Fórum témák
» Több friss téma |
Ilyesmi töltő áramkörre gondolok.
A kapcsolók egyszerű mezei 40Ft-os 5V-os relay-k. Tegnap döglött Notebook akkupackból 1860 cellát próbáltam labor táppal. Egyenlőre nincs új. De ez is tutira hozta a formát. 2.5 V ról indult. 50 mA csepp töltéssel indítottam, szépen felment a fesz pár perc alatt 3.5V-ra, Rányomtam 2 A-t. 4.2V-al. Pár perc múlva szépen csökkent a felvett áram. Nem igazán tudom hogyan lehetne gyorsabb töltést csinálni. Ha az aku feszt töltés közben nem engedem 4.2 V fölé nem akar több áramot felvenni, mint ami jólesik neki. Kb. 3 órát rajta hagytam, így 4.1V lett a végén az aku. Rátettem direkt-be a Power LED-et, leszívta 3.5V-ra és 1.9A-ról indulva tartósan 1.5A nyomott bele. A 3.6V-3 3 pack-os Ni-Mh 1 A tud.
Ez egy igen jó kis megbízható működő kapcsolás.
Nem kell ettől jobb, én is hasonló felépítésűt használok, 6V-os adapterről a táp, évek óta. Eddig még az összes Li-ion akkut feltudtam tölteni vele 2-3óra alatt, pl. Nokia 1000mA/3,7V, Bp-4l 1500mA/3,7V, és a Ni-mH ceruza elem méretű cellákat is, sorba kapcsolva. Felesleges pic-es programozott labor pontosságú +processzoros tápvezérlőt gyártani, ami mindent mér mindent kiír, kijelez, mert ehhez már tényleg egyetemi tudás kell, de az akku attól még nem fog bírni 500-700töltési ciklusnál -nál többet. Ráadásul ha selejt pl.gyárilag, és emiatt kiszárad, akkor hiába a méregdrága szupergyors töltő, a helyzet u.az marad, venni kell másikat.
Ebben egyetértünk ! Az asszonynak évek óta nem tudom elmagyarázni, hogy elem...meg...akku elem nem ugyanaz. Rendszeresen teszi be a sima elemet a töltőbe. Az meg különösen gáz, hogy miért van a töltőn kapcsoló!
Elemárus mesélte, hogy visszavittek egy sima ceruza elemet. Hólyagosra volt égetve. A reklamáció : Rossz nem lehet feltölteni. A PIC nekem EZÉRT KELL, nem igazán a töltés vezérléséhez, hanem inkább a felügyeletéhez illetve adjon támpontot a töltöttségről. Piros villog : rossz a akku ! Zöld világit - feltöltve. Ritkán villan - még sokat kell tölteni. Világit de néha elalszik - mindjárt kész....stb.
Sziasztok! Én már közel 1 éve használok egy egyszerű kapcsolást egy régi telefonakku töltésére, egy felületszerelt SOIC-8 tokozású LM317L van benne, a gyárilag ajánlott kapcsolásban a kimenőfesz 4,2V-ra beállítva, az L-es típus áramkorlátja pedig 200mA-nél lép életbe, szval az áramkorlát is megoldott.
OK, ha ennyire az egyszerűség a cél, elég kit6263 töltője. A cél IC-kel viszont pontosan és maximális kapacitásra lehet tölteni a drága cellákat (2000 ft minimum egy ilyen új cella). Pl: a gyártók szerint a maximális töltési feszültség értéke 4,2 V +- 50 mV. Ezt a 0,05 V-os tűrést egy egyszerű táp nem teljesíti. Lehet tölteni 4,0 V-tal is, viszont nem éred el a teljes kapacitását. Én nem hagynám le a hőmérséklet-, töltési időtartam figyelést sem. Árban sincs jelentős különbség a két verzió között: LM338T (TO220 tok) bruttó 513 ft (HEStore), cél IC: MP2607, br 638 ft.
Utolsó érvem: beépített üzemben (pl használat során a biciglimen) nem engedi mélyre merülni a cellát (2,75 V alá) a töltő IC. Ezen cellák tönkremehetnek-tönkremennek mélykisütés hatására. Ezek után is mindenki úgy-addig nyüstöli-tőtti-töltögeti celláit, ahogy akarja...
Helló
Merre található a Chipcad-nél az az MP2607-es cél IC? A Li-ion töltőknél nem látom, sőt még egy normális adatlapot sem találok róla!
mert nem Microchip hanem Monolithic Power Systems
Bővebben: Link
MP2607
Árlista > Monolithic Power Systems > 3.sor Én is néztem, nagyon jó kis IC és még áramban is jóval többet tud mint a Microchip cuccok ...csak még mindig nem eleget. Mi van ha valakinek 3300 mA-es cellái vannak. Ezt ugyan mennyi idő alatt tölti fel ? Arra is befizetek hogy ez csepp szar hogy nyom ki 2A-t mondjuk egy szivargyújtóról. Ennek is kell egy step-down preregulátor 5V-ra. Azonkívül nem kifejezetten hobby cucc. Nem lehet csak reflow-ban forrasztani, sajnos nincs SOIC. LM338 a LOMEX-ban bruttó 380 Ft, de nem ez a lényeg, mert mindent összeadva mindenképpen jóval drágább lesz...
Tudod a barátunk Google
mp2607 charger datasheet pdf 6. találat
Helló
Azt próbáltam megnézni már, de explorerrel rákattintva visszaugrott a kezdőlapra. Aztán most megnéztem firefox-al, azzal le tudtam tölteni, de a pdf-et nem tudtam akkor meg megnyitni. Következett az adobe reader újabb verziójának letöltése! Így már meg tudom nézni! Hali
MP2607 adatlap (első sor) a gyártó honlapján: http://www.monolithicpower.com/Lists/Linear%20Chargers/AllItems.asp...argers
Én sem találtam 1.5 A-nél (MP2607 1,5 A, nem 2 A) nagyobb töltőáramú cél IC-t (MCP73871 1.2 A). Léteznek dobozos gyári töltők drágán, pl Ansmann profi all-in töltő 39900 forintért. Viszont akkor hol az építés, fejlesztés élménye? Még mindig 18650 akkukat töltök, amik kapacitása 2000 mAh körül van (feltöltések számától-kortól függően). A névleges 1C áram (=2000 mA) helyett 1500 mA-rel töltve nem hosszabbodik lényegesen a töltési idő (kb fél órával). A pontos időtartamot megépítés után megosztom Veletek :yes: A legegyszerűbb, gyári megoldás laptop akku pakk töltőjét felhasználni, ami nagyáramú, 5 LED-es kijelzésű, hőmérséklet figyelős, I2C buszon konfigurálható-lekérdezhető és általában 18650 cellákat tartalmaz. A gond, hogy ezek két cellát párhuzamosan, majd 4 dupla cellát (vagy hármat) sorba kötve töltenek, ezért ha egy cella elromlik, nem működik a laptop akku pakk. Nekem innen van 8 jó - 1 döglött = 7 jó 18650 cellám, meg 6 döglött egy 2000-ben vett laptop akkupakból.
Hellosztok lenne egy problémám!!!
Van egy Amilo Fujitsu siemens laptop akksim és kéne hozzá egy töltés vezérlő!! Lm 317T vel meg lehetne e oldani a töltés vezérlöt? A táp is meg van hozzá de nem tudom hogy abban van e töltésvezérlő! Az akksira az van rá irva hogy 10.8V 4000mAh Ehhez mekkora töltöáram és fesz kell??? A gyári tápon pedig 19,4V 3,42A! Válaszotokat elöre is köszönöm! Ha igen akkor milyen rajz alapján csináljak töltésvezérlőt van az akkupakban elektronika de ondolom az a balancer lesz és nem a töltésvezérlő!
Üdv!
segítség kéne! adott egy TR 18650 3,7v 2400maH li-ion akku. Min töltésnél 2,75 maxnál: 4,2v. A gyári töltője behalt, egy lm 324 ic volt benne. A töltést 6v-ról szeretném megoldani. Csepptöltés ennél az aksinál nem működik. Találtam egy kapcsrajzot is de nem tudom, hogy jó-e Bővebben: Link. Előre is köszönök minden segítséget.
Szia, a kapcsi rajz az jó, mindenképpen vez IC-s megoldásban gondolkozz, mert a LI cella spec töltést igényel, arra meg biztos nincs lehetőség hogy figyelgetni mikor van feltöltve és levenni.
A RET-nél is vannak Li töltés vezérlők. Azok gyártói adatlapján van mint kapcsolás, ezekből is érdemes szemezgetni. Annyi a külömbség általában, hogy valamelyiknél van külön visszajelző lednek kivezetés, ami a töltés vagy kész jelzést mutat, valamelyiknél nincs.
Nekem a Ret az első, mivel szegedi vagyok, igy ez helyben van és elég komoly cég.
köszi a gyors válaszokat.
azt nem mondtam, de ti is említettétek: szükség lenne két ledre, egyik a töltés jelző, másik a feltöltést jelezné, vagy egy jelezné mind a kettőt nem probléma ha 0,5A-el tölt, hisz 6v 1,5-2Ah aksiról menne. olyan ic kell ami bármelyik kis elektronikai boltban megtalálható
valaki tudna segíteni megrajzolni a konkrét 6voltos kapcsolást?
mert ebben még nagyon kezdő vagyok.
Helló
Én nem ismerem az lm3622-vel épített kapcsolást, de néhány hozzászólással ezelőtt azt írtad, hogy legyen benne állapotjelző led. az lm3622-vel épített kapcsolásban nem látok ledet! Ebben van 3db is. Az egyik a bekapcsolt állapotot jelzi, a másik a töltést, a 3. pedig hibaajelző. Vagy ez , ez könyebben kezelhető, mert normál smd méretű. Ebben 2db led van, egy töltés és egy hibajelző. Mindkettőnél lehet szabályozni a töltőáramot, mindegyik megy 6V-ról és nem kell hozzájuk sok másik alkatrész!
Sziasztok. Van egy dw01 IC-vel épített töltőm, csak nem tudom, hogy hány V-ot kell adni az alapkapcsolásnak. Tudna nekem valaki ebben segiteni?
Szia!
Úgy látom ez egy biztonsági áramkör. Nem éppen töltőnek való. A Vcc-t egy ellenálláson keresztül kapja az IC (3. oldal). A "BATT-" és "BATT+" az így készített "akku" érintkezője. Az 5. oldalon írja: Typical Vcc: 3V, Max Vcc: 6V.
Urak!
Ebben az akkuban a beépített védelem a mélykisütés védelmet jelenti? Köszi.
Ezek szerint Alacsony feszültség és túlfeszültség védelem. Igazán lehetne közlékenyebb a DX, pontosan mi(k) ellen véd!
(Egyik elemnél pl. oda van írva, hogy újratölthető. A fotót kinagyítva viszont látható, hogy az elemre ráírták, hogy nem tölthető.)
Köszi, erre gondoltam én is, mert akkor nem kellene szenvednem a külön védelemmel, és a töltő is egyszerűbb volna. Amúgy akkus fúróhoz tud valaki valami bevált cellákat?
Sziasztok !
LiFePo4 cellák töltéséről tudna nekem valaki információt adni, töltési algoritmus érdekelne. Egyáltalán eltér e a Li-Ion-tól? (mármint az algoritmus nem a feszültség) Előre is köszi! |
Bejelentkezés
Hirdetés |