Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   749 / 2508
(#) elektrorudi válasza emersys hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Szerintem ez így túl summás válasz. Lehet, hogy igazad van, de azért mire kimondhatjuk, hogy 100% az STK a hibás, azért még kellene egy pár mérést csinálni. Arról nem is beszélve, hogy annak igen kicsi az esélye, hogy mindkét oldal egyszerre adja fel... márpedig itt erről van szó.
A kérdés feltevőjéhez kérdés:
Rajzod van?
Kiismered magad rajta?
Javítottál már bármilyen erősítőt?
A tönkremenetel körölménye? (bekapcsoláskor? túlhajtáskor?)
A biztosítókat ellenőrizted már?
(#) emersys válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Igazad van!
Nem néztem annak utána ,hogy ez nem stereo ic modul, de már látom ,hogy nem az.
Akkor így viszont már valóban érdemes utána nézni az előzményeknek.
Azt viszont nem szabad elfelejteni ,hogy az STK ic modul nem tartalmaz ún Short Circuit Protection ( rövidzárási áramkorlátot) a kimenetén, ezért jelentősebben sokkal érzékenyebb a kimeneti rövidzára és arra is ha a megengedett impodenciánál alacsonyabbnak van kitéve!
Így hát ha valaki ezeket nem vette figyelembe, könnyedén elszállhat mindkét modul.
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Elektrorudinak van igaza, bár az STK maga nem tartalmaz SCP-t, ez így igaz, de megnézted a kapcsi rajzot? Mert én már láttam olyan stk erősítőt, ahol a kimenettel sorosan volr egy egy védő ellenállás, és csak ez volt megszakadva. Ugyanakkor lehet, hogy el van szállva mindkét oldal, ez is benne van, de azért a tápfeszeket nem ártana ellenőrizni, szkóppal, vagy ha más nincs kéznél, akkor egy másik erősítővel, vagy hangszóróval az STK bemeneteit se lenne rossz megnézni, hogy ott mi történik, ugyanakkor, ha tartalmaz relés védelmet az erősítő, hátha az nem old valamiért. Szóval azért lenne mit ellenőrizni a halál beálltának megállapítása előtt.
(#) emersys válasza Doncso hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Nézd, nem vita céljából válaszoltam elektrorudinak.
Ez egyértelmű amit leírt ,hogy ezeket mind meg kell vizsgálni mielőtt stk csere lenne.
A válaszom nagy része a feladónak szólt, bár azóta még nem sikerült bővebb infót megtudnunk tőle a hiba mivoltáról.
Egyszer egy nagy szakértőtől azt hallottam ,hogy egy ilyen ic nem más mint, "gondosan összeválogatott alkatrészek egy tokban".
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Így van, az STK ic egy erősítő modul. Egyébként én sem vitaképp írtam neked, csak mindössze felhívtam a figyelmet olyan dolgokra amiket nem árt ellenőrizni, mielőtt az ember egyből kimondja a halálos itéletet az IC-re.
(#) Hx-2 válasza mylan14 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Esetleg ha kivancsi lennel a belsejere:

Stk 4044v.jpg
    
(#) mylan14 válasza Hx-2 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
szép
(#) Hx-2 válasza mylan14 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Nincs mit, habar nem tudom ezzel mit is lehet kezdeni hiszen ki van ontve az egesz!
(#) saraha hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Üdv.
STK 0029 erősítőt készítenék és két kapcsolási rajzot találtam.A kettő között csak annyi a különbség,hogy az egyiken 5,6-os a másikon meg 9,1V-os Zener van.
Rajz.
Valaki megmondaná,hogy mi ennek a változtatásnak a jelentősége?(A másik a Sipos féle.)
(#) elektrorudi válasza Hx-2 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Biztos, hogy ki van öntve?
Régen javítottam Sanken SI 1125HD IC-ket és azok pl. nem voltak kiöntve. Sőt, ha jól emlékszem az STK 077 sem volt kiöntve, csak a tranyókon volt valami átlátszó trutyi.
Persze ezzel nem akarom kétségbe vonni, hogy ezek ki vannak öntve...
Persze ennek csakis akkor lenne jelentősége, ha nem lehetne kapni cserealkatrészt (de még akkor sem érné meg a javítás...)
(#) elektrorudi válasza saraha hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szerintem a hőmérséklet együttfutást újraszámolták...
Az egyik Zener-nek pozitív, a másiknak negatív a TK-ja. Ennyi az egész. Én megkeresném, hogy melyik a később kiadott rajz, és azt az értéket venném. De nem lőnek vele nyulat...
(#) saraha válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Akkor valószínű,hogy a Sípos félében van korrigálva utólag mert Ő az áramtükrös résznél európai(BC) tranyókat használt,talán ez lehet az oka.
(#) Hx-2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hat a 077-es erositomben egy teljes kiontott van. Sztem a gyakoribb megoldas ez.
(#) zek99 hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Helló! van egy Beag végfokom amit egy jó ismerősömtől kaptam de nem tudom , hogyan kell bekötni és ebben kéne a segítségetek mert semmilyen típus szám nincs rajta itt egy pár kép róla előre is köszönöm a segítségeteket
(#) skero válasza Hx-2 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Amiket régen összetörtem azok sem voltak kiöntve. A tipusra nem emlékszem ,egy Hitachi erősítőből volt.
(#) petemazi válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hogy javítottad a sanken IC-ket? Egyik ismerősömnek behalt egy sankenje egy rendezvényen, ahol nem bírta a terhelést a megszakító,és fél percenként lekapcsolt.
(#) reloop válasza zek99 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Helló! Szép egy darab, sok reményt ne fűzz hozzá, de kipróbálni azért érdemes. A "-" a test, "U be" a bemenet, az "U+" a tápfeszültség (12V-ot ajánlok), a külön álló láb pedig a kimenet. Ha nincs áramkorlátozós tápod, a 12V-ot egy izzón keresztül kösd az "U+"-ra az első próbánál.
(#) szamóca hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Srácok! Nem tudja valaki, hogy a BEAG EBE 250W-os-ába, pontosan mekkora teljesítményű toroid van?
(#) Jaksi válasza emersys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szia emersys, probáld ki ezt.
(#) emersys válasza Jaksi hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Köszi szépen.
Eltettem és amint lesz rá időm meg is nézem majd , hogy is működik., a JLH féle 75w-os végfoknál emlékszem hasonló felépítésre.
Egyenlőre most bevált ez a komparátoros is végre, hogy megtudtam oldani a baját. Le is gyártottam belőle már 2őt és be is építettem a végfokba, a tápfesz -hez pontosan beállítva.
Köszönöm még egyszer is a kapcsolást, ill a nyáktervet.
Eléggé elfoglaltam magam a napokban mert leterveztem a végfok utolsó úgymond "alaplapi" panelját amin elég sok áramkör foglal helyet.
Ma kifurkálom majd a nyákot és lassacskán a héten remélem össze is áll majd. :yes:
(#) Gomezh hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Szakikat kérdeznék most, van nekem egy Dual márkájú cv-1260 erősítőm. Eléggé öregecske már és a passzív alkatrészek se mind úgy működnek ahogy az kéne, arra jutottam h néhányat ki is cserélek benne, át szeretném elkozni főleg puffer részét, meg a végtranyókat akarom kicserélni és ez lenne a kérdésem h kedvező áron milyeneket ajánlotok? Eredeti tranyó benne (2SC2579 és 2SA1104) én erre gondoltam: 2SC5200 és 2SA1943, vagy valami bd249c ha nem hamisított. Szerintetek milégyen? 2X60W 8Ohmon rms az erölködő
(#) dyrac hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Tesla B100-as magnóban lévő végerősítő modult.A hangja nem az igazi, sztem kondi cserére szorul mert igen torz.Öreg, "bevált" készülék. A kérdés az, hogy kinek volt már vele dolga?
Ezzel kapcsolatban várom válaszotokat, tapasztalatokat,segítségeteket.
Előre is köszönöm.
(#) kentaur4 hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Sziasztok
Van egy Toshiba mode: SC-335 típusú erősitő , végfokot cseréltem benne , de most bekapcsolásnál füstöl az egyik ellenállás .
Ha valaki tudna kapcsolási rajzot felrakni jó volna .
Előre is köszönöm
(#) kentaur4 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Nagyon köszönöm , a gyors választ , ha valamire jutok megírom még egyszer köszi
(#) Jaksi hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Sziasztok, van valakinek kapcsolási rajza vagy nyákterve egy ehhez hasonló "volume, tone controlhoz"?
http://cgi.ebay.com/NE5532-volume-control-board-kit-10-times-pre-am...e6d031
Egy panelem szeretném a hangerőt és hangszíneket.
(#) lacek29 válasza Jaksi hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Nekem ebböl 2 van,semmi gond velük.
(#) Jaksi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Köszi.
(#) Jaksi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Layoutban nincs meg a nyákterved?
(#) lacek29 válasza Jaksi hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Ehez nincs,csak másik változathoz.
(#) lacek29 válasza Jaksi hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Itt megtalálod.
Következő: »»   749 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem