Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD probléma, hőfokjelző
 
Témaindító: csmm, idő: Feb 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) csmm hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Sziasztok,

Van egy szobai termosztátba épített lcd-s hőmérő. A panel működik, kapcsolgatja a relét, de a kijelzőn nem látszik a hőmérséklet. Amikor áramot kap, akkor beindul, és jól működik, de kb. fél percen belül elhalványodik és teljesen eltűnik. Kell neki 5-6 perc pihenés, és megint látszik fél percig. Meg szeretném úszni az új digitális termosztát vásárlását. Nem tűnik túl bonyolult szerkezetnek. Sajna teljesen kezdő vagyok a témában, bár forrasztóm van, de nem sokat értek a dologhoz. A lelkesedésem nagy...Tud nekem valaki segíteni, hogy hol kezdjem a javítást?

Előre is köszi.
(#) idlob válasza csmm hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Mindig elhalványul, vagy csak akkor amikor a relé be van kapcsolva?
Milyen táplálású, elemes/hálózati?
Viselkedett már normálisan, vagy amióta megvan ilyen?
(#) mugab válasza csmm hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Ha nem a táplálás gyenge akkor lcd hozzávezetés a gyanús.
Ha jól látom középen van az átvezetés az lcd-ről.
Lágyan nyomd meg azt a részt, ha jó lesz akkor az átvezetéssel van a gond. Vagy a tartórész deformálódott el vagy az átvezető nem vezet át (valszeg gumi). Ha az átvezető gumi a hibás akkor érdemes gsm szervízben megmutatni és venni másikat.
Esetleg a leszorítást megnövelni valami okos kitalálással.
(#) szakáll válasza idlob hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Én is arra gondolok, hogy elemes táplálású, és a behúzás-benntartás energiaigénye miatt csökken a feszültség.
(#) konam válasza csmm hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szia ha bekapcsoláskor tökéletes akkor táp hibád van nagy valószínűséggel. Ha elemes akkor elem csere, de ha nem akkor kondenzátor kapacitás szegény /puffer gyenge/Üdv. Ambrus
(#) konam válasza csmm hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szia nekem is LCD-s termosztátom van. Az enyém a cirkótól kapja a tápellátást is. A tied?
(#) csmm válasza idlob hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Sziasztok,

nagyon kedvesek vagytok, hogy sokan válaszoltok. Köszi.

Feltettem még két képet, közvetlen az elem berakása után. még az egyik képen működik a kijelző, a másikon már nem. A készülék építkezés miatt lett leszerelve. 3 évig ment rendesen. Relétől független a halványodás. Az elhalványodás után is az elemen (új) 1,589 V mérhető. Az alsó elem adja a tápot ennek a panelnek (minden karakter megy), de csak a felső elem berakása után méri a hőfokot.

Köszönöm.
(#) csmm válasza mugab hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
a csatlakozásokat átforrasztottam, semmilyen mechanikai befolyásolásra nem reagál.

Köszönöm.
(#) csmm válasza konam hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
érdemes lenne kondenzátort cserélnem? hol találom? a panelen egy kicsi kék van csak. nem olvasható rajta a felirat. Köszönöm.
(#) idlob válasza csmm hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
A 20110201305 képen van egy kis kék "pötty" a szürke hőmérő alkatrész alatt. Lehet, hogy tantál kondi, és a tantálok tudnak érdekes dolgokat produkálni.
Érdekességképp mérhetnél néhány dolgot (akkor amikor jó és akkor is amikor nem):
A kék valami két lábán feszültséget. (Kék nyílnál)
Az IC 4 és 8-as lábán feszültséget. (Piros nyilak)
Az elemeken átfolyó áramot.
Próba cseresznye alapon a sárga nyílnál lévő elko-t kicserélhetnéd.
A zöld nyílnál lévő valami pedig micsoda?

term.jpg
    
(#) csmm válasza idlob hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
az alsó elem negatív pólusához mértem. az IC telepöttyös (nyák) oldalán 1,53 V, a lyukas-pöttyös oldalán 1,60 V nem változik. a zöld nyílnál szerintem egy aku van. készítettem képet... a kondi kicserélése pár napba telik. nem vagyok bolt-közelben... az elemek átfolyó árama működés közben: a felső 0.2 mA, az alsó 0,1 mA. nem változik. a kék valami két lábán (van új kép), elem nélkül pár perc után az egyik lábán 0,4 V, a másikon 0 V. kisvártatva, 0,39 V és a másikon 0,23 V. működés közben mind a 2 lábán -1,6 V. ez az érték nem változik a halvány állapotban sem. (egyébként egy picit változott a dolog az eredetihez képest. most sokkal tovább látszik a kijelző, de borzasztó halvány.)
(#) idlob válasza csmm hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
A nyíl-párok között gondoltam mérni - de belátom közel sem volt egyértelmű a leírásomból - viszont így is ki lehet belőlük olvasni amit akartam. Sajnos nem lettem okosabb.
Érdekes, hogy a kék valami lába között nincs potenciálkülönbség, de mivel nem is biztos, hogy kondenzátor ez nem biztos, hogy hiba. Talán valaki okosabb meg tudja biztosra állapítani mi a szösz az.
Az ELKO kicseréléséért nem kell "összetörnöd" magadat, az lenne az utolsó tippem, csak hátha.
(#) csmm válasza idlob hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
a képek nem segítettek?
(#) idlob válasza csmm hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Most, hogy kicsit utána néztem, a kék izén lévő misztikus COG felirat nem is olyan misztikus. Mint kiderült, azonos az általam ismert NPO rövidítéssel, azaz negatív termikus együtthatójú. Tehát ha jól látom, és valóban COG 13 van ráírva, akkor az egy 13pF kapacitású kerámia kondenzátor. A kerámiák annyira nem hajlamosak öregedni mint a tantálok és az ELKO-k, így kevésbé valószínű, hogy az a probléma forrása.
(#) szakáll válasza csmm hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
"a zöld nyílnál szerintem egy aku van"
Én több figyelmet szentelnék ennek az akkunak, vagy elemnek!
(#) csmm válasza szakáll hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Mit tegyek vele?
(#) szakáll válasza csmm hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Olyanra gondoltam, hogy ez látja el a programok memóriáját, és ha akksi, akkor az elemekből "töltődik".
Ha viszont defektes, esetleg leterheli az elemeket.
A funkcióját mindenképpen tisztáznám, már csak a szakmai kíváncsiság miatt is.
(#) csmm válasza szakáll hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
kiforrasztottam. annyi történt, hogy a bal oldali óra egység (korábbi képek) a felső elem kivétele után, rögtön kikapcsol. Eddig ez még pár órát elem nélkül is elment. Az eddigi problémát nem befolyásolja. visszaforrasszam?
(#) szakáll válasza csmm hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Akkor ezek szerint az csak az órát táplálja. Bocs a félrevezetésért, forraszd vissza, máshol lehet a baj.
Én -feladtam!
(#) huba válasza csmm hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia. Szerintem bontsd ki az lcd-hez átvezető gumiszalagot. nem e száradt ki, vagy került szennyeződés alá.
Ennek az elhalványodásnak még lehet egy oka. Nem tudom milyen elven működik a processzora de az lcd-knek váltakozóáramra van szükségük a kijelzéshez. Tehát egy szegmensen folyamatosan kell váltakozzon a feszültség. Ha ez hiányzik, attól még felvillanhat a kijelzés egy kis időre. Hogy mit tegyél? Hát (én ebben a sorrendben csinálnám)
Átvezető gumipárna ellenőrzése tisztítása.
Minden elérhető alkatrész átforrasztása.
Kvarc ellenőrzése.
Ha ezek mind megvannak elmondhatod hogy mindent megtettél.
(#) csmm válasza huba hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
megcsináltam. nem változik a probléma. a kvarc ellenőrzése mit jelent?
(#) huba válasza csmm hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Leforrasztod a kvarcot és belehelyezed egy ilyen egyszerű áramkörbe.Bővebben: Link Vagy egyszerűen rámérsz oszcilloszkóppal. Szigorúan 10-es osztásban, ha nem akkor blokkolja a rezgőkört.
Habár ha hibás a kvarc, akkor viszont a helyettesítője okozhat fene nagy fejtörést. Bár ha rossz, akkor elméletileg az áramkör többi része se menne amit a mikrovezérlő lát el. De kitudja vannak csodák, és ugye úgyis mindegy helyzetbe jutottunk lassan. :no:
(#) csmm válasza huba hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
oszcilloszkópom sajnos nincs. a kvarcot, ha egyszerűen kicserélem az segíthet? az az ezüst henger alakú alkatrész? ha az, akkor hogy kell kérjem a boltban, mert ezen semmilyen felirat nincs.
(#) huba válasza csmm hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ezért mondtam hogy problémás lehet a cseréje. Mivel fogalmunk sincs milyen frekvencián ketyeg(het).
(#) csmm válasza huba hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
jajj!
(#) csmm válasza csmm hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
ez azt jelenti, hogy nincs megoldás?
(#) pillerb hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Sziasztok.

Adott egy digitális hőfokmérő melyet egy kétütemű motorkerékpár víz hőmérsékletének mérésére szeretnék használni. Benne lévő két gombelem szolgáltatja neki az ellátást.
A probléma az, hogy ha elindítom a motort akkor bezavarja valami módon ezt a kütyüt, az összes ikon egyszerre világít rajt, majd egy kis idő múlva kiírja a hőfokot. Ha megpiszkálom a gázt akkor mindig zavarja sajnos.

http://www.alibaba.com/product-gs/332178784/New_Digital_Thermometer...D.html

A linken lárható vackom van.
Az érzékelőjét ha nem fémesen érintem hozzá a hengerfejhez (zsugorcsövezve) akkor is van zavar.
Annyit tudok elmondani az érzékelőről, hogy 2 vezetékes. Ha az segít akkor letudom fényképezni a hőmérő panelját is.

Hogyan lehetne megoldani, hogy ne zavarja sejtésem szerint a gyújtás? Említettek nekem egy kondenzátoros megoldást, hogy azzal kellene kísérletezni.

Szívesen venném a segítséget.

Balázs
(#) kobold válasza pillerb hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Átraktam ide a kérdésedet.
Az elemes táp miatt valószínűleg a szenzor vezetékén keresztül kap zavarjelet, a gyújtás nagyfrekvenciás szórása miatt. Leggyorsabb, és legegyszerűbb megoldásként egyrészt a szigetelt szerelést tudnám javasolni (mint az általad is említett zsugorcső), másrészt pedig a szenzorkábelt tekerd át egy kisebb méretű ferritgyűrűn, ahányszor elfér (tápegységekben, monitorok adatvezetékén stb. találhatsz ilyen gyűrűket, de akár ferrit trafómagot is használhatsz).
Szerk.: az is lehet, hogy magát a kijelzőt is árnyékolni kellene (ha a ferrites módszer nem jön be), ez esetben vékony lemezből forrasztani kell neki egy "teknőt", azt gondosan testelni, és abban elhelyezni a modult.
(#) huba válasza csmm hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Na nem tudom jutottál-e valamire. Kicsit megkésve, de nekem is pont ugyan ez a problémám állt elő a robogóm digitális órájával. Mondom: elem, csere ugyanaz. Kontakt hiba... szétszedem 2 óra piszkálás, átvezető gumi csere, semmi. Végül végső elkeseredésembe kicseréltem a két kondenzátorkát, hát nem helyrejött? Egyik kondenzátor meg volt szakadva. Ezek szegiségével állítja elő az ic a kijelzőnek szükséges negatív feszültséget.
(#) csmm válasza huba hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia,

sosem késő. Nem jutottam semmire. Segíts nekem. melyik konditkat cseréljem ki? Régebbiekben találsz képet. Ha kell csinálok másik képet.

Köszi a segítséget.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem