Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   169 / 781
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Olvasgattam a topkiot találtam egy párat aminek jó a feszültsége.De működnek?
Ha a PC trafósnál áttekerem a trafót akkor lehet belőle akármennyi fesz.De az mekkora teljesítményig jó?
(#) cimopata válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
A tüske egy részét okozhatja a helytelen mérés.
Pl a mérőkábelnak hosszan lelógó földelése van.

A másik, hogy ebben az áramkörben hard switch kapcsolás van, tehát amikor a szekunderen az egyes diódák átadják az áramot másik diódának akkor az áram hirtelen szakad meg s szekunderen és ez a szórt induktivításokban feszültséget indukál.

Bár elég rosszak a szkóp ábrák (lehetne széthúzni 2 periódusra illetve 2V osztásra hogy több miden látszódjon.

Most milyen snubber van a szekunderen illetve a primeren?
(#) peter1995 válasza cimopata hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hello.A mellékelt kapcsolásodhoz a trafót milyen menetszámokkal kell megtekerni 2x35-36V-ra.
Tudom van újabb és jobb is de nekem ez is elég.
(#) cimopata válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Heló!
Ott van a sarokban +/-47V-ra menetszám abból csak vissza kell osztani.

Egyébkét ehhez a kapcsoláshoz jobb ha elolvasod a cikket. A kapcsolásoknál megtalálod.
(#) peter1995 válasza cimopata hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Oké elolvasom köszi.
A trafónak lehet használni TV trafót? De ez nem a cikkben szereplő kapcsolás. Annak is megvan arjza csak anno azt mondtad hogy szkóp hiányában azt inkább ne és ez sikerülhet a nélkül is.

IMG0258A.jpg
    
(#) (Felhasználó 56240) hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok ti honnan szereztétek be olcsóban a magokat?
A Ret-nél néztem de, remélem nem kel ott meg rendelnem, mert mérgező az ára
(#) peter1995 válasza (Felhasználó 56240) hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nézd meg a lomex-nél állítólag ott van elfogadható árba.Esetleg bontani kell.
(#) emmzolee válasza cimopata hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nincs rajta most snubber. Úgy van, ahogy a rajzon látod.
Azért lettem tele vele, mert 80W terhelésre eléggé bezuhan a táp, Pl 14-7V-ról 9,8V-ra. Úgy néz ki, hogy nem bír többet a mag, de ez olyan mag, amit az autós kapcsitápodban is használtál. Ae=226 Ennyit tudott a kicsi trafóval is. Az meg Ae= 86 volt asziszem. Nem a trafó körül lesz a gond az biztos. Nem lehet, hogy a primerrel sorban lévő kondi kezd el bele szólni a működésbe?
(#) Bassmester hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Szerintetek tesztelhetem terhelve az új rezonáns tápomat MKT kondikkal? Sajnos 100n -ból nincs itthon MKP.
Arcotronics 100n/630V MKT. Próbált már valaki ilyet rezonáns kondinak? Nem akarok úgy járni, mint anno a Remixekkel.
(#) cimopata válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Mérj rá a primerre milyen változás van terhelésre.
Akkor könnyen fény derül a dologra.

Terhelésre a kondi valóban töltődik, de ez még nem lehet számottevő.
(#) cimopata válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nem feltétlen kell szkóp, érzésre is belehet állítani, de ahhoz előtte pontosan kell méretezi a trafót illetve a kondikat, hogy a közelében legyen a működési freki a rezonanciához.

TV trafó alacsonyabb frekira 20-30kHz-re jó.
(#) cimopata válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nekem eddig csak MKS-el volt problémám.
(#) Bassmester válasza cimopata hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nekem is a Remix MKS durrant el, amikor megterheltem. Remélem ezek nem fognak robbanni. 24uH-re sikerült a szórási ( 21 menet primer, 2×4 menet szekunder a 42mm-es gyűrűre) ehhez 100n-t dobott ki a kalkulátor, 72 kHz-re.
Megterhelem, aztán lesz ami lesz... egyébként minden oké rajta.
(#) peter1995 válasza cimopata hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Ahha.És alacsonyabb frekin nem működik a táp?MErt az abaj hogy van PC tápos trafóm két E mag szembefordítva meg csévetest is van hozzá dehát az kicsi.Arra biztos nem fér fel a 30 menet.A 2x7 még talán(36,pártizedre).
(#) cimopata válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Miért ne működne alacsonyabb frekin is.
(#) peter1995 válasza cimopata hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
NEm tudom azért kérdezem.Gondolom akkor más értékű alkatrészek kellenek.Esetleg az általam linkelt rajzodon meg tudnád mondani hogy a TV trafóhoz melyik alkatrészeket kell változtatni és hogyan?Az 1.1-es verzióról van szó nem a cikkben szereplőről.
Merthát a Tv trafón van bőven hely azt meg jól meglehet akkor tekerni.A menetszám maradhat?
(#) deny-g hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok kapcsolo üzemü tápot valaki tud tervezni ?
(#) lorylaci válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
MInd az MKT, mind az MKP ipmulzustűrő, nyugodtan terhelheted. Nekem Konthában mindkettőt ajánlották impulzustűrőnek (tőlem már rögtön meg is kérdezik, mert tudják, hogy kapcsolóüzemben mozgok). Főleg ha ott van a feszültség korlátozó gyorsdióda.
(#) lorylaci válasza deny-g hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Elég sokan tudunk, legalábbis azt hisszük.
Ha elolvasod cimopata cikkét, valamint elég sok mindent, akkor esetleg te is tudsz majd.

Peter1995: kisebb frekvenciára több menet kell tipikusan, így ha nem fér elég menet, akkro vékonyabb drót (vagy kevesebb vékonyabb szál) és akkor kisebb teljesítményen fog menni.
(#) deny-g válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nekem egy olyan kapcsrajz kelene ami elhalyt 4 db tda7294-et és +/- 12V a ventiknek a szubszürőnek
(#) peter1995 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Köszi.Értem.Gondolom nem csak a menetszámot kell növelni.Hely bőven van a vason ha hazaérek csinálok képet méretekkel.Nekem egy hidalt TDA7294-hez kell.Szóval a 320W-ból ha csak 250-300 lesz az is elég.A mostani trafóval az abaj hogy hiába 250W de a szekunder csak 0,7mm-es drót.Az meg körül 1A bír.

A menetszámokat mennyire kellene növelini?
(#) lorylaci válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Cimopata cikkében le van írva a képlet a méretezésre, amiben szerepel a kapcsolófrekvencia, a tápfeszültség, valamint a vasmag keresztmetszete.
Oda amúgy 150W is elég lesz, ha a szekundert rendesen bepuffereled.
Nézzétek meg a Würth Elektronik oldalát, ha ügyesen nézitek sok jót találtok.

deny-g: cimpata cikkében közölt kapcsolás, valamint az egyszerűbb cimopata táp 1.1 (aminek mind a kapcsolása, mind a nyákterve megtalálható itt a fórumban) tökéletesen eleget tesz a követeléseidnek. Rengetegen kérdeztek azóta erről, sokan utánépítették, így ha átböngészed ezt a fórumot, sok infót, építési tanácsot találsz róla. (valamint peter1995 is ezt szándékozik most megépíteni).
(#) Bassmester válasza deny-g hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Kapcsrajz kell? LAY már nem is jó?
(#) Bassmester válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Oké, köszi. Valamiért abban a hitben voltam eddig, hogy csak az MKP felel meg erre a célra.
Akkor neki is állok tesztelni, aztán majd beszámolok róla.
(#) peter1995 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Köszi.Átolvasom újból a cikket.Viszont ennek afajta trafónak hogyan számolom a keresztmetszetét?Mivel ez nem EI.
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Miért, ha EI lenne hogyan számolnád?
Akkor ugye az oszlop keresztmetszetét kéne kiszámolni (négyzet, téglalap, vagy kör területszámítással)
Itt is ugyanúgy kell. Megméred az "A" oldalát és a "B" oldalát cm-ben, majd összeszorzod és megkapod az eredményt cm2-ben.
(#) Bassmester válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Na megvolt a teszt, szépen megy MKT kondival is
Diódának most SF 28G-ket raktam az eddig használt BYV 26C helyett, remélem beválik.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
NAjó.ÉS akkor ennekcsak egy oszlopát kell számolni?Az elképzetés az hogy egyik oldal a primer másik a szekunder.
(#) cimopata válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Az EI-nek is csak a középső részét számoljuk.
Az más részletkérdés, hogy a "főoszlop" után azonos vastagságban folyatódik a mag vagy kettényílik az EI mag szerint 2db fele olyan széles részre.
(#) peter1995 válasza cimopata hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Persze az EI vel tisztába vagyok.De ami a TV-ből van nagy az nem EI.Csak egy négyzet.
Olyan mint a hegesztő trafóké.
Következő: »»   169 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem