38 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem