Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napkollektor házilag
 
Témaindító: Bazsi, idő: Feb 19, 2007
Lapozás: OK   10 / 30
(#) laszlo987 válasza ferkóbácsi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Sehogy
(#) 947gyula hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Kedves Ferkóbácsi! Mi mindnyájan szeretnénk látni és olvasni a tájékoztatódat! Itt jelentesd meg a fotókat! Ne mutyizzál különböző honlapokon csak úgy kettesben mikor mindannyian kíváncsiak vagyunk! Engem Pl. a dobozvágó szerkezet rendkívül érdekelne! Annyit már változtattam, hála a szakmai falnak, hogy nem ragasztok hanem vágok! Ferkóbácsi! Vállaltad tapasztalaid alapján, hogy tanítod a népet, akkor hurrrááá! Várjuk! Mindekinek tartalmas szép napokat!
(#) nagy hoho válasza ferkóbácsi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszönöm a tippeket, a fotókat légyszi tedd fel ide a fórumra mert mindenki kíváncsi rá.
(#) 947gyula hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Helló Ferkóbácsi! Figyelj csak! Ma délutántól még nem szólaltál meg! Várunk! Reméljük nem hagytad el a szótárat? Netán túszul ejtettek? Ha nem értél rá akkor bocsánat!
(#) nagy hoho válasza 947gyula hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Elment horgászni.
(#) ferkóbácsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
El ment dolgozni most jött haza! Ez eszetekbe sem jutott?
(#) nagy hoho válasza ferkóbácsi hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Bocsánat, a dolgozás nem jutott eszembe. Már tíz éve nekem egyik nap szabad szombat a másik vasárnap ezek váltogatják egy mást.
(#) hege88 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia!

Én a tetejét konzervnyitóval (pontosabban "kanálgéppel", katonaviseltek tudják mi az) nyitom ki. Az aljához vettem egy olyan átmérőjű körkiszúrót, ami belemegy pont, bár szerintem ez átméróűőben kevés volt, sokak fojt a rendseren. Csináltam olyat is, hogy köszörű korongon, vagy cirkulába fogott fémvágó korong oldalán elcsiszoltam az alját úgy, hogy kiessen a doboz alja.

Milyen tápforrásal hajtjátok meg a ventit?
Nekem egy Ford fűtőventim van. A 12V ok, de nem tudom, hogy Amper kell neki, vagy hogy ezt hogy tudom kimérni, megállapítani. Elektronikához nem értek, ismerőseim csinálják meg, amit kérek.
(#) ferkóbácsi válasza hege88 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia!

Nekem egy akku töltő a tápegységem,egy hőfok szabályzóval sorba kötve.
(#) Jani1964 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok !
Nekem még kukkom sincs a sörkollektorról, de érdekel.
Van valakinek gyakorlati tapasztalata, hogy mekkora a legmagasabb hőfok a kollektorban.
Fantáziálok, mert van egy csomó 63-as PVC csövem.
Szerintetek az hülye gondolat, hogy a fedő üvegtáblát lefestenénk matt feketére, így a visszatükröződés is elkerülhető. A sörös dobozt a hővezető képessége, vagy az ingyensége miatt favorizáljátok?
Mellékelek egy kapcsolásirajzot ( a neten találtam) a vezérlésére, de nem értem hogyan állítom be.
Üdv. Jani
(#) erbe válasza Jani1964 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A sörösdoboznak két előnye is van. Nagyon jó hővezető és rettentő vékony a fala. Ennyire vékony falú alucsövet nem kapsz semmilyen boltban.
A harmadik az olcsósága.
PVC cső fala vastag és nagyon rossz hővezető. Ennél még a vas sörösdoboz is jobb. Mert olyan is van.
Ha felette a fedő üveget feketére fested, akkor már egyáltalán semmi meleg nem fogja érni.
Azt nem nagyon értem, mitől ilyen bonyolult ez a kapcsolás. A LED-ek feleslegesek, hiszen nem lesed állandóan a szerkezetet, azt meg úgyis meghallod, ha megy a ventillátor. A potméter jobbra-balra tekerésével lehet megtalálni azt a pontot, amikor meleget fúj be, de amint elkezd hűlni, leáll. Ha 741-es helyett komparátort használsz, határozottabb lesz a kapcsolás, nem kell a Zener.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A mellékelt rajz ugyanazt tudja. Nem ártana bele néhány kondi, de működik. Dióda helyett tranzisztorok EB diódája van hőmérőként bekötve.

hokulonb.JPG
    
(#) Jani1964 válasza erbe hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Köszi a választ, okosodtam.
A kapcsolási rajzon azt nem értem, hogyan állítom be, hogy mondjuk 10 C különbségnél indítson és mondjuk 5 C-nél kapcsoljon ki.
Arra szeretném használni, hogy a garázsunk fűtetlen, viszont van közös fala a lakótérrel, majd teszek rá szigetelést is, de jó lenne fűteni vele a garázst is.
Van kiépített, de üzemen kívüli szellőztető rendszer is a házban 63-as PVC csövekből kiépítve. Minden helyiségbe megy egy cső önállóan egy központi helyről a kazánházból, de nem merem beüzemelni, mert félek, hogy kondenzálódik és legionárius baktériumok telepednek le benne. 3 befúvás és 3 elszívás lehetséges. Attól is félek, hogy ha a sörkollektor által termelt meleglevegővel fűtenék, kiszárítanám nagyon a lakást, nem lenne megfelelő páratartalom.
Megköszönném gyakorlati tapasztalataitok megosztását.
Üdv. Jani
(#) gulyi88 válasza erbe hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szerintem az hogy vékony falú egyátalán nem jelent sem előnyt sem hátrányt. A falvastagsága csak a dinamikus kőmérsékleti paramétereket befolyásolja (hőteketetlenség).
Az lehet előny meg hátrány is, hogy kör keresztmetszetű, így mindig va egy felületrész, ami a lehető legközelebb ál a merőleges beesési szöghöz, de van bőven olyan része is, amire nagyobb szögben esik a fény mintha csak egy sík lap lenne.
Rendkívül hasznos hogy hulladék újrahasznosátás, és a végtermék nagyobb értéket képvisel, mint maga a hulladék anyaga!
Hátrány hogy rengeteg munka van vele (összegyűjteni tárolni kivagdosni összerakosgatni ... nem egy gyors folyamat).
Én inkább az alu trapézlemezben gondolkozom, plexi, üveg helyett meg esélyesnek tartom ezt a hullámos műanyag tetőfedő műanyag dolgot (nagyáruházas termék, víztiszta átlátszó, biztos ismeritek)
(#) zakarki válasza Jani1964 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
SZia !
Ma lett kész a második és holnap rakom fel.
Nekem mindent a nap szabályoz . Ha süt akkor meleg a koli és megy a venti, ha nem süt se meleg és a venti se megy.
(#) erbe válasza Jani1964 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
"10 C különbségnél indítson és mondjuk 5 C-nél kapcsoljon ki."
Fülre, tenyérhőmérővel. Ha egyszer jól beállítod, gyakorlatilag soha többé nem kell piszkálni, akár fix ellenállásokat is be lehetne forrasztani.
Lehet venni precíziós Omron hőfokszabályzót. Igaz, úgy 50e.-nél kezdődik.
(#) ferkóbácsi válasza 947gyula hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Heló Gyula!

Itt a sörös doboz körkivágó szerkezet előlegként.
(#) ferkóbácsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Fúrás vágás és sorjázás után jön a mosás!
(#) ferkóbácsi válasza 947gyula hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Készülőben!
(#) ferkóbácsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Egyenlőre ennyi.

folyt köv.
(#) 947gyula hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Helló érdeklődők! Lehet hogy tőlem is lehet valamit tanulni? A sörösdobozok tetejét koronás fúróval sikerült kivágnom oszlopos fúrógépen! Nem volt egyszerű kezdetben megcsavarta a dobozt, szóval sok volt a selejt! A baj az volt hogy a fúró fogazata fa fúrására ki van hajtogatva! Egy csődarabon a fogait visszakalapáltam, igy egy nyomon vág és gyönyörüen dolgozik! Merem ajánlani! A doboz alját mivel vágjam le? Sima végókoronggal gondolnám, de ha van jobb megoldás elfogadnám!
(#) agnesl86 hozzászólása Feb 19, 2011 2 /
 
érdekel ***
(#) agnesl86 hozzászólása Feb 19, 2011 2 /
 
úgy is ***

Szerkesztve : úgy is, hogy elolvasod a használat feltételeit ..
(#) Novak válasza zakarki hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Első közelítésben ez jónak tűnik, de nálam az elmúlt fél év alapján az a tapasztalat, hogy nagyon sokszor akkor is érdemes járatni a ventilátorokat, amikor nem süt a Nap. Ma gyakorlatilag egész nap felhős idő volt, a kollektor mégis reggel 9-től folyamatosan ment, és 32-38 °C-os levegőt fújt be (napsütés nélkül!!!).
(#) hege88 válasza Novak hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia!

Engem édekelne, hogy mekkora kollektorral mekkora légköbmétert hány fokról hány fokra melegített így felhős időben. (Meg kell győzni az asszonyt, hogy kell ez a fúrás-faragás..)
(#) zakarki válasza Novak hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
A napelem pont ezt a célt szolgálja.Ha csökken a napsütés akkor lassabban forog a venti és nem hűlik ki a koli. A napelem még szűrt fénynél is leadja a teljesitménye 80-százalékát.
Igy mindig meleg a levegő. Minusz 3foknál napsütésben 12 és 14 óra között 55 és 59 fokos volt a bejövő levegő.

Hőmérő.jpg
    
(#) zakarki hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
A sörösdoboz tetejét ugynevzett lepkekoronggal csiszoltam le. Kb 3mp, utána az alját milis flex koronggal levágtam.600 db után még csak egy centit kopott el.
Ui nekem is vannak kimaradva "konyhakész" állapotban csak össze kel tolni.kb 300db pont egy kolira való.

dopoz.jpg
    
(#) ferkóbácsi hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Szervusztok!

A véleményeteket szeretném kérni!

Arra gondoltam,hogy a sörös dobozokból cső ,, kígyót" kellene alkotni. Tulajdon képen egy cső lenne az egész kollektor,és egyetlen számítógépes ventilátorral lehetne üzemeltetni.Továbbá a szobába (fűteni kívánt helyiségbe)
sörös dobozokból vagy energia italos dobozokból egy ,,radiátort" csinálni. Ezen a cső rendszeren keringetni a levegőt.Ha ez sikerülne és be válna pár vatt energia bevitellel meg lenne oldva a fűtés.Ilyenre akarom csinálni a második kolimat,gondoltam meg osztom veletek az el képzelésemet,és egyben véleményt is kérni tőletek.

Üdv:Feri.
(#) hege88 válasza ferkóbácsi hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Kedves Ferkóbá'!

Minden tiszteletem a Tied, de szerintem ez elég elvetemült ötlet, meg szkeptikusan szólva, kicsit életképtelennek hangzik.

Szerintem:
1.: a "kígyó" a sok kanyarulattal elég nagy ellenállású lesz áramlástanilag. Nem véletlenül írták a sorkollektor.hu-n sem, hogy már 1-2 plusz 90°-os kanyar is sokat jelent, a venti megválasztásánál számolni kell vele.
2.: Egy számítógép venti szerintem elég gyengus ilyen célra. A sörkolikhoz sem igazi, legalább egy autó fűtőventi kell.
(#) ferkóbácsi válasza hege88 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia hege!

Köszönöm a gyors választ, de nem olyan rossz az ötlet hiszen melegebb levegőt kapunk és kétszeres hő le adás
lesz az eredmény: 1: a radiátor felületen 2: a be fúvott levegő.A ventilátor tipuson és teljesítményen lehet változtatni.Ezért tettem fel a kérdést ezért fórum ,meg kell vitatni,hogy minél kevesebb butaságot,hibát kövessünk el.

Üdv:Feri. Jó éjszakát kivánok mindenkinek!
Következő: »»   10 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem