Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   773 / 2505
(#) gesa hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Itt egy 50 W-os erősítő 8-18 V-os működési feszültséggel
(#) gesa hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok !
Elindítottam a PA300-at. Normális az ha a hűtőborda alapban melegszik?
(#) mylan14 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
kaptam egy erősítőt_ de kiforrasztották régen a végfokot és eldobták_
hogyan tudnám kideríteni_ hogy milyen való bele?
(#) koncsik03 válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
képet tudsz mutatni?
(#) gesa válasza gesa hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
A + ágban az áramfelvétel 0,6 mA a - ágban pedig 124 mA. Mi lehet a baja?
(#) koncsik03 válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
És esetleg nem végfok ic?
(#) mylan14 válasza koncsik03 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Teljesen igazad van, végfok ic.
Képet tudok felrakni csak mégis mennyire részleteset és a végfok ic körüli részt rakjam fel?
(amúgy egy sony FH 215 R hifi része és az erősítőt külön is lehet használni)
(#) petemazi hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Nem a legjobb topik, de erősítőnek erősítő..
Szóval venni fogok nemsokára egy elektromos gitárt. Van egy vidi apollóm, amiben csak a végfok működik,(tba810) ki is dobáltam belőle mindent, csak a táp és a vég maradt. Namost azt tudom, hogy a hangszedő jele pár mV, ehhez kellene nekem valami rém egyszerű előfok.
Sajnos egyáltalán nem értek a gitáros dolgokhoz, ezért azt sem tudom, hogy hol kezdjek neki. Nem kérek semmi extra minőségűt(minek is kéne a TBA mellé..), csak annyit, hogyha lehet, szimpla tápról menjen. Amúgy ráköthetném majd a művet a "nagy hifire" (vf2 conductor+preludium b32) de inkább megóvnám ettől főleg a hangfalaimat.
(#) koncsik03 válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Az ic körüli részt
(#) koncsik03 válasza petemazi hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Néz szét itt Bővebben: Link

(remélem ilyen kellet)
(#) Gyozo92 válasza petemazi hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia!

Ha tiszta hangzásban is akarsz gitározni, akkor nem ajánlom ezt a kicsi véget. A teljesítménye szinte előfok méretű. (aktív számítógépes hangfalak szoktak ekkorák lenni.)
Ez elé fölösleges előfok, elég neki a gitár hangszedője. De brutálisan fog torzítani.
A hifi hangfalaid nem szeretnék a gitárt, oda speckó hangszórók kellenek. Nagyon csúnya hang jön ki gitár hatására a gumiperemes hifi hangszórókból.
Gitár esetén több múlik egy jó hangszórón, mint az erősítőn. Persze a jó kapcsolás is nagyon fontos.
Gondolom gyakorolni szeretnél rajta,arra jó, de ne várj tőle sokat.

De ha építesz mondjuk egy 20-40 wattos erősítőt, és teszel elé egy jó gitár előfokot (többet számít a minőség szempontjából) akkor az remek lesz.
(#) mylan14 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Mindjárt szétszedem jobban mert nem nagyon lehet így hozzáférni.
A nyák alatt lenne az egész.
Ami biztos hogy stk megy oda
(#) koncsik03 válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
kb hány w-os lehet?
(#) petemazi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia!

Olvasgattam, hogy gitárhoz kemény felfüggesztésű hangszórók valóak, minő véletlen, hogy nekem négy darab RFT szélessávú hangdobozom is van itthon, amiknek valami hajlékonyabb műanyag a széle. Ráköthetném a végfokomra majd a gitárt, de nem akarom legyilkolni szegényt.
Nem hiszem, hogy tudna bármit is kezdeni azzal az 1-2mV jellel, ha jól emlékszem, 300mV az ic érzékenysége. Volt egy elvetemült ötletem, hogy ráköthetném a riaa korrektoromra,(HFM-1) de ezt az ötletet gyorsan eldobtam, ugye a RIAA görbe mélyben brutálisan emel, magasban brutálisan vág. Egyáltalán nem tudok gitározni, első szárnycsapásnak jó lenne ez a kókány rendszer, aztán ha szeretnék tovább menni a dologgal, akkor lehet tovább lépni elektronika terén is.
(#) Gyozo92 válasza petemazi hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Egy passzív gitár hangszedő maximum jó impedencia mellett 300 mv-ot is adhat. Nem 1-2 mv, 150-200 minimum.
Amire te gondolhatsz, az a mikrofon lehet. Az 1-5, 15-20 (típustól függően) ad le.
(#) Lászlógyerek válasza petemazi hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Öcsém!

Az ember szíve fájdul meg.. Apolló!

Ha nagyon megkérnélek küldenél képet róla?
(#) petemazi válasza Lászlógyerek hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Nekem is fájt a szívem, amikor felhoztam a szemétből!
Sajnos menthetetlennek ítéltem, el volt égve az egyik panel a hátuljában, ami az alaplemezre merőleges..
De van egy másik, ami a nagyapámé volt, az a mai napig dolgozik, eredeti állapotában. Nem, nem vagyok ilyen "verjük szét, mert régi" gyerek, évekig használtam az eredeti állapotú apollót, utána pedig egy RA6363s-et, volt kisorionom is, és csak fél éve van meg a conductorom.
(#) acdc válasza gesa hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
oké betartom, köszönöm a segítséget...
(#) mylan14 válasza koncsik03 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
olyan 50w körül lehet, hátul a felvett teljesítményhez 130w van írva
(#) koncsik03 válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szerintem ilyen lehet.De nézz szét http://www.hestore.hu/-n
(#) tiggersoft válasza Lászlógyerek hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Bár Apollót nem, de egy-két gyöngyszemet itt is találhatsz...
birodalom
(#) Lászlógyerek válasza tiggersoft hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Nagyon komoly!
(#) tiggersoft válasza Lászlógyerek hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
És azóta csak gyülik... Van aki csak azt mondja olyan mint a Videoton múzeum.
(#) velkey hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Hali!
Szeretnék építeni egy IC-s erősítőt ami 12voltról megy(nem szimmetrikus) és olyan 2x50wattra gondoltam. Nem tudnátok ajánlani valamit?
(#) CoolZero válasza velkey hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Ajánlom ezt épitsd kétszer egy panelra egy elő elősitő és egy hangszin neki és már is van egy ügyeskéd. Szobába ajánlom bulizni már komolyabbat ajánlok. Ha tudsz 12 hejett 22v-ot adni akkor hatásosabb. Ez a tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
(#) nagy_david1 válasza velkey hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
2db TDA1562. Adatlapon minden megvan hozzá. Mellesleg Ohm bácsival megismerkedhetnél és irhatnád, hogy mekkora impedancián kéne leadni ezt a teljesítményt.
(#) Gyozo92 válasza velkey hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
12 voltról nem lehet 50 wattot kivenni. Max 20 wattot. Szerény tudásom szerint ez híd kapcsolással lesz 40 watt. Mint például az autós magnókban. Ekkora feszültségből nem lesz több. A 30 watt körüli TDA2030 hídkapcsolása is elég jól használja a 12 voltot.
Persze itt van a TDA1562. Ha nincs több semmiképen a 12 voltnál, akkor ez kell. De ebben van egy kis ügyeskedés, ez feszültségemelős cucc, a körülötte lévő kondenzátorokat használja. Így képes 70 wattot adni. Ráadásul ha jól tudom, akkor alapból egy híd van benne, ezt nem tudom, sose próbáltam még.
Autós erősítőkben inverteres feszültség emelés van, de sokszor nagy átverések.
(#) emersys válasza gesa hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia.
Kvázi komplemeter a végmodul?
Ha igen akkor elképzelhető, hogy a keresztirányú torzításod van eltolódva..
Jó lenne scopra tenni mert úgy ezt rögtön lehetne látni a sinuson.
Vagy gerjedés is okozhatja!
Továbbá mérj a meghajtó fokozaton feszültséget, és nézd meg hogy a buffer részen mindegyik tarnyó ugyanazt kapja-e, nemtudom ez ellenállás osztón van-e meghajtva (mármint a végtranyó), ott is érdemes nézni a feszültség eséseket.
A legfontosabb h npn pnp oldalon a végfokozat megvezérlése azonos legyen.
(#) a5a válasza velkey hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hali!

Én egy TDA8560Q-t ajánlok. 2x40W Az adatlap 10. oldalán lévő kapcsolást építettem meg (4-5 alkatrész+hűtés). Először autóban volt 4-ohmon, majd koleszba 2 évig (8 ohmon) és most itthon. Mindegyik esetben adott akkora hangerőt, hogy ne lehessen érteni egymás szavát, és nagyon szép hangja van! Tiszta!

Ezzel kapcsoltba lenne is egy kérdésem, hogy ezt a kapcsolást ami 2x40 W hogyan lehetne átalakítani 1x80W-ra??

TDA8560Q.pdf
    
(#) gesa válasza emersys hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia !
Erről a végről lenne szó. Eddig amiket csináltam azokkal nem volt ilyen probléma. Mentek elsőre. Ez valahogy nem akar. Sajna szkópom nincs. Nincs rajta jelforrás sem. Sőt a leírás szerint az R25-28 ellenállásokon kell 27mV-ot mérni de ha az egyiken beállítom a többin tuti hogy más értékek lesznek.
Következő: »»   773 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem