Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   53 / 118
(#) dpeti válasza bbatka hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
a beforrasztáshoz vettem ilyen cuccot:
http://www.schmartboard.com/

ezekben kis vájatok vannak amibe beleesik a lába (így nem mozdul el), és előre van ónozva, nekem csak flux-ot kell rá tenni, meg rátologatni vékony pákával az ónt a lábakra...

pár hsz-el előbb tettem fel róla képet
(#) bbatka válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ja én is használtam ezt a trükköt, csak jóval nagyobb lábtávolságnál. És másnak is bevált.
(#) Slope válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ez nekem nagyon tetszik... általában magam szoktam csinálni mega128 mc-hez (és hasonlóan "jól" kezelhető tokozásokhoz), de nem mindig sikerül.
Hol lehet kapni?
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
na készen van az első 25 pad, de már kezd kifolyni a szemem :p

(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
még egy kérdés:
ahhoz hogy pl egy cnc gép ki tudja fúrni, ahhoz kell nekem a padokra még rápakolni nyukakat, vagy a pad már azt tartalmazza magában?
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
na elvileg készen van...
most megterveztem hozzá az átalakítót, amivel ki lehet pakolni szimpla tüskesorra...
csak közbeszólt Kuratowsky bácsi, és nehézkesen megy a síkbarajzolás
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
nem is olyan bonyolult ez az alkatrész tervezés, mint amilyennek először gondoltam...
készen van a csatlakozó könyvtára is, meg az átalakító nyákterve is (kép mellékelve), ha van ötletetek esetleg hozzá, akkor szivesem várom...

s3esk-mod.jpg
    
(#) pokot hozzászólása Jún 7, 2007 /
 
én mostanában LTGW illetve ETGW típusú weller "kanalas"hegyekkel forrasztok fel melóhelyen mindenféle QFT tokokat. igen egyszerűen forraszthatóak lettek igy a tokok, bár a hegy közel 4e Ft,de sztem megéri...
(#) vega55 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Sajnos a kommunikacio nem tul stabil ezekkel az eszkozokkel! Ez nem feltuno pl ha csak ritkan, keves adatot kell atvinni, de meg igy is lehetnek(vannak) problemak vele.
Az ujabbakkal meg meg tobb a problema, mert sokszor meg fel sem csatlakoznak. Persze ez lehet topologiai problema is, de nalunk az egyik kollega szivott vele rendesen, megsem sikerult az ujabbakkal zoldagra vergodnie...

Ami valoszinuleg kozos problema bennuk(az ujak es regiek kozott), hogy a driver-uk nem MS alairt cucc, es igy erosen megkerdojelezheto az MS altal elkepzelt protokoll, es kiszolgalo mukodesenek betartasa...Szerintem joreszt ennek is koszonheto a regiek instabilitasa! Az biztos, hogy a driver-uk egyes funkcioi pl nincsenek realizalva, annak ellenere, hogy a doksiban benne vannak. Ez azert elgondolkoztato...
(#) dpeti válasza vega55 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
érdemes inkább helyette beletenni egy pic18f2550 -t, abba egy CDC firmwaret, és az majd intézi neked a soros átvitelt...
ilyen library van a microchip honlapján, meg rengeteg minta kapcsolási rajz is, neked szinte semmit nem kell csinálnod, és működik mswin alatt is
(#) vega55 válasza dpeti hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Ez igy igaz, szorol szora!!!

Mar csak azt nem ertem, miert nekem ajanlod...
(#) dpeti válasza vega55 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
bocs, ha úgy jött le, hogy ez neked szól, ezt csak kiegészítésként írtam a te hozzászólásodhoz...
(#) MaSTeRFoXX válasza vega55 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Én úgy néztem hogy a micro$oft aláírta az új driverüket, XP, és Vista alá Bővebben: Link
De PIC-et biztos nem fogok beleépiteni. Inkább keresek valamit AVR-re. Vagyis van már egy, de az nem túl korrekt megoldás. Minden esetre megpróbálom az FT232R-t
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Én is. Annak ellenére hogy 3db. PIC18F4550 és 2db. PIC18F2550 lapul a fiókban. A minél kisebb méretre kell törekednem, hát ezért. Valószínűleg valami szoftveres alkalmazás hiba lehet a háttérben.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Megterveztem az USB-modul kapcsolását és NYÁK-tervét.
Az FT232RL adatlapja szerint épül fel ( self powered). az USB +5V-ját csak az FT232 reset-lába használja, illetve az AVR innen tudja meg hogy be van dugva a gépbe a szkóp.
A NYÁK egyoldalas lett, elég kicsike :30*50mm-es. Sajnos van benne átkötés rendesen, Az FTDI mérnökei úgy látszik nem nagyon törődtek a lábkiosztással.
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Én meg újra terveztem az analóg panelem nyákját. Készítek egy újat. De a megépítésnek sajnos csak csütörtöktől tudok neki kezdeni, addig gépközelben sem leszek.
Ha feltennéd feketében is a rétegeket akkor szívesen lenyúlnám.
Gondolom elöbb eljutsz a próbákig . Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Persze, felrakom, de először megépítem. Néha van úgy hogy nyomtatás előtt jut eszembe hogy egy két dolgot máshelyre kéne rakni, itt lehet helyet megtakarítani...stb. Még ezen a héten meg szeretném építeni, és kipróbálni. Ha ez kész lesz azután összerakom az analógpanelt is mert lassan el kéne kezdenem a bedobozolást, alig férek az írósasztalomon, szét van terítve a szkóp
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Nézelődtem neten oscilloszkóp projectek után:
Az eOscope-hoz felkerültek a forráskódok, akár át is lehetne írni T6963C-s LCD-re.

Bővebben: Link

Továbbá egy nagyon lassú USB-s PIC-es szkóp
Bővebben: Link

Kb ugyanez LCDvel
Bővebben: Link
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Összepakoltam az USB modul, működik. Az Mprog-gal szórakoztam már ezért már oszcilloszkópként ismeri fel, De az esetek többségében USB serial adapter a neve. Ezt még lehet hogy ár kéne valahogy írni....

Felrakom a nyáktervet meg mindent ami szükséges hozzá, úgy tűnik hogy jó, csak most már írni kéne hozzá valami kódot.

A panelon a 2 LED arra szolgál, hogy az egyik jelzi magát az USB 5V-ját hogy csatlakoztatva van (kék) Illetve a másik meg azt jelzi hogyha valami forgalom van a buszon (lényegtelen hogy küld vagy fogad, ez piros színű) A LED-ek meg csatlakozó majd fel lesz fogatva a hátlapra...

Igen, vakuval, makróban, este nem lehet szépen fényképezni...
Az az átkötés, ha látszi, ami a panel alján van az arra szolgál hogy most az USB 5V-ját adja rá az IC-re. Véglegesen majd a szkópból fog tápot kapni...

(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Itt van minden ami kell hozzá. Nyákterv (kinyomtatva a festékes odalt a nyákfelé fordítani), beültetés (felülről nézve), és a kapcsolás
(#) Gory hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
Ismét csak szép munka
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Na megjöttem én is. Köszönöm szépen a nyáktervet. Ügyes forrasztás.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Annyit el kellett követni vele, hogy az USB_SENSE nevű vezetékbe b e kellett sorba kötnöm egy 10-k ellenállást a berg tüskesor elé(az egyik átkötés helyére), mert nálam az atmega128 SCK, tehát a programozáshoz szükséges egyik lábára van vezetve, ezért ha össze van dugva PC-vel USB-n, és programozóval is egyszerre (pl szoftverfejlesztéskor) akkor nem lehetne feltölteni a programot a mikrovezérlőre.... Egy kis időbe került mire rájöttem hgy mi a gond .
(#) Thomas10100 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Itt a Hobbielektronikán a linktárban is van egy ilyen grafikus kijelzős oszcilloszkóp. Az milyen? Milyen kijelző kell hozzá? Maximtól megvan az összes IC hozzá. PIC is van, csak LCD-t nem tudom milyen kell. Lenne egy 128x128 as SED1335-ös kijelzőm.

Várom az ötleteket!
Köszönöm!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Hú ezt elnéztem, nem is itt találtam.

Nah de akkor erről van szó: Bővebben: Link
(#) MaSTeRFoXX válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Hát jó kérdés. Bele kéne menni megnézni a programot. De kétlem hogy T6963C kompatibilis LCD kijelző van benne.
De ott vannak a forráskódok is hozzá elvileg, ezért át is lehetne írni...


Én meg elértem hogy az AVR az FT232-n keresztül "A" betűket küldözgessen terminálba. Sose kezeltem még az UART-ot, elég izgalmas
(#) Norberto válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
A cikk legelső mondata:

Idézet:
„Suite ŕ l’article d’Elektor au sujet du GBDSO, j’ai décidé de reprendre le schéma afin de réaliser un oscilloscope numérique ŕ PIC16F877 avec afficheur graphique 128*64 pixels.”


Úgyhogy szerintem ez egy 128*64 pixeles kijelzőhöz tervezett szkóp...
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Igen, de van T6963C, KS0108, meg társai vezérlő IC-k. Nem ugyanaz a kezelésük. A programot kéne bogarászni hogy mit is akar. Esetleg be van kommentezve.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jún 14, 2007 /
 
Elértem azt hogy tudjak adatot fogadni az FT232 felől delphiben. Majd írogattam a kódot az AVR-ben, hogy küldje el az ábrát, majd mikor átjött ábrázoltam excelben, és ott volt az ábra Ekkor nekiestem és írtam delphiben hozzá egy függvényábrázolást, és működik, bár vannak hiányosságai még

Itt már ki van használva mind a 8 bit
(#) László zs hozzászólása Jún 14, 2007 /
 
Egy gyári leírás rajzzal:
Következő: »»   53 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem