Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   240 / 607
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Bírná kb 150W-ig, tetemes disszipáció mellett. Csináltál neki hűtőtönköt? Vagy közvetlenül, szigetelőlap nélkül van a bordán? A gyors hőátvitel nagyon fontos.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
A két ic közvetlen csatlakozik egy 20*15cm 5mm vastag alulemezre(szigetelőlap nélkül) arra pedig felcsavarozva a hűtőborda persze hővezető pasztával.
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Oké, az úgy jó. Hol mérted a 86C-ot? Az ícén vagy a bordán? Nálam ezen a blokkon, nem ment 55C fölé a borda a két híddal, 2x150W szinusszal és műterheléssel, igaz akkor még nem volt dobozban.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
A két ic közötti részen mértem ezt a hőmérsékletet. Remélem ez még belefér.
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Ajajj... a hűtőd az jó már így ránézésre is, de az alulemeznél nem stimmel valami. Valószínűleg nem adja át rendesen a hőjét a bordának. Mekkora felületen érintkezik vele? Őssze vannak csiszolva a felületek? Van közöttük paszta? A 86C nem túl bíztató, határon járnak az ícék. Nem sok híjja van a hővédelem működésbe lépésének, amit csúnya tortyogás formájában fog a tudtodra adni.
(#) szinten válasza david91 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hali! Az alapanyag (gondolom) szimpla plexi! Lehet venni m2-ben, szerintem nem drága (az adódó kinézethez képest)

Bővebben: Link

imrének: Nagyon szép kis doboz lett Grat hozzá Én biztos, hogy valami kék ledes kivezérlésjelzést raknék az oldalába



De egy kérdésem is lenne!
van egy trafóm, ami (kb) ugyan így néz ki mint EZ, csak nem 4 hanem 15 kivezetés van, szimpla kérdés, hogy miféle trafók ezek úgy álltalánosságban? Nem nagyon értek hozzá
(#) david91 válasza szinten hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Köszi a linket!
A trafó gondolom sima lemezelt vasmagos, több szekunderrel.

üdv.
(#) szinten válasza david91 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Nincs mit! Köszi én is!

Sajnos elhalt a mérőműszerem (alig egy hetes ) pedig szerettem volna kimérni a trafó pontos adatait, mert szeretném már összerakni a 4TDA-s erősítőt amit már korábban említettem, de félő, hogy 40V-ok jönnek ki belőle, ugyanis 3 komplementer páros darlington erősítőt (+hangszín, kijelző, fm tuner, előre programozott eq stb...) hajtott ami 40V-al ment... ha ezt még egyenirányítani is kell az már elvileg sok lesz... De megrendelem a multimétert és utána kérdezek inkább, mert nem akarok belekérdezni olyanba amit még nem tudok, elég egyszer lefárasztani titeket
(#) kistotti01 válasza szinten hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hello!
Biztos, hogy üzemszerűen használtad azt a multimétert :eek2: , nem szoktak azok csak úgy tönkremenni , főleg nem 1 hét után... esetleg nézzd meg a biztosítékokat benne hátha kiolvadtak. Ha nem végeztél vele, olyan mérést ami tönkretehette, és ujonnan vetted, akkor vidd vissza, garanciára és kötelességük megjavítani, vagy kicserélni. Ha AC-ba van 40 V-od az sok az IC-nek, tönkremenne azonnal füst és hang jelenlétében. A DC 40V 8 ohm-ra viszont teljesen jó.
Üdv.: Kistotti
(#) szinten válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Idézet:
„Biztos, hogy üzemszerűen használtad azt a multimétert”

Igen ez könnyen lehet Nincs 1 hónapja, hogy nekiálltam foglalkozni az elektronikával ("az általános iskolás odakötöm a ledet a hangfalhelyére hú de jó" szinten felül)
Holnap szétkapom a gépet meglesem mi van vele, ma már nem látok kettőt...


Viszont kérdésem lenne, hogy konkrétan jobb oldal 2TDA + bal oldal 2TDA stereohoz mekkora táp kéne, hogy "rendesen" ki tudjam hajtani őket?
(#) bobz hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok.
Sikerult az elobb kiprobalnom az erositom egyik oldalat. Sajna nem tudtam teljes hangon, mert nem volt epp megfelelo hangszorom. Az eredmeny az csodalatos volt. Olyan tiszta ez az erosito mint az arany.
Ebbe a kulsobe fogom beepiteni a stereo-st.
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
En is felek hogy keves lesz a hutes. negyed hangon ment az egesz es mar elegge felmelegedett ezzel a hutessel is.
Minden esetre meg rateszek 2 db ilyen ventit, is.
Remelem ezzel eleg hutest fogok biztositani nekik. Egyebkent 2x27V-rol lesz hjtva a ket oldal 6 es 8 Ohm-s terhelesre. Egyik hangfal sem lepi tul az 50W-ot, ugyhogy nem nagyon fog menni teljes gazon. Egyebkent a 3 Ohmot, elbirja meg az IC?
(#) bobz hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
kozben kimaradt a ventillator:
http://www.hestore.hu/prod_10022522.html
(#) ptesza válasza bobz hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Végülis az ALKOTÓ féle nyákot készítetted.

Nagyon OK.
(#) bobz válasza deny-g hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia.
Talaltam egy megfelelo toroid vasmagot a szamodra.
Ebbol ki lehet hozni ugy 600-650VA-t, ami pont megfelel neked. hidd el nem nagy ugy sajat kezzel megtekerni. en is magam tekertem.
http://www.hobbielektronika.hu/apro/hirdetes_22093.html
(#) Kiss Arnold hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Hello! Valaki tenne fel egy vasalós nyákot jpg-ben?
A munkahelyen csak azt tudok nyomtatni
(#) peter1995 hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Hello.A hidalt TDA7294es erősítőhöz ha vasalom mekkora nyák kell?160x100as elég?
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Minimum akkora kell amire ráfér
Melyik nyákot akarod vasalni? Nekem pl van olyan sztereó hidam, ami 21x6,5 cm-es, igaz hogy azon ventillátor szabályzó is van.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
De ha jól van rávasalva akkor elfér rá.
És a szimplának?
(#) Kovidivi válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Az MPedro-s hidalt változat elfér 10x16-oson simán.
(#) peter1995 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Esetleg ezt az MPedros változatot tudnád linkelni?
(#) bobz hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Bocs hogy ezt irom, de engem nem vesztek itt komolyan? Mar nem az elso hogy kerdek valamit es senki nem valaszol...
WEgyebkent mutatna valaki egy ventillator szabalyzo kapcsolast?
(#) Lacko12 válasza bobz hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia!
Én ezt a kapcsolást építettem meg ventilátor vezérléshez!
Kicsit játszadozni kellett vele mert a cikkben közölt pár alkatrész hibás de a saját topikjában segítenek és megmondják hogy mit kell kicserélni a kapcsolásnál!
Nekem tökéletesen működik úgyhogy csak ajánlani tudom!
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Helló! Itt van.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Összeraktam a reggel maratott paneleket. 7294 (nem a híd) Érdekes ami történt, mert már elég sok ilyet csináltam.
Gondolom érdekel titeket, ezért leírom.
Tesztelés közben szépen működött. Amikor a tápra rámértem, és hozzáértem az egyik ujjammal a negatív vezetősávhoz. Mire elkezdett halkulni. Én kikapcsoltam, hogy újra indítsam, de semmi. Hiába erőlködtem, semmi... Mire én barom kicseréltem az IC-t gondolván csak az mehetett tönkre. (ónszívó hiányában letörtem a lábait, és egyenként forrasztottam ki) De az új IC is hallgatott. Na mondom elbarmoltam egy jó IC-t...
Most az 1N4148-ra gyanakszok, hogy az nyekkent meg, mert nem nyit ki. Holnap kicserélem, remélem jó lesz. Csak megint rendelhetek IC-ket. A sietésem átka már megint...
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Mérd meg a 9 és 10 lábak 3V felett vannak-e? Abból látod van e némítás vagy készenlét amiért nem szól.
(#) ptesza válasza bobz hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ha kicsit visszaolvasol ,akkor megtalálod a bassmester féle szabályozót , ami automatikusan a hőfok függvényében változtatja a fordulatot. Pár alkatrész kell csak bele .Egy hónapon belül keressed.TIP127 van benne.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nekem egyszerűbb volt
ITT van.
De van egy újabb nyákom is a hídhoz, ez egy kicsit átgondoltabb, a tápáram utakat szedtem rendbe rajta az előzőhöz képest. Ki van próbálva, rendben van :yes:
(#) bobz válasza Lacko12 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Utananezek. Nagyon szepen koszonom!
(#) bobz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ez nagyon jonak tunik. koszonom szepen. Nekem most van epp egy TIP126-om. az nem jo helyette?
Következő: »»   240 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem