Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   756 / 2508
(#) reloop válasza zek99 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Találtam róla egy kapcsolási rajzot.
Magyari Bála Rádiótechnikai Zsebkönyv 501. oldalán ez olvasható:
Tápfeszültség: 22V
Áramfelvétel kivezérlés nélkül: 30 mA
Áramfelvétel teljes kivezérléskor: 450 mA
Maximális kimeneti teljesítmény: 6 W /Z=5 ohm/
Torzítás teljes kivezérléskor: 0,8 %
(#) string32 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok! A kérdésem az lenne hogy a BSS elektonikán található 60 W-os erősítő tápfeszültségét 37 V-ra csökkentem, akkor működőképes lesz az erősítő ha az ellenállás, kondenzátor és trimmer potméter értékeket a feszültséggel arányosan csökkentem? ( 0,61 %-ra)
Köszi előre is

Itt a link: 60 W erősítő
(#) saca200 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Hello gyozo92 küld el átnézem.Sok erösitőt csináltam de még eggyik se füstölt. ***
(#) didyman válasza string32 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Egyedül a tápfeszre felül csatlakozó 4,7kOhm-os és 2,2kOhm-os ellenállást vedd kisebbre, mondjuk 3 és 1,5kOhm-ra.
(#) string32 válasza didyman hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszi szépen a segítséget, így tényleg ésszerűbb
(#) velkey válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Nem kapott fordított polaritást az biztos. Akkor még mi lehet a baja?
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Én is 500 körül saccolom, de becsapós lehet a mérete a műgyanta, és a fém árnyékolóbúra miatt. Bár a szek. huzalvastagság az meg 2mm. Ha ebből meg akarom fejteni, akkor meg ((2mm/2)^2 x 3,1415)x 2,5Amm^2=7,85A x(4x 23V)=722VAadódik.
(#) Pixit101 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem.(Nem tudom jó helyen jároke vele..) Szóval van nekem két kicsi hangfalam..15w-osak és 8ohm-osak úgy tudom.+ van még egy kibelezett genius 5.1 5000-nek a subja ami állítólag 75w-os. Ezekhez akarok egy kisebb erősítőt venni.A kérdés az volna hogy az erősítő legalább 75w-os kell legyen? Illetve 8ohm-os? Ha kisebb erősítővel hajtanám meg akkor gondolom nem jön ki belőlük a max teljesítményük de lesz valami bajuk a hangfalaknak? Előre is köszi a választ. És bocsi ha nem idevaló a kérdésem.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Az a baj, hogy szerintem egyszerű 2,5A/mm2-el most nem számolhatsz, mivel nem tudjuk, hogy beagék mennyire hagytak rá, arra gondolok, hogy lehet, hogy nincs ám ez agyon gerjesztve, nem hasonlíthatjuk a mai trafókhoz, ezek mindig túl voltak méretezve, biztosítva, viszont 4-500-at biztos, hogy tudnia kell, mivel a 100w-os APT-be is 300VA trafó pötyögött. Az 50w-os AKT-ba is jóval nagyobb trafó volt a szükségesnél. Végül is nincs kizárva a 600VA-sem. Régen beagék nem épp határterhelésre méretezték a tápot mint ma. Mi van ha leterheled 4, 5 majd 600VA-el, és nézed hogy mekkorát esik a fesz, illetve melegszik é ?
(#) ThomAce hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Van 2db TDA2615-ös IC-m. Kinek van ötlete arra, hogy BTL módban üzemeltessem ezeket az IC-ket? (2 x 6Wattos IC-kről van szó)
(#) velkey válasza Pixit101 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ha többel hajtod mint amit bír, akkor szétég a hangfalad
(#) Pixit101 válasza velkey hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Értem.És ha mondjuk a 75w-os mélynek adnék 60-at akkor az gyengén szólna?
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A 2,5Amm2 nem egy túlzott áramterhelhetőség szerintem.
Nagyon is általános. A 3,5 már az lenne. A 100W-os APT.be 300VA, akkor a 250W-os EBE-be lehet 750VA arányosan. Ezért lenne jó ha a hátulján lévő teljesítményadatot tudnánk, de elég ritka erősítőfajta.
(#) velkey válasza Pixit101 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Egyáltalán nem, én 200 wattosat hajtok 20-al.
(#) Pixit101 válasza velkey hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Oks Köszi a választ
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Megkérdezek egy hozzáértőt. Ha valaki tudja, ő biztosan.
(#) CoolZero hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok. Én házibuli célra szeretnék építeni egy erősítőt valaki tud ajánlani egy jót? Előre is köszönöm!!!
(#) szamóca válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ez nem egy meghatározás hogy "házi buli célra".
Hangsugárzó fajtája, adatai, Helység mérete, berendezése.
m2-enként 1-10W-al kell számolni de ez sok mindentől függ.
(#) bereczk.jans válasza Pixit101 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia! Úgy értem: van egy "kezdő" hangsugárzó szetted. A 15W lehetséges csak 3-5-10W, az állítólag 75W meg elképzelhető, hogy 25W. Kisebb teljesítménnyel meghajthatod őket attól nem mennek tönkre.
Nem látom a hangfalaid, de jó ha az erősítő és a sugárzó minőségileg azonos kategóriába tartozik.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Mekkora hangerőt akarsz? Vannak már hangfalaid? Ha igen, azok milyenek? Ha szobában, akkor oda nem kell, kb 2x150 watt bőven megfelelő, jó hangfalakkal. De nyáron ki csinál házibulit a házban? A kertben, mondjuk, vagy kisebb szabadtéren, oda én 700-800 wattot szoktam vinni. De én dB függő vagyok... Remélem jó lesz a 2x500 w-os erősítőm, és a subokat is igazán meg tudom majd küldeni
(#) Pixit101 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A hangfalak minőségéről és pontos teljesítményükről nem tudok mit mondani.Egy régi mini hifi rendszerből vannak (nevét nem tudom). A mélynyomó teljesítménye sem tudom mennyire pontos mert az ilyen 5.1-es rendszereknél a gyártók előszeretettel kerekítenek felfele. Amúgy a kicsi hangszórókat ugye ugyanarra a 60w-os erősítőre kötném mint a mélynyomót. Ha nem használnám túl hangosan akkor is tönkretenném őket?
(#) CoolZero hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Nekem kb 2x100-120W kellene hangszinel, esetleg equalizer bele
(#) CoolZero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Doksid lenne hozzá?? Szép a hangja?
(#) kadarist válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!
Doksi: Bővebben: Link. Nagyon szép a hangja.
(#) CoolZero válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszöntem szépen a segitséget ha van más ötlet szivesen fogadom szeretek válogatni a lehetőségek közül
(#) batajohn hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Helló minden fórumozónak!
Az én Grundig Receiver r 35-ös rádióerősítőmmel kapcsolatban kérem a segítségetek.Számítógépről adom neki a hangot.Ha nem használom (úgy 3-4 napig) és bedugom elképesztő ereje van.(Egy számítógépről adom neki a hangot)Ám 1-2 nap alatt lehalkul és sokkal halkabb lesz.Szerintetek mi lehet a hiba?Én speciel, végfokra gondolok.Vagy esetleg kontakthiba?
Köszönöm.
Üdv:batajohn
(#) kadarist válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Jó választás lehet még a TDA7294-el felépített erősítő is.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A Quad nagyon jó hangú, az biztosan tetszeni fog. Ráadásul lehet csinálni belőle 200 wattosat is. De csinálhatsz vf2-őt, az 100 watt. De csinálhatsz TDA7294es IC-vel is 100 wattosat, vagy hídban 200 wattosat. Az a legolcsóbb, és kegyetlenül szól. (nagyobbat szól, mint egy 4 IRF fetes erősítő, ami 200 wattos.)
(#) emersys hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok,
Egy kérdésem lenne azzal kapcsolatban, hogy a hálózati váltakozó feszültség magas frekis gerjedéseit interferenciát hogy szűrhetném ki?
A megszokott módszer valamiért nem jó most sajnos, tehát egy L tag és hozzá tartozó interferenciszűrő nem jár most sikerrel .
Az erősítőm sajnos nagyon érzékeny lett erre .
Van hogy pillanatokig megszűnik, de állatában folyamatosan hallom azt a magas frekvenciás zúgást...
Érdekes a dolog mert :, az troidokon 3secunder leágazásom van, 2x50 illetve 18v. A 18v külön scunder rész tehát nem azonos a 2x50v földjével!
Lényeg a lényeg nekem van 2db ilyen trafóm, és maga a végfok nem gerjed, csak a 2x18v ac rakoncátlankodik, tehát nincs földhúrkom, ezt abból tudom, hogy ha a 2x18v ac-t lekötöm, és csak a végmodul megy, amit ha keverőhöz kötök ez megszűnik. A gond ott van hogy ez a 2x18v ac nekem az előfokot ill a védelmet viszi, +-15, 12, és 25v -ot előállítva belőle, , Ebben sem találok hibát mert rendesen van megoldva ez a stabilizált táp ellátás, ha valakit érdekel teszek fel róla nyák rajzot.
Az előfok opa 2134re készült de most ne5532 van bent, ez nem hiszem hogy ekkora gond lenne...
Valakinek valami ötlet?
(#) CoolZero válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Egy nyák terved és beültetésed lenne? h ne keresgéljek köszi az edigieket
Következő: »»   756 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem