Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   466 / 1273
(#) etm hozzászólása Márc 20, 2011 1 /
 
Sziasztok! Nekem van egy komputerhez csatlakoztatott hangszóró(erősitő).Az a baja hogy búgó hangot ad,mikor be van kapcsolva.Tudja-e valaki mi lehet a baja?Megjegyzem,ez direkt komputernek valo originál hangszórók.Előre is köszönöm :yes:
(#) totikukac hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Funai tv,a kép tetején egy fekete széles csík és felette a kép alja. Szerintetek mi lehet a baj? Köszi, ha válaszol valaki.
(#) turinekati hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy hét éves Orion tévém van, ma estére minden fej zöld lett, de még a Pákó feje is! Úgy látom, a kék szín tűnt el, minden zöldes. A video alapkép, ami világoskék lenne, az meg a képernyő alján piros, az átmegy zöldbe. Mi lett vele? Érdemes javíttatni?Köszi!
(#) totikukac hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Bocs , a pontos tipus: Funai TV-2000MKII
(#) gyuri71 válasza nagyimre10 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Letöltöttem a rajzokat de egyik sem egyezik meg a tévé paneljával nem találom az 553 és a 113 as számozású elkókat amik az AN17821A ic körül hejeszkednek el.
(#) kadarist válasza gyuri71 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia!
Esetleg ez segíthet: Bővebben: Link
(#) gaben62 válasza turinekati hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Behalt a videovégfok, ritkább esetben szakadt/gyenge a képcső katód.
Mérd ki a végfok csatornáit, teszteld le a képcsövet is.
Ha nem értsz hozzá vidd el egy tv.s szakihoz, javítsa meg.
(#) laszlo61 hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
A távirányító Silvercrest 10-in-1 remote control.
az alap dolgokat tudja,kikapcsol,hangerő,csatorna váltás.
De a menü nem működik.
(#) pannonalarm hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Üdvözlöm a segítőkész hozzáértőket.
Minap bedöglött az anyósomék Projektoros televíziója.
A márkája Toshiba 40PW03G.
A jelenség a következő.
Bal oldalon elcsúszott a kép (szellemképes).Viszont jobb oldalon tökéletes.
Nem vagyok műszerész, de ha csak valamit ki kell cserélni akkor szeretném én kicserélni, gondolok itt ellenállás, vagy elkó. Felteszek pár képet.Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv
(#) biowizard válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia.Köszi a választ.Néztem a rajzot a Tevion-on és kimértem egy R22-es chip-et ami nem jó és egy Quartz-ot is ami nem reagál a mérésre.Gondolom,ha nem jó akkor cseréljem.Mellékelem a rajzot bekarikázva,hogy mi a rossz.Ha tudsz ajánlani valami mást az R22-es helyett ami nagyobb és könnyebben beforrasztható azt megköszönném.
(#) kadarist válasza biowizard hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Az R22-nek mekkora az ellenállása a kapcsolási rajz szerint? Még annyit, hogy egy kvarcrezonátor jóságát nem lehet multiméterrel meghatározni.
(#) biowizard válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia.Az r22-nek nem tudom az ellenállását a rajzon,mert ott az alakatrész felsorolásban nincs is feltüntetve,vagy elírták 122 helyett?? Jó lenne ha ránéznél te is.Ha elírták a rajzon és tényleg 122 az van az alkatrész felsorolásban és annak az értéke/neve Metal oxide Resistor 33K 1W.De jobb ha ránézel te is.Én nem találtam a listában az R22-t.Akkor azt honnan tudom meg,hogy jó-e a Quartz?Mert korábban láttam,hogy áthúzott a mellette lévő IC lábára és van alatta kis baran valami.Mintha oxidáció lenne.Ja és az R22-t szakadásra is mértem és sípolt a műszer.Köszi előre is.
(#) kadarist válasza biowizard hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
De mi húzott át? Szikra? Mert az valami nagyon extrém dolog lehetett. Ez az R22 az R1015-re csatlakozik. Keresd meg a rajzon és így határozd meg az ismeretlen ellenállást.
(#) biowizard válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Egy apró kis kékes szikra volt,de csak 1x és többet azóta sem.Hát nem találom a listában az R1015-öt és látom,hogy még a C1007-re is csatlakozik,de azt sem találom a listában.Lehet én vagyok a h*lye???
(#) kadarist válasza biowizard hozzászólására (») Márc 21, 2011 / 1
 
A rajzon keresd, ne a listában. A listából hogy olvasod ki annak a rejtélyes ellenállásnak az értékét?
(#) moele válasza laszlo61 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia !
Így már egészen más, hogy pontos típust adsz meg.
Komplett táv. utasítást-beállítást az e-mailodra küldtem, itt nem fért el. A színes gombokkal lehet külön hozzárendelni a menüt. Olvasd el a leírásban !
Üdv.: moele
(#) gyuri71 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Meg néztem az IC láb leosztását de még mindig nem tudom az elszált elkók értékét esetleg mit tehetek oda a segítséget köszönöm.
(#) biowizard válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2011 1 /
 
Na.Azt hiszem megtaláltam a C1007-et és az ami alá vanm írva értéknek ez:10n.Kapcsolódik az R22-höz és oda meg az van írva alá,hogy:or.Csatolom a képet nézd meg te is.

R22.JPG
    
(#) kadarist válasza biowizard hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nulla ohm. Tehát egy SMD átkötőről van szó.
(#) biowizard válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Köszi.Tehát akkor nem is rossz.mert annak akkor át kell engednie.Ezért sípolt a szakadás jelzőn is.
(#) pitro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
A tanácsodnak megfelelően jártam el és már nézem is a kis oriont. :yes:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget igazán örülök,hogy működik.
(#) leeheel hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
sziasztok
van egy Nokia ITT tévé amelyben végül trafo lett cserélve, most már elindult csak a kép közepe összehuzodott . Mit lehet ilyenkor tenni_mit kell még cserélni ?
köszönöm
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia!
Mi a típusa ennek a tévének?
(#) moele válasza leeheel hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia !
Úgynevezett párnatorzítás. Az E-W korrekció áramkör rossz, vagy valamilyen okból nem működik, forr.kontakt hiba vagy Nf-os kondi is lehet az oka. Pl.: trafó cserénél megszakadt a fólia vagy az alkatrészláb nem érintkezik, előbb az ilyen és hasonló hibákat esetleg nagyítóval végignézni. Pontos TV típus és sasszé szám kellene, hogy segíteni tudjak.
Üdv.: moele
(#) pali_2006 hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Sziasztok , nekem is ugyan az a problémám van egy SAMSUNG CK-20S10BZ típusú tévével mint ( fear2 ) -nek.
Függőleges eltérítő IC lett cserélve meg a táp és az IC körül az elko kondikat már ki cserélgettem de a hiba nem változott semmit. AZ IC típusa TDA8356 és a harmadik lábán meg kapja a 16,5 Voltot. Ebben kérném a segítségeteket már nem tudom hogy mit kezdjek vele.Valakinek valami ötlet? Ha valakinek van hozzá kapcsolási rajz megköszönném ha elküldené nekem.
Előre is köszi mindenkinek aki segít. Képeket nem tudok csinálni de ( fear2 ) amit fel rakot képet azt tudom csak fel rakni .
(#) leeheel válasza moele hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
már csak holnap tudom megadni a tipus számot mert nem itt van a tv a lakásba ,de köszi a segitséget.
(#) kadarist válasza pali_2006 hozzászólására (») Márc 21, 2011 / 1
 
Szia!
Minden IC-körüli alkatrészt ellenőrizni kell, még a kis kerámiakondikat is!
(#) kadarist válasza totikukac hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
A szokásos kondicseréket kell megcsinálni a függőleges végfok-IC körül.
(#) moele válasza pali_2006 hozzászólására (») Márc 21, 2011 / 1
 
Szia !
A tápban keress púpos, vagy kifolyt elkót, általában a kondi 160V 4.7mf körüli, csak jó minőségű 85C° -ot tegyél bele. Érdemes kicserélni mind, csak egy pár darabról van szó. A függ IC körül is elkó cserék szükségesek. Általában kiszáradnak és elvesztik a kapacitásukat.
Üdv.: moele
(#) pitro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Megoldódott a táp problémája a javaslataid alapján és tökéletesen működik a kis orion. R807,C811 és az UC3842 cseréje megoldotta a problémát. Köszönöm még egyszer!

Üdvitro
Következő: »»   466 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem