Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   745 / 2514
(#) nasgoon válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
És itt mit nézzek?
(#) lacek29 válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A helyettesítő ottvan !KT818/BD744C
(#) nasgoon válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Köszi! OKÉ! LÁTOM!
(#) ujfalusi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A KT 818 adatai 100W 10A 40V 3Mhz
Szerintem a 2N 3055 megfelel
(#) nasgoon válasza ujfalusi hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Köszi!
(#) storm válasza steelbird hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Sikerült megoldani egy kicsit egyszerübben, annyit módosítottam, hogy a 2 oldalt figyelő ellenállás megy egy pontba, onnan pedig 2 ellentétes irányú dióda viszi a figyelőáramkörhöz és így már működik is nem kellett semmitse módosítani. Ha nem teljesen érthetően fogalmaztam akkor lerajzolom
(#) kadarist válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A szám utáni betűjelzés is fontos! A feszültségtűrést ez határozza meg! Helyettesítő: Bővebben: Link
(#) nasgoon hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Szép Estét!
Kérdés: a csatolt képen látható kapcsolási rajz működőképes? Az eredeti olalon, ahol találtam: Bővebben: Link, nem látok betápot...
(#) andras1 válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Nem nagyon van benne olyan alkatrész aminek kellene.
(#) Doncso válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Persze, hogy működik, csak nagy a csillapítása, ez egy passziv szűrő, nem ártana utánna kötni valami előerősítőt, mert így nagyon kevés lesz a jel ami kijön végén. Bővebben: Link Ez is olyan elven működik, csak ez egyszerűbb, két sávos.
(#) laszlo987 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Emögé egy FET bemenetű előerősítőt tennék, utánna jöhetne a többi. Pl: TL082 tökéletes választás.
(#) gery1212 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok
Építettem egy 2*100w-os erőkődőt tda7294-es icből, de ha a hangerőt feltekerem teljes végkitérésre akkor nagyon búg. (a poti 50K-s)
Mi lehet a gond. A táp teljesen szűrt, a jelkábelek árnyékoltak.
(#) dollerakos hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Üdv!
Isjmeri valaki ezt? - http://www.sonido.hu/hun/aam210.htm
- Jó lenne hozzá kapcsolási rajz.... Tényleg annyira jó, mint ahogy hirdetik? Jobb lehet, mint pl. egy JLH? - Minden infó érdekel!

Köszi.
(#) nasgoon válasza dollerakos hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
2X10 Watt, 60 000 Huf. Az durva! Nekem IC-s van 2x20W. ami kb. kijött cakk&pack 5 000 Huf-ből. ( persze tarfóm az volt...)
(#) dollerakos válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Köszi, látom az árát..Itt most elsősorban a hangminőség számít... De látom már, hogy elég válogatós lehet, a damping-faktora alapján....
(#) steelbird válasza storm hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Bocs, nem nézem sűrűn a fórumot... Nem vagyok benne biztos, hogy jól működik a védelem, le kellene tesztelni. De rajzold le, és megnézem a rajzot.
(#) petemazi válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Ha nem érted mi a különbség az ic-s meg e között, akkor maradj az ic-nél
(#) Gyozo92 válasza gery1212 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
A poti simán van hangerőpotiként bekötve, vagy valami áramkörbe van iktatva? Első próbaként kösd ki, és simán rakd rá a zenét, mondjuk mp3 lejátszót, az biztos nem zajos. Ha megszűnik a búgás, akkor a poti ---> kuka
Ha ugyanúgy búg tovább, akkor máshol kell keresgélni.

"A táp teljesen szűrt" Ez mit jelent? ELKO+fóliakondi?
(#) agressiv válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Idézet:
„Első próbaként kösd ki, és simán rakd rá a zenét, mondjuk mp3 lejátszót, az biztos nem zajos. Ha megszűnik a búgás, akkor a poti ---> kuka”


Ez egy az egyben baromság.

Az mp3 lejátszó nagyon is zajos, gyakran még néhány hertzes frekiket is megjelenít a kimeneten és leng a hangszóró tőle. Az pedig egyenesen kizárt, hogy egy potitól búgjon a rendszer, kivéve persze ha túl nagy az ellenállása, a bemenetnek pedig túl alacsony, de akkor sem kell kidobni semmit.
(#) Gyozo92 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Nem próbáltam sok mp3 lejátszót, nekem egy Sonym van, és egyáltalán nem zajos. De a "zajos" alatt a búgás értendő ez esetben. De ajánlja valaki jó szívvel a kollégának a rádiósmagnót.
A potiról annyit, hogy találkoztam már megégett, selejt potival, ami kb akkora ellenállású volt, mint a kollégáé, és használhatatlan volt. Amikor tekered recseg, és zajos, búg. Persze ha nagyon vitatkozni akarunk, fényerő szabályzásra még használható
Ezért jobb a sönt, a hangminőségen se ront.
A másik, ami jó eséllyel kiküszöbölhető az MP3 lejátszóval, az a földhurok.
(#) agressiv válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 22, 2011 / 1
 
Lehet benne valami, de hangerőszabályozónál ritkán ég el a poti
(#) kistehenke válasza agressiv hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
HY!
És a poti ritkán szokott búgni Max recseg serceg.
A búgás kicsit összetettebb földhurok ,egyen fesz jut a bemenetre bár az általában halált jelent a végfoknak .Csatolási probléma.
(#) Gyozo92 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Ott nem, de mit sem tudunk szegény poti előéletéről

De lehet gerjedés, amiben besegít a rossz minőségű poti. Mivel a hangfrekvenciás jelnek át kell haladnia ezen az ellenállás rétegen, ami a potiban van.
(#) elektrorudi válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Talán furcsán hangzik a válaszom: nem
Az elején, arról az 56 ohm-os ellenállásról még nem esett szó... Gyakorlatilag nem tudod mivel meghajtani. Egy végerősítő kell hozzá!
Vannak sokkal jobban átgondolt kapcsolások is.
Megjegyzem: a belinkelt oldalon található rajzok sem képviselik a technika csúcsát...
(#) emersys hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok !
Egy kis segítségre lenne szükségem egy kapcsolást egyik csatlakozását illetően.
A kapcsolás itt található :http://sound.westhost.com/project23.htm
Kérdésem az lenne, hogy a "EXTERNAL" lábra minek kell ,hogy kerüljön
Szeretném megépíetni ezt a clipp indicatort, remélem működni is fog , bár amik ezen az oldalon szerepelnek kapcsolások azok azért elég kiforrottak , az úriembertől.
A segítségegeket előre is köszönöm !
(#) agressiv válasza emersys hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Én arra tippelnék, hogy az áramkör első részét rá lehet ugyanoda kötni és akkor egy led fogja jelezni, ha a kettő vagy több közül bármelyik klipel.

Nagyon tetszik ez nekem én is megcsinálom
(#) gery1212 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia
Nem elko+kerámiát használtam a táphoz. Mindig így szoktam még nem volt vele gond. Az erősítő doboza rá van kötve a GND-re.

Ha kikötöm a poti akkor is búg.
Amugy simán van bekötve ( lábkiosztás szemből: GND, Jel az erősítőbe, jel a keverőtől)
Hol keressem a hibát? A jelnél??
(#) agressiv válasza gery1212 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Mit jelent a búg? Kéne egy felvétel a hangjáról.
(#) gery1212 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia
Itt van hogy milyen hangot ad ki az erősítő

Jegyzet.amr
    
(#) agressiv válasza gery1212 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Ez miaz? Mit kell kezdeni az arm file-al?
Következő: »»   745 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem